Kibbutz Reshafim, 10905, Israel -

דף מידע מס' 23 — 26/12/14


 
-

הסתיימו אירועי חג החנוכה;
לצוות החג: אורטל צ'יפר, טל שיפוני, לירון טירם, נירית שמבן, עינב מילר, ריבי סער, שטרחו וארגנו פעילויות עשירות ומגוונות שהביאו משתתפים רבים מקרב האוכלוסיה ,
תודה!
תודה לנעורים בהדרכת וונדי וחברת הילדים בהדרכת הדר ולכל מי שתרם לאווירה החגיגית;

 
-

לחברים שלום;

שנת 2014 מסתיימת ומצאתי לנכון לסקור את פעילות הקהילה בשנה זו שהיתה מרובה גם באירועים חיצוניים שהשפיעו על כולנו. עסקנו השנה בתחומים רבים ואנסה לסכם אותם מעל דפים אלו.

בנושא שיוך הדירות

האצנו השנה את הטיפול בתחום זה וממצב שבתחילת השנה היו כ – 40 משפחות שלא קיבלו חוזה חכירה לדורות נותרו כ – 10 משפחות בלבד. הקבוצה שטופלה היתה בדרך כלל המורכבת ביותר לטיפול וזאת בזמן שהמנהל שינה שמו מ-ממ"י (מנהל מקרקעי ישראל) לרמ"י (רשות מקרקעי ישראל), השתנו ממלאי התפקידים שטיפלו בנו ולעיתים חומר שנשלח על ידינו אבד במנהל והיינו צריכים לפעול לשחזורו. לסיכום – קיבוץ רשפים הוא בין הקיבוצים הבודדים באזור עמק הירדן ועמק המעיינות שהשלים תהליך שיוך קניני עד תומו. ראוי לציין את פעילותה של צביה בשמירת החומר ובמעקב התמידי אחר סגירת ההסכמים עם החברים.

בצמיחה והקליטה

קלטנו השנה משפחות חדשות וביצענו הערכות לקראת המשך קליטה בשנים הבאות כולל הכנת דיור זמני בקרווילות החדשות.

מגורים זמניים

במבצע תקציבי משותף עם החטיבה להתיישבות רכשנו ארבע קרווילות חדשות שישמשו למגורים זמניים לנקלטים . בימים אלו אנו מחברים אותם לתשתיות.

בחינוך

בגן כוכב הותקנה תיקרה אקוסטית מיוחדת , ובגנים הותקנו מזגנים חדשים .
במערכת הניהולית היו חילופים בהדרכת הנעורים ובניהול החינוך הבלתי פורמלי.
במועדון הנעורים נבנה מטבח חדש ונעשה שיפוץ במבנה.

סיעוד

לאחר שבוטל הביטוח הסיעודי הקולקטיבי נערכנו השנה לתת מענה לחברים עד גיל 55-60 ניהלנו מו"מ נוקב ביותר עם חברות הביטוח על קבלת תנאים מיטביים לחברים אלו במסגרת ביטוחים פרטיים. לחברים הוותיקים הקמנו קרן סיעוד פנימית ואישרנו הסדר כולל לסיעוד בקיבוץ, הסדר שמבטיח טיפול בחבר סיעודי וכללים ברורים להתנהלות בתחום זה.

בריאות

שיפצנו את המרפאה והגדלנו אותה על מנת לתת שירות נרחב יותר לאוכלוסיה המתרחבת.

בתחום התשתיות

החלפנו מס' קווי מים ראשיים והתקנו קווי ביוב חדשים לספריה ולמועדון. חיברנו את כל המגרשים בשכונה המערבית לחשמל ובימים אלו אנו משלימים עבודות סלילת מדרכות ותאורה. בצד דרום קיבלנו תקציב מהמועצה וסללנו מדרכה חדשה .

בחשמל

התנתקנו מחברת "מירם" ולקחנו אחריות על כל מערכת החשמל בקיבוץ, מאז אנו משקיעים מאות אלפי ₪ בשיפור המערכת והתחלנו להחליף את המונים במוני קריאה מרחוק. בנינו רשת חשמל חדשה לכל "שכונת מוסד" ואנו מחליפים מרכזיה ראשית ליד הבריכה. בשנה הבאה נבצע סקר עומק לכל הרשת התת קרקעית ונחליף לוחות שכונתיים נוספים. כמו כן ננסה להכנס לתוכנית החלפת גופי התאורה בחסכניים יותר.

בתקשורת

מזה מספר חודשים אנו עוסקים בבניית רשת תקשורת חדשה בקיבוץ כאשר הקווים כולם נטמנים בגבולות המגרשים. התשתיות הינן של סיבים אופטיים שמסוגלים להעביר תקשורת מכל הסוגים במהירות ובאיכות.

בית העלמין

תוקנה סככת האבלים ונבנה משטח בטון לסככה. בחזות הישוב – ביצענו הריסה ופינוי של כל בתי השישיות ואנו משלימים בימים אלו את הריסת הצריפים, בכך אנו מפנים ממרכז הקיבוץ מבנים שהיוו מפגע במשך שנים רבות.

