Kibbutz Reshafim, 10905, Israel -

דף מידע מס' 19 - 30/11/18

לחברי קיבוץ רשפים שלום,

החורף הגיע, הימים מתקצרים ויש תחושה של שינוי באוויר והתכנסות פנימה.

בשבוע הבא נחגוג את חג החנוכה הבא עלינו לטובה.

חג החנוכה הוא אחד החגים האהובים עליי ועל בני משפחתי, הוא מהווה הזדמנות למפגש משפחתי וקהילתי.

שכונת משק ילדים

לא פעם תפסו אותי חברים ושאלו אותי "מתי מתחילים את השכונה החדשה"? ובכל פעם שהייתי עונה בקרוב... ענו לי: כן את הבקרוב הזה אנחנו שומעים כבר שנים...

אז באופן רשמי אני יכול להודיע שהתחלנו את הפרוייקט של השכונה החדשה שייקרא בפי כולנו שכונת משק ילדים. שכונת הגפן זה שם ששגור בפי המתכננים אבל אצלנו ברשפים נזכור בגאווה את משק הילדים המפואר שאת שרידיו מפרקים בימים אלו ממש. כולנו מתרפקים על זיכרונות העבר, אבל צריכים לזכור שבעתיד טמונות הזדמנויות ואפשרויות לצמיחה של דברים חדשים.

קהילת רשפים מתחזקת וגדלה. המחסום הפיזי בין הקיבוץ הוותיק לשכונה החדשה מטשטש, הנוף לפתע מתרחב והקיבוץ לאט לאט ייראה גדול יותר, מאוחד יותר וחזק יותר.

המרוץ להתחלת הפרוייקט היה מאתגר עבור ניר וילק, יו"ר ועד ההנהלה ועבורי. אנו מלווים את הפרוייקט באופן שוטף וצמוד ולפנינו לעבור עוד כברת דרך... אבל הסיפוק גדול והחיוך של המשפחות הנקלטות בהחלט שווה הכל.

בנוסף לפרוייקט השכונה החדשה אנו מקדמים מספר מהלכים שנדרשנו לטפל בהם ולקבל החלטות:

ביטוח הבריאות הקולקטיבי

חידוש ביטוח הבריאות הקולקטיבי איננו בר ביצוע לצערי, אנחנו לא יודעים להעמיד את כמות המינימום של החברים הדרושים לחידוש הפוליסה הקולקטיבית בצורה תקנית, אנחנו יוצאים לדרך חדשה בה כל חבר יבטח את עצמו באופן פרטי, יבחר את המסלול שמתאים לו בעלות שמתאימה לו ובחיוב ישיר שלא דרך הקיבוץ. מי שיבחר לעבור את התהליך עם סוכנות הביטוח של הקיבוץ יוכל להמשיך ולשמור על הרצף הביטוחי ולהנות ממחירים מיוחדים לרגל המעבר. אחרים שיבחרו לפנות לסוכן ביטוח שלהם באופן פרטי לא ישמרו על רצף ביטוחי אבל בהחלט אפשרי. בכל מקרה, בסוף דצמבר 18 הביטוח יופסק. מכתב מסודר יצא לחברים.

קרן סיעוד

אנו מבינים שככל הנראה לא כל חברי רשפים הצליחו לעבור לביטוח סיעודי פרטי ולא בהכרח יוכלו. אנו בוחנים פתרונות אפשריים. מומלץ לבצע בדיקה איפה כל אחד עומד בנושא הזה.

למי שלא בטוח איזה ביטוח יש לו או אין לו מוזמן לפנות לתמיר סוכן הביטוח שלנו בטלפון 054-2335571 או במייל tamir@ck-insure.com ולתאם איתו פגישה מסודרת בנושא. אפשרי כמובן לבדוק גם עם כל סוכן ביטוח אחר.

