Kibbutz Reshafim, 10905, Israel -

דף מידע מס' 12 — 24/7/15

ביטול העלאת תשלומי הארנונה לשנת 2016

קיבוץ רשפים עובר שינוי גדול עם הצטרפות שכונת שלפים שמתחילה להתאכלס בקצב מהיר ועתידה לגדול לכ-195 בתי אב. המסגרת המוניציפאלית על פי חוק של הישוב (הקיבוץ + השכונה) היא הוועד המקומי שמחויב לתת שירותים מוניציפאליים מינימליים על פי האצלת סמכויות מהמועצה האזורית ועל פי חוק.
לצורך קיום אותם שירותים, קיום המטלות שלו וניהול תקציב חייב הוועד המקומי לגבות מיסים מתושביו. עד כה ברב הנטל נשאו כמעט רק החברים והכוונה שנטל המיסים הזה יתחלק בין כל התושבים במסגרת המוניציפאלית. לצורך כך ביקש הוועד המקומי (שלעת עתה ולזמן מוגבל הנהלת האגש"ח משמשת גם כהנהלת הועד המקומי) להעלות ב 4 ש"ח למ"ר לשנה את הארנונה של הוועד המקומי . (לדוגמא: על בית בגודל נפוץ של 74 מטר התוספת השנתית היא 254 ש"ח בלבד) על מס הוועד המקומי וגם על התוספת חלות הנחות גמלאים או נכים על פי חוק, כך שבעצם לרוב האוכלוסייה "שחלשה כלכלית" התוספת היא קטנה הרבה יותר .

כאמור ממילא מסיבות טכניות בוטלה הבקשה לתוספת כך שזה לא יתבצע בשנת 2016 .

תקשורת

באחרונה פרסמנו לחברים את המחירון החדש של התקשורת להלן כמה דגשים:
 • במסגרת פרויקט התקשורת הוקמה בקיבוץ מערכת חדשה לחלוטין ולא שדרוג של המערכת הקיימת, כלומר, נחפרה רשת תקשורת חדשה לכל דירה בקיבוץ ונבנו מוקדי שידור חדשים. על מנת לבצע את הפרויקט נפרס החזר ההשקעה על פני 7 שנים.
 • טלוויזיה –בסוף חודש יולי מסתיים ההסכם של הקיבוץ עם חברת גדקום והאחריות על שירותי הטלוויזיה שנתנו עד כה על ידי גדקום ינתנו החל מ – 1/8/15 על ידי הקיבוץ והגבייה תעשה על ידי הקיבוץ . המחירון של שירותי התקשורת שפורסם לציבור הוא לכל משפחת חברים שמשתמשת בשרות הטלוויזיה והוא אחיד גם לחסרי ממירים וגם לבעלי ממירים . המחירון איננו כולל תשלומים להוט עבור ממירים וערוצי פרימיום מעבר לחבילות שניתנות בחינם לבעלי הממירים. לקוחות שמשתמשים בטלוויזיות אנלוגיות ללא ממיר ימשיכו לקבל את אותם הערוצים שקיבלו עד כה ללא שינוי.
  לקוחות שיש להם ממירים של הוט יהנו מאותם ערוצים שקבלו קודם לכן בתוספת של 3 חבילות נוספות לבחירתם ללא תשלום מתוך רשימת החבילות שפורסמה על ידי הוט – סה"כ 6 חבילות ללא תשלום . התשלומים על הממירים וערוצי פרימיום להוט נותרים ללא שינוי.
 • טלפון – ללא שינוי.
 • אינטרנט – יינתן במהירות של 15 מגה לפחות.
 • פרטים לגבי המחירון:
  • בית אב שמעוניין בכל 3 השירותים ישלם 207 ₪.
  • בית אב שירצה פחות שירותים ישלם מחיר בסיס לתשתיות (סך 65 ₪) ועבור כל שירות לפי בחירתו בהתאם למחירון שפורסם.

