Kibbutz Reshafim, 10905, Israel -

דף מידע מס' 1 – 5/1/2018

לחברים שלום;

טלוויזיה

חברת "יס" התחילו לבצע התקנות בבתי החברים בקצב של 5-8 התקנות ליום. התגובות מהחברים שכבר חוברו לגבי איכות הצפיה טובות. לאחר השלמת ההתקנה בכל בית על החבר להתקשר לשירות הלקוחות של חברת "הוט" במספר טלפון 1-800-106-161 ולהודיע על הניתוק לאחר מכן להביא את הממירים עם מדבקה שרשום עליה השם שלכם לשמעון/צביה במנהלה . וכמובן למי שיש הוראות תשלום ל"הוט" לדאוג לבטל אותה בזמן השיחה. רצוי לתעד את השיחה ולרשום את מספר הפניה.

בריאות

חזות המרפאה נצבעה מחדש וחודשו התריסים העתיקים מה שמשפר את מראה המקום.
צוות חירום שיורכב מרופאים ואחיות המתגוררים ברשפים ושלפים נמצא בשלבי הקמה, ראו בהמשך הצוות יוכל לתת מענה בחירום (לאחר שעות פעילות המרפאה) ולצורך כך אנו מחדשים תיק רופא וערכת החייאה חדשה.

לאחרונה התקיימה פגישה בהשתתפות בתיה תור רכזת רווחה, עינת לנס אחות מרפאה ודר' עדי שמשוביץ' המתגוררת ברשפים, בה הוחלט על הקמת מערך חירום רפואי בקיבוץ שיתן מענה ראשוני במקרים דחופים מסכני חיים (החייאה, התקף אלרגי מסכן חיים/ דימום מאסיבי/ אסטמה קשה) עד הגעת צוותי מד"א. בשלב זה נקנה חלק מהציוד הדרוש לכך וכעת אנו עובדים על הקמת צוות מתנדבים .

חשוב לי להדגיש כי מדובר בצוות למקרי חירום בלבד ולא תחליף למערך הרפואה המסודר בקיבוץ.

במידה ומי מכם בעל ידע רפואי - אח/ות, חובש/ת, פרמדיק/ית, רופא/ה - ומעונין/נת ליטול חלק במערך, אשמח אם תצרו איתי קשר במייל או בהודעה.
לאחר הקמת הקבוצה נקיים מפגש לצורך גיבוש מדויק יותר של המקרים המתאימים וכמו כן נקיים רענון החייאה על ידי מד"א.

תודה רבה,
עדי שמשוביץ,
כתובת מייל shimsh22@gmail.com טלפון 054541560

מבנה חדר האוכל

הקבלן שמשדרג את המטבח למבנה משרדים החל בעבודות השיפוצים – של המבנה. הקבלן התחייב לסיים את העבודה בתום כחודשיים.

הודעות SMS

סיימנו את ההתקשרות עם קהילנט לשליחת הודעות והתקשרנו לחברת – סאמדיי שדרכם נשלח הודעות SMS בעתיד.

שבת שלום
איתן


 
-

כלבת

האחריות האישית מוטלת על כל חבר לשמור על הניקיון ליד הבתים ולהשליך אשפה רק לפח ולסגור אותו, כולל בתי הילדים. אין להשאיר לכלוך מחוץ לבתים!

לכל מי שמגדל חיית מחמד (חתול או כלב) עליו לדאוג לחסנו. לגבי החתולים ברחבי הקיבוץ המטופלים על ידי מוטי – חתולים אלו מחוסנים ומעוקרים.

סוכם על 3-4 נקודות האכלה בחצר, האוכל ינתן בצורה מבוקרת בשעות הבקר בלבד ועם החשכה מוטי יוודא שאין שאריות מזון בנקודות האכלה. במקביל, תעשה פניה לווטרינר המועצה בבקשה למצוא פתרון הולם לחתולים אלו. כמו כן העו"ז התאילנדים יקבלו הסבר מקיף על חשיבות הניקיון באזור מגוריהם.

נמסר מהרפת

כידוע, אנו נמצאים בעיצומה של התפרצות מחלת הכלבת, המאיימת על כל איזור הצפון. על פי הנתונים של הלשכה הוטרינרית, ב-2017 התרחשו 74 אירועי כלבת, מתוכם מעל 50 אירועים בשלושת החודשים האחרונים. 14 מתוך המקרים התרחשו בפרות. מתוך דאגה לבריאות העובדים והפרות, ביצענו כבר באמצע נובמבר חיסון לכלל העדר כנגד כלבת, כאשר לקראת האביב יבוצע סיבוב חיסון נוסף לכל העגלות הצעירות שנולדו אחרי וקיבלו נוגדנים דרך החלב (מחסן אותן לשלושה חודשים). חיסון דומה כנגד כלבת התבצע בכל איזור העמקים, וכל עדרי הבקר לחלב באזורינו מחוסנים. בהמלצת "החקלאית" (החברה המספקת שרותי וטרינריה לרפתות) והלשכה הוטרינרית, אנו מתחילים עכשיו גם בתהליך של חיסון מניעתי לצוות העובדים. בנוסף, הצוות הבכיר השתתף בימי עיון מיוחדים והדרכות שבוצעו על ידי הלשכה הוטרינרית ו"החקלאית" בנושא הכלבת. אנו מקווים שנעבור, כולנו, את האירוע בשלום ובשקט. עוז וצוות הרפת.

