Kibbutz Reshafim, 10905, Israel -

דף מידע מס' 22 , 29/10/10

לחברים שלום;

למרות הצורך לטפל באירועים הבלתי רגילים שהתרגשו על הקהילה ברשפים הטיפול השוטף לא נזנח.

בין האירועים שאנו מטפלים בהם כעת זו השריפה שגרמה נזקים כבדים במבנה התלתון – האש בערה במקום שעות רבות במשך הלילה וכילתה כל חלקה טובה. אנו מנהלים דו שיח קשה ומורכב עם חברת הביטוח באשר לשיקום המבנה, עדין לא התקבלו החלטות לגבי מי ובאיזה אופן יתוקנו הנזקים. בינתיים הילדים הועברו לבית שקמה כפתרון זמני.

אירוע נוסף שמחייב טיפול הוא שריפה שפרצה במרכזית החשמל הראשית של הקיבוץ וגרמה לנזקים כבדים באספקת החשמל של הרפת והלול, בפעולת חירום שנעשתה על מנת להציל את להקת העופות בימים מאוד חמים שהיו בעת האירוע, הצליחו החשמלאים לבצע חיבור זמני וחידשו את אספקת החשמל. בימים אלו מתבצעים מהלכים לחידוש המערכות שנפגעו. גם כאן יש דו שיח עם חברת הביטוח לגבי כיסוי הנזקים הכבדים.

שיוך דירות – השמאים השלימו את עבודתם בקיבוץ ועתה הם מסיימים את הגשת הדוחות לקיבוץ.

במקביל, המודדים מבצעים עדכוני מדידה אחרונים במבנים בקיבוץ.

ה"החלטה המפורטת לנושא שיוך הדירות" תועבר בשבוע הקרוב לחברים לעיון לאחר שההנהלה אישרה את התיקונים בהחלטה והמליצה להעביר את ההחלטה המתוקנת לאישור שיחת הקיבוץ. (מועד השיחה יפורסם בנפרד.)

אתר אינטרנט – התחלנו לחדש את אתר האינטרנט של רשפים ולהתאימו לאתר דינמי שירכז בתוכו מידע היסטורי ומידע עדכני על הקיבוץ עם הפנים לקליטה ולצמיחה.

רווחה – צוות הרווחה ערך ביקור בבית הסיעודי בקיבוץ גשר, הבית נמצא תחת פיקוח משרד הבריאות וההתרשמות מהבית ומהצוות היתה טובה מאוד. כביש כניסה לקיבוץ – נערכה פגישה עם מהנדס המועצה לצורך תאום מוקדם לניצול תקציבי משרד התחבורה המיועדים לטיפול בכביש. התברר כי מ.ע.צ איננה מוכנה לטפל ישירות בקטעים שנדרש לטפל בהם מאחר והקטעים אינם נמצאים ברצף ולכן ביקשה המועצה לקבל את התקציב ממשרד התחבורה לידיה ולבצע את הפרויקט בעצמה.

סוף שבוע שקט

איתן

נקודת אור ברשפים

בעמק החם ובקיבוצנו הסוער נשרף לפני שבועיים בית התלתון הנזק עצום והילדים נותרו ללא בית וללא ציוד ראשוני כמו משחקים, כסאות, מחשב, wee , וכו'..

הדר וחגית הבלתי נדלות התגייסו ותוך ימים ספורים, ארגנו וסידרו את בית "שיקמה" שישמש את הילדים עד שענני העשן והפיח יעלמו, והתלתון יחזור לשמש אותם לפעילות ולמשחק.

אני מעריכה מאוד אתכן ואת המאמץ הגדול שעשיתן כדי לנקות ולארגן את בית שיקמה, זה לא מובן מאליו בעיני, שמעבר לקושי האישי לראות את הבית בו אתן עובדות שרוף והרוס גייסתן כוחות ומוטיבציה להכין בית חלופי לילדים, נסעתן אליהם לבית הספר לספר להם מה קרה לתלתון כדי שישמעו מכן ולא משמועות.

אני חושבת שאיש חינוך נמדד גם ברגעים הלא צפויים והלא מתוכננים בעבודתו, באחריות ובאכפתיות שגילתן אתן מוכיחות זאת מעל לכל ספק!! יישר כוח להמשך עשייה חינוכית פורייה ושלא נדע עוד שריפות !!!.

צביה בהלול
מנהלת חינוך.


מזל טוב
לנאוה ואבישי כפרי
ולכל המשפחה
לנישואי
יבין עם אביגיל

מזל טוב
למירי ואביק ליבנה
ולכל המשפחה
לנישואי
ארז עם מורן

לליבנת לוי
שהתגייסה בקיץ לצה"ל
מאחלים לך בהצלחה

 


לדף הבית