Kibbutz Reshafim, 10905, Israel -

דף מידע מס' 13 - 10/8/18

מהנעשה בחצר

 • במהלך סוף שבוע הבא (ימים רביעי חמישי שישי) ותחילת השבוע שאחריו העבודה במשרדי המנהלה תושבת עקב המעבר למבנה המשופץ "המטבח" שיהווה את משכן המשרדים החדש של המנהלה.
  אנו משתדלים להעזר בכוחות פנים למעבר על מנת לנסות לחסוך בהוצאות נוספות. נקווה שהמעבר יעבור מהר ונוכל לחזור בהקדם לעבודה סדירה.
 • ביום שישי שעבר נערכה הגרלה למגרשים ''בשכונת הגפן'' ברשפים. האירוע החגיגי לווה בלא מעט חששות ולבטים טבעיים של המשפחות הצעירות. הוגרלו 6 מגרשים ומבחינתי עמדנו ביעד שהצבנו לעצמנו.
  אני שמח לדווח שהתחושה בסופו של האירוע בהרמת הכוסית הייתה חגיגית ושמחה. המשפחות יגיעו לשיחת קיבוץ שתתקיים ביום שלשי 14/8/18 שעה 20:00 במועדון.

  בהצלחה לכולנו !

  ידוע שיש משפחות שעדיין לא החליטו סופית ומתלבטות ויש כמובן עוד זמן להחליט. הנוהל מעכשיו בבחירת המגרשים יהיה כל הקודם זוכה - ! בנוסף אנו מקווים שהשקת השכונה החדשה תהייה הזדמנות מעולה לבני משק שמתלבטים להחליט אם לחזור לקיבוץ, שכן התנאים המעולים שמעמיד עבורם משרד השיכון והקיבוץ לא בהכרח יישארו כאלה. צוות פתק ואני זמינים לשאלות וייעוץ .
 • בניית המעון החדש מתקדמת במרץ אחרי עיכובים שנבעו מהזזת תשתיות קיימות.
  בימים אלה קודחים ויוצקים קולנסאות/יסודות ואנו מבקשים מההורים להתרחק עם רכבם מהאתר שכן משאיות בטון עושות את הדרך אל האתר ומחוצה לו.
 • דואון (תלתון) ה' ו' יפתח כמתוכנן עם המעבר של המנהלה למבנה החדש. טרם רכישת ציוד חדש, הציבור יותר ממוזמן להציע ציוד ראוי לדואון החדש שייפתח ולסייע לאורלי בהכנות.
 • צוות אנרגיה שאובה שנמצא במועדון לחבר יצא משם עד סוף החודש בהתאם לבקשתנו וככל הנראה יעבור למבנה המנהלה הישן (תחלוק אותו עם הדואון).
שבת שלום,
ניצן.
 
-
מצבה של ורד קלינמן גננת גן דבש שהיתה מעורבת אתמול בתאונת דרכים יציב ואנחנו - נמצאים בקשר עם המשפחה.
הגן פועל היום כרגיל עם הצוות הקבוע ותגבור. בשטח נמצאות אורלי רכזת חינוך, אורית יועצת חינוכית שמלווה את המערכת במשך כל השנה, אוסנת עו"ס של הקיבוץ וצוות מטעם הנהלת הקיבוץ שמלווה את האירוע.
ביום ראשון בין השעות 08:00-10:00 בארכיון, אוסנת העו"ס תעמוד לרשות המעוניינים בשיחה אישית. ניתן לפנות ולתאם בטלפון 0545640996 . מאחלים איחולי החלמה, בשורות טובות ושבת שלום
 
-

מפת"ק נמסר

כל רגע בחיי קהילה מתפתחת הוא רגע מכונן, על אחת כמה וכמה ביום בו מגרילים מגרשים לשכונה חדשה בלב הישוב.

ביום שישי האחרון נכנסנו להילוך גבוה מול החברה הכלכלית של המועצה עם הגרלתם של 6 מגרשים עבור משפחות מצטרפות ומשפחות המעוניינות בשיפור הדיור.

בהמשך המהלך תצטרפנה לרכישת המגרשים משפחות נוספות אשר טרם השלימו פרק זמן או אבחונים. כזכור אנו עומדים מול זמן שאול בו משרד השיכון מזנב בנו במזימה להוציאנו מאזור פיתוח א לאזור פיתוח ב, שיש לכך השפעה כספית כבדה על המשתכנים.

ביום שלישי 14/8/18 שעה 20:00 במועדון לחבר, תתקיים שיחת קבוץ לקראת קבלתן לחברות של 4 משפחות, כמתחייב להגשת הקצאת מגרש במנהל. אנו מקווים שנצליח להקדים את החלטות הממשלה ובכך להכיל מצב נתון על כל השכונה החדשה.

