Kibbutz Reshafim, 10905, Israel -

דף מידע מס' 17 - 12/10/18

שלום לכולם

בימים האחרונים אני עוסק רבות בקידום השכונה החדשה ואני תקווה שהעבודות ייצאו לדרך בקרוב . בנוסף אני עוסק לא מעט בקידום הנושאים שהועדות השונות מעלות בפניי .

  • הוקם צוות צח"י בראשותו של אילן גדיש בברכת ההנהלה .
  • עונת הרחצה הסתיימה. הייתה עונה מוצלחת וצוות הבריכה יישב להפיק לקחים ולבנות תכנית עבודה לשנה הבאה. תודה רבה לכל מי שלקח חלק: אבשלום רייבי, שרון דותן, אביבה סלם, דני בדי, אורן ואילן גדיש. וסליחה עם שכחתי מישהו ...
  • חינוך: הקיץ האחרון היה לא פשוט ואנו מפיקים לקחים ממנו. לילך קרן התחילה את עבודתה כמנהלת החינוך הבלתי פורמאלי ובכך נעשה עוד שינוי מהותי במערכת. במקביל אנו עובדים על ייצוב המערכת תוך שימת דגש על הקשבה ולמידה מרחשי ההורים. יחד עם זאת נדרשת סבלנות, בנייה של המערכת וייצובה הוא תהליך שבאופן טבעי לוקח זמן. זה המקום להודות לרובי סינה יו"ר החינוך והצוות על הימים והשעות שהשקיעה זה לא מובן מאליו .
  • תקשורת: שמעון דיגה ואני עבדנו על מתן מענה לתקלות תקשורת, במידה ויש תקלות נוספות נא להפנות במייל לשמעון בצורה מסודרת. התחלנו לעבוד עם איש שטח מקומי שיודע לתת פתרונות כמעט לכל תקלה .
  • מרפאת שיניים: המחשב של המרפאה שודרג, נרכשה תוכנה לניהול לקוחות ייעודית למרפאות שיניים ובימים הקרובים היא תותקן. יוחלף המזגן הישן בחדר ההמתנה. אני תקווה שהשינוי יורגש. תודה לשני אברמובסקי על קידום הנושאים הללו . ההתקשרות עם מרפאת שיניים תהייה בכתובת הדוא"ל dentist@reshafim.org.il
  • תהליך ארגוני בקהילה: עם התפתחות הקהילה ולאור הצמיחה הדמוגרפית המבורכת ובאופן טבעי עם השנים שעוברות ויציאה לפנסיה של חלק מהעובדים נדרשות התאמות בין המבנה הארגוני הקיים לצרכי הקהילה המשתנים. בימים הקרובים נתחיל בתהליך שילווה ביועצת ארגונית לבחינת המשרות בקהילה כשלב ראשון ושלב שני נבחן את התאמתן לצרכי הקהילה. בסיומו של התהליך נביא הצעה למבנה ארגוני חדש להנהלה. התהליך יתבצע במשרות של הקהילה בלבד .

סופ"ש נעים לכולם
ניצן .


 
-
 

לחברים שלום,

מזה כ-10 שנים, אנו מנהלים קרבות הישרדות על מנת לחזור ולהיות ישוב קהילתי חזק ובעל חוסן חברתי יציב. במהלך שנים אלו , אכן יצאנו מהמשבר הכלכלי העמוק אליו נקלענו, והצלחנו לחולל מהפך , תוך הסנפת "סם החיים" החדש "הקליטה" והצטרפות חברים חדשים לרשפים (ראו את מופע ה-70 שהרמנו-כמשל ודוגמה).

בין 100 החברים שהצטרפו לרשפים בשנים אלו כ-50% מהם בנים חוזרים עם משפחותיהם, אשר שיבתם הביתה משפיעה רבות על האווירה הטובה בקרב משפחותיהם הפרטיות ובקרבנו כחברה שכנראה שווה לשוב אליה - "רשפים הבית".

המצטרפים, עוברים מהפך תהליכי בו הם משנים את אורח חייהם ב-180 מעלות, משקיעים את מיטב כספם על מנת לבנות את ביתם בקרבנו ותוך כדי כך מנסים למצוא ולפלס דרכם בין מדרכותינו, בתי ילדינו ותרבות הפנאי אל לבותינו שלעיתים סגורים המה.

במהלך ההצטרפות המורכב, לא כל אחד שמצטרף מוצא עצמו מיד בקידמת העשייה הקהילתית, אם כי רובם כן.)על אף שמקום העבודה על פי רוב רחוק מאד מהבית וצריך לשלם שוטף, מסים ומשכנתא)...

ומה נדרש מאיתנו, הן הותיקים והן אלו שעברו אך זה מכבר את התהליך המורכב הזה? לצאת מאזור הנוחות ולבוא לקלפי ולהצביע...

עברו הימים בהם יכולנו להכיר כל משפחה מצטרפת בדרכים הישנות, וכנראה שגם צריך להאמין שצוות פת"ק וחברי ההנהלה עושים חריש עמוק על מנת להביא הביתה את הבנים ומצטרפים חדשים המתאימים לנו, בכל רובדי הדמוגרפיה המצויים אצלנו.

הצבעת הקלפי האחרונה לא עמדה בדרישות התקנון החדש (הגיעו פחות מחצי בעלי זכות הבחירה) ולכן נפסלה הצבעה זו על כל מה שהליך זה מחולל ומזעזע.

אני חושב ומרגיש שכל אחד מאיתנו בערבות ההדדית שאנו מייצרים, צריך לקחת , ולו אחריות קטנה זו, ולהשפיע בהצבעתו (גם אם היא "נגד"), ובעיני גם הרבה יותר מכך... אין בדברי אלו, הנכתבים מדם ליבי, כל הטפת מוסר אלא צער רב על כך.

יוסי


;לחברים שלום

ביום שישי 5/10/18 התקיימה הצבעה בקלפי: קבלה לחברות (יהודה ומינצר).

על פי התקנון החדש שאושר במאי 2018 ע"י רשם האגודות (סעיף 27) בו בוצע תיקון, לצורך קבלה לחברות נדרשת השתתפות של רוב בעלי זכות הצבעה בקלפי .

בהצבעה האחרונה חסרו מספר מצביעים על מנת לעמוד בדרישות התקנון, לכן הצבעה נוספת תתקיים ביום שישי 10/18/19 .

אנו פונים לחברים לבוא ולהשתתף בהצבעה.
ועדת שיחה/קלפי


מתוך התקנון שאושר במאי 2018 (סעיף 27 וסעיף 30)

"...הוראות ותנאים נוספים לעניין קבלת חבר... בהחלטת אסיפה כללית שהתקבלה ברוב של לפחות שני שלישים (2/3) מקולות החברים המצביעים באסיפה הכללית של הקיבוץ, ובלבד שרוב חברי הקיבוץ השתתפו בהצבעה."


 
-
 
שבת שלום
 
-

 

 


לדף הבית