Kibbutz Reshafim, 10905, Israel -

דף מידע מס' 18 – 14/12/17


 
-
תכנית חנוכה 2017

יום חמישי 14/12 בשעה 17:30 בחדר האוכל טקס חנוכה ולאחר הפעלה של הנעורים

יום ראשון 17/12 בשעה 17:00 מרוץ הלפיד המסורתי ובשעה 18:00 הופעה של להקת "עץ הקופים" בחדר האוכל. מסיבה לכל המשפחה! יהיו דוכני אוכל בתשלום במזומן או באשראי


 
-

לחברים שלום וחג חנוכה שמח;

בחינוך (אגרת החינוך בהמשך הדף)

הושלמה השבוע המשימה של העברת התלתון הבוגר למבנה נפרד. וועד ההנהלה הקצה כ 70,000 ש"ח לטובת השיפוצים. ציבור החברים המבוגרים מבאי פנאי לי וויתר לטובת מערכת החינוך על אולם המפגשים ובנוסף נעשה מעבר של המשרדים מהמבנה למקומות אחרים. השקעה זו בנוסף להשקעות הרבות שנעשו בחינוך ועוד יעשו בהמשך, מדגישות את הראיה של החינוך כליבת הקהילה והקליטה.

מרפאת שיניים

שני אברמובסקי נכנסה לעבוד כסייעת לדר' סמיר במרפאת השיניים ומתחילת ינואר כל הפניות בנושא בריאות השן והבקשות להסדרת תורים יופנו אליה בטלפון 0525401863 .

חשמל

תחנת הכוח "אגירה שאובה" התחילה בהתארגנות לקראת הפעלת התחנה , החברה שתפעיל באופן שוטף את התחנה נמצאת בשלב של התארגנות וקליטת עובדים ומהנדסים ואנחנו נארח אותם בחודשים הקרובים במועדון לחבר עד שתושלם בניית מבנה המשרדים שלהם באתר הקבע.

פיתוח

בשבועות הקרובים (ככל שיאפשר מזג האוויר) נתחיל בסלילת מדרכות בחלק הדרומי של הקיבוץ בשני מקומות שאותרו על ידי וועד ההנהלה כחיוניות ביותר. חלק מעבודה זו כוללת העתקת קו ביוב וקו חשמל.

תכנון

לאחר שהשלמנו את כל משימות התכנון המפורט למגרשי מגורים פנויים בתוך הקיבוץ, אנחנו שואפים בעזרת המועצה להכין תוכניות המשך פיתוח הקיבוץ לעשור הקרוב. השכונה הבאה לתכנון היא השכונה בין הקיבוץ לבין שלפים . יש בשכונה 57 מגרשים ומאחר והתכנון שלהם נעשה לפני הרבה שנים אנחנו נבצע תכנון מחדש של פריסת המגרשים תוך התאמת ערכי התכנון לרוח הזמן. בקרוב נבצע שיתוף של הציבור ברעיונות התכנון שוועדת תכנון שוקדת עליהם.

תשלום חובות

וועד ההנהלה הקים צוות טיפול בחובות בראשות מירי ליבנה ואנחנו קוראים לחברים שחייבים עדיין כסף לקיבוץ בגין עזרה הדדית, מיסים, חשמל, מים ועוד (לקופה הציבורית של כלל החברים) לבוא להנהלת חשבונות ולהסדיר את התשלום עד סוף שנת התקציב שמסתיימת בסוף החודש ולהמנע מאי נעימות

טלוויזיה

ציבור החברים והתושבים יוזמנו לערב החתמות עם נציגי חברת ביום שני 25/12/17 בין השעות 15:00-18:00 . לחברים שלא יוכלו להגיע במועד זה נתאם תחל לבצע את ההתקנות. YES מועד נוסף. החל מתחילת ינואר , חברת עדנה פזי תהיה הגורם המתאם בין צוות המתקינים לחברים.

חג שמח
איתן


 
-
 
מזל טוב
לשרה גבע
ולכל המשפחה
לנישואיהם של
יפתח וטניה

 
-
 
מזל טוב
לשלום צור
ולנעמי צור
ולכל המשפחה
להולדת הנכד
בן לתמיר וסיגל
אח לנועם והילה

 
-
 
מזל טוב
ליונית ומתן כפרי
ולכל המשפחה
להולדת הבת.
אחות ליהל וענב
נכדה למירי ורפי

 
מוזמנים:
לערב חורפי -לצד מרקים
בו נאמר שלום ותודה לדני עברי – יו"ר קיבוץ
המסיים את עבודתו ברשפים;
ביום חמישי 21/12/17
שעה 18:30 במועדון לחבר

 
-

14.12.2017

משולחן יו"ר החינוך

לקהילת רשפים ושלפים שלום,

אנחנו פועלים במרץ כבר מתחילת השנה. הגידול במספרי הילדים המתחנכים אצלנו ברשפים מציב אתגרים בכל התחומים; תכנים, ניהול, כ"א, בינוי ופיננסים, וכן שילוב בין הקהילות רשפים ושלפים.