 
-

מפת"ק נמסר

צוות פת"ק נכנס לשנה העשירית לעבודתו, בתחילת העשור, בשנת ה-60 לרשפים, קיימנו וניתחנו סדנאות חשיבה שהביאו לכתיבת החזון לצמיחה כלכלית ודמוגרפית ובהמשך הטמעת סעיפיו הלכה למעשה לצרוף וקליטה של חברים חדשים לשורותינו. במקביל לסוגיות שלפים, וחיזוק כל צוותי העשייה ברשפים – תכנון ופיתוח, תרבות, חינוך ורווחה, ממשיכים באיתור משפחות לקליטה. השנה מצטרפות לתהליך 7 משפחות חדשות שכבר עברו את הליך האבחונים וחלקן נכנסות לדירות המתפנות עוד לפני חודש אוגוסט. משפחת איתח שכרה את דירתה של דפנה ז"ל, ותגיע ביתר קלות לביקורים והכרות בתקופה הקרובה.

משפחת יהודה שכרה את הדירה שפינתה משפחת הפנר, ומשפחת בן אברהם תיכנס לקרוילה שתתפנה בקרוב עם השלמת הבניה של משפחת לופטקה. כך תישארנה להמשך דיור באוגוסט 4 משפחות ביניהן - משפחת ינאי ואביטל שוהם ויפתח וטניה גבע. כרגע בונות ומשפצות - 6 משפחות את בתיהן, ובקרוב תתחלנה עוד שתים בבניה. גם משפחות קבלו וקריסטל היושבות בקרבנו תקופת מה, הצטרפו להליך הקבלה לחברות. אנו בישורת אחרונה לקראת תחילת עבודות החכ"ל במרכז הישוב וכך נוכל להתחיל בשיווק המגרשים למשפחות שהצטרפו ויושבות כבר בקרבנו.

פת"ק עצרה בשלב זה את המשך הליך הקליטה ועוסקת רק ברשימות המתנה למשפחות המעוניינות בנו.

תוך מודעות לחשיבות העצירה ושיח עם המשפחות החדשות התחלנו בהליך מפגשים עם המשפחות שהצטרפו בשלוש השנים האחרונות לבחינת ההליך ותמיכה נוספת במצטרפים. אנו עוסקים גם בסוגיית "הורים של חברים" וחיפוש פתרון הולם שישאיר אותם מרוצים בקהילתנו.

בקרוב נתחיל בעונה חדשה של מפגשי- "עושים ענין".
יוסי רופאיזן
פת"ק


 
-
מזל טוב
לאיה וברק אור משלפים ולכל המשפחה
להולדת הבת נטע
אחות לאלה ומתן
 
-

בהזדמנות זו אנו רוצים להודות לבני גיל הנעורים שעזרו בהכנות לחג החנוכה, בהפעלת תחנות וטפטופי נרות לילדי הקיבוץ ובארגון דוכן הפלאפל המוצלח. ישר כוח!

 
-

logo

צוות ארועי שנת ה-70 ממשיך בגיבוש והפקת מספר אירועים. האחרון שבהם, מסכת הסיום, שתעלה על הבמה בחודש מאי ביום חמישי או שישי שלפני חג השבועות כבר קורם עור וגידים ומתחיל בליהוק אנשים לכל מרכיבי המופע והכנת התפאורה. את המופע יביים עידו ויס משלפים שכבר עובד עם הכותבים, אנשי המוסיקה, המחול, הצילום וההפקה מספר שבועות. (ראו בהמשך קול קורא מעידו וייס, הבימאי של המופע) כמו כן נפגשו וגיבשו רעיונות גם צוות כנס מחזורים, צוות "מכללת רשפים", צוות התערוכה, ספר מושגי מקום, וצוות יום הספורט, הממתינים לאישור התקציב.

אנו ממש מחפשים אנשים שירימו את טיולי הקבוץ, הן הקצרים עם סיפורי מקום והן טיול ארוך יותר. מי שמוכן להרים פרויקט זה מתבקש לפנות ללירון טירם.

