Kibbutz Reshafim, 10905, Israel -

דף מידע מס' 12 – 25/8/17

לחברים שלום

פרויקט שדרוג מטבח/חד"א

בימים אלו מתנהל תהליך של פינוי המטבח מציוד התרבות - שמועבר למספר אתרים וכן מפסולת רבה שהצטברה בו. במקביל הושלמו התכניות וכתבי הכמויות לפרויקט ובעקבות כך התקיימה ביום ראשון 20/8/17 במועצה פגישת התנעה בהשתתפות נציג מח' ההנדסה, מפקח הפרויקט ואיתן. המימון לפרויקט הושג ממספר מקורות בסיוע ניכר של המועצה. המועצה היא הגורם שיוציא את המכרז לפרויקט כאשר יבשילו כל התנאים לכך. השאיפה לסיים את הפרויקט במחצית הראשונה של שנת 2018 .

פרויקט שכונת "משק ילדים"

סיכוי טוב שמשרד השיכון יאשר את עלויות הפיתוח לפני ראש השנה ונוכל להתקדם אחרי החגים למכרז קבלנים לעבודות פיתוח שתוציא החברה הכלכלית. נושא נוסף שטופל הוא התנעת תהליך תכנון לשכונה הדרומית להלן הסיכום: - בישיבה שהתקיימה במח' הנדסה במועצה הוחלט כי בשלב זה יוצאים לתכנון של 57 יח"ד של השכונה המתוכננת בין רשפים לשלפים בצד הדרומי כפי שמאפשרת התב"ע.

שבת שלום
איתן


 
-

 

מהחלטות ישיבות הנהלה.

 • חיובי תקשורת חבר שבנה בית חדש לאחר חתימת ההסכם עם חברת רוטל (יוני 2014) שהקימה את תשתיות התקשורת בקיבוץ יהיה מחויב בתשלום דמי חיבור לתקשורת.
 • חברים המשפצים את ביתם ולצורך השיפוצים עברו לדיור זמני, יהיו זכאיים לפטור מאגרת שירותים למשך 6 חודשים.
 • אושר לשווק את מגרש 341 לבניה למגורים ולא להפוך אותו למגרש חניה.

 
-
 

לאביבה וצוות הבריכה;

קהילת שלפים מודה לכם על שיתוף פעולה, יחס חם ושירות מצוין באירוע סוף הקיץ שלנו .

המון תודה והמשך שיתוף פעולה .

תודה
ועדת תרבות וקהילת שלפים


 
-

 

מפתק נמסר:

כהכנות לחגיגות שנת ה – 70 לרשפים קם צוות תרבות שלקח אחריות על העצמת הקהילה בשנה זו. לאחר מספר ישיבות הוקמה תשתית ליצירת מספר פרויקטים לאורך השנה כעיבוי למערכת החגים ובנוסף להם. המגמה הכללית היא להפגיש בדרכים שונות את הציבור על רבדיו השונים, להעמיק את הקשר וההכרות בין הוותיקים למצטרפים ולהאמין בכל פעם מחדש בחוסננו הקהילתי.

על מנת לחבר את הציבור, אנו נקיים במוצאי שבת שלאחר ראש השנה הקרב , מפגש אחה"צ ערב - חשיפה לפרויקטים שכבר חשבנו עליהם וגייסנו מספר ראשי צוותים להובלה. בשעות אחה"צ נקיים משחקים של פעם לילדים ונאפשר למבוגרים להצטרף למעגלי העשייה השונים על פי בחירתם (בואו בראש פתוח ויצירתי).

בין הרעיונות שהועלו וכבר מתחילים לזוז- ספר מושגי הבית, סרט תדמית, יום ספורט שכונתי, מכללת רשפים, תערוכה, מפגשי קבוצות, ערב מרכזי- מופע, בתים פתוחים לאירוח, משחק- מתחמי בריחה, שפור חזות הישוב, ועוד...

בכדי לייחד את השנה ולהפיק אירועים אלו ואחרים, אנו זקוקים לעזרת אנשי המקום שיקחו על עצמם הובלה של אחד מהאירועים הנ"ל. ככל שירתמו יותר אנשים כבר עתה - כך נצליח להפיק יותר ויותר מעצמנו ולעצמנו.

ניתן ליצור קשר ולהתנדב אצל לירון טירם רכזת התרבות.

ובשוטף: המשפחות המצטרפות אלינו השנה כבר הגיעו – נמשיך להאיר פנים למפעל זה המרומם נפש כל פעם מחדש.

יוסי ר.


