Kibbutz Reshafim, 10905, Israel -
old reshafim logo

דף מידע מס' 4 - 10/3/19

לחברים שבוע טוב,

להלן מספר עדכונים:

 • ההנהלה אישרה לאחר מספר דיונים תוכנית עבודה תלת שנתית לקהילה. שנת 2019 הוגדרה כשנה בדגש תשתית ניהולית וחוסן קהילתי.
 • אושר תהליך של רישום הכנסות החברים בדו"חות הקיבוץ, מתוך הבנה שאפשר יהיה גם להעביר חלק מהסכום חזרה לחברים. הסבר לתהליך הנ"ל יינתן ביום שלישי הקרוב, ה 12.3- , בשעה 19:30 במועדון לחבר – מוזמנים להגיע!!! (מצורף למידעון זה – דף הסבר מפורט; ראו בסוף).
 • מי השקיה: על פי הנחיות משרד הבריאות לקיבוץ אסור לאפשר שימוש במים מליחים להשקיית גינות פרטיות, בין כלל הסיבות קיים חשש אמיתי מערבוב בין מערכות השתייה למערכת ההשקיה ועל כן הנהלת הקהילה הנחתה את צוות הנוי לקיים מערכת השקיה סגורה ומפוקחת.
  החל מהקיץ הקרוב לא יתאפשרו חיבורים חיצוניים (פרטיים) למערכת ההשקיה של הקיבוץ.
  באחריות צוות הנוי לוודא נעילה של כלל הברזים, למנוע ולנתק במידת הצורך התחברויות פרטיות למערכת ההשקיה.
  חיבור דשאים חדשים למערכת ייעשה באישור מנהלת ענף הנוי (מרגלית) ובפיקוח שלה וכאמור גינות פרטיות וממטרות שאינן בטיפול הקיבוץ לא יחוברו למערכת.
 • בריכת השחייה – התחלנו להתכונן לעונת הרחצה הקרובה.
 • חינוך – מערכת החינוך הבלתי פורמלית של רשפים ראתה את עצמה עד היום מחויבת לקלוט את כל ילדי שלפים בתלתונים ופתחה בשנה שעברה 4 בתים על מנת לקלוט את כל הילדים. בשנת הלימודים האחרונה נגרם למערכת החינוך בתלתונים גרעון כספי גדול בשל נטישה של 14 משפחות משלפים את המערכת אחרי חגי תשרי בצורה חד צדדית. הנטישה של מרבית ילדי שלפים בתלתונים גרמה לנו להתחיל לצמצם בתים וצוות, תוך כדי תנועה, תהליך שייצר חוסר שקט בצוותי העבודה ובקרב ההורים. מדיונים שנעשו עם הועד של שלפים עולה כי ההתארגנות של ההורים היתה ספונטנית ולא מאורגנת על ידי הנהלת שלפים, עם זאת, בשלפים נערכות בדיקות וקיימת כוונה להקים מערכת חינוך בלתי פורמלית נפרדת משל רשפים. הנהלת הקיבוץ קיימה דיון יחד עם הנהלת החינוך בה הוחלט שבשנת הלימודים הבאה יפתחו שני תלתונים בלבד וילדי שלפים יקלטו על בסיס מקום פנוי בלבד.
  צוותי החינוך החלו לעבוד על הכנת המערכת לשנת הלימודים הבאה. כאשר הכוונה היא להתחיל ברישום מוקדם תוך שמירה על חוקי המשרדים הממשלתיים ועבודה מסודרת למול ההורים.
  אין ספק שמערכת החינוך תצטרך לעשות בקרוב דיוני עומק עם ההורים על מנת לייצר הסכמות רחבות של הקשר בין חינוך איכותי למול התשלומים שההורים צריכים לשלם וחוקי המדינה. ההנהלה תשאף למערכת חינוך מאוזנת אשר מבוססת על תשלומי הורים, כאשר הקיבוץ יסבסד את ילדי החברים בלבד ולא גרעון כללי של המערכת אשר מסבסד אחוז ניכר של ילדים משלפים.
 • מפת"ק נמסר
  ביום שישי האחרון, קיימנו כנס בנים ומשפחות הנוגע להליך הקליטה וההצטרפות לחברות ברשפים.
  אל הכנס הגיעו מעט מבני המקום ובנים הנמצאים בשלב זה של חייהם מחוץ לרשפים וכן שתי משפחות שעברו תהליך ראשוני ומגיעות בתקופה הקרובה, עם התפנות שתי דירות, לתחילת ההליך כאן ברשפים, לבחינת התאמה של כשנה עד הכרעה בקלפי ותחילת בניה.
  את המפגש הנחה בהלימה רבת ענין- ניצן מנהל הקהילה וחברי פת"ק.
  אנו בפת"ק שוקדים על בחינה מתמדת של הכנת המצטרפים, ליווים לאורך התקופה וסיוע ככל שנדרש גם לאחר ההצבעה. אנו שמחים על מאור הפנים של החברים הוותיקים ואלו שהצטרפו זה מכבר.
  המצטרפים החדשים משלימים את תהליך הבניה וההפניה למנהל בהנחיית המנהלה והחברה הכלכלית של המועצה שגם מתקדמת מהר בהכנת התשתיות למגרשים בשכונת משק הילדים והשטחים שפונו מה"שישיות".
  הקבלה לחברות מלאה מתקיימת בהיכנס כל משפחה לביתה, בקצב אישי.
  מקוים לראות במהרה התחלות בניה חדשות.
 • אירועי התרבות
  בשבת הקרובה, ה-9.3.19 בשעה 19:00 , יתקיים ערב נשים במועדון לחבר. בערב נשות רשפים יעבירו הרצאות קצרות. נשמח לראות את כולכן. בבקשה הביאו אתכן מאכל לארוחת ערב משותפת.
 • אנו עדיין צריכים בתים מארחים לאירוח מתוק בפורים ב-21.3.19 . מי שמעוניין – נשמח שיצור קשר עם לירון טירם.
 • מזכירים לכם להירשם למשלוחי המנות בלוח המודעות או אצל לירון טירם.
 • ביום שישי 22.3 תתקיים מסיבת פורים המסורתית לציבור הבוגר.
  אבקש להזכיר ולהדגיש הכניסה למסיבה מותרת מכתה יב' ומעלה בלבד!!! לתשומת ליבכם לא נוכל להקל ראש בנושא זה! במידה וינכחו במסיבה נערים מתחת לכתה יב' נאלץ לעצור את המסיבה והוריהם יתבקשו להוציאם מחדר האוכל.
  על מנת להימנע מאי נעימויות ולאפשר לקהילה הבוגרת ליהנות ממסיבת הפורים נודה לשיתוף פעולה מלא!!!

