Kibbutz Reshafim, 10905, Israel -

דף מידע מס' 17 – 24/11/17


 
-

 

לחברים שלום

אני רוצה להודות לכולם מקרב לב על תמיכה רחבה וחמימות שקבלתי לאחר האירוע הקשה שחוויתי. משפחתי ואני מאד מוקירים תודה על כך.
אני עדין נמצא בתהליך של ברור על מה שקרה. חברי ועד ההנהלה, צוות המנהלה, דודו מרכז המשק, גורמים שונים במועצה וערן גליק המלווה החברתי מטעם התק"צ עשו ועושים פעולות רבות לטיפול במשבר שנוצר ובהשלכותיו.

איתן


 
-

 
עם התרחש המקרה החריג בקיבוצנו נרתמתי, כמו יתר חברי ההנהלה, לנהל ולטפל בכל ההשלכות שנבעו מאירוע זה.
במקביל לחזרתו של איתן לעבודה מינתה אותי ההנהלה לייצג אותה בטיפול בנושאים חברתיים ובנושאי הרווחה של החברים הקשורים לקהילה ולסייע למנהל הקהילה בתחומים הנ"ל.
המינוי הוא זמני, ובהתנדבות, במקביל לעבודתי במלכישוע. המטרה להחזיר את האמון במוסדות הקיבוץ ולטפח את השיח הקהילתי בתקשורת מיטבית ולהעצים את החוסן הקהילתי.

בברכה
מירי ליבנה


 
-

לענייני דיומא:

העברת משרדי מנהלה למטבח

פרויקט העברת המנהלה למבנה משרדים במטבח הישן יוצא לדרך. המימון לפרויקט ברובו ממקורות המועצה האזורית שרואה חשיבות רבה במימוש הפרויקט. מח' ההנדסה במועצה ערכה מכרז קבלנים לאחר שכל התכניות שהכין הקיבוץ אושרו על ידי כל הגורמים המקצועיים, נבחר קבלן זוכה ובתוך מספר שבועות תתחיל העבודה במבנה.
המנהלה צפויה לעבור למשרדים החדשים עד חודש מאי 2018 ולפנות את המבנה הקיים לטובת בית ילדים נוסף שהוא חיוני ביותר למערכת החינוך שגדלה בקצב מסחרר.

פיתוח שכונות

השכונה הצפון מערבית בישיבה משותפת במועצה יחד אתנו סוכם על ביצוע שלב נוסף של פיתוח בשכונה שיכלול מדרכות ותאורה ושיפורי בטיחות

שכונת משק ילדים

לאור התקדמות אישור עלויות הפיתוח של המגרשים בשכונה על ידי משרד השיכון אנחנו יכולים להתקדם לשלב הבא של אישור מתווה הפרויקט בוועד ההנהלה שלבי השיווק של המגרשים והתנעת הפרויקט לקראת כנס מועמדים לאיכלוס השכונה. logo"

נוי

באזור רחבת חדר האוכל היתה גינת רוזמרין שנשתלה ב 1980. במשך השנים הגינה שובשה בצורה קשה ע"י צמח פולש בשם משיין גלילי שכל ניסיונות ההדברה שלו לאורך כ- 15 שנה לא הצליחו. הגינה נעקרה, האדמה המשובשת פונתה ועתה תובא אדמה נקיה וחדשה לשטח ותישתל גינה חדשה במקום.

שבת שלום
איתן


 
-

חגיגות ה - 70

צוות ארועי שנת ה-70 עובד במרץ ומגייס חברים נוספים להרמת ארועים לאורך השנה, כולל תגבור צוותי חגים. הרשמה ופרטים אצל לירון טירם, רכזת התרבות. אנו פונים אל חברים שיש ברשותם ובאלבומיהם תמונות בנושאי לינה משותפת, שומרת לילה, חתונות וטקסים- העברת הכוס, שרלה, פיתחו את השער, שיעבירו אל המחשב של צביה במשרד או למחשב בארכיון לידי מירי.

עבודה גדולה לפנינו ואנו רוצים לעשותה בנחת ולא להילחץ לשבועות אחרונים. אנא, שבו עם ילדיכם ועיברו על התמונות או קטעי הוידאו ושילחו לנו בהקדם.

יוסי רופאיזן
פת"ק


 
-

מפת"ק נמסר

צוות פת"ק, בפגישתו האחרונה, בה השתתפה גם מירי לבנה שלקחה על עצמה את הובלת תהליכים חברתיים, התייחס בכובד ראש לסוגיית העמקת הקשרים בין מעגלי האוכלוסיות המרכיבות כיום את קהילת רשפים.

בפגישה הועלו מספר רעיונות שעיקרם יצירת הזדמנויות נוספות לשיח ולמפגשים – פורמאליים ובלתי פורמאליים בין האנשים לבין עצמם ולבין המקום על מסורותיו. בהתייחסנו לניתוח המפגש הרחב שהתקיים זה מכבר ועליו דיווחנו ארוכות בדף הקודם, מצאנו שהחיבור בין המצטרפים הרבים לרשפים בשנים האחרונות הוא ברוך, אך חסר עדין את העומק הנכון לנו על מנת לאחד את השורות ולמצוא את הדרכים הנכונות לכך. הועלו רעיונות רבים לחשיבה "מחוץ לקופסה" אשר על מנת להביאם לידי מפגש ובכדי לקיימם ברצף של זמן ומסורת, יש להעזר באנשים נוספים "מהשטח".