בהזדמנות קרובה אנו מתכוונים לערוך ערב הכרות עם המצטרפים הרבים החדשים. בינתיים, הבילוי בברכה עושה את שלו וכן ההצטרפות למעגלי החינוך והחיכוך השונים.

עם עליית הדחפורים, במהרה בימינו, תימחק חתיכת היסטוריה המפנה את פינת החי, שלימים הייתה - משק הילדים, מקום שהיווה מוקד חינוכי ראשון במעלותיו לדורות הבנים הראשונים שניהלו "מיני קיבוץ" על מוסדותיו.

כמו כן, תימחק פינת הצריפים הירוקים והאסבסטונים שהיוו את מגורי המוסדניקים )הנוער( בשנות השבעים ועד המעבר ללינה משפחתית.

אנו מודעים לקשיים המגבילים עקב עבודות הפיתוח אך מתעודדים מהתנופה.

יוסי רופאיזן
פת"ק

 
-
לנתנאל נאמני
עם גיוסך לצה"ל מאחלים לך בהצלחה
-
שלום
כשפנאי-לי "ספרים באים והולכים"
במרפסת פנאי-לי פתחו פינה חדשה להשאלה והחזרה של ספרים - סיפורת יפה למבוגרים.
ניתן להביא ספרים שאהבתם ולשאול ספרים שאחרים אהבו , ההחלפה חופשית,
המקום פתוח לאוהבי הקריאה,
בואו נשמור יחד על המקום לאורך זמן להנאת כולנו. אנשים שאוהבים ספרים
-
מזל טוב
למירי ואלדד אפרים
משלפים
ולכל המשפחה
להולדת הבת

-

כמה מילים על המשפחות המועמדות לקבלה לחברות

נעים להכיר!!!

- אנחנו משפחת טל- אבידן בן 32 , מירב בת 30 , סקויה גורת כלבים בת שנה, ו...
 • אבידן, נולד, גדל והתחנך בקיבוץ מסילות. מהנדס תעשיה וניהול ומנהל באריאל. בנוסף, מרצה במכללת רופין לשפות v.gold מערכות מידע בחברת תכנות ופיתוח אפליקציות.
 • מירב, בת קיבוץ רשפים, בת זקונים לצביה ויוסי רופאיזן, נכדה לאריה ז"ל ואסתר רופאיזן. בעלת תואר ראשון בחינוך מיוחד, עובדת כיום כרכזת תעסוקה ופנאי "בבית במעיינות" בשדה נחום- בית לצעירים עם אתגרים פיזיים שונים.
 • סקויה, פינצ'רית מעורבת. קצת נובחת ובוחנת גבולות. בימים אלה עוברת אילוף.
 • ו... בנובמבר עתיד להצטרף בחור חדש למשפחה. מתרגשים לקראתו!!!

הכרנו במוסד חינוכי גלבוע, במסגרת פעולות של השומר הצעיר ומאז אנחנו יחד. שנינו אנשי שיח, תרבות וחברה, אוהבי אדם וטבע!

ההחלטה לחזור לעמק הינה טבעית עבורנו. לאחר שהתגוררנו מספר שנים במרכז, החלטנו שכעת, כשאנחנו מגובשים ומתחילים להקים את הקן הפרטי שלנו, הגיע הזמן לחזור לרשפים ולבנות כאן את ביתנו. אנו מוצאים את רשפים כמקום מוכן, מגובש וחברתי אשר עונה על ציפיותינו ועל חלומותינו. מקום בוא נרצה לגדל את ילדינו.

מחכים להתחיל את המסע כאן ברשפים!

נתראה בשבילים
משפחת טל.

 
-
-

לחברים שלום,

כמה מילים על עצמנו:

אנחנו משפחת ענב - איתן, מעיין, שקד, אורי וחבצלת.

חבצלת בת אמיתי ז"ל ושרה גבע, נכדה לדב ז"ל ואסתר גודל. חבצלת למדה רפואה הומאופתית ועוד שלל שיטות ריפוי טבעיות ומטפלת בקליניקה בקיבוץ.

אורי למד לתואר ראשון במנהיגות בחינוך ובלימודי ארץ ישראל. בשש השנים האחרונות מלמד בביה"ס גאון הירדן, מחנך כיתה ומרכז את מגמת המכטרוניקה.

שקד, בת 8 , תעלה לכיתה ג' ומעיין, בן 6, יעלה לכיתה א', שניהם ילמדו בשנה הקרובה בביה " ס הדמוקרטי בבית השיטה. איתן, בן 4, ייכנס לגן הדס .