תודה
ניצן מנהל קהילה.


 
-
 

סיכום אירועי פברואר בתרבות

השנה חגגנו לראשונה בקיבוץ את יום המשפחה – הנעורים המדהימים שלנו, בניצוחו של תומר אבטליון, היו אחראיים על עמדת קפה, עוגות, אוכל ופעילויות לילדים.

סיגל גבע עשתה פינת יצירה נפלאה ומוצלחת כרגיל; ושירן פינקלשטיין העבירה 'אימונצ'יק' להורים ולילדים ביחד.

תודה רבה לכל המפעילים והאחראיים. היה כיף לראות את כולם יחד.


 
-
 

הודעה בדבר התחלפות מזכירת מנהלה

עם סיום תפקידה של צביה, התקיים תהליך לאיתור מועמד\ת להחלפתה. בסיום התהליך נבחרה חבצלת ענב. חבצלת וצביה החלו בחפיפה.

חבצלת תעבוד בימים א' עד ה' משעה 07:45 עד 15:45. צביה תחליף את חבצלת לפי הצורך כך שיהיה שירות מלא לאורך כל השבוע.

אנו מודים לצביה על שירותה רב השנים ומברכים את חבצלת עם כניסתה לתפקיד ומאחלים בהצלחה לשתיהן.


 
-
 
מזל טוב
לאפרת וארז לוי
ולכל המשפחה
להולדת הנכדה
בת לעופרי וגל
נינה לעליזה ואברום

 
-
 
מזל טוב
לבת אל ועמיעד גנגר
ולכל המשפחה
להולדת הבן כרמי
אח ליובל יואב ואורי

 
-
 
ליערה גודל עם שחרורך מצה"ל
מאחלים לך בהצלחה

 
-
 
מזל טוב
לדינה ויהודה בן-נון
ולכל המשפחה
להולדת הנינה
נכדה לבועז וסנדרה

 
-
 
מזל טוב
למורן ונדב טל
ולכל המשפחה
להולדת הבת יערה
אחות לאילה

 
-
 

אסתר בן-דב ז"ל

ביום שני, 3.3.19 , נפרדנו לעד מחברתנו אסתר יפה בן-דב ז"ל.