חינוך חברתי

לצערנו, לאחר החגים עזבו את מערכת החינוך החברתי מספר ילדים משלפים, כתוצאה מכך נדרשנו לבצע שינויים במערכת. הנתונים הוצגו להנהלת הקהילה ולהנהלת החינוך. נבחנו מספר אפשרויות להתארגנות מחדש. הוחלט לאחד את שכבות ג' - ו לבית אחד, ההחלטה ודרכי ההתארגנות והמעבר הועברו להורי הילדים בשכבות אלו . מובן שכל שינוי מזמן הזדמנויות וגם אתגרים ואני סומך על הצוותים החינוכיים שלנו ועל ההורים שיתגייסו למהלך מתוך הבנה ואמון.

חינוך בגיל הרך

לאחר כ 5 שנים בהן ניהלה אורלי את מערכת החינוך, היא עוזבת אותנו ולמעשה התחילה חפיפה בקיבוץ אחר. אנו מודים לאורלי על העשייה רבת השנים וכן על הנכונות להמשיך ולסייע לנו בתקופת המעבר עד שנאתר רכזת חינוך גיל הרך חדשה. נודה לציבור אם יוכל לסייע לנו בהפצת המשרה ובאוזן קשובה לאנשים טובים מהתחום שאפשר לגייס לרשפים.

וועדות וצוותים

חברי ההנהלה ואני מעורבים ולוקחים חלק בוועדות ובצוותים של הקיבוץ. חיזוק עבודת הוועדות והצוותים והעברת משקל מתאים לפעילות שלהם מהווה עוד נדבך בחיזוק הקהילה והכוחות הפנימיים שיש בה.

יש עוד כברת דרך לעבור אבל התחושה היא שהוועדות לוקחות את האחריות ואת ההובלה ונהנות מהיכולת להשפיע ולתרום לקהילה.

יזמויות

דודו, מרכז המשק, ואני מקבלים פניות בנוגע ליזמויות, שנינו מאוד פתוחים וקשובים לנושא, בייחוד אם יש גם אפשרות להתפרנסות של חברים. אנחנו כאן כדי לתת את הדחיפה והעידוד.

ניהול פרוייקט השכונה חדשה

את השכונה החדשה מבצעת החכ"ל (החברה הכלכלית) של עמק המעיינות, החכ"ל מפעילה בשטח חברת פיקוח (בועז ויטמן מניר דוד) ושוכרת קבלן לביצוע העבודות (שלמה שבו). מידי שבוע בימי ג' נפגשים נציגי הקיבוץ (איתן ק. מרגלית, תאו, יו"ר ועדת תכנון, ואני) ביחד עם נציג החכ"ל, המפקח מטעמם ונציג הקבלן לתיאום העבודות לשבוע הקרוב, כמו כן גוזרים נגזרות הן בהיבט המקצועי והן בהיבט הבטיחותי ובתחומים שמשפיעים על חיי הקהילה.

תכנית עבודה 2019

אנחנו במרוץ לבניית תכנית עבודה לעסקים ולקהילה לשנת 2019 , כחלק מהתכנית עבודה אנו נדרשים להציג תכנית תקציבית. התקציב מגלם בתוכו את הסעיפים הקבועים והשוטפים "קבועות" עליהם יש לנו פחות השפעה, וכן את היעדים שלנו לשנה הקרובה "השקעות". במשך מעל לחצי שנה הצלחתי ללמוד את רוב המערכות של הקיבוץ, חלקם בצורה מעמיקה וחלקם פחות, אני עושה מאמץ לפנות את עצמי מעבר לנושאים השוטפים ולהתעמק בתכנית העבודה זאת בעזרת עמיתי לעבודה והנהלת הקהילה.

תכנון וחצר

אנו עדים יום יום לאתרי בנייה שנפתחים ונסגרים ברשפים. משפחות חדשות שמתחילות בנייה וכאלו שמסיימות. כולן עוברות דרך הצינורות המקובלים של הקיבוץ. לצערי, היום התהליך לא זורם כפי שמצופה ומלווה בלא מעט קשיים. אני עושה מאמצים רבים ללמוד את הסוגיות לעומק, תקנוני בנייה, נספח בנייה, התחשבנויות על הזזת תשתיות ועוד. נדרשת סבלנותכם. אני מקווה שבקרוב התהליך יהיה בהיר יותר ומסודר יותר.

