Kibbutz Reshafim, 10905, Israel -

דף מידע מס' 9 – 23/6/17


 
-
 
לתלמידי ז' - י"ב' שסיימו את שנת הלימודים
נאחל חופשת קייץ נעימה
 
-
 

משולחן מנהל הקהילה

לסיום תפקודה של מירי כפרי כיו"ר החינוך ברשפים ברצוני להודות לה על התרומה שלא תסולא בפז למערכת החינוך ברשפים שלפים שלא ידעה מנוח בשנים האחרונות, המערכת גדלה בקצב מסחרר בכל קנה מידה והפכה להיות אחת ממערכות החינוך הגדולות בעמק. תודה למירי על שיתוף הפעולה, היוזמה והנכונות לפעול בהתנדבות למען טובת הילדים וההורים.
אני מאחל בהצלחה לרובי אם כניסתה לתפקיד המאתגר והקשה הזה.

שדרוג חד"א והמטבח

התכנון של המבנה מתקדם והובאו אופציות נוספות מהמתכננת לאחר שנערכו מדידות בתוך המבנה.
במקביל אנו מנסים לגייס כספים נוספים לפרויקט. מאחר ומציאת פתרונות לכמות הגדולה והמבורכת של הילדים בגיל הרך הפכה לדחופה יותר ויותר, גורמי המועצה מודעים למצוקת המקום בחינוך ומנסים לעזור לנו (רשפים/שלפים). מאחר וכל בינוי לוקח זמן – ריכוז המאמץ בכיוון הזה נחוץ ביותר.

דיור זמני לקליטה

אנו שוקדים בימים אלו על גיבוש הצעות לקרווילות נוספות שתשמשנה למשפחות כדיור זמני עד לבנית ביתם. תכנון השכונה החדשה הושלם ואנו ממתינים לאישור סופי ממשרד השיכון – לאחר האישור נערוך כנס משתכנים.

פינת חי

לאחר לבטים והתלבטויות לגבי פינת החי (משק ילדים) הוחלט לסגור בשלב זה את המקום. ניתנה למפעיל הודעה להתחיל בתהליכי סגירה.

בריכת השחיה

נעשות פעולות אחרונות לקראת פתיחת הבריכה בשבת. נדרשנו על ידי המשטרה לבצע תיק אבטחה וזה כבר נמצא בהכנה . ההנהלה הקימה צוות לליווי הבריכה שחבריה הם: ניר וילק, מירי לבנה איתן בלינקוב ואביבה סלם.

שבת שלום
איתן


 
-
 
ההצבעה בקלפי תתקיים ביום שישי 23/6/17.
הקלפי תיפתח בשעה 07:00 ותינעל בשעה 18:00.
הקלפי תוצב במרכול.
 
-
 

מילות פרידה עם סיום תפקידי כאחראית על החינוך

בימים אלו אני מסיימת את תפקידי כאחראית על החינוך ברשפים בשש השנים האחרונות.

לחינוך יש מקום מרכזי בחיי קהילה, וקהילה שמעריכה את עצמה מבינה זאת היטב. בתחילת תפקידי היו מעט ילדים במערכת החינוך שלנו והיינו צריכים לעסוק בעיקר בשיווק, אך עם הזמן השתנה מאוד המצב הדמוגרפי ורוב התקופה התאפיינה בגידול מהיר של המערכת שהיו ועדיין יש לה השלכות רבות כמו: הצורך להגדיר מחדש את התפיסה החינוכית שלנו, הרכב וגודל הצוות, שיפוץ ויעוד בתים לאיכלוס ועוד...

במערכת החינוך שלנו מתחנכים ילדים משתי קהילות – האחת (רשפים) שרוצה לשמור על ייחודה, והשנייה (שלפים) אשר בונה את ייחודה. דבר זה דורש מאתנו הקשבה וניסיון להבין אחד את השני תוך דיאלוג מתמיד, סובלנות, רצון לפתור בעיות והרבה כבוד לייחוד של כל אחד אבל גם לביחד. אם ננהג כך, נוכל להפיק את המירב. לפחות כך אני מאמינה וזאת גם ניסיתי ליישם.

