Kibbutz Reshafim, 10905, Israel -

דף מידע מס' 19 — 31/10/14


 
-

 
לכל הסטודנטים נאחל שנת לימודים מוצלחת

 
-

 

לחברים שלום;

תקשורת

העבודות להנחת רשת התקשורת נמצאות בשלב מתקדם. העבודה מתבצעת ב 2-3 אתרי עבודה בו זמנית. ביצוע החפירה בין הבתים כאשר צריך לחצות תשתיות תת קרקעיות אחרות ולשמור על תוואי חפירה בגבולות המגרשים, הוא תהליך איטי ומורכב הדורש סבלנות רבה מצד כל הצדדים המעורבים. אנו מאד משתדלים להימנע ככל הניתן מלפגוע בגינון ובפיתוח של חצרות הבתים. לעיתים משנים את תוואי החפירה כך שנגיע אל הבית מכיוון שיפגע כמה שפחות. תהליך שיקום החפירה יתבצע בכמה שלבים, כאשר בשלב הראשון התעלות מכוסות. בשלב השני לאחר המתנה של מס שבועות שבהם תהיה שקיעה של הקרקע, יתבצע כיסוי נוסף. בשלב השלישי יתוקנו המדרכות והכבישים שבוצעו בהם חציות.
לאחר איכלוס הבית הראשון בשכונה הצפון מערבית, ביצענו חיבור זמני של תקשורת לשכונה ובקרוב נבצע גם חיבור של טלוויזיה.
במקביל לעבודות החפירה, מבצעת חברת רוטל את התקנת מוקד העברת התקשורת. הסיבים האופטיים מוזרקים בעזרת לחץ אוויר בתוך השרוולים שהונחו באדמה.
אנו מקיימים באופן שוטף ישיבות עידכון עם נציגי החברה בהשתתפות כל בעלי התפקידים הרלוונטים מטעם הקיבוץ. הקיבוץ גם מעסיק מהנדס חשמל שמפקח מטעמנו על העבודות.
כמו כן עדנה פזי מתאמת את הסיורים והעבודות מול החברים וצריך ואפשר לפנות אליה בכל שאלה או בעיה.

חשמל

פרוייקט החלפת רשת החשמל בשכונת "מוסד" נמצא בעיצומו. התעלות מנוצלות גם להובלת רשת התקשורת. בנוסף מתקדמת בניית לוח החשמל הראשי למרכזייה ב' במפעל שמייצר אותו. מוני החשמל החדשים הוזמנו, והם עתידים להגיע בחודשיים הקרובים להתקנה בבתי החברים.

שכונה צפון מערבית

לאחר השלמת הבדיקות שנעשו בחברה הכלכלית של המועצה האזורית לצורך המשך ביצוע של חלק מתשתיות שלב ב' בשכונה, הועברו התחשיבים לקיבוץ שלפיהם יש צורך לקדם מימון ביניים של עלות תשתיות עבור משפחות שעדיין לא נקלטו למגרשים בשכונה. וועד ההנהלה החליט שיש צורך חיוני להשלים כבר עתה חלק מתשתיות שלב ב' (השלמה של מדרכות ותאורת רחוב פנימית) ואישר לקדם מימון ביניים למועצה. בנוסף ביצענו חישוף של המגרשים בשכונה על מנת לסלק מקסימום של עשבייה ולהכין את המגרשים לריסוסי המניעה בחורף.

קרווילות חדשות

קידוחי היסודות לקרווילות יבוצעו בזמן הקרוב. הקרווילות עצמן נמצאות במפעל בשלב בנייה מתקדם.

נוי

למרות העומס הגדול מאד על ענף הנוי בכל הקשור לתיקון נזקי החפירות, בוצעו שתילות של שיחים ופרחים והכנות לשתילות בכבישים החדשים ובמוקדים שונים.

פינוי אחרוני "השישיות"

במבצע "בזק" נהרסו שלושת בתי השישיות האחרונים וסולק מפגע בולט במרכז הקיבוץ. היעד הבא לפינוי אלו הצריפים מאחורי גן "צבר". פינוי זה הוא מורכב יותר וייקר מאחר וחלק מהצריפים ניבנו מקירות "אסבסט" שכיום מתפוררים וקשים מאד לפרוק.

