Kibbutz Reshafim, 10905, Israel -

דף מידע – 2/3/2018


 
-

 
logo

מפתק נמסר

במהלך השבועות האחרונים, נפגשו נציגי פתק לפגישות "תחזוקה" וברור תחושות ועמדות עם משפחות שהצטרפו אלינו בשנים האחרונות. ממפגשים אלו ואחרים, רשמיים וכאלו שאינם פורמאליים, אנו לומדים המון על הדרך בה אנו מצרפים לקהילה שלנו אוכלוסיה חדשה והאופן שבו אוכלוסיה זו, כמו גם הותיקה, חווה את ההצטרפות לחברות ברשפים. לא נחסכת ביקורת, ועולות נקודות שיש להתרגש מהן ולשנות את דרך הקליטה על סמך ניסיון שהצטבר ובעיקר עולה הסוגיה ממנה לא ניתן "להימלט" והיא - יצירת והעמקת הקשר בין מרכיבי האוכלוסייה ברשפים, תוך רצון הדדי להכרות עמוקה יותר עם שכבת הבנים הראשונים שהם כרגע שכבת הביניים, (פעם היינו ח"ץ וחצ"ץ)...

אנו מאמינים כי ניתן לגשר על המון דברים בדרך של אימוץ מצטרפים, הן על ידי משפחות וותיקות והן על רקע ידע מצטבר בתחומי הבניה הפרטית וביוזמות אישיות גם ללא הכוונה פורמאלית של נציגי פתק. למשל: מי שיפתח קבוצת סיוע למתחילים בשלבי בניה, מי שיפתח קבוצה של ניצול מיטבי של חופשות לידה בצוותא, מי שיפתח קבוצות ענין כאלו ואחרות לאירוח בביתו או במועדון במסגרת תרבות הפנאי, (זוכרים את משחקי השולחן ואת צהרי קפה?...), מי שיוביל טיולי אופניים בסביבה הקרובה סביב סיפורי מקום, מי שייקח על עצמו סידורי תורנויות בהפעלות חגים ואירועים...ממש לא חסרים מקומות פנויים להתנדבות ברוח המקום!

במסגרת המשך דרכנו בצוות פתק, אנו ממשיכים להפגש עם משפחות חדשות המעוניינות בנו. בתוך כך אנו מייצרים פגישה הכרחית עם נציגי החברה הכלכלית של המועצה,(חכ"ל), -פרטים בהמשך. ביום שישי 9/3/18 ברחבת הקימרון יערך יריד קליטה מטעם המועצה וגם אנחנו נהייה שם. במסגרת אירועי שנת השבעים אנו מיצרים משחק אינטראקטיבי שיפגיש את המצטרפים עם ההיסטוריה של סיפורי המקום. התחילו להתכונן. חזרות לאירוע המרכזי שיערך ביום שישי בערב שלפני חג השבועות כבר מתקיימות , הכנות לתערוכה וכנס מחזורים שיתקיימו בפסח שני גם הן כבר בקנה וכך גם הבוקר של חג העצמאות, חג שבועות אחר, בהובלת צוותים שבחרו לקיימם. אנו חוזרים ופונים אל האוכלוסייה להתגייס ולתגבר את צוותי החגים והמסורות, כי מי שמשקיע- משפיע! מצורף דף שיצא למשפחות המיועדות לבנות במגרשים החדשים שעבודה עליהם תלויה במספר מינימלי של משפחות שיבטיחו בניה עליהם.

מברכים את המשפחות מיכל ואוהד לביא ויונה ודוד גדיש שחזרו לביתם המשופץ, את עופרה כפרי ורועי דקל ואת אלכס ואפרת לופטקה שנכנסו לביתם החדש בשכונה הצפון מערבית- שתיהנו!

יוסי רופאיזן


 
-

משפחות יקרות

אנו מזמינים אתכן לפגישה עם נציגי החברה הכלכלית המבצעת את עבודת התשתיות לשכונה החדשה. בפגישה זו נחשף למידע רב וחשוב שיעזור לנו/לכם לקבל החלטה הקשורה למגרשים שיפותחו עבור שיווק ובניה בשנים הקרובות ברשפים. הפגישה תתקיים ביום שישי ה – 23/3/18 במועדון לחבר ומהווה "יריית פתיחה" לתחילת עבודות, לאחר קבלת התחייבות של כל אחת מכן להיות חלק בפרויקט. על מנת להתחיל בביצוע אנו נדרשים להציג לחכ"ל רשימה של 12 משפחות לפחות (שאתם חלק מהן) שאמורות לבנות במגרשים אלו, ומוכנות לשלם מקדמה ולהגריל מגרש. חשוב שכל משפחה תהייה מיוצגת לפחות על ידי בן משפחה אחד, כדאי לבוא בהרכב מלא. בפגישה ימסרו פרטים רבים הקשורים למתווה אותו מציעה הנהלת רשפים ותרשים זרימה לצעדים הנדרשים לתחילת התהליך.

בברכה
צוות פת"ק והנהלת רשפים

תודה ענקית לכל מי שתרם והשתתף באירועי הפורים

האירוע הבא: כנס מחזורים ותערוכה שיתקיימו בפסח שני.


 
-
שבת שלום
-

 

 


לדף הבית