תקשורת

אנחנו מצליחים להתמודד מול תחזוקת הרשת האופטית ורשת התקשורת בכלל ואנו לא תלויים יותר בקבלן אחד בלבד. יחד עם זאת חשוב שכולנו נדע ונבצע הפרדה: תקלה שנגרמת עקב ליקוי בתשתית של הקיבוץ, עלות התיקון מושתת על "ענף התקשורת". תיקון עקב ליקוי בדירה\מגרש של חבר (קצר, ציוד לא תקין, פגיעה בתשתית), עלות התיקון ברוב המקרים תיקבע מראש והחבר ישלם. כנ"ל לגבי קריאות שווא.

תהליך ייעוץ ארגוני\סקר משרות

כפי שכבר פורסם, תהליך של סקר משרות והתאמתם למבנה ארגוני חדש בקהילה בעיצומו. אנו מאמינים כי העבודה תוגש לשולחן הנהלת הקהילה בתחילת דצמבר . ומשמעויות יגזרו ממנה לתכנית העבודה של 2019 אנו מאמינים כי יש צורך להתאים את המבנה הארגוני שלנו לצרכי הקהילה הצומחת, זאת בכדי לתת מענים טובים יותר ושירות מותאם יותר לקהילה, בנוסף, לאפשר לבעלי תפקיד שביקשו לצאת לפנסיה לעשות זאת בצורה מסודרת.

בריכה

קיימנו מפגש סיכום עונה. סה"כ עמדנו יפה באתגרים המקצועיים והיו רבים כאלו. ברור לנו שיש לנו עוד דרך ארוכה, אנו נדרשים לעמוד בתקנים שלא הכרנו קודם לכן. נושא מרכזי שעולה בכל הפגישות הוא הצורך בעוד מצילים בקרב חברי הקהילה. אני פונה לכל בן\בת משק, חבר\ה שרוצים לצאת לקורס מצילים עם סבסוד של הקיבוץ כנגד התחייבות לעבודה בקיבוץ לפנות לאביבה. אין תחליף למציל מהקיבוץ שמכיר ונהנה לעבוד עם הקהילה.

גינה קהילתית

הקהילה מוזמנת לקחת חלק בגינה הקהילתית ובגידולי החורף, זו חוויה מרוממת ומחברת לטבע ועונות השנה ומתנה אמיתית לכל מי שחפץ בכך.

חורשה קהילתית

העבודה בחורשה הושלמה. ביקרתי בשטח ופגשתי את ילדי הגן בפיקניק שלהם, היה נחמד לקבל מהם הזמנה להצטרף לארוחת הבוקר. מעבר לכך היה כיף לראות איך יוזמה קטנה כל כך מתפתחת וצומחת לנגד עינינו, מעשירה ומחזקת את הילדים והצוות.

מגרש כדורגל\כדורסל

קיבלתי פנייה למנות נאמן מפתח לתאורה של המגרש, כך שנוכל לכוונה מידי שבוע בהתאם לאור היום שמשתנה בקצב מהיר. אין לי התנגדות לכך ובמידה ויש מבוגר אחראי שמעוניין לקחת אחריות על הנושא ולקבל מפתח הוא מוזמן לפנות אליי.

תרבות

ב 15/11 חגגנו יחד עם משפחת באבל את חג ה"סיגד", לקהל הרב שהגיע הציגו משפחת באבל את משמעות החג ומנהגיו כולל טקס קפה אתיופי מסורתי. טעמנו מהמאכלים האתיופים, הילדים נהנו מפעילות יצירה אתיופית וצמות אתיופיות ומוזיקה אתיופית ליוותה את הארוע. תודה גדולה למשפחת באבל על החוויה המושקעת והמרשימה.

המשחקייה

צוות חדש בראשות שירלי רופא התגייס על מנת לשפר ולשדרג את המשחקייה ברשפים. המקום שופץ ואורגן מחדש, נבנתה תכנית עבודה ולאירוע הפתיחה הגיעו יותר מ-100 איש שנהנו מהפינות החדשות, מפעילות יצירה וארוחת ערב משותפת. בהמשך יתקיימו במקום פעילויות שיא, מופעים וימי הולדת חודשיים לילדים הרשומים. ביום חמישי האחרון התקיימה שעת סיפור מקסימה שיזמה משפחת אבטליון ואנו מזמינים כל מי שרוצה ליזום פעילות לפנות לשירלי רופא. להשתתפות בפעילות קיימים שני מסלולים: מסלול חודשי וכרטיסיה, אנחנו מזמינים את כל מי שמעוניין להשתתף בפעילות להגיע, להתרשם ולהרשם אצל שירלי . לטובת המשך פעילות והתפתחות המקום אנחנו מבקשים מכל הנהנים מהמקום להרשם באחד המסלולים ולא להגיע כאורחים קבועים של המשפחות המנויות.