חינוך

הנהלת הקיבוץ קיימה דיון משותף עם מנהלת וועדת חינוך מירי כפרי, רכזת החינוך בגיל הרך והבלתי פורמלי א' עד ו' אורלי טיאר , אורי עינב - רכז החינוך הבלתי פורמלי - ז' עד יב'

הנהלת החינוך סקרה בתחומים השונים את ההערכות לשנה הבאה, הדיונים ושיתוף ההורים במערכת , הצעות למסלולי החינוך , מחירים לשנה הבאה ומגמות.

מתקן משחקים

המתקן החדש בגן השעשועים כבר פעיל וניתן להשתמש בו. רשת ההצללה תותקן בימים הקרובים.

מגרש כדור רגל

בקרוב נתקין פנסים להאיר את המגרש על מנת לאפשר שימוש גם בשעות הערב.

בית העלמין

בבית העלמין הושלם פרוייקט התקנת דשא והשקייה בחלק המערבי בתקציב שהתקבל מהמועצה הדתית . בבית העלמין יש נזקים מתמשכים מבעלי חיים , על מנת למנוע המשך הנזקים ובאישור הגורמים המוסמכים הותקנו במקום מלכודות על מנת לצמצם את התופעה , אך המלכודות חובלו על ידי אלמונים .
על מנת בכל זאת לאפשר השקייה בבית העלמין נתקין בקרוב רשת השקייה מצינורות מתכת על מנת להתגבר על הנזקים .

מפגש פתוח בנושא "שינוי יעוד והצגת חלופות ורעיונות למבנה חדר האוכל"

בהשתתפות האדריכלית מיכל דור יתקיים ביום ראשון 26/7/15 שעה 20:30 במועדון לחבר , מוזמנים בעלי ענין .

שבת שלום
איתן


 
-

 

23.7.2015

מהנעשה בחינוך – דווח לדף מידע

בימים אלו עוסקת מערכת החינוך בעיקר בהערכות לקראת השנה הבאה.

בגיל הרך

נערכים לאִיוש כל הגנים. עדין חסרות עובדות לגני משרד החינוך. בחודש הבא נפרסם את הצוותים המלאים. התקיימה שיחה של הורי הגיל הרך עם מערכת החינוך שבה הועלו התייחסויות ובקשות לקראת השנה הבאה כמו: שיפור התקשורת בין ההורים למערכת וקבלת מידע לעיתים קרובות יותר, למידה סביב נושאים חינוכיים שונים ועוד. צוין שהילדים זוכים בלמידה חווייתית, העשרה, אכפתיות, התנסות במגוון תחומים והבנה לצרכיהם. קיימות פעילויות משותפות בחגים ובאירועים. הנהלת החינוך עשתה מיפוי של הנושאים. חלקם יטופלו מיד וחלקם יטופלו במהלך השנה.

השנה גן כוכב (4-6) ימנה כ – 35 ילדים. לכל הדעות זהו גן גדול ואנחנו מנסים למצוא פתרונות איך להפעילו בצורה הטובה ביותר. לצורך כך אנחנו מחפשים עובדת שתוכל להשתלב בצוות ולעבוד בשיתוף פעולה עם הגננת, כך שאפשר יהיה לקיים חלק מהפעילויות עם כל הילדים וחלקן בקבוצות. מצב זה נכון רק לשנה אחת כי בשנה שלאחריה יבנה גן נוסף, ונוכל לחלק את הילדים לשני גנים.

בתלתון

הנהלת החינוך הציעה לפתוח את התלתון במשך כל ימות השבוע (עד עכשיו הוא היה פתוח רק יומיים) מתוך חשיבה ורצון ליצור מסגרת חינוכית שיש בה רצף של פעילות חברתית בגיל שבו חברת השווים מהווה גורם מרכזי בחיי הילד. בנוסף, להיענות לצרכים של ההורים שעובדים בשעות הנ"ל. הוצעו להורים מסלולים שונים לבחירתם.

בנעורים

פעילות החופש בעיצומה. מתקיימים ערבי מועדון, פעילויות של המועצה ובקרוב הרפסודיה (פעילות ארצית). חברת הנעורים מורגשת בפעילויות הקיץ ואנחנו מודים להם על כך. וונדי ממשיכה בינתיים בהדרכה גם בשנה הבאה. היא עושה זאת בנאמנות, ברצינות ועם הרבה אהבה.

