Kibbutz Reshafim, 10905, Israel -

דף מידע מס' 10 — 19/6/15

לחברים שלום

מהשטח

גן שעשועים

מתקן משחקים חדש ומרשים נמצא בהקמה (במקום מחסן פורים) ואנו מקווים להשלימו עד תחילת יולי להנאת כולם.

מגרש כדור-רגל

הוזמנו השערים והם אמורים להגיע בקרוב.

גן ילדים חדש

קיבלנו סוף סוף את האישור הסופי לגן הילדים החדש. המבנה הישן (גן כוכב הישן) ליד המזכירות יפורק בימים הקרובים והמועצה תפרסם בקרוב מכרז לבניית הגן החדש. עקב פרוק המבנה נתקין תאורה זמנית לגן המשחקים עד להקמת המבנה החדש.

נעורים

בקרוב נתקין פנסי תאורה באזור הנעורים במקומות שאין בהם תאורה.

תרבות

ביצענו התקנת לוח חשמל חדש לארועי תרבות בשטח הספריה והמועדון במקום הלוח הישן שלא היה בטיחותי.

התקנת מוני חשמל

הטמעת המערכת החדשה נמשכת ועתה אנחנו מבצעים איחוד של מונים כפולים במספר בתים על פי הנחיות הבטיחות של מהנדס החשמל שמלווה את הקיבוץ.

שבת שלום
איתן


 
-

 

להלן עדכונים משולחן ההנהלה.

לאחר תקופה ארוכה כיו"ר ההנהלה, הודיע אמיר גדיש על רצונו לסיים את תפקידו (ימשיך לכהן כחבר הנהלה). חברי ההנהלה מודים לאמיר על פועלו ומסירותו הרבה לאורך שנים רבות. ההנהלה החליטה על מינויו של אוהד לביא כיו"ר ההנהלה.

בתקופה האחרונה קיים וועד ההנהלה מספר דיונים הנוגעים לנהלי העבודה השוטפת של הוועד, קביעת סדר היום ומידת המעורבות הנדרשת והרצויה של חברי ההנהלה בנושאים שונים. כחלק מהמהלך וכן בעקבות חילוף חלק מחברי ההנהלה לפני מספר חודשים, בוצע איוש מחדש וריענון של מספר וועדות הפועלות ביישוב והותאמה הגדרת כתבי מינוי וסמכויות לוועדות השונות ולנושאי משרות ציבוריות (תהליך שטרם הסתיים). במקביל לוועדות הקיימות והחדשות הצפויות לקום בקרוב, החליט וועד ההנהלה על הקמת צוותיי משנה אשר ילוו את מנהל הקהילה ומנהל העסקים בטיפול ממוקד בנושאים שונים העומדים על הפרק.

בהזדמנות זו ברצוני להדגיש כי לחברי וועד ההנהלה מחויבות כלפי הציבור ומחובתם לסייע לו במצוקותיו. וועד ההנהלה חורט על דגלו את קיום הדיאלוג בין מוסדות הציבור השונים לבין חברי ותושבי הקיבוץ. חברי הוועד זמינים לכל חבר ותושב הקיבוץ ולכל פניה ומחובתם לספק מענה שוטף, זמין, נגיש ויעיל במגוון רחב של נושאים (זאת לאחר שהסוגיות הופנו תחילה לבעלי העניין הרלוונטיים – מרכזי ענפים ונותני השירותים).

בחודשים הקרובים צפויה ההנהלה לעסוק רבות בהכנות לקראת גידול מאסיבי של האוכלוסייה לאור התרחבות שכונת שלפים ורשת הקשרים המוניציפאליים עם תושבי רשפים. היערכות בתחומי החינוך, התרבות ותשתיות שונות קורמות עור וגידים בימים אלו. גם אצלנו, שטח המחנה, נכון להיום, נמצא על סף הקיבולת המקסימאלית שלו וההנהלה נערכת ומקדמת את תכניות האכלוס העתידיות, במקביל למתן פתרונות בהתאם למגבלות הרבות בשטח. לקראת סוף השנה יחלו ההיערכויות, הן של המגזר העסקי והן של המגזר הקהילתי, לשנה הבאה, בהתאם ליעדי ההנהלה וצרכי הקהילה.