תאורה

תאורה לאורך כביש השקמים, תחנת הדלק והסילו - תיכנס ככל הנראה לתכנית השקעות 2019 .
החלפת גופי תאורה לא תקינים - בנינו רשימה מתלונות החברים, פניות נוספות אתם מוזמנים להעביר במייל לצביה. ג'וואד יכנס לעבודה בימים הקרובים עם כלי גובה ויחליף מנורות תקולות. לצערי אין ביכולתנו להזעיק כלי גובה לפנסים בודדים ולכן נצלו את ההזדמנות ודווחו על פנסים לא תקינים. ההנהלה בוחנת בימים אלו להצטרף לפרויקט מועצתי להחלפת תאורת החצר לפנסי LED חסכוניים.

השלמות שכונת ה-18

בימים הקרובים נקדם השלמת תשתיות בשכונת ה-18: כביש, מדרכה ותאורה.

עיתונאים מערוץ 10 ברשפים

אני מבין לליבם של כל החברים שהופתעו לפגוש עיתונאים וצוות צילום שמבקשים לראיין חברים על המדרכות ללא הכנה מוקדמת. גם אנחנו הופתענו. הדבר לא תואם אתנו ונעשה ככל הנראה כתגובה לחוסר רצון של הקיבוץ לשתף פעולה עם הכתבה. אנחנו לא מורגלים בסיקור תקשורתי מסוג זה.
אין ביכולתנו להוציא אותם מהקיבוץ בטענה שזה שטח פרטי, כפי שביקשו מאתנו חלק מהחברים, בנוסף דיאלוג בין מראיין למרואיין מול מצלמה לא דורש אישור שידור ואין ביכולתנו להורות על מחיקה של חומרים. לכן, יש לחשוב טוב מה אומרים או לא אומרים בפני המצלמה.
מעבר לכך הנושא עדיין טרי ורגיש ברשפים וברור לנו שיש קושי להבין איך נכון להגיב לפניות של הכתבים אם בכלל, לכן, ההנהלה מינתה צוות לטיפול בנושא שמתייעץ עם אנשי המקצוע המתאימים. מירי לבנה (חברת הנהלה), ניצן חביב (מ. קהילה), ניר וילק (יו"ר הנהלה).

קהילת רשפים תמשיך להיות קהילה צומחת וחזקה, קולטת ופתוחה גם בעתיד.

עד כאן לבינתיים,
סופ"ש נעים וחורפי לכולם,
ניצן.


 
-
 
שיהיה לכולנו חג שמח
 
-
 

70 סיבות למה לגור ברשפים?!

מאת : ילדי ה'-ו'
במסגרת חודש קהילה ושורשים בבית הילדים, ו-70 שנים לרשפים התבקשו הילדים למצוא סיבות למה טוב לגור דווקא ברשפים:

1. יפה כאן.
2. מטופח פה.
3. קובי עושה הנחות בכולבו.
4. יש אנשים טובים.
5. נוף לגלבוע.
6. בחורף נעים בקיבוץ.
7. מכירים פה חברים לכל החיים.
8. הרבה מרחב לילדים.
9. אווירת שמחה וגיבוש.
10. בינגו מסורתי בסוכות עם פרסים שווים.
11. יש לנו גינה קהילתית.
12. בכל חג יש ריקודים מושקעים.
13. יש הרבה חוגים בתוך הקיבוץ.
14. בכל פורים יש הצגה.
15. מרוץ לפיד לילדים בחנוכה.
16. מחלקים שי לחברי הקיבוץ בראש השנה ופסח.
17. יש שביל אופניים שמתחבר לקיבוץ ולמעיינות.
18. הכל קרוב.
19. אין הרבה כבישים בתוך הקיבוץ.
20. י לנו את עץ הקופים.
21. יש לנו וטרינר בקיבוץ.
22. יש את מפעל טרפלקס.
23. בחג שבועות יש ריקוד תינוקות שנולדו - ביחד עם האמהות.
24. כל שנה חוגגים את יום הילד.
25. בפורים יש מתנפחים וממתקים.
26. ליל אוהלים בכל סיום חופש גדול לילדים.
27. ליד הקיבוץ יש מצפה לראות את השקיעה והזריחה.
28. קיבוץ משורי (שטוח).
29. ביום העצמאות משקיעים בזיקוקים.
30. יש גם כתובות אש של הנעורים ביום העצמאות.
31. יש לנו תמרים - הכי טעימים בארץ.
32. בריכות דגים ומסביבם מלא ציפורים.
33. פרדסים עם פרי ואבוקדו.
34. אפשר ללכת יחפים.
35. יש לנו המנון קליט.
36. דירות לחיילים ללא תשלום.
37. מחלקים לחיילים ביום העצמאות שוקולד ופרח.
38. שוק קח תן בפסח.
39. הרבה צלמים גרים בקיבוץ.
40. אוטו דואר מגיע כל יום לקיבוץ.
41. בפורים יש לנו מגדת עתידות.
42. יש הרבה ילדים וחברה.
43. ביום העצמאות יש לנו לונה פארק לילדים.
44. רכבת ילדים בחלק מהחגים.
45. בכל חג משקיעים בהצגות, ריקודים ושירים.
46. טרמפולינה בחגים.
47. משקיעים בחינוך.
48. הרבה אנשי חינוך גרים בקיבוץ.
49 . יש להקה בקיבוץ.
50 . בסוכות בונים סוכה גדולה לכל חברי הקיבוץ.
51 . אביגדור מחלק עיתונים עד פתח הבית.
52 . הרבה פסלים ברחבי הקיבוץ
53 . יש חוג קרמיקה עם ליאורה.
54 . כל מי שעובר מולך בקיבוץ אומר שלום.
55 . מסביבנו יש מלא מעיינות.
56 . יש לנו את הבריכה הכי שווה בעמק.
57 . יש מקום למבוגרים - פנאי לי.
58 . הכלבים יכולים להיות משוחררים.
59 . שקט פה ואין רעש של מכוניות.
60 . בסוכות יש עפיפוניאדה בשדה.
61 . כולם מכירים את כולם.
62 . לכל אחד יש את הפרטיות שלו.
63 . כל הבתים הם קרקע, ולא בניינים.
64 . אנשים עוזרים אחד לשני.
65 . מחלקים חולצות ביום הילד.
66 . מי שגר ברשפים, גאה לגור ברשפים - גאוות יחידה.
67 . יש הרבה תאורה בלילה.
68 . יש לנו הרבה חיילים שמגנים עליו.
69 . רק לרשפים יש כל כך הרבה סיבות לגור פה.
70 . כי רשפים זה הבית!!

 
-
 
מזל טוב
למירב ואבידן טל
ולכל המשפחה
להולדת הבן מורן
נכד ליוסי וצביה
נין לאסתר רופאיזן

 
-
 
מזל טוב
לרונית ומאיר יקטר
ולכל המשפחה
להולדת הנכד גלעד
בן לאלון ודפנה
אח לעידן
נין לישראל קלין

 
-
 
מזל טוב
לאסנת ולירון קבלו
ולכל המשפחה
להולדת הבן
אח לשי ועומר
נכד ליוסי וצביה
נין לאסתר רופאיזן

 
-
 

תכנית חנוכה

יום שלישי 4/12/18 שעה 17:30 טקס חנוכה המרכזי ובסיומו הפעלה לכל המשפחה במבנה חד"א.

יום רביעי 5/12/18 שעה 17:00 חוגגים חנוכה בפנאי-לי.

יום חמישי 6/12/18 שעה 16:30 יצירות לחנוכה במבנה חד"א

יום ראשון 9/12/18 מירוץ הלפיד


 
-
 
שבת שלום
 
-

 

 


לדף הבית