בשולחן הנהלת החינוך עולות סוגיות מערכתיות ומדיניות ארוכות טווח כפועל יוצא של חזון החינוך ברשפים. החינוך והקהילה הם שני גופים בלתי נפרדים, שניהם פועלים באופן סימביוטי ובשיתוף פעולה. בשל כך אנו עובדים בצמוד למנהל הקהילה ומקבלים את התמיכה הנחוצה מהנהלת הקהילה.

צוות הנהלת החינוך מונה 12 חברים. אנו נפגשים פעם בחודש

 • חיליק נציג הנהלת הקהילה
 • נואית חינוך שלפים
 • רעות הורים שלפים
 • אסנת תושבי רשפים
 • עינב אגודה רשפים
 • אתי אגודה רשפים
 • בת אל אגודה רשפים
 • רוני אגודה רשפים
 • נעמה אגודה רשפים
 • אביבה מנהלת נעורים
 • אורלי מנהלת גיל הרך וחברת הילדים
 • רובי יו"ר חינוך.

מהשטח:

הנעורים

במועדון הנעורים נמצאים 30 נערים ונערות, כולל נער אחד משלפים. תמר סגל כץ משמשת כמדריכת הנעורים החל מסוכות, ואביבה סלם היא אחראית הנעורים. - השנה חזרו "בני המושבים" והם מעבירים פעולות פעם בשבוע יחד עם תמר. תמר פועלת לגיבוש קבוצת הנעורים, תוך היכרות אישית וקבוצתית וכן חיזוק הקשר עם הקהילה. הדבר מתבטא בתכנים, משימות בקהילה וכן פעילויות משמעותיות. השאיפה היא לחזק את קבוצת הנערים, כאשר המועדון מהווה מקום בטוח ומשמעותי עבורם.

חברת הילדים

בתחילת השנה קיבלנו החלטה לבצע פיצול בתלתון (א' ב' \ ג' ו') למבנים שונים. השנה אנו נותנים שירות ליותר מ-80 ילדים בטווחי הגילאים 6-12 , וזה מצריך מבנה גדול יותר והתמודדות עם שוני בתכנים ובאופי הפעילות המותאם לגיל הילדים. מתוך מספר אפשרויות איתרנו את מבנה "פנאי לי" כמתאים ביותר, והודות לגמישות מחשבתית של כל הגורמים המעורבים ביצענו שינוי במבנה.
לפני כשבוע הילדים כבר עברו למשכן החדש, ו"הדשאים מלאים שמחה וצהלה". הדר ונופר מדריכות התלתון הבוגר נרתמו לטובת השינויים והמעבר, ורז וזוהר מדריכות התלתון הצעיר יתמקמו בהדרגה במבנה החדש ויתאימו אותו לצרכי הילדים. בנוסף לכך, המשרד של אורלי עבר למבנה התלתון הצעיר.
זה המקום להודות לבתיה ולרחל על ההבנה וההתגייסות המהירה בפינוי שטח ממבנה פנאי לי לטובת חברת הילדים, לאיתן קפלן ולגאלב על הביצוע המהיר, למרגלית וליוני על פיתוח הנוי והעזרה במעבר, לאיתן מנהל הקהילה על מימוש התכנית על אף האתגרים הרבים בדרך ולהנהלת הקהילה על הבנת הצרכים המשתנים.
עוזי ליונבך מקיבוץ אלונים מלווה אותנו כיועץ למערכת החינוך הקהילתי (חברת הילדים והנעורים), הוא הצטרף אלינו בתחילת השנה. העשייה בתחום זה מאד דינאמית, ומצריכה הבנה מקצועית רחבה; ליווי והנחיית צוותי החינוך בנושאים של זהות ושייכות, גיבוש וקשר בין הגורמים השונים בקהילה והקניית ידע וכלים על מנת להתמודד עם אתגרים בשטח, וכן הכוונה ולמידה של שפה משותפת בקהילה. בשנים האחרונות קיבוץ רשפים עשה כברת דרך, קיימת התעוררות בחינוך שלנו, הקיבוץ השקיע רבות בחינוך הקהילתי, במבנים ובאמצעים וכן בתקציב המאפשר הוספת פעילויות. בעתיד אנו מקווים לראות עוד תמורות בחברת הילדים והנעורים.

בגיל הרך

לאחר תקופת החגים, המסגרות השונות נמצאות בשגרת פעילות. בבית התינוקות אנו מבצעים שינויים במבנה לרווחת התינוקות.
גם בגיל הרך העלייה במספרי הילדים מציבים בפנינו אתגרים משמעותיים, המשפיעים לטווח הקרוב והרחוק גם יחד. הגדלת המבנים ובניית גנים חדשים מצריכה משאבים רבים מהקהילה. כמו כן אופן מעבר הילדים בין המסגרות וקבוצות הגיל מצריך חשיבה חדשה ויצירתית. אנו רואות חשיבות רבה בטיפוח והתמקצעות אנשי הצוות בארגון.
השנה אנו מקיימים מפגשי העשרה, שיח והעצמה לגננות, לסייעות ולמטפלות בעזרת אורית, היועצת של הגיל הרך.
למרות השינויים המבניים, חשוב לשמור ולחזק את הרצף ההתפתחותי, ההתנהגותי והפדגוגי בין כל מסגרות הגיל הרך ובהמשך בחינוך הקהילתי שלנו.

אירוע ירי בחצר הקיבוץ

הצוותים והמטפלות היו חשופים לאירוע שהתרחש בחצר הקיבוץ, הילדים והנערים נחשפו להתרחשויות במעגל השני והרחב יותר.
מאותו הרגע, אנו פועלים לפי צורך ובאופן יזום אל מול האתגרים הרבים שאירוע מסוג זה מייצר. שותפים לנו המועצה, מחלקת הרווחה והחינוך, ואנו מלווים ע"י בעלי מקצוע ככל שיידרש. אנחנו מחויבים לקחת את האתגר ולהפוך אותו למקור של כוח וצמיחה. כל משבר הוא הזדמנות להתפתחות ולשגשוג.
בהנהלת החינוך החלטנו לבחון את המערכת כנותנת שירות בליבה של הקהילה, ואנו עורכות 3 סדנאות לצוות העובדות. בנוסף לכך תתקיים סדנה נוספת עבור ההורים. מתוך חשיבה לשילוב כוחות וידע, התכנים שיעלו בסדנאות ימשיכו לדיון בקבוצות הקטנות של הגננות \סייעות \מטפלות. חשוב לנו לחזק ולבסס את צוותי החינוך בידע ויכולת מקצועית אל מול האתגרים ביום יום.

אני מאחלת לילדים, להורים ולחברי הקהילות רשפים ושלפים חג חנוכה שמח.
בברכה,
רובי סינה
יו"ר החינוך.


 
-

logo "היה היה" החל משנות ה - 40 ועד ימינו מוקדש למייסדים הראשונים של הקיבוץ.

החומר המצורף נמסר מהארכיון, הודות לעבודת המיחשוב הגדולה הנעשית בארכיון ומאפשרת נגישות קלה לחומרים.

מתוך עלון רשפים דצמבר 1942 – עיתון גרעין מרץ בית זרע.

שאלות קשות

בזמן האחרון מורגש כי חיינו החברתיים הם לקויים מאד וחסר להם הרבה מאד. שוב נעמדת אותה השאלה שדובר עליה הרבה פעמים; חוסר הקשר הנפשי בין איש לאיש ובין איש לחברה.

יש אצלנו חלק אנשים אשר יש להם עבר משותף. בהיותם ביחד התהוו ביניהם יחסים מסוימים שקרבו אותם במידה מסוימת וזה השפיע עד כדי כך, שגם עכשיו הם קשורים יותר. ישנם גם אנשים אשר כל אחד מהם מצליח למצוא לו איש אחד או שני אנשים ומתוך שמבינים אחד את השני קיים איזה שהוא קשר ביניהם. ויש סוג אנשים אשר עדין לא הצליחו למצוא להם בין חברינו כמה אנשים אשר יוכלו להתקשר אתם עד כדי כך שיוכלו לעזור ולהבין אחד את השני )מתוך שחסר להם הכשרון לזה או אולי מסבות אחרות(. בדרך כלל חסרה בין כל האנשים ההבנה ההדדית, אין קשר יסודי בין כולם, קשר אשר ילכד אותם יחד מסביב לכל מיני בעיות ושאלות של הקבוצה.

יש והרבה מאנשינו מתלבטים יום יום בשאלות שונות ולא מוציאים להם ביננו את בן-האדם המתאים אשר ידע לעזור להם במצבם. ומתוך כך שבין החברה אין האיש מוצא לו ספוק מלא, הריהו מחפש לו כל מיני דרכים כדי למלא לו את החסר בשטח זה. יש לציין שכל אחד ואחד חי לו את חייו הוא ומחפש בכל האמצעים ליצור לו חיים מספקים יותר, האיש לא משתדל למצוא לו בן-אדם מחוץ למסגרתנו. חבר אשר יוכל להכנס אתו ביחסים, וזה מביא לידי התבדלות מיתר החברה.

חיינו החברתיים מסתכמים בזה, שאנחנו מתכנסים ביחד לשיחה ולאספה. מחוץ לזה הם מחוסרי תוכן ומחוסרים כל קשר יסודי רק אנשים מועטים מאד דואגים ביחד ומתווכחים ביחד על שאלות הקבוצה ועל שאלות פרטיות אשר מעסיקות אותם כל כך הרבה. אחת השאלות הקשות ביותר אצלנו היא חוסר בחורות וחיי מין נורמליים. היות והשאלה מדאיגה מאד מאד אנשים כמונו בגילנו, התחילו אנשינו בחפוש בחורות וזה גורם להתעסקות רצינית מאד בשאלה ויש אנשים אשר השאלה נעמדת לפניהם בצורה חריפה מאד ודורשת את פתרונה.


 
-
שבת שלום
-

 

 


לדף הבית