לפני שש שנים עברנו לקיבוץ, רצינו להיות קרובים למשפחה ולחיות בקהילה. שמחנו לגלות קהילה נעימה וחמה המאפשרת הרבה מקום לנתינה וליוזמה אישית בתחומים הקהילתיים-חברתיים.

תודה רבה

 
-
-

שלום לכולם!

אנחנו משפחת קריסטל, יריב, עינת, רומי בת 7, יותם בן 4 ונוגה בת 4 (כן כן.... קראתם נכון, הם תאומים).

רומי מתחנכת ברימון (עולה אוטוטו לכיתה ב') ובתלתון. את דרכה ברשפים התחילה בגן כוכב.

יותם יעלה בקרוב לגן הדס ונוגה לגן כוכב, אחרי שהיו יחד בגן צבר ובגן מעין.

יריב צלם במקצועו (ובנשמה), הוא יליד כפר רופין, עובד עצמאי כצלם חתונות. עינת מורה למתמטיקה. אמנם היא ילידת הארץ אך ברוב שנותיה (כילדה ונערה) התגוררה בארגנטינה. היא מלמדת (באהבה ובגאווה גדולה) מעל 10 שנים בבית החינוך גאון הירדן.

הכרנו במעוז חיים לפני 11 שנה ומאז אנחנו ביחד. עברנו כמה מקומות מגורים והגענו לפני שנתיים לרשפים. מיד התאהבנו במקום, בקהילה, באנשים ובקסם שיש כאן... בכוונתנו לבנות את ביתנו בקיבוץ בשכונת הגפן החדשה (אזור פינת החיי לשעבר) ולהמשיך להיות פעילים בקהילת רשפים. אנו שמחים להיות מועמדים לקבלה לחברות ברשפים.
 
-
-

נעים להכיר, אנחנו משפחת רייבי

אנחנו, אבשלום ואילת, הגענו בסוף אוגוסט בשנה שעברה לרשפים, לאחר 6 שנים בהם גרנו בכפר הס בחצר ההורים של אילת. לנו שני ילדים מקסימים וסקרנים, אלון עוד מעט בן 4 ואלעד בן 2.5 . אלון התחנך השנה בגן "מעיין" ואלעד בגן "דבש". מתגוררים זמנית בבית של ניצה פזי.

אבשלום הוא מורה לחינוך גופני ומדעים, השנה הוא היה בשבתון ובמהלך השנה למד להיות מדריך טיולים. אבשלום אימן את קבוצת הילדים של רשפים ושלפים בכדורגל וממשיך גם בשנה הבאה. הוא גם החליף את אביבה, בעונה זו, בניהול בריכת השחייה. בשנה הקרובה אבשלום הולך להשתלב בבית הספר "עמל עמק חרוד" שבעין חרוד.

אילת מחנכת ומורה מקצועית למתמטיקה לבית ספר יסודי, עובדת בבית ספר "דקלים" בחמדיה.

כשהבנו שאנחנו מחפשים מקום חדש בו נוכל להקים בית משלנו, חיפשנו קיבוץ שבו הילדים שלנו יקבלו חינוך מעולה ושהקהילה תהיה חזקה וטובה. מאוד מהר הרגשנו שרשפים זה המקום בשבילנו ובסוף אוגוסט עברנו לקיבוץ.

לאורך השנה הבנו שבאמת בחרנו במקום הנכון ביותר בשבילנו: קהילה חזקה, מקבלת ותומכת, עם אנשים טובים ואכפתיים ואין ספק שחינוך כמו שיש פה בעמק וברשפים בפרט, לא רואים בכל מקום.

אנחנו רוצים לבנות פה את ביתנו ומתרגשים להיות מועמדים לקבלה לחברות.
תודה רבה,
אבשלום, אילת, אלון ואלעד.

 
-
-

אנחנו משפחת זיסר, עידו בן 33 , מעיין בת 31 , גפן בת 2.5 , אופק בן חודש.

עידו, נולד בגבעת אלה, מהנדס אזרחי במקצועו, ועובד בחברה הכלכלית של מועצה אזורית עמק המעיינות.

מעיין, בת קיבוץ מסילות, פיזיותרפיסטית. עובדת בקופ"ח כללית בעפולה ומטפלת באופן פרטי ברחבי העמק.

בחרנו להצטרף לרשפים ולבנות כאן את ביתנו, לצד משפחה מורחבת וחברי ילדות. כבר שנה שאנו גרים ברשפים ונהנים לקחת חלק בחגים ופעילויות החברתיות. שמחנו לפגוש כאן קהילה חמה, צעירה ופעילה.

מתרגשים לקראת ההמשך,
תודה רבה!
משפחת זיסר

 
-
שבת שלום
-

 

 


לדף הבית