 
-
 

למשפחת זיסר מעין ועידו ובתם גפן ומשפחת טל מירב ואבידן
נאחל קליטה טובה


 
-
 

מזל טוב
למאיה ואדם רם משלפים ולכל המשפחה
להולדת הבן
אח לארז ואיתן


 
-

 

מהנעשה ב"פנאי לי"

"פנאי לי" הוקם לפני 11 שנים שבהם ניסינו לבנות מקום מפגש ועשיה עבור חברינו הוותיקים. במשך השנים עברו אצלנו מרבית מאוכלוסיית הוותיקים דור מייסדי הקבוץ וכיום מבקרים במועדון בני ה-80 פלוס "הזקנים הצעירים". המקום פתוח 5 ימים בשבוע.

"פנאי לי" מיועד בעיקר ליצירת מפגש חברתי. ביום יום עוסקים במלאכות יד ובמשחקי שולחן, חלק מהמוצרים שלנו מיועדים למכירה, מוזמנים לבוא, להתרשם ולקנות . בנוסף אנו מקיימים פעילויות רחבות שמיועדות לכל הפנסיונרים בקהילה כולה:

 • חוגגים בצוותא את החגים.
 • נפגשים עם "המנהלים" לקבלת מידע שוטף/עדכונים והבהרות מהנעשה בקיבוץ.
 • נפגשים עם אנשים מתחומי ענין שונים .
 • מתפנקים בארוחות בוקר משותפות.
 • מקיימים שבוע קייטנה בקיץ שנקרא "שבוע של עניין" ,
השנה במסגרת שבוע של עניין אירחנו:
 • את שלומית חפץ (שטרן) שסיפרה ב"שיר ואומר" על פינוי שער הגולן בשנת 1947 לכבוד חג ה-80 של הקיבוץ.
 • את רפי כפרי שסיפר על הנעשה במפעלים האזורים.
 • את הדס סגל שדברה על אריזות ותוויות מזון למה לשים לב.
 • את דגנית סברנסקי על תנועת הבריחה מפולין ורוסיה בסוף מלחה"ע השניה.
 • קיימנו בוקר של נוסטלגיה במשחק שיח ותמונות.
 • בערב צחקנו במועדון לחבר בהצגה משעשעת "על גברים ונשים" , שהיתה מיועדת לבני 55 פלוס.
  יצאנו כולנו עם הרגשה טובה ומעצימה משבוע זה.
  אנו רוצות להודות לקבוץ ובמיוחד לאיתן שעוזר לנו לשמר ולטפח מקום חשוב זה.
 • אם למי מכם יש סיפור, עבודה, עניין, תחביב כלשהו ומעוניין/מסכים לשתף אותנו , נשמח מאוד לארח ולשמוע.

מוזמנים להיכנס ולהתרשם.
צוות פנאי לי: רותי, רחל, בתיה


 
-

 

הברל'ה מתחדש!

בימים אלו המשחקייה עוברת שדרוג. נערכו כבר שני ימי עבודה שמטרתם המרכזית היתה פתיחת החלל, הוצאת ציוד שכבר לא היה בשימוש והכנה לצביעה.

במאמץ משותף של המשפחות שמשתתפות בברל'ה והקיבוץ מתבצעת רכישה של ציוד ג'ימבורי חדש שיכלול פינה ייעודית ומתוחמת לקטנטנים ומתקן לילדים הגדולים יותר. כמו כן, נתחדש בשולחנות וכסאות, משחקים ומשחקי קיר.

אנו מזמינים את הקהילה לשני ימי עבודה נוספים (שיפורסמו בהמשך) שבהם נצבע את המתחם ונמשיך לשדרג אותו. כמו כן, במידה ואתם מוסרים רהיטים, ציוד מטבח או משחקים יותר - "מנשמח" לקבלם. המשך השדרוג יעשה כשיתקבל תקציב נוסף .

אנו מכוונים לכך שההתחדשות תהיה גם בתחום התוכני, ערכי ועל כך נפרט בעתיד.

זו הזדמנות להודות לאיתן אשר רואה בחשיבות הגדולה של משאב מרחב המשחקייה עבור הקהילה ולעופר נחומזון שעושה כל מאמץ לסייע לשדרוג.
תודה

נשמח להצעות ורעיונות להפיכת המתחם לטוב ומשמעותי יותר. מזמינים משפחות נוספות להצטרף לשלושים המשפחות שמשתתפות בברל'ה היום.

צוות המשחקייה.


 
-

 
החלה הערכות של מערכת החינוך לקראת שנת הלימודים תשע"ח. צוותי החינוך עומלים בהכנת המבנים לקראת קליטת הילדים ומסדרים את חצרות בתי הילדים לפעילות תוך מחשבה על גיל הילדים וצרכיהם .
לכן צוותי החינוך מבקשים מהציבור בכל לשון של בקשה לא להכנס לחצרות בתי הילדים

 
-
 
שבת שלום
 
-

 

 


לדף הבית