Kibbutz Reshafim, 10905, Israel -

דף מידע מס' 11 — 18/7/14

לחברים שלום;


 
-

לכל החיילים והתושבים הנמצאים בחזית הדרום והמרכז אנו מחזיקים אצבעות ומוכנים לתרום ככל שניתן, נקווה לימים שקטים יותר.

-

מהנעשה מחינוך הבלתי פורמאלי.

מסיימי יב' נפרדו ממועדון הנעורים במסיבה שאורגנה עבורם (סרטון פרידה פורסם לציבור) בחינות הבגרות הסתיימו והנוער בהדרכת חגית ומדריכי התנועה החלו בפעילויות הקיץ,

נאחל לכולם בהצלחה ;

החופש הגדול נוכח במלוא עוצמתו וחומו הגדול. ופעילות הילדים גם היא בשיאה.

בתלתון התחלנו את החופש עם נסיעה לסחנה ומשם המשכנו לימים עמוסי פעילות. היו לנו פעילויות בנושא צבעים, ציירנו עם חומרים שונים, ציורי מדרכות צבעוניים , יום שחור / לבן והמון הנאה וצבