Kibbutz Reshafim, 10905, Israel -

דף מידע מס' 7 — 15/5/15


 
-

 

לחברים שלום;

טכסי יום העצמאות , יום הזיכרון וחגיגות לג' בעומר היו מושקעים ומרגשים , תודה לצוות התרבות ולמתנדבים שעמלו על ההכנות ולכל המשתתפים באירועים. צוות התרבות מתארגן בימי אלו להכנת ארועי חג שבועות.
לירון טירם לוי נבחרה על ידי ההנהלה להמשיך בתפקיד ניהול התרבות. נאחל לה ולנו פעילות משותפת משלבת ומהנה.

תקשורת

ממשיכות עבודות חיבור התקשורת לבתי החברים . המועדון לחבר חובר למערכת הסיבים האופטיים והערוץ הפנימי עבר לשידור בערוץ 900 בממיר הדיגיטלי, כנ"ל גם הוידאוטקסט , אנחנו מטפלים כעת מול הוט בחיבור הערוץ גם לטלוויזיות ללא ממיר.

כביש המערכת

אנחנו נערכים בקרוב לתיקון כביש המערכת מהשער עד לשכונה החדשה. עקב התפוררות של הכביש אין יותר אפשרות לתקן את הבורות ולכן נבצע ריבוד שכבת אספלט מלאה + תיקון שוליים.

שלפים

החלו עבודות מרכיבי הביטחון של שכונת שלפים (גדר + כביש מערכת + תאורה) ערכנו סיור עם גורמי המועצה לנקודת החיבור של המערכת החדשה עם רשפים על מנת לסכם את התוואי ושלבי הביצוע.

התמנה מזכיר חדש לשכונה שלפים ומשרדו מוקם ברשפים (ליד משרד של רכזת חינוך) שמו מאיר מלכה והוא יטפל בכל הנושאים המוניציפאליים של שלפים. בשכונה עברו משלב של בניה בלבד לשלב של איכלוס הבתים (כ – 20 משפחות גרות במקום).

בחצר שלנו

במסגרת תגבור גן המשחקים במתקני משחקים חדשים שכבר הוזמנו ונמצאים בהכנה , החליטה ההנהלה בהמלצת וועדת תכנון להרוס את צריף "מחסן תחפושות" (שנמצא כמסוכן) ועל השטח שיתפנה להציב את המתקנים החדשים. כמו כן יועתקו למקום החדש חלק מהמתקנים הקיימים שצמודים למבנה המיועד לגן הילדים שיהרס בקרוב ובמקומו יבנה גן חדש.

בריכת השחייה

העבודות להכנת הבריכה לתחילת עונת הרחצה בעיצומן, כמו בשנים האחרונות גם השנה משרד הבריאות דורש שיפור במצב הבריכה ואנחנו נדרשים לבצע הצללה של חלק ממי הבריכה ובמיוחד אזור המים הרדודים. לאור דרישה זו אנו נערכים במהירות להקמת סככת צל גדולה שתעמוד בדרישות משרד הבריאות כתנאי לפתיחת הבריכה.

עתודת מגרשים לקליטה

הקיבוץ עומד בימים אלו בפני מציאות שעקב הקליטה המבורכת הולכים ואוזלים המגרשים לבניה שיש בהם תשתיות מפותחות. ההנהלה, בהמלצת וועדת תכנון, אישרה לקדם תכנון ופיתוח תשתיות בכ – 28 מגרשים בתוך הקיבוץ שחלקם נמצאים באזור "משק ילדים" במקביל סוכם לאתר שטח אלטרנטיבי ל"משק ילדים" ולהכין תכנית להעתקת פינת החי עם פרוגרמה חדשה.
בעקבות האישור התחלנו לקדם את הנושא מול המועצה וכבר התקבל אישור עקרוני חיובי ממשרד השיכון.

תכנית מתאר

בשעה טובה ולאחר 8 שנים אושרה סוף סוף התב"ע שהכנתה החלה בשנת 2007 והייתה רצופה בעיכובים של הרשויות ובעיקר התלאות שעברה התכנית במועצה המחוזית . תודה לאד' ערן מבל והצוות בראשות אד' עינבר עטיה שערכו את התוכנית וקידמו אותה עד לאישור המיוחל.