נכון לנו להנגיש את ערבי המועדון על בסיס קבוע לאוכלוסיה הבוגרת, (בדגם שבו מנגישים מפגשי ברל'ה לילדים והוריהם.) לערבים מסוג זה אנו זקוקים לצוות מצומצם שיזום תכנים ויוציא לפועל במיידית. מספר רעיונות כבר העלנו בצוות, מי שמוכן להרים כפפה זו מוזמן להתקשר למירי לבנה או ליוסי ר.

אנו רואים הזדמנות מצוינת בהפקת אירועי שנת ה-70 ותהליך העבודה עליהם עם נציגי הקהילה, לשיפור תחושת השייכות לרשפים. כמו כן התייחסנו מספר המשפחות שיש ביכולתנו לקלוט נכון בשנים הקרובות. עקב היווצרות "צוואר בקבוק" זמני, אך מתארך, נתמקד בשנה הבאה בהמשך איתור משפחות עם דגש על שיבת בנים, והכנת "רשימות המתנה". לעת הזו נמצאות ברשפים 7 משפחות שהגיעו וטרם בשלה הגעתם לקבלה לחברות וכן 6 משפחות חדשות שעברו את התהליך ואמורות להגיע אלינו במהלך החודשים הקרובים וקיץ זה, בהתאם לקצב התפנות הדירות. אל נשכח כי אם איננו ממלאים את הדירות בנקלטים שעברו איתור, הן נתפסות באוכלוסיה אחרת.

כאמור, צוות פת"ק מהווה בשנים האחרונות צינור פעיל ויעיל להבאת משפחות חדשות לרשפים, אך המטרה של קליטה אמיתית מוטלת על כלל מרכיבי האוכלוסיה.

רשם יוסי


 
-
logo"

"היה היה" — החל משנות ה-40 ועד ימינו.
מוקדש למייסדים הראשונים של הקיבוץ

לידיעת הציבור
החומר המצורף נמסר מהארכיון, הודות לעבודת המיחשוב הגדולה הנעשית בארכיון ומאפשרת נגישות קלה לחומרים.
מתוך עלון רשפים דצמבר 1942 – עיתון גרעין מרץ בית זרע.

לשאלת האחוד / אמנון ס.

עוד מאורע חשוב בחיינו ואולי גורם מכריע הוא – האחוד עם הנוער. ולשאלה הזאת ברצוני להתייחס. נדמה לי שכיום אין כבר שום ספק, שהצטרכנו להשאר פה בקבוץ ע"י הנוער ולא "לקשור קשרים" מרחוק ע"י מכתבים. אינני יודע במה היה נגמר הענין. כמובן שהפעולה מתנהלת בסדר פחות או יותר ויש לחתור ליתר פעילות ולהדוק הקשרים. אם כי פה ושם אפשר לראות גם התקדמות בשטח החברותי בין שני הגופים, הרי בכל זאת הפעולה התרבותית היא היא כיום המקשרת ביננו, ואת זה עלינו לראות ברור.

כזכור לחברים, קבענו בהתחלת פעולתנו )כשהוחלט שאנו נשארים פה( ששני הגופים צריכים במשך הזמן להגבש ולהתלכד, לברר את כל הענינים ביניהם, שנהיה שנינו מוכנים מכל הבחינות בבוא הזמן. אבל גם בנקודה זו לא עשינו די, והפתרון הוא עדין מאתנו והלאה. לא ברור לנו עדין מה יהיה בסופנו, על כל פנים, לדעתי, ניתנה לנו עוד "תקופת נופש" די ארוכה ועלינו לנצל את התקומה הזאת, ולחשל את הכלים לקראת הבאות. בודאי נכונו לנו עוד כל מיני ויכוחים ובירורים בקשר לאחוד שעלינו יהיה לקבלו בתום תקופת הנוער ופה עולות כל מיני שאלות שיש לבררם בהקדם.

logo" מכל מקום, דבר אחד צריך להיות לנו ברור בהחלט, אם ברצוננו להיות גוף שיוכל להוות חלק מכריע באחוד שנעמוד בפניו, הרי מצווה עלינו להיות גוף מלוכד וגדול ביחס המספרי. נדע אם כן, כבר מעכשיו לדאוג לזה, שלא נזלזל באנשים, נדע כבר מעכשיו לראות כל חבר מאתנו בשלומו, אך לראות אותו גם במכאוביו ולדעת לעזור לו. ואם את זאת נדע לעשות נוכל להגיד שפעלנו משהו, וודאי שעמלנו לא יהיה לשוא.

לנוער ישנם עוד 2-3 חודשים בכדי שיגמרו את חוק למודם ובתקופה זו יש להתכונן. לדעתי, צריך האחוד לצאת לפועל רק כשהם יגמרו ללמוד. כי לדעתי אין ערך לאחוד בתנאים אשר אנו חיים כיום. רק כשנתאחד, כשהמסגרת תגדל ונכנס לחיים רגילים ולמסלול רגיל, כשיתרבו התפקידים והוועדות, בטוחני שהרבה שאלות אשר בהן אנו מתלבטים כיום בקבוצתנו, תעלמנה ותמצאנה את פתרונן. וזאת נקוה.

המשך בפעם הבאה.


 
-
שבת שלום
-

 

 


לדף הבית