הילדים הם הנכס היקר ביותר של הוריהם, ולכן המערכת שיודעת זאת, צריכה להיות רגישה מאוד בעיסוקה החינוכי תוך הבנת המורכבות של עבודה חינוכית במערכת גדולה. מערכת החינוך צריכה לשאוף שהצוות החינוכי המוביל יהיה מקצועי ויפעל בהתאם לערכים בהם אנחנו מאמינים. הצוות החינוכי הקיים משתדל מאוד לעשות זאת ואני מלאת הערכה לעבודתו ולמאמצים שהוא עושה.

לא כל מה שחשבתי לנכון לעשות, אכן הצלחתי, אבל זה טבעו של עולם. ומתוך האני מאמין החינוכי שלי:
"בעבודתנו החינוכית איננו מבחינים בין חינוך ללימוד – שני צדדים הם של תהליך חינוכי אחד. ההשכלה היא חסרת ערך, אם אינה משרתת את בניין אישיותו של האדם. לא כמות הידיעות קובעת, כי אם הדרך שבה משתלב התהליך ההשכלתי עם עיצוב אופיו של האדם.

החינוך הוא פרי התמזגותם והפרייתם ההדדית של הדעת, הרגש וסגולות נפש, המתלכדים ליצירת אדם פעיל, מתמודד ובונה".

ולסיום - אני רוצה להודות לאיתן בלינקוב שהיה קשוב לצרכי החינוך בצורה הראויה להערכה רבה לאורך כל הדרך. אני מודה מאוד לאורלי על העבודה המשותפת ומעריכה את ההשקעה הרבה שלה בתפעול המערכת הגדולה והמורכבת שלנו. כמו כן, תודות לנירית, אורי ואביבה ולכל חברי הנהלת החינוך לאורך השנים על העזרה בחשיבה, בהחלטות ובעשייה, ברגעים נעימים וטובים כמו גם ברגעים הקשים.

אני מאחלת לרובי, לאורלי ולאביבה הצלחה בניהול. לעובדים במערכת הבלתי פורמלית, לגננות ולמטפלות המסורות הנאה מהעבודה, ולכם ההורים שתדעו להפיק את הטוב ממערכת החינוך שלנו.
מירי כפרי.


 
-
 

לחברי תושבי רשפים ושלפים שלום;

רגע לפני שעונת הרחצה מתחילה והבריכה המחודשת שלנו נפתחת לפניכם אני מבקשת להגיד תודה לאיתן בלינקוב על העקשנות לבצע את פרויקט הבריכה עוד השנה , על העזרה בעמידה בתקציב והנכונות להושיט יד בכל מה שאני צריכה על מנת לקבל את כל האישורים.

תודה לוולטר ועוז שעזרו בכל פעם שפניתי אליהם. למרגלית ויוני שנלחמו וממשיכים במאמצים לשקם את הנוי בבריכה.

תזכורת של כמה כללים רגע לפני הפתיחה.

  • בבריכת הפעוטות – הילדים יכנסו למים אך ורק בטיטול מתאים למים.
  • אין להביא ילד משלשל לבריכה!
  • הוצבו שולחנות אוכל - אין להזיזם ממקומם.
  • נרכשו כסאות חדשים .
  • בבקשה לשמור על רכוש הבריכה
שתהייה לנו עונת רחצה קרירה ובטוחה
אביבה

 
-
 
מזל טוב
לסימה וסמי פורמן
ולכל המשפחה
לנישואיהם של
איילת ואוהד

 
-
 
Ronel Kedar
ברכות לרונאל קידר, בתם של משה וקרן, על הזכייה בתחרות שחיה אומנותית

מתוך הדף השבועי של ביה"ס רימון מתאריך 15/6/17:
רונאל קידר מרשפים (כתה ב' הילה) ואביטל חנין משדה נחום (כתה ג' בת-שבע) השתתפו בתחרות שחיה אמנותית שנערכה באילת. בתחרות השתתפו מתמודדות ומתמודדים מטורקיה, אוקראינה ורוסיה. אביטל ורונאל זכו במדליית ארד על שחיית דואט. רונאל זכתה במדליית כסף על ריקוד סולו ובמדליית זהב בתרגילי חובה. גאווה מקומית, גאווה לאומית!

 
-
 
שבת שלום
 
-

 

 


לדף הבית