עוד בחזות הישוב

שיפרנו תאורה בשיכון הצפוני.

במועדון לחבר

ביצענו חידוש פנים: החלפת ריהוט , וילונות ומערכת קול.

בריכת השחייה

הוחלף המסנן הראשי והמשאבה הראשית של הבריכה – איכות המים שופרה מאד בעקבות כך.

דרך לשלפים

נסלל כביש אספלט שמחבר בין שלפים לרשפים ונבנה שער חשמלי שיותקן בקרוב בין שני המקומות. עוד מתוכננת גדר היקפית שתתחבר לגדרות רשפים.

שבת שלום
איתן


 
-

 
ליובל לוי
עם גיוסך לצה"ל
מאחלים לך בהצלחה
חזרי הביתה בשלום

 
-
 
בשבת 27/12/14 בבקר ימשיכו בפרוק האסבסט באיזור משק חי אין להסתובב באזור!

 
-

 
הפסקת חשמל כללית לכל הקיבוץ תתקיים ביום שני 29/12/2014 בין השעות 08:00-18:00. מרכזיה א' תחזור לפעול בשעות הצהרים ובשעה 18:00 לערך אמור לחזור החשמל לכולם על שינויים נודיע במהלך היום

 
-

 

צוות פת"ק מסיים שנה

השנה התקבלו לחברות ברשפים שמונה חברים חדשים, חלקם בנים חוזרים וחלקם נקלטים מבחוץ אשר הגיעו, התנסו ובחרו .
אנו עומדים ביעדינו ומבצעים מעתה את האבחונים לנקלטים החדשים בעודם מחוץ לקבוץ. אנו ממשיכים ללוות את הנקלטים גם לאחר קבלתם לחברות ומשתדלים ליצר נקודות מפגש עם האוכלוסייה הוותיקה יותר, הן באמצעות החגים, המפגשים בגינה הקהילתית ולאחרונה גם בערבי המועדון.
ביצענו השנה סקר של חוסן הקהילה באמצעות היחידה לצמיחה דמוגראפית של המועצה ואת הממצאים נלמד ונביא להנהלה ולציבור. אנו מתכוונים לראות ולטפל בממצאי הסקר על מנת לשפר את האווירה הכללית ולהצמיח קהילה שוקקת עם רצף דמוגראפי ופנים אל העתיד.
אנו מקדמים את פרוק הצריפים ויוצרים תשתיות ל-22 מגרשים נוספים בקו שמאחורי הבתים של הוותיקים ועד לכביש והשכונה החדשה. גם הפינוי של הששיות והרביעיות שלא התאימו יותר למגורים, וגם החפירות להנחת הסיבים האופטיים וקווי חשמל חדשים מצביעים על פיתוח מואץ כיאה לקהילה צומחת. לשנה הקרובה אנו מתכננים איגום משאבים שיענו על צרכי תרבות הפנאי המתפתחת, על מנת לייצר מקומות מתאימים ליזמות חוגים המועברים בהנחיית חברינו, וכן לתת מענה לצעירים ולפתח אזור למגרש כדורגל ופאב צעירים.
ננסה לתת לכך תשובות בתוכנית ההשקעות. מספר משפחות הנמצאות על ציר המתווה שלנו לקליטה, תאכלסנה בקרוב את הקרוילות. אנו מקוים ליצור דרכים שיקרבו בינינו לבין שכונת שלפים המתאכלסת לצדנו.
צוות פת"ק מרגיש את התמיכה הניתנת לו הן מאוכלוסיית הקיבוץ והן משביעות רצון הנקלטים ומונע מכח זה.

רשם - יוסי


 
-

 

חינוך - מהגיל הרך

לקהילת רשפים שלום,
קצת עדכונים מהנעשה במערכת החינוך לגיל הרך;
הגנים עובדים יפה מאד , ישנם צוותים יציבים בכל בית.
בית התינוקות גדל וכרגע יש בו 10 ילדים, אפרת מעגן עתידה ללדת באפריל ,ותחליף אותה אניקה.
לאניקה ברוכה השבה, שמחים מאד שחזרת אלינו!

"תוכנית מעגן"

תוכנית איתור מוקדם בגיל הרך של קשיים בהתפתחות המוטורית והשפתית. תוכנית ביוזמת המועצה ובמימונה המלא. חשיבותה של התוכנית , באיתור מוקדם של הקשיים וביכולת לטפל בהם בשלב מוקדם כדי למנוע קשיים נוספים. זה אומר שמרפאה בעיסוק וקלינאית תקשורת יכנסו אל הבתים צבר ומעיין באופן רציף . הצוותים ילוו ויקבלו הדרכה מהן, ומידת הצורך גם ההורים.

רגע אחרי חג החנוכה , בכל הבתים נערכו מסיבות והדלקות נר, היתה התרגשות גדולה, ואווירת החג הורגשה בכל גן. מקווים שגם אתם ההורים הרגשתם והתרגשתם יחד איתנו.

אורלי שטייניץ – רכזת הגיל הרך.


 
-

 

 


לדף הבית