Kibbutz Reshafim, 10905, Israel -

דף מידע מס' 15 — 4/9/15


 
-

שנת הלימודים החדשה נפתחה בשעה טובה.
נאחל לכל התלמידים המורים המלווים
ולכל צוותי החינוך בגנים ובבתי הספר בהצלחה!
 
-

לחברים שלום

חינוך

שנת לימודים חדשה החלה וילדים רבים מילאו את הבתים, תודה לרכזת החינוך ולצוותי הגנים על עבודת ההכנה הרבה שהשקיעו בהכנת הגנים לקליטת הילדים. ברכות לילדים ולהורים לשנת חינוך טובה ומוצלחת.

במסגרת ההכנות לפתיחת השנה בגן מעין הוספנו שירותים וחדר ושיפצנו שרותים קיימים. בקרוב נוסיף גם מזגנים היכן שחסר. (ראו דיווח מהחינוך בהמשך)

נוי

ענף הנוי הכין גינות חדשות והשלים פיזור משטחי דשא באזור הקרווילות . האזור שבין גן כוכב לבית תינוקות (בית פרפרים) נוקה מעשבייה ובמקום תהייה גינה.

בחצר

נסלל שביל גישה חדש ממגרש החנייה הצפוני לכיוון בית התינוקות על מנת לאפשר גישה נוחה להורים .
תאורה חדשה הותקנה במתקן המשחקים החדש .
פורק המוצב שהיה ליד בריכת השחייה על מנת להשתמש בחלקי הבטון לטובת פחי האשפה (פסולת אורגנית) בנקודות האיסוף.

צוות חזות הישוב : שילוט

לאחר מסע ארוך של בחינת הצעות ואפשרויות סוכם על שילוט הכוונה חדש בצמתים. השילוט הוזמן ויורכב בשבועות הקרובים.

כביש מערכת משלפים

הושלמה סלילת כביש המערכת משלפים לרשפים בצד מערב. הכביש יחסם כעת עד להשלמת השערים ודרך הגישה העוקפת.

שבת שלום
איתן

-

 
-

חינוך

במערכת החינוך עם פתיחתה של שנת חינוך חדשה

מערכת החינוך בשנת תשע"ו תכלול כ- 170 ילדים.
בגיל הרך (0-6) – כ- 100 ילדים.
בתלתון (א'-ו') – כ - 42 ילדים.
בנעורים (ז'-י"ב) – 28 ילדים.

את הגיל הרך והתלתון תרכז זו השנה השנייה אורלי שטייניץ מעין חרוד מאוחד.
את הנעורים ירכז אורי ענב שגם לו זאת השנה השנייה.

בגיל הרך

במהלך השבוע האחרון עסקו הצוותים בהערכות לקראת קליטת הילדים עם תחילתה של השנה החדשה. הכינו את הבתים, קיימו ישיבות בצוותים ונפגשו ליום הערכות משותף של כל עובדי הגיל הרך לגיבוש ופרידה מוילמה, חני ולבנת שעבדו במערכת.
לאנדראס, החצרן שלנו, שסיים שנים רבות של עבודה עם מערכת החינוך ודאג לתחזק, לתקן, להתאים ולשדרג עם ידי הזהב שלו והמחשבה היצירתית, כל מתקן ורהיט השייך לחינוך, החל מהמתקנים בחצר כולה ועד תקיעת המסמר בקיר, תודה מכולנו.
בגן "כוכב" ובגן "מעיין" נערכו שיפוצים (הוספת שירותים, חדר שינה, שולחנות...) כהכנה למספר הילדים שגדל בשני הגנים.

הגנים וצוותיהם

בית תינוקות "פרפרים" - הבית ימנה ארבעה תינוקות ויגדל במהלך השנה. מובילה שרית תורג'מן (מטפלת מוסמכת) ולצידה דורית מירון ואביגיל כפרי.

פעוטון "דבש" - הבית ימנה 15 פעוטים. מובילה אניקה פרץ (בוגרת לימודי מחנכות) ולצידה אדווה ועקנין, לירז אזואלוס ומחליפה.

גנון "צבר" - הבית ימנה 18 ילדי גנון . מובילה אפרת לוי (בעלת וותק של 30 שנה) ולצידה רז זינגר נופר ביטון ורונית יקטר (מחליפה).

גן "מעיין" - הגן ימנה 23 ילדים. גננת לימור יצחק ולצידה , לימור פרז (מטפלת מוסמכת), אושרה דקל ושגית גבאי (מחליפה). גננת משלימה - אורלי שמשיכה שנה שניה.

גן "כוכב" - הגן ימנה 36 ילדים. גננת ראשית ענת שרמן גננת שנייה גיתית בן חיים, מירי אדרי וסוזי. בתיה דוד ונעמי קפלן (מחליפות). גננת משלימה חדשה בשם שיר מאשדות יעקב מאוחד.