להלן ההספד שנישא על קברה

אסתר נולדה ב-4.03.1926 בחבל ארץ בריסק שבבלרוס, שמה אסתר - יפה היה על שמן של שתי סבותיה שנפטרו טרם הולדתה ושלא זכתה להכירן, אחות גדולה למוטקה ושבתאי.

אביה היה צבע ואסתר ציינה שביתם היה דל ועני, בית קטן עם חדר אחד. בהיותה בת שבע החליטו הוריה, כמו יהודים רבים בבלארוס, לעזוב ולהגר; חלקם לארצות הברית והציונים ביניהם בחרו את פלשתינה. האב הציוני, נסע לפניהם והמשפחה הצטרפה אליו אחרי כשנה. הם הגיעו לרחובות שם גרה דודתה שסייעה בידם לעלות ולעשות את צעדיהם הראשונים בארץ. אסתר, שהספיקה ללמוד שנה אחת בלבד בבית ספר פולני, לא הספיקה להטמיע את השפה הפולנית. בבית דיברו אידיש.

ברחובות גרו בתחילה בשכונת התימנים ואחרי כן עברו לחבצלת, אז ישוב קטן בלב הפרדסים בפאתי רחובות. הם קיבלו חלקת אדמה וגידלו בה ירקות ועצי פרי, אך גם פה היו קשיים כלכליים, לאב שלא מצא עבודה ופרנסה מספיקה לבני ביתו.

אסתר למדה בתחילה בקבוצת שילר ואחר כך עברה ללמוד ברחובות, הצטרפה לתנועת הנוער "המחנות העולים" ומאוחר יותר עברה ל"שומר הצעיר" בה גם הדריכה והיתה פעילה מאד.

אסתר העידה על עצמה שהייתה ספורטאית טובה, נערה אנרגטית וחזקה. בשנת 1939 והיא בת שלוש-עשרה, נפטרה אמה ואסתר הבוגרת קיבלה את עול הבית, יד ימינו של אביה בניקיון, בישול וכביסה.

בהמשך נרשמה לבית ספר חקלאי "עיינות", כל העת המשיכה בתנועת "השומר הצעיר" שדרכו הגיעה לגרעין שיועד להקים את קבוץ יחיעם. את ההכשרה עשו בקבוץ אילון שם עבדה והתנסתה בעבודות הקבוץ. לאחר ההכשרה באילון עברו לקריית חיים ששימשה באותו זמן כבסיס אם לקיבוצים שחיכו לתורם לעלות על הקרקע, מעין מחנה הכשרה לקיבוצים שבדרך. הגרעין שאליו היתה שייכת יועד להקים את קיבוץ גבולות, אולם אסתר הכירה אז את שאול איצ'קוביץ -בן דב שהפך עם השנים לבעלה ואבי ילדיה , איתו בחרה ללכת לקיבוצו רשפים.

שנה לאחר נישואיהם נולד בנם אלדד , תינוק קטן וחלש שאחרי חודש נפטר. מותו השפיע קשה על אסתר. זמן לא רב אחרי כן נולדה לה בתה פנינה שנקראה על שם גיסתה של אסתר ששמה קץ לחייה שנה אחרי שבעלה איתן נהרג ב-1948 עת עלה עם שיירה ליחיעם. אסתר ושאול לקחו חסות על דודי ז"ל, התינוק שנשאר אחרי הטרגדיה, אימצו אותו וראו בו בשר מבשרם. אחרי ארבע שנים נוספות נולד עודד ז"ל , הבן הצעיר.

ברשפים בשנותיה הראשונות עבדה אסתר בבתי ילדים, היתה גם מדריכה של גרעינים שעברו בקבוץ ויועדו לקיבוצים צעירים, מדי פעם עבדה במטבח ותרמה מניסיונה העשיר בבישול, היתה סדרנית עבודה מספר פעמים והעבודה בה התמידה יותר מכל היתה כסייעת לרופא שיניים. ב-1993 נפטר שאול, בעלה האמן והאינטלקטואל. אסתר, האישה המעשית, הפרקטית, החזקה - המשיכה לשאת את עול המשפחה, לנסוע ולהיות לעזר לילדיה, לנכדיה בכל מקום ולהיות שם בשבילם בכל עת, חזקה, בריאה מלאת כוחות.

