Kibbutz Reshafim, 10905, Israel -

דף מידע מס' 12 — 22/7/16


 
-
 

נלחמים על החקלאות שומרים על ההתיישבות במדינת ישראל

משרד האוצר מייבש את המדגה והורס את החקלאות הישראלית לא ניתן לו!

ביום שלישי ה- 26.7.16 בשעה 11:00 נקיים הפגנת המונים בבריכות הדגים של קיבוץ מעוז חיים בעמק בית שאן.

כולנו מתייצבים ומתגייסים להצלת החקלאות וההתיישבות בישראל


 
-
 

לחברי רשפים שלום,

בחודש אוקטובר שנת 2014, התחלתי את עבודתי כמנהל ענף המדגה ברשפים. בענף עובדים 2 חברי משק וותיקים ומסורים, סמי וראובן, 4 בני משק אחרי צבא, משה גנון אחראי אחזקה, דורון יעקבי מנהל תפעול, 3 תאילנדים, 6 נערים מביה"ס ורזי השומר. בשטח רשפים יש לנו כ-800 דונם בריכות ומאגרים. בשנת 2015 נכנסנו לגידול 250 דונם נוספים בקיבוץ אפיקים ובתחילת 2016 הגדלנו את השטח בעוד 200 דונם, סה"כ 450 דונם באפיקים.

אנחנו מגדלים אמנונים, קרפיונים ובורים לשיווק בארץ, דרך חברת השיווק "מאסטרפוד". בשנת 2015 שיווקנו 1230 טון מהשטח של רשפים. מדגה רשפים הוא בין המובילים בארץ ביבולים לדונם וברווחיות. ענף המדגה בארץ מצוי תקופה ארוכה במתקפה מצד משרד האוצר. המוביל הראשי הוא שר האוצר, משה כחלון שנחוש לבטל את מכסי המגן על יבוא של דגים טריים וקפואים, מה שיפגע בנו בדגי האמנונים והקרפיונים. במשך שנים מכסי המגן הגנו על היצרנים המקומיים מפני יבוא והצפה של דגים קפואים וטריים לשוק המקומי בארץ. העומד בראש האוצר, משה כחלון, מוביל מהלך כוחני להורדת המְכסים לטובת הורדת יוקר המחיה. בפועל, יבואני הדגים מגדילים את הרווחיות שלהם ע"י יבוא מאסיבי של דגים והציבור הרחב עדיין משלם מחירים גבוהים, למרות הורדת המכסים, מה שמקשה עלינו למכור דגים טריים במחיר הוגן.

אני רוצה לציין לחיוב את ההשקעה של נציגים מארגון מגדלי דגים, מועצה אזורית ופיתוח שאן, שנרתמו לעבודה אינטנסיבית מול השרים וחברי הכנסת ובמפגשים עמם מעלים שאלות שנוגעות לפריפריה, אדמות, מים, בטחון תזונתי, בריאות הציבור ועוד שאלות רבות. לצערנו, גם משרד החקלאות, שאמור ליצג את החקלאים, סובל מתחלופה של שרי חקלאות, שלא מייצגים את החקלאים במדינה. נכון להיום שר חקלאות הוא אורי אריאל, נולד וגדל בעמק, אך זה לא מורגש בשטח. הורדת המְכסִים תיצור איום קיומי להמשך ענף המדגה בארץ ובעמק.

גם אתם חברי הקיבוץ יכולים לסייע ולעזור, בשיחות בין ידידים ומשפחה, בהפעלת קשרים למי שיש, כתיבת פוסטים בפייס בוק ובאינטרנט. נכון להיום יש לזכור שלקיבוצים ולמושבים אין את הכוח של פעם בכנסת. אנחנו במדגה עושים את כל המאמצים להמשיך ולהתייעל ובייצור, לספק את הדגים שלנו בזמינות ואיכות הטובים ביותר. אני מקווה שחרף הקשיים, נמשיך עוד שנים רבות בפיתוח וגידול דגים, למען שגשוגו הכלכלי וצביונו החקלאי והטבעי של העמק.

תודה, בשם דייגי קיבוץ רשפים,
שלו אריאלי.


 
-
 

חברים שלום

ביום שלישי הקרוב תתקיים הפגנה אשר מטרתה עצירת המהלך של הסרת מכסי המגן מיבוא דגים, מהלך שמוביל משרד האוצר והשר משה כחלון בראשו. ההפגנה תיערך בשטחי המדגה של קיבוץ מעוז חיים. מהלך זה יכול להביא כליה על ענף דגי הבריכות בישראל. ענף המדגה הינו ענף מרכזי וחשוב של קיבוץ רשפים שרוב פרנסתו באה מחקלאות. במידה והאוצר יצליח להוריד את מכסי המגן מיבוא דגי האמנון והקרפיון יפגע ענף המדגה ברשפים ואתו יפגע הקיבוץ כולו. אני קורא לכם לבוא ביום שלישי להפגנה ולהביא אתכם את חבריכם וקרוביכם מכל רחבי הארץ. לא ניתן לשר כחלון לייבש את המדגה ואת עמק המעיינות. ביחד נצליח לסכל את המהלך .

בברכה
יורם ארליך


-
 
מזל טוב
ליהודית ורון סלע
ולכל המשפחה
לנישואיהם של
אדוה וברק (שלומי)
 
-
 
מזל טוב
לעפרה ורועי
ולכל המשפחה
להולדת הבן ארי
נכד לנאוה ואבישי כפרי
 
-
 
לשי האן עם גיוסך לצה"ל
מאחלים לך בהצלחה

 
-
 

תזכורת

בענייני מפגעים או קבלת מידע חייגו למוקד המועצה טלפון 04-6588107

 
-
 
שבת שלום
 
-

 

 


לדף הבית