עבודת הצוותים הנ"ל אינה מייתרת את עבודת צוותי החגים הקיימים ומבקשת מתנדבים נוספים לתיגבורם.

אנו מאמינים בתוצאות אך מעריכים יותר את תהליך יצירת האווירה להירתמות כלל האוכלוסייה לעשייה הקהילתית בשנה זו ובכלל.

יוסי רופאיזן


 
-

תושבי רשפים שלום

שמי עידו וייס ואני הבמאי של מופע המרכזי של שנת ה 70 לרשפים. אני עוסק שנים רבות בבימוי, הפעלת חוגי תאטרון לכל הגילאים, ובימוי והפקת הצגות. לפני כ-4 שנים עברתי עם משפחתי מהמרכז לעמק, גרנו 3 שנים בניר דוד ולפני כשנה עברנו לשלפים.

מעדכנכם שנפגשתי עם הצוות הראשוני שמלווה את תהליך הכתיבה, בחירת הריקודים והשירים, ארכיון התמונות והסרטים ונכתבה הצגה מקסימה ומיוחדת. עכשיו זה הזמן שלכם לגלות כישרונות חבויים ולהיות חלק מהתהליך עד המופע שיתקיים בחודש מאי.

כל מי שמעוניין להיות חלק מההפקה ולהתחיל בחזרות מוזמן לצור קשר עוד השבוע עם איתי אורן, נעמה סלע וריבי סער.
נגנים, זמרים – איתי אורן,
שחקנים, רקדנים – נעמה סלע, ריבי סער.
ההשתתפות פתוחה לכל הגילאים, לנשים ולגברים. שמח ומצפה מאוד להתחיל בחזרות לאירוע ומצפה להשתתפות ושיתוף פעולה.

בברכה,
עידו וייס.


 
-

4/6/1948 - עלון רשפים מס. 11
"היה היה" החל משנות ה-40 ועד ימינו.

מוקדש למייסדים הראשונים של הקיבוץ החומר המצורף נמסר מהארכיון, הודות לעבודת המיחשוב הגדולה הנעשית בארכיון ומאפשרת נגישות קלה לחומרים.

... "עם הגיעה של הפלוגה ל"מסילות" נתקיימה מסיבה לכבוד המאורע. בזה הננו מוסרים קטעים מהחומר ההיתולי שהוקרא במסיבה. החומר הומצא על ידי כתבנו המיוחד באשרפיה. קול ההגנה בגל 50 מטרים ושלשה מוטוציקלים. וולדהיים פונתה לפי התכנית. אנשי "רשפים" נקראו לדגל. קבלו את המפקד המא'ז בני והפלח ישה.
אמש בשעה 11.30 עזבו אנשינו את מחנה קרית חיים ופנו לעבר אשרפיה.
בשעה 12.30 נכנסו אנשינו לעפולה. הפורצת שפרה פרצה את חנות הגזוז בחפוי יעיל של מטי ושולמית. חנות הגזוז עברה לידינו ואנשינו הרוו צמאונם.
בשעה 3.30 יצאו שבעה גששים לעבר בית שאן. הגששים הגיעו בשלום לקבוץ "מסילות". על מגדל הנקודה הוצבה משקיפה מבנות המקום.
הנהג נסה להסתער על המגדל אולם נהדף והוכרח לסגת.
בשעה מאוחרת יותר מודיעים שכוח שריון ובו 15 מאנשינו הגיעו לנקודה. אברשה פתח בהרעשה ופגזים שמשקלן טרם הוברר הועפו לכל צד.
בשעה 6.30 בערב מודעים כי הנקודה "מסילות" בידי אנשינו. למגינינו ולנשק שלום.


הא חבריא אין כל פלא
שהרעש כה גדול
כשקורים נסים כאלה
פתח בשיר, צא במחול.
לא נשמע עוד על פני חלד
אב צעיר עוזב ילדו
יגדל ולא ידע הילד
לעולם מי הביאו.
נוה-יער ובית לחם
תמול שלשום רק נכבשו
לכובשים הושטנו שכם
והחברה נכנסו
הבלטה פופירילה
הוא בכל מקום ביקר
לוקסוס חדר הוא הכין לו בתוספת
של פסנתר
"רשפים" שלחה לוולדהיים
את שמנה ואת סלתה
"רשפים" כבשה את וולדהיים
מידי ההגנה.
לא יגע אמר "הגזר"
חוד של תער בזקני
עד אשר אקים בוולדהיים
את חדר משפחתי.
ליבלה נטש הבלוקים
ובראש החבריה
הוא פלש אל נוה-יער
אך אשתו בכתה מרה
כך אמרנו ונשבענו
כי מוולדהיים לא נזוז
נוה-יער תהי לנו
כי בידינו העזוז.


 
-
שבת שלום
-

 

 


לדף הבית