Kibbutz Reshafim, 10905, Israel -

דף מידע מס' 16 - 28/9/18

 
-

חגי תשרי עוד מעט מאחורינו לאחר פעילויות מגוונות שהתקיימו ברשפים ובסביבה ואנו חוזרים לשגרה...

 
-

 

תזכורת

  • עפיפונידה יום שני – 1/10 בשעה 09:00 נפגשים בסוכה הגדולה לבניית עפיפונים. ובשעה 17:00 נצא לשדה בין שלפים לרשפים להעיף עפיפונים.
  • בריכת השחייה תהייה פתוחה גם בחג סוכות שני – יום ראשון 30/9 ערב חג הבריכה תהייה פתוחה בבקר בין 12:00-08:00 אחה"צ סגור. - יום שני 1/10 חג סוכות שני בבקר בין 09:00-13:30 ואחה"צ 16:00-19:00 . סוף עונת הרחצה 2018 .
  • תודה לכל מי שדאג שגם השנה נהנה מבריכה נעימה ומזמינה , להתראות בעונה הבאה. צוות הבריכה
  • ב 3/10 שעה 20:00 במועדון תתקיים שיחת קיבוץ לקבלת שתי משפחות נוספות לחברות: משפחת יהודה יעל ועידן ובתם רוני ומשפחת מינצר מורן ושגיא ובנותיהם רומי והללי.
  • בסוף חודש אוקטובר תתקיימנה הבחירות לראשות המועצה.
  • בשעה טובה תאי הדואר עברו למשכנם החדש במבנה חד"א (במלתחה) כמו כן אנחנו משמישים את לוחות המודעות הישנים בכניסה למבנה.
  • בימים שהמרפאה אצלנו סגורה, אפשר להעזר, בתאום, עם מרפאות שלוחות או ניר דוד. שלא נצטרך;
  • נהגים שמוכנים להסיע, בעת הצורך, חברים לבית החולים בעפולה בבקשה לפנות לבתיה תור לקבלת פרטים נוספים 0547860362 .
  • בעקבות פניה של חברים, שלא מחוברים לאמצעי התקשורת (מחשב, ווטסאפ) ולכן לא מקבלים את ההודעות השוטפות המתפרסמות בערוצים אלה הוחלט להכניס להם לת.ד. את ההודעות החשובות. (לשם כך יהיה עליהם לקחת את הדואר בזמן אמת מת.ד.... ☺ ) במידה ויש חברים שמעוניינים בכך נא לפנות לבתיה.
  • ... ושוב אנחנו עדים לגניבות/סחיבות, יש להתיחס לכך בכל הרצינות, להיות ערניים ולדווח על כל דבר חשוד לרבש"צ.

 
-
 
מזל טוב
לחן ונועם מורדיש
ולכל המשפחה
להולדת הבן טל
אח לאלה וגיא

 
-
 
מזל טוב
לזוהר ותומר אבטליון
ולכל המשפחה
להולדת הבן
אח לנוב.

 
-
 
מזל טוב
לנרקיס וחפר גרוס
ולכל המשפחה
להולדת הבת אלכס
אחות לסהר

 
-
 
מזל טוב
לאורלי טיאר
רכזת גיל הרך
ולכל המשפחה
לנישואי הבן

 
-

 

קווים לדמותו של משק הילדים\פינת החי

מאחר ובימים הקרובים על פי השלט המתנוסס בכניסה לרשפים אמורים להיכנס הטרקטורים ולהפוך את מה שהיה פעם "משק הילדים" ולימים שינה דמותו והיה לפינת חי נחמדה, אני מרשה לעצמי לספר ולשתף במעט מהחוויות מהפינה הכל-כך משמעותית שהייתה ואיננה.

"משק הילדים" הוקם והיה גורם חינוכי לימודי בתפיסתו על ידי מורי חברת הילדים הראשונה, זבק בנדה, ישראל פזי, מניה כפרי וניצה פזי בשנות 1960.

העבודה בו התנהלה על בסיס דומה של מיני קיבוץ, עם ועדות, ענפים, סידור עבודה, ניהול כספי של מכירות, תוך התנסות חווייתית שהשאירה חותם עמוק בקרב הילדים של אותה התקופה, כמנוף בונה אישיות.

שעות העבודה בו היו מעוגנות במערכת שעות הלמודים במקביל לעזרה בעבודות הבית (שטיפת חדרים וכיתות, החלפת מצעים, חיסול ארוחות, כביסה וכו..) היו תורנויות שבת, היו תורנויות הקשורות בחליבות לילה והגמעת גדיים ועוד ועוד. עם המעבר לבית ספר רמון, ניסינו לשמר את הערכים האלו בצורה חלקית וקיימנו בתי גידול טיפוליים של גידולים אישיים, קיימנו קבלות שבת במשק ואפילו שמרנו עם המעבר ללינה המשפחתית על קיום תורנות כיתתית של עבודת האכלה בשבתות.

המורים פינו את מקומם לניהול אחר של הפינה, לחברים שאת חלקם אני זוכר, (ויסלחו לי אלו שאיני זוכר) - דב ואביק לבנה, אברום, בתיה תור, רעיה מירון וכמובן אנדריאס. לבסוף טיפל במשק הילדים יעקב מבית שאן תוך שמירה על המקום בעבור המבקרים הרבים, ילדים ואורחים, (לאחר שגם שם היו גניבות ונכנסו כלבים שגרמו נזק לחיות הוחלט לנעול ולחלק מפתחות לכל מי שרצה...)

אצלי השאירה הפינה הזו כל כך הרבה חוויות מכוננות בתחומי אחריות, ניהול משאבים ורגשות עמוקים של נתינה וקבלה ללא תמורה, (גם כילד וגם כמורה ).

חוויות של התמודדות עם דאגה אין סופית לחיות ורווחתן, המלטות, פציעות, ניקיונות, האכלה, טיפול במדגרה, שמירת לילה על חיה פצועה, התמודדות עם מוות של חיות אהובות, החלפות עם פינות חי אחרות ועוד זכרונות שמונצחים בתמונות וסרטונים מעוררי השראה.

אשמח לשמוע סיפוריהם של חברים שהמשק נגע להם בצורה כזו או אחרת, ולהפיץ מורשתו גם בקרב הדור הרביעי והמצטרפים שלא חוו אותו כמונו.

רשם- יוסי ר.


 
-
 
שבת שלום
 
-

 

 


לדף הבית