המעוניינים בנוכחות חבר הנהלה בפגישה שלו עם מנהל הקהילה מתבקשים להודיע על כך בזמן תאום הפגישה.

חג שבועות שמח
איתן


 
-

 

מישיבות הנהלת החינוך

פגישת הורי הגיל הרך

נמסר שהייתה פגישת הורים עניינית ומוצלחת לאחר עבודת הכנה רצינית ויסודית. נאמר שמפגש כזה צריך להפוך למסורת. מפגש שבו תתואר העשייה של הנהלת החינוך והתוכניות לקראת השנה הבאה. כמו כן, הוצע לשלב במפגש הרצאה בנושא חינוכי.

פגישה במועצה בהשתתפות רשפים-שלפים-שלוחות

נמסר שהתקיימה פגישה של שלושת הגופים שעסקה בנושא תשלומי הורים. נאמר שאחד הגורמים למחירים הגבוהים אותם נדרשים חברי שלפים לשלם, הוא חובת תשלום המע"מ, שאינה חלה על חברי האגודה.
המועצה לקחה על עצמה לטפל בנושא זה.
במועצה התרשמו מאוד מהתהליך של הישובים בנושא של תשלומי הורים (רשפים ושלוחות מתמחרים בנפרד כל גן וגן) כמו גם מהפתיחות לנושא. הוצגו שתי תוכניות שנגזרו מתוך המטרות שהנהלת החינוך הציבה לעצמה לטפל בהם:
  1. דיאלוג ומעורבות הורים הוצגה תוכנית שמטרתה למסד יותר את התקשורת בין כל הגורמים הקשורים לחינוך. התוכנית תוצג לבדיקה והערכה בפני הצוותים החינוכיים ותובא לידיעת ההורים בשיחות ההורים בתחילת השנה.
  2. אורח חיים בריא הובאה תוכנית כוללת הנוגעת בשלב זה בתזונה ובפעילות גופנית. הוחלט להתחיל לטפל בנושא התזונה. נאמר שנושא זה מורכב ורגיש ויש לעשותו בצורה מדורגת ונכונה. הוחלט להוציא דף להורים שיסביר את הרציונל של התוכנית ואת הצעדים המתוכננים. בנוסף, הוחלט לצרף לצוות מתוך הנהלת החינוך עוד כ- 4 אנשים על מנת להרחיב את מגוון הדעות ולשתף אנשים נוספים. כמו כן, הוחלט להעזר במנחה חיצוני לצורך הענין ואנחנו מטפלים בעזרת אנשי מקצוע במציאת מנחה.
    בשלב זה מערכת החינוך עסוקה בהכנות לקיץ ובהערכות לקראת השנה הבאה.

מסרה: מירי כפרי


 
-

 

פינת הפירגון

יואב ציפר, מנקלטינו האחרונים, בחר לתרום לקהילה בכך שיתחזק את השטחים הפתוחים המפונים שבקבוץ , על ידי מעבר עם דיסקוס אחת לחודש, ובתאום עם מרגלית. העיבוד הראשוני כבר נעשה, (בסיוע טרקטור ממסילות?, אף שטרקטור המסוגל לעשות זאת נמצא ברפת ובסיוע דיסק של המטעים.) כן ירבו התנדבויות כאלו ביוזמה ברוכה, ושיהיה לנו קיץ נקי מקוצים בשטחים שהתפנו, בעיקר באזורי בתי הילדים.

תודה לך יואב.


 
-
 
מזל טוב
למשה וקרן קידר
ולכל המשפחה
להולדת הנכדה

 
-
 
מזל טוב
לליקו ואבי הפנר
ולכל המשפחה
להולדת הבן מאי
נכד לרותי סלע
 
-
 
מזל טוב
לאיריס וולטר וורמלי ולכל המשפחה לנישואיהם של
שחר ועמית.

 
-

 

 


לדף הבית