לסיום, ברצוני להודות לכל בעלי התפקידים ונושאי המשרה בקיבוץ, העושים ימים כלילות, לרווחת כלל התושבים בקיבוץ.

אוהד לביא,
בשם וועד ההנהלה.


 
-
 
בחירת מזכיר/ת התנועה הקיבוצית
יום שלישי 23/6/15 בין השעות 12:00-20:00 במועדון לחבר

לחברים שלום;

בתאריך 23/6/15 יערכו בחירות לראשות התנועה הקיבוצית אני תומך בניר מאיר מקבוצת שילר לתפקיד מזכ"ל התנועה וקורא לכם להצביע עבורו. ניר מאיר הינו המועמד המתאים לתפקיד בעת הזו. ניסיונו המוכח מול הרשויות בתפקידיו הקודמים , ההכרות שיש לו עם הנושאים הרלוונטיים היום לתנועה , ותוכניות הפעולה לנושאים אלו כמו גם כושר מנהיגות ויכולת הובלה משותפת הם אלו שהביאו אותי להכרה שצריך לבחור בניר למזכ"ל התנועה.
חברים, בואו ביום שלישי הקרוב לממש את זכותכם להצביע ולהשפיע .

בברכה
יורם ארליך


 
-

 

מפת"ק נמסר

ג'יין גדיש סיימה את חברותה בצוות פת"ק . ג'יין היתה שותפה חשובה לאירגון, הקשבה וחשיבה. תודה על לקיחת חלק בפלח חיינו המשתנה ועזרה בעיצובו של מפעל הצמיחה המלבלב שלנו.

בהתאם לפרסומים, אנו חסרים באנשים שיקבלו על עצמם שליחות כזו של עניין רב ועשייה בתחום הקהילתי. נציגי פת"ק מרושתים בכל תחומי קהילתנו והרגשת סיפוק ואחריות מלווה כל צעדינו. פנו אלינו או אל מש"א על מנת להצטרף ולמנף את העורק הזה המזין את חיינו בהווה ואותותיו לעתיד. אנו זקוקים בעיקר לכח נוסף לאירגון תרבות הפנאי, לקשר עם בני הקבוץ שבחוץ, לקשרי חוץ עם גורמים המטפלים בקליטה, להידוק הקשר עם קהילת שלפים, ולהטמעת אורחות חיינו בהתאם לחזון בקרב האוכלוסיה הרב גונית הנמצאת ברשפים.

רשם – יוסי


 
-
 
ברכות;
למיכל מור מלמד ונירית דיגה ממחלבת "שירת רועים"
שהשתתפו באולימפיאדת הגבינות בצרפת.
הן הציגו 5 סוגי גבינות מתוכם 4 סוגים זכו במדליות.
1 זהב, 1 כסף ו – 2 ארד.
כל הכבוד!

 
-
 

מארכיון רשפים

עיתון דבר - רפה/10926 , יום ד', כ"ד אייר, 10.5.61

גידול קפה ברשפים כיזמת ... החוג המוסיקלי

החוג המוסיקלי בקיבוץ רשפים בעמק בית שאן, שהתלבט בהשגת אמצעים להגדלת התקליטיה במחוץ לתקציבו הקבוע, חיפש אחרי מקורות הכנסה צדדיים, והגיע ל...גידול ניסיוני של מטע קפה, ועתה הוא המשק היחיד באיזור שהצליח בכך, ומעז יצא מתוק.
פעילי החוג התקשרו עם ד"ר י. גינדל בתחנה לחקר החקלאות ברחובות, קיבלו באמצעותו 150 שתילי קפה לשטח ניסיוני על דונם וחצי בקרבת הפרדס במורדות הגלבוע והחלו לטפל בו כיאות.
קליטת השתילים במביעה רצון לדעת ד"ר גינדל, ומתפתחים יפה. מסביב לכל שתיל חבית ברזל, כהגנה מפני הרוחות והצבאים מהגלבוע. פוריותו של שתיל קפה מתחיל בשנה רביעית. כשהוא מגיע לגובה 1.5 מטר, והיבול 100 ק"ג לדונם. יהיה זה "קפה מוסיקלי", אומר מזכיר הקיבוץ.


 
-

 

 


לדף הבית