גגות ומרזבים

אנו מבצעים טיפול מונע במרזבים של מבני הציבור וכן איטום מחדש של גג חדר האוכל על מנת לשמור על המבנה. אנו ממליצים מאד לחברים לטפל לפני בוא הגשמים בניקוי הגגות והמרזבים בביתם על מנת למנוע נזילות בחורף.

איכות הסביבה

בקרוב יחל פרוייקט של הפרדת אשפה ביתית לצורך מיחזור. אנחנו "ניפרד" מהצפרדעים ובמקומם נקבל שני סוגי פחי פלסטיק לאשפה רטובה ויבשה. את ההפרדה תעשה כל משפחה עוד בביתה ולצורך כך כל משפחה תצויד בפח אשפה מיוחד המיועד לאשפה רטובה בלבד. פח האשפה הרגיל יכיל רק אשפה יבשה. כל סוג של אשפה יושלח לפח הייעודי המתאים. האשפה הרטובה תועבר ישירות למפעלי הקומפוסט והאשפה היבשה תועבר להפרדה נוספת ולמחזור.

שיוך דירות

לאחר שלמרבית החברים הושלם תהליך השיוך וכמעט לכולם כולל היורשים יש כבר חוזי חכירה לדורות, אני מתחיל להכין את התשתית לביצוע רישום "בטאבו" של המגרשים. מידע על כך יימסר בשלב מאוחר יותר.

שינוי התקנון

קיימנו שיחת הסבר במועדון לגבי הצעת ההנהלה לשינוי התקנון. לצערנו למרות חשיבות הנושא, הגיעו רק מתי מעט לפגישה. אנו מקווים שלשיחת הקיבוץ הרשמית שתזומן בקרוב תהיה נוכחות משמעותית יותר.

כדור רגל

בכוונתנו לקדם ביצוע של מגרש כדור רגל ליד מגרש הכדור סל , בקרוב נקבל מספר הצעות מחיר להקמת המגרש. הקמת המגרש תענה על צורך של רבים המעוניינים להתרוצץ על כר הדשא.

שבת שלום
איתן


 
-

 

תרבות פנאי

עם השינוי המתחולל ברשפים בשנים האחרונות, והצטרפותם של אנשים חדשים לקהילתנו, אנו מרגישים צורך בשינוי אירגוני של ניהול תרבות הפנאי בקיבוצנו.

אנו רואים לנכון לאחד תחת "מטריה תקציבית " מורחבת את כל המפגשים החברתיים השונים והיוזמות החדשות: החגים והמועדים המסורתיים, פעילות המועדון, "ברלה"- משחקיית הילדים, הפעילות הברוכה בגינה הקהילתית לאורך כל העונה, הטיולים, חוגי החברים והילדים ואף את הפעילות ב"חנות קטנה ומתנה", ובקיץ גם את ההתרחשות בבריכה.

לשם כך, יש להקים את צוות רכזי כל היוזמות הנ"ל, שיפגש, יצמיח ויקדם מתן תשובות הולמות לתרבות הפנאי בקהילתנו המתחדשת.

אנו רואים באור חיובי את צמיחתם של המפגשים השונים ומעוניינים לעבות את צוותי החגים, כך שמחד תישמר המסורת הישנה שלנו ועמה תתחדש הפעילות ההולמת את קהילתנו המתרחבת.

כל פניה ליזמות חברתית תישקל ותתקבל בברכה.

אנו פונים אל החברים להתנדב ולהצטרף אל צוותי החגים והארועים החברתיים בתאום עם לירון רכזת התרבות. ניהול המערכת הכללית יהיה תחת שרביט רכז התרבות.

לירון ט. יוסי ר.


 
-

 
מזל טוב
לשמעון ונירית דיגה
ולכל המשפחה
להולדת הנכד איתן
בן לאסי ולריסה
אח לקרין

 
-

 
מזל טוב
לרקי ואברהם שרון
ולכל המשפחה
להולדת הנכד עידן
בן ללילך ורגב

 
-

 
מזל טוב
ליונה ודוד גדיש
ולכל המשפחה
להולדת הנכד עומר
בן לרננה ויוסי
אח לדניאל
נין לפסיה

 
-

 
מזל טוב
למנור ונטשה דביר
ולכל המשפחה
להולדת הבת לילי
אחות לאלמה
נכדה למיכל ועמי

 
-

 

 


לדף הבית