במערכת כולה תהינה שתי מחליפות דגנית אמסלם ושירן לרקין .
השנה תלווה אותנו יועצת פדגוגית חדשה מטעם התנועה הקיבוצית, אורית אבריאל מקיבוץ הזורע שתגיע אחת לשבועיים לארבע שעות.

תודות - לשירי ,דיקלה ,נעם וחגית, ולבנות הנעורים שעבדו במערכת בקיץ, תודה רבה!

בתלתון

צוות התלתון יכלול השנה את הדר בלכר ווונדי ובימי שישי גם את נופר.
התלתון יהיה פעיל כל ימות השבוע. ימים א', ב', ד', וה' בשעות 15:00 – 16:00, ביום ג' בשעות 13:00 – 16:00 וביום שישי בשעות 7:30 – 13:00. ביום זה הפעילות תתקיים בשתי קבוצות גיל: א' – ג' וד' – ו'. מדי חודש תתפרסם להורים תוכנית פעילות חודשית.

בנעורים

במהלך חודשי הקיץ בילו הנערים בקיבוץ ומחוצה לו: בערבי בריכה, ארוחות, נסיעה לסופרלנד, לים ועוד. מעבר לבילויים, העבירו הנערים פעילויות לתלתון, סידרו ליד המועדון שלהם פינת מדורה ופויקה, היו שותפים בפעילות בבריכה והשתתפו ברפסודיה שארגנה התנועה הקיבוצית.
מועדון הנעורים מתחיל את השנה עם מחזור חדש של כתה ז' (6 נערים) ונפרד מנערי י"ב (תומר לנדה, עמית זינגר, לורה סגל, שני ועידו האן). מסיבת הפרידה תתקיים ב – 12.9.
במהלך השנה הקרובה המועדון ימשיך לפעול שלושה ימים בשבוע, כאשר ערב אחד יוקדש לפעילויות תנועת הנוער בהדרכת מד"ציות משלנו וש"ש מטעם התנועה. ערב נוסף יוקדש לפעילות בהדרכת וונדי וערב אחד המועדון יהיה פתוח לפעילות חופשית.

מערכת החינוך ברשפים גדלה בכ-20 ילדים השנה ועוד היד נטויה... אם נדע להיות סובלניים, לראות את הטוב ולחזק את הצוותים, נצא נשכרים.

נאחל לכולם שנה טובה ומוצלחת.
מסרה: מירי כפרי.

מארכיון רשפים

מתוך דפי רשפים מס' 34 מ - 10.9.65.

פסוק ראשון

השבוע הננו מפנים את זרקאור העלון אל עבר חברת הילדים ובתי הספר. זה עתה – ביום רביעי 1.9.65 התחילה שנת הלימודים תשכ"ה. מצאנו לנכון להסב את תשומת ליבנו למאורע זה.
תשובת לב קלה – שיחה עם ילדי כיתת "מעין" – שיחה עם זבק – מבין מורי המוסד – עם צפורה – המנהלת הרשמית של בתי הספר שלנו ועם חבר המורות (למעשה השנה יש לנו רק מורות) מגלה עולם שלם של חוויות השגים, שאיפות ובעיות...

עם פתיחת שנת הלימודים החדשה -

מדי שנה בשנה חוזר מועד זה של פתיחת שנת הלימודים ועל אף השגרה שבו, הרי הוא נושא איתו תמיד בשורה חדשה. ...לילדי גן המעבר אשר זו להם כניסה ראשונה המלווה צפיות רבות וודאי אף חרדות – לעולם חדש של חובות והישגים לימודיים.
אולי לא פחותה היא גם חוויתם של בני קב. רעים העולים אל המוסד החינוכי ומתרחקים לראשונה מההורים ומהבית הקיבוצי בהצטרפם אל חברת הילדים הגדולה. ואף אצל כל יתר הילדים אשר לא עוברים מפנה כל כך חריף כי אם רק עולים מכיתה לכיתה מלווה מעבר בצפיות ובתקוות רבות.
... השנה הצטמצם מספר קבוצות חברת הילדים בבית לשתיים ועל הילדים והמחנכים של הקבוצות האלה מוטלת כל האחריות לקיומם של משק הילדים המסועף ושל כל המפעלים האחרים של חברת הילדים.
לעומת האוירה המשפחתית שבה מתחילים הלמודים בבית כאשר הכל מוכר וידוע מראש הרי קשורה פתיחת הלמודים במוסד החינוכי בלא מעט מתיחות, חלים חלופי מחנכים ומורים, הילדים דרוכים לקראת הפגישה עם המחנכים החדשים... אנו יכולים להתברך בכך שעל אף כל הסבוכים נפתחה שנת הלימודים במועדה כששיבוץ המורים הוא כמעט מושלם ונעשו אף שפורים שונים בתנאי החיים והלימודים של הילדים ואף בתנאי העבודה של עובדי המוסד, ביחוד עם השלמת המטבח החדש.
נקוה שהשנה נוכל להבטיח עוד יותר צמידות וקשר בין חברי קבוצנו ומוסדותיו לבין המוסד החינוכי בו הולך וגדל משקלנו היחסי – אם כי מספר ילדינו לא גדל בהרבה. נקוה גם כי תופעל השנה המועצה החינוכית אשר נבחרה אשתקד אך לא התכנסה ואשר מתפקידה ללוות מקרוב את העבודה החינוכית הנעשית במוסד וללבן את הבעיות הקשורות בה . ולסיום, נאחל לכל הילדים למורים ולכל עובדי מערכת החינוך – שנת למודים טובה ופוריה.