קידום אורח חיים בריא (במערכת הגיל הרך)

במסגרת המטרות שהנהלת החינוך הציבה לעצמה השנה היה גם קידום אורח חיים בריא (במערכת הגיל הרך). התקיימה פגישה משותפת של הורים שבחרו להיות שותפים, עובדי חינוך וחברי הנהלת החינוך כדי לדון בנושא. המטרה היתה להגיע להצעות מעשיות בשלושה נושאים עיקריים: פעילות גופנית, תזונה וסביבה בטוחה. הדיונים היו עניניים, נשמעו דעות שונות והוצעו הצעות ברות ביצוע. הנהלת החינוך החלה לעסוק במימוש ההצעות.

בקשה

אנחנו מעוניינים להעשיר את חצרות הגנים בחפצים שונים כדי שהילדים יוכלו לשחק בהם. אם כך, אז רגע לפני שאתם משליכים לפח חפצים שהחלטתם להפרד מהם והם עדיין שלמים, הודיעו לצביה רופאייזן והיא תדע לקשר ביניכם לבין צוותי הגנים.

שבת שלום;
מסרה: מירי כפרי.


 
-
 
תודה לאיציק אזולאי
שהושיע אותנו בשבת קיצית חמה מקצר חשמלי כללי בביתנו,
עמל ותיקן עם חיוך
והחזיר לנו את האור ...
זה לא מובן מאליו!
תודה ממשפחת תור

 
-

 
הקיץ בעיצומו ויש להזהר מאש, כוויות, מכות שמש, נחשים עקרבים התייבשות ועוד !

 
-

 

מהארכיון

דבר נז/10389
יום ה' ב' באב תשי"ט 6/8/1959

85 טונות קש נשרפו ברשפים

בדליפה שפרצה אתמול אחרי הצהרים בקיבוץ רשפים בעמק בית שאן נשרפו 85 טונות קש בחבילות. כן נשרפה פלטפורמה שעמדה בקירבת המתבן. הנזק הכספי נאמד ב – 5000 ל"י. מכבי אש מעפולה ובית שאן וכן חברי המשק עמלו במשך שעות בכיבוי הדליקה ובמניעת התפשטותה למבנים סמוכים, סיבת הדליקה טרם הובררה. המשטרה חוקרת.

דבר רמג/11094
יום ד' כ"א בכסלו תשכ"ב 29/11

עגלה עמוסה כותנה של קיבוץ רשפים בעמק בית שאן שנגררה על ידי טרקטור מהשדה למנפטה נשרפה כליל בדליקה שנגרמה על ידי גץ שנפלט מהטרקטור. הנזק טרם נאמד ומתנהלת חקירה.


 
-

 

מפת"ק נמסר

בשבת שעברה התארחו בברכה שלנו מספר משפחות הנמצאות במקומות שונים על רצף מתווה הקליטה. "אין על הבריכה שלנו" היא מוכרת הכל. אגב, גם אנשי שלפים הבאים בשעריה מעידים על תרומתה של הבריכה והאווירה המקבלת בה כעל ה-" x " פקטור ביחסים הנרקמים בין תושבי שלפים לרשפים. הצטרפותם לאחרונה של יאיר וארז לצוות פתק מחזק מאד את הקשר עם נישת הבנים בקליטה ואת התכנון העתידי. יש לציין כי במַקְרו פועלים צוותים שונים שאינם כפופים לצוות פת"ק אך קשורים למהות הטיפול הנכון בכלל מרכיבי החיים שלנו כקהילה- הרווחה, החינוך, תרבות הפנאי, והנראות החיצונית על שלל מרכיביה.

יש שיאמרו שאולי מוקדם, אך אנחנו מתחילים להערך לחשיבה על חגיגות ה-70. כל זאת על מנת לתקצב נכון ובזמן את שלל הרעיונות העולים בהקשר של שנת השבעים. מי שיש לו רעיון ונכונות ל"תרום" משהו בתחום, מוזמן להציע ללירון טירם או ליוסי. רעיונות שכבר עלו הם: הקמת עמותת ידידי רשפים, הכנת סרט תדמית, מכללת רשפים-קורסים קצרים בתחומי ענין שונים שילמדו על ידי חברינו בבית. הקמת חבורת זמר, קיום תערוכות שונות של אמני רשפים ועוד ועוד, מצפים להענות רבתי.

רשם- יוסי

 
-
 
לשקד סלם
עם שחרורך מצה"ל
מאחלים לך בהצלחה

 
-
 
חיסוני כלבת ינתנו ביום שלישי 28/7/15 בין השעות 09:30-10:00 בתחנה

 
-

 

‏י"ט תמוז תשע"ה
‏06 יולי 2015

לאנשי רשפים שלום וברכה,

לפני כחודש נכנסתי לעבוד כעובדת סוציאלית מרחבית של יישובכם. התחלתי בהיכרות עם רשפים ועם אנשים רבים בתוככם בעיקר בכדי לעמוד את המקום ויושביו.
אני אמא לשישה ילדים, נשואה לאלעד וחברת שדה אליהו . אני עובדת סוציאלית כ-20 שנה ובעלת תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית. המענה הניתן על ידי הינו שירות של המועצה האזורית ומשרד הרווחה במשותף ומיועד לכל תושבי רשפים ושלפים. המענה הניתן על ידי הוא על צרכים שמתעוררים הן ברמה הפרטנית –משפחתית והן ברמה המערכתית והינו חלק מסל השירותים הניתנים ע"י המחלקה לשירותים חברתיים. מטרת השירות שאנחנו נותנים ליישובים הוא-חיזוק חוסנם של הפרט, המשפחה ,המערכת והקהילה בהתמודדות עם מצבים מאתגרים בשגרה ובחירום. כעו"ס של היישוב אלו התחומים בהם ניתן להיעזר בי-

ברמת הפרט והמשפחה : משפחה, ילד ונוער, נכויות , שיקום, זקנה. נושאים אפשריים - חרדות ומתחים, מימוש עצמי, משברים במשפחה, עיבוד אובדן ושכול, יחסי הורים-ילדים, קשיי הסתגלות למצבי חיים שונים, נושאי בריאות, עבודה, קונפליקטים בין הפרט למערכת המנהלת את היישוב, זכויות וחובות הפרט ומיצוי זכויות שונות.

המחלקה מחויבת לתת מענים גם עפ"י חוק בתחומים: אפוטרופסות וחסרי ישע, פעוטות בסיכון, חוק הנוער, חוק סיעוד, טיפול באדם המפגר וסדרי דין. אני אהיה אשת הקשר לנושאים אלו.

ברמת הקהילה - עבודה עם ממלאי תפקידים ביישוב (מתחומי הקהילה, החינוך, הבריאות, המשק וכד') לצורך ייעוץ, ליווי ,תמיכה, בניית תפקיד ,סיום תפקיד והערכת תפקיד, יחסי גומלין עם המערכת, וכד'. כמו כן עבודה עם צוותים, ועדות וענפים במטרה לשפר ערוצי תקשורת, להגדיר סמכות וחלוקת תפקידים, לפתור קונפליקטים בין אישיים ועוד...-תחום זה יטופל על ידי ונגדיר יחדיו את סדרי העדיפויות להתערבות. כמו כן קיימת, במחלקתנו, יחידה לפיתוח קהילתי-מטרת היחידה חיזוק חוסנה של הקהילה וסיוע להמשך תיפקודה בתוך מציאות משתנה.

בנוסף אנו שותפים עם מחלקת ביטחון של המועצה באחריות על תחום החירום והכשרת הצוותים. בשני התחומים אני מהווה גורם מקשר לשירותים הללו. אני מגיעה לרשפים בימי רביעי ונעה להב הינה המקשרת שלי והיא מסדרת לי את הפגישות מידי יום רביעי וניתן בשתי דרכים לפנות ולבקש פגישה עימי-או ישירות לנעה או לפנות אלי בנייד- 050-8214184 או במייל -asnat@maianot.co.il

בברכה,
אסנת נורדן
עובדת סוציאלית מרחבית
המחלקה לשירותים חברתיים
מ.א. עמק המעיינות


 
-

 

 


לדף הבית