אסתר זכתה למשפחה נפלאה, חמה ומחבקת , 9 נכדים שפקדו אותה, ביקרו אותה בביתה וזיכו אותה בשמחה וגאווה.

אך החיים המשיכו לטלטל אותה ובשנת 2007 נפטר דודי מסרטן והותיר חלל גדול ועמוק בנפשה, בשנת 2014 נפטר עודד הצעיר והעצב הגדול שמילא אותה בשנים האחרונות לחייה הלך והתעצם. עם כל זאת היא לא נפלה, לא חשפה את השבר והאבלות ויותר ויותר נתנה יד לעזור בכל מקום שיכלה, לבקר אנשים בודדים, לקרוא ספר לאדם שעיניו קהו , לעזור ולהתנדב ב"גיל עוז" ועוד ועוד.

אסתר אוהבת ספר, אסתר שהגינה ליד ביתה היתה תמיד מטופחת ומושקעת, אסתר שאימצה ילדים מחברות נוער וגרעינים שהגיעו לרשפים וחלקם עד ימים אלה היו ונשארו בקשר איתה, אסתר אישה חזקה, שהחיים הקשיחו אותה ועיצבו אותה, אסתר שתהיה לרבים מאתנו סמל לחוזק, מסירות, נתינה.

בגיל 90 שעון הזמן שלה החל לתקתק, החל לתת אותותיו כוחותיה החלו לעזוב אותה, תחילה עם עובדת זרה ואחר כך בבית הסיעודי של בית אלפא, בית מסור עם טיפול נהדר, עם זאת אף פעם לא שמענו ממנה תלונה, "הכל בסדר", תמיד בסדר, והגוף הלך ונחלש עד אמש. בשקט, באצילות, בגבורה כשם שחיה את כל חייה.

מחר יום הולדתה ואומרים שצדיקים נפטרים ביום הולדתם.

למשפחה היקרה והכל כך מסורה שליוויתם אותה כל השנים האלה והייתם בשבילה, אנחנו וליבנו אתכם.

תנוחי על משכבך בשלום אסתר
בית רשפים


 
-
 

הטבה כספית לחברים – החזרי מס

חברים שלום,

קיימת לקיבוץ אפשרות לקבל החזרי מס בהתאם להוראות החוק באמצעות דיווח הכנסות החברים בדוחות הכספיים של הקיבוץ.

סעיף 48 (ו) לתקנון הקיבוץ קובע כי כלל חברי הקיבוץ, בין במעמד של חברות מלאה ובין במעמד של עצמאות כלכלית, חייבים לדווח לקיבוץ באופן שוטף על הכנסותיהם מעבודה או חלף עבודה.

כפועל יוצא לאמור לעיל, יש להעביר בכל שנה את טופס 106 המונפק ע"י המעביד בתחילת שנה בגין השנה שהסתיימה. (טופס 106 הינו דוח המרכז את נתוני השכר השנתיים).

יש להעביר את טופס 106 לשנת 2017 עד ליום 31/3/2019 באחת מהדרכים הבאות:

 1. לגורם חיצוני- רוה"ח של הקיבוץ במייל .yakovz@britcpa.co.il
 2. לידי מנהל הכספים של הקיבוץ, עמית פרץ, במעטפה סגורה שתועבר לרוה"ח של הקיבוץ.

חשוב להדגיש שהמידע ישמר באופן מסווג בידי רוה"ח של הקיבוץ.

בישיבת הנהלה מיום 12.02.19 הוחלט כי 30% מתוך הכספים שיוחזרו לקיבוץ יחולקו לחברים שיעבירו את טופס 106.

אנו מזמינים את חברי הקיבוץ לפגישת הסברה ע"י רוה"ח של הקיבוץ ארנון רז מברית פיקוח ביום 12/03/2019 בשעה 19:30 במועדון.

בברכה,
ועד הנהלת קיבוץ רשפים


 
-
 
שבת שלום
 
-

 

 


לדף הבית