Kibbutz Reshafim, 10905, Israel -

דף מידע מס' 15 — 1/9/16


 
-

 
שנת הלימודים החדשה נפתחה בשעה טובה.
נאחל לכל התלמידים המורים המלווים
ולכל צוותי החינוך בגנים ובבתי הספר בהצלחה!

 
-

 

עדכון ממערכת החינוך ברשפים

בימים אלו מסתיים החופש ואנחנו פותחים שנה חדשה במערכת החינוך שלנו. מירי כפרי אחראית על המערכת כולה, אורלי שטייניץ מרכזת את הגיל הרך והתלתונים, ואביבה סלם את הנעורים. השנה יתחנכו במערכת החינוכית שלנו 205 ילדים. מתוכם 117 בגיל הרך, 60 בתלתונים ו – 28 בנעורים.

היחידה		מספר	ילדי	ילדי 	ילדי	צוות	
החינוכית		הילדים	רשפים	שלפים	חוץ
––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
בית התינוקות	15	7	7	1	טלי שלמה (מובילה), אושרה דקל, מאיה פרץ, אפרת מעגן.
פעוטון דבש	17	10	7		אדוה ועקנין (מובילה), אתי שדה, שגית גבאי, שי פרץ.
פעוטון צבר	20	9	7	4	אפרת לוי (מובילה), רז זינגר, שירי לביא, רונית יקטר, עמית זינגר.
גן מעיין	15	9	6		גלי ווגנרט (גננת), אניקה פרץ, לימור פרז.
גן הדס		25	17	7	1	לימור יצחק (גננת), גילי נחומזון, שיר לבנון.
גן כוכב		25	15	8	2	ורד כחל (גננת), מירי אדרי, חגית אלימלך, נעמי קפלן.
תלתון צעיר	33	20	11	2	זוהר להב, נופר ביטון.
תלתון בוגר	27	25			הדר בלכר
נעורים		28	27	1		שמעוני בן אבי (מדריך)

מערכת החינוך ברשפים מתמודדת עם צמיחה של שני ישובים במקביל. היא צריכה להיות קשובה וערנית לצרכים של כולם, מתוך רצון לקיים מערכת יחסים של אמון, שותפות, הערכה וכבוד הדדי בין שני הישובים.

המערכת היא חזקה ויציבה עם צוות מיומן שבחלקו עובד בה זמן רב. אחד הקשיים שאנחנו מתמודדים איתם, הוא הקושי בתכנון לקראת השנה החדשה. הקושי נובע מכך שאיננו יכולים לצפות את מספר הילדים שיתחנכו במערכת שלנו. כאשר יגמר שלב ב' של הבנייה בשלפים, יהיה קל יותר לצפות זאת.

במהלך החודשים האחרונים נערכה המערכת לקראת השנה החדשה:

  • גן הדס - בעזרת התנועה הקיבוצית והמועצה, מימון מרשפים ומימון ההורים, הצלחנו להביא לפתיחתו של הגן השלישי ולאייש את הגנים במספר סביר של ילדים כך שנוכל לקיים את התפיסה החינוכית שלנו. ההליכים עם משרד החינוך עדיין לא הסתיימו אך נקווה לטוב.
  • הערכות הצוות החינוכי – התקיים יום הערכות שכלל: א. בוקר, הכרות וסדנא בנושא "המבוגר המשמעותי" בהנחיית חלי זלינגר (ראש מדור החינוך בגיל הרך של התנועה הקיבוצית). כמו כן, הכינו הצוותים את הסביבה החינוכית לקראת קבלת הילדים.
  • מסגרת בשעות 17:00-16:00– נרשמו למסגרת זו 5 ילדים. החלטנו לקיימה על אף שקיימת החלטה של הנהלת החינוך לפתוח מסגרת כזו רק עם 10 ילדים ומעלה. יש אפשרות להצטרף גם במהלך השנה.
  • תלתון – זו השנה הראשונה שאנחנו מפצלים את התלתון לשתי קבוצות גיל א'-ב' ו - ג'-ו'. דבר זה מאפשר לנו לקיים פעילויות מותאמות גיל, כמו גם ליצור דפוסי עבודה חדשים עם צוות מורחב שיתמוך אחד בשני.
  • שיפוצים – נערכו שיפוצים בבית התינוקות (פתיחת קיר בין שני חדרים והקמת חצר), ובתלתון (הקמת שני אגפים: שירותים, מטבחון, מחיצה בין פינת האוכל לכיתה ועוד...). זו השקעה הראויה לציון ותודות לכל מי שנתן יד לכך: לאיתן בלינקוב והנהלת הקהילה, לאיתן קפלן, למרגלית ברליאה ולאורלי שטייניץ שלא הרפתה ודאגה לכל פרט.
  • נעורים – במהלך החודשים האחרונים שופר מראהו של המועדון. בשנה הבאה יהיה צוות מוביל לנעורים שיכלול את אביבה סלם, אורי ענב ושמעוני (מדריך). תתקיים פעילות תנועתית של בני המושבים, כאשר שמעוני יהיה איש הקשר איתם. לקראת השנה הבאה תבנה תוכנית פעילות שתובא לידיעת ההורים.

נאחל לכולנו שנה טובה ומוצלחת.
מסרה: מירי כפרי


 
-

 

לחברים שלום;

תשתיות

עבודות הסלילה בשכונה הצפון מערבית מתקדמות בקצב מהיר ובקרוב תעשה יציקת המדרכות.

שביל אופנים

- שביל האופניים הושלם ואנחנו מטפלים מול הקבלן לפתיחת החסימה של השביל בדרך לבית העלמין על מנת שגם קלנועיות תוכלנה לנוע בשביל. בסיוע המועצה מוקמת נקודת תצפית בכניסה לקיבוץ שצופה לעבר בריכות הדגים.

בריכת שחייה

הושלמו תכניות השדרוג של הבריכה ואנחנו נצא בשבועות הקרובים לקבלת הצעות מהקבלנים.

חצר

לקראת ארועי התרבות שיתקיימו בסוכות ביישובי המועצה הוכשר השטח מזרחית למבנה חד"א (גן האירועים). פרטים על האירועים יפרסמו בהמשך.

חינוך

- גן הדס הושלם וקלט את הילדים יחד עם כל מערכת החינוך שלנו. אנחנו בודקים כיצד לפעול מול משרד החינוך על מנת לקבל את אישור משרת הגננת. פיצול התלתון לשני מתחמים בוצע והפעילות החלה להתנהל בנפרד. נותרו עדין מספר עבודות שיושלמו בקרוב.

מחלקת גביה במועצה

לאור טעויות בודדות שגילנו אצל מספר חברים בחיובים של המועצה לארנונה וביוב אנו מבקשים מהחברים לבדוק מידי פעם את החשבונות המתקבלות מהמועצה.

מאחל למערכת החינוך שנת פעילות ולימודים מאתגרת ומעניינת
שבת שלום
איתן


 
-
 
שבת שלום
 
-

 

 


לדף הבית