מתוך "חברתון" עלון מס' 1 חברת הילדים רשפים , ערב ראש השנה תשמ"ה

בתחילת שנת הלימודים באו המטפלות וההורים בלילה ושמו לנו עוגות וכתבו לנו ברכות לשנה טובה. רחל הכינה לנו הפתעה בבוקר שקמנו הכיסאות והשולחנות היו מסודרים עם הציוד מחברות לורדים עפרון ומחק. ביום הראשון שחקנו משחק מחפשים ת המטמון והיינו צריכים לגלות את הנושא שנפתח בו את השנה זה היה נושא הזית.
...השבוע יצאנו לטיול לצפות בציפורים וראינו אנפות צוצלות סנוניות שלדג אחד, השנה התחלנו ללמוד אנגלית וזה נעים מאד כמו כן התחלנו ללמוד בחליליות וחלק מהילדים בפסנתר...

מפת"ק נמסר

משפחות חברים שקלטנו ומועמדים שנמצאים על רצף מתווה הקליטה הגיעו לרשפים ומתחילים את ה"דבר האמיתי"- החיים בקרבנו ובנית בית. נאחל להם ולנו תקשורת טובה וכניסה שקטה ובטוחה לביתנו הקיבוצי. אנו ממשיכים לאתר ולטפל בפניות חדשות הן של בנים והן של משפחות אחרות המתאימות לנו כיעד להמשך קליטה של 5-7 משפחות גם בשנה הקרובה.

שמחים עם כל תחילת בניה חדשה ומקווים כי בשנה הקרובה תהינה התחלות וסיומים של בניה נוספים . ביום שני 5 באוקטובר חג סוכות שני נקיים כנס בנים ברשפים. מאחר ולא הצלחנו לאתר את מספרי הטלפון והדוא"ל של כל הבנים שאינם בקיבוץ אנו זקוקים לשיתוף הפעולה של ההורים בפרסום וידוע המכתב המצורף והזמנת הבנים לכנס. נודה להורים ולחברים שיבהירו לבניהם ובני/בנות זוגם את החשיבות של השתתפות בכנס זה. מנשר מפורט לעניין זה בהמשך.

בקרוב נביא לשיחת הקיבוץ ולקבלה לחברות תשעה מועמדים היושבים בקרבנו ומשלימים בימים אלו את שעליהם להשלים על מנת להגיע לשיחה ולקלפי. עם קבלתם, נחצה את קו 70 החברים החדשים שקלטנו וילדיהם, בחמש השנים האחרונות- גידול של למעלה מ-100 חברים וילדים ברשפים. (מתנה יפה לשנת תשע"ו, הנכנסת בשערנו). צוות פת"ק מאחל לכל החברים שנת עשייה קהילתית מעמיקה ונרחבת ומודה לכל הלוקחים חלק ביצירת האווירה המקבלת המחבקת והתומכת המביאה לצמיחה והתרוממות רוח - שנה טובה!

להל"ן הפניה אל הבנים והחברים-

לבני רשפים וחבריו שלום!

ביום שני ה-5 באוקטובר, חג סוכות שני (שמחת תורה), נקיים כנס בנים במועדון לחבר ברשפים. מטרת הכנס- להתוודע אל מתווה הקליטה ברשפים בכלל ועל מסלול הבנים שבו.

בכנס יימסר מידע עדכני על נתוני הקליטה ברשפים בשנים האחרונות ויפורטו הדרכים וההצעות למימושו. הכנס מיועד לפלח אוכלוסיית הבנים ובני/בנות זוגם שבין הגילאים 25-45, החיים ברשפים ומחוצה לו. לאלו שנקלטו כחברים ולמועמדים המתלבטים עדיין.

בתוכנית:

ב - 10:00 התכנסות במועדון לכיבוד קל ותערוכת צילומים, ולאחר מכן הצגת המתווה ודיון בו.

נשמח לראותכם ולשמוע מכם במהלך המפגש, לפניו ואחריו.

יהיה מעניין!

צוות פתק-
יוסי ר. מירי ל. עינב מ. יאיר א, ארז ל. אתי ה. וההנהלה.

שבת שלום

 


לדף הבית