Kibbutz Reshafim, 10905, Israel -

דף מידע מס' 2 — 13/2/15

מהנעשה בחצר


 
-
 
טו בשבט מאחורינו, תודה לצוות המארגן, המפעיל, המתנדבים שעזרו בהצלחת הארוע ולמזג האויר.
וכבר מתכוננים לפורים...

 
-

 

בשכונה החדשה

אוכלס בית נוסף, התאורה והמדרכות הושלמו והשכונה מוארת ונגישה. הבית החדש חובר גם למערכת הסיבים האופטיים כולל טלוויזיה וכן חובר לאינטרנט במהירות גבוהה מאד.

בתקשורת

נעשה ריכוז מאמץ כרגע לחבר את הקרווילות החדשות ואת הבתים ליד גן מעיין לתקשורת החדשה על מנת לאפשר לחברים התחלת בניה באזור וכן לאכלס את הקרווילות שהושלמו.

פנסיה

אנו מתארגנים לעדכן כבר בדף תקציב ינואר את התוספת לפנסיה, זאת בהתאם להחלטות שהתקבלו בתקציב לשנת 2015.

בריאות ורווחה

צוות הרווחה עמוס מאד בעבודה גם עקב מחלות "החורף" וגם עקב הצורך לתגבר את "פנאי לי".
תודה לבתיה, ליונה ולצוות הבריאות על הימים והלילות והתמיכה בחברים.

בחינוך

הוקם גגון חדש ב"צבר" שייתן מענה בימי החורף והקיץ .
גן חדש - התקדמנו שלב נוסף מול משרד החינוך באישור הקמת גן חדש נוסף ברשפים (במקום גן כוכב הישן שעומד עזוב ליד גן המשחקים). יש סיכוי טוב למכרז קבלנים בחודשים הקרובים.

שבת שלום
איתן


 
-
 
לאימי סגל
עם גיוסך לצה"ל
מאחלים לך בהצלחה
חזרי הביתה בשלום

 
-

 

מהנעשה בחינוך...

אמנם רק ינואר וכבר התחלנו ברישום ילדים לשנה הבאה, יש הרבה מאד פניות לגנים שלנו בעיקר מתושבי שלפים שמתחילים לאכלס את היישוב, וגם משפחות חדשות שמגיעות לקבלה לחברות ברשפים. זה משמח מאד!

אנחנו באמצע השנה , מורגשת העבודה החינוכית בכל יחידה , האווירה בין הצוותים נעימה ותומכת. השבוע תצא מערכת החינוך לכנס לגיל הרך בעמק במעיינות , ו - 90% מהמטפלות והגננות מגיעות לכנס. זה אומר הרבה על הקשר שלהן ותחושת היחד.

בשעה טובה נבנתה סככה בגנון צבר, ההתרגשות היתה גדולה, והמון תודה לאיתן בלניקוב על הטיפול המהיר. כל שנה ננסה לקדם פרויקט באחת מהיחידות.

הגן החדש יוצא אל הדרך ובחודשים הקרובים הוא יקרום עור וגידים.

ובנימה אישית, אחרי שנה של עבודה במערכת אני יכולה להגיד שאני גאה במערכת החינוך של רשפים, היא ערכית עם צוותים מסורים, ושיתופי פעולה מקסימים בין בית לבית וגם עם ההורים.

סופשבוע נעים ,
אורלי שטייניץ – רכזת חינוך

"אנשים טובים באמצע הדרך"...
רצינו להגיד תודה מעומק הלב לוולטר ואנדריאס שנענו לקראתנו ובאו בשמחה לעזור בסידור החצר .
בלעדיכם זה לא היה קורה!
 
בהערכה רבה
צוות צבר והילדים

מישיבות הנהלת החינוך

עם תחילתה של שנה חדשה הנהלת החינוך הציבה לעצמה 4 מטרות עיקריות לשנה זו:
  1. יצירת תקשורת יעילה וטובה יותר עם ההורים.
  2. בדיקה מחודשת של התנהלות התלתון מבחינת משאבים, פעילויות, שיפור וטיפוח, התאמה למציאות המשתנה ועוד...
  3. פיתוח אורח חיים בריא (מתוך החזון החינוכי שלנו) – הכנת תוכנית לטווח ארוך שתעסוק בנושאים: קיימות, תזונה, בריאות, סביבה בטוחה ושימוש מושכל במשאבים.
  4. טיפוח פינה בקבוץ (פינת הילד) - פרויקט קהילתי שבו יבחן מחדש הצורך בהמשך קיומו של משק הילדים, בחירת מקום לפינה והצעות לפיתוחה. הנהלת החינוך התחלקה לצוותים שיטפלו ויביאו למימוש המטרות.
הנושאים שיטופלו בשוטף הם:
  • המשך ההתייעלות הכלכלית והטיפול בתשלומי הורים.
  • העצמת צוותי החינוך מבחינה מקצועית ורגשית.
  • הכנת תקנון לחינוך.
  • הערכות לקליטה על כל היבטיה (מגיעות אלינו פניות רבות, בעיקר משלפים, לשלב את ילדיהם במערכת החינוך בגיל הרך).

תשלומי הורים – כבר מספר ישיבות שאנחנו עוסקים בנושא זה. הנושא לא פשוט וצריך ללמוד אותו היטב על כל היבטיו. אנחנו בשלבי למידה ודיונים. במרץ נקיים שיחת הורים שבה נציג את הנושא בצורה מסודרת ואחראית.

לקחנו על עצמנו משימות רבות ונקווה שנצליח לבצען.

מסרה: מירי כפרי.


 
-

 

מפת"ק נמסר:

בערב "עושים ענין" שקיימנו השבוע, נפגשנו עם רינת שדה, צביה נאמני ורותי אזולאי השוטרות שלנו במשטרת בית שאן. אולם המועדון היה מלא, המסרים היו ברורים ושפכו אור על עבודת המשטרה בכלל, תוך שהן מבהירות מושגים ומשמעויות הקשורים לעבודת החקירה והבילוש, על מנת להרשיע ולהביא לדין.

חלק גדול מהשיח שהתפתח , נסב סביב עבירות נוער ועבירות מין ונשמעה קריאה ברורה מאד לגבי תשומת הלב המיוחדת אליה נדרשים אנו כהורים בשיתוף פעולה עם מערכות החינוך, ומוסדות הציבור על מנת למנוע תופעות פשיעה בקרבנו. ישר כח לחברותינו העושות ימים כלילות בעבודתן למען בטחון פנים ואיכות חיים טובה יותר. תודה על הערב המרתק!

הערב הבא של "עושים ענין" יתקיים אחרי פורים. חברים שהתוודעו לפורמט ומעוניינים לשתף אותנו בעיסוקיהם מוזמנים לפנות אל נציגי פת"ק או תרבות.

יוסי


 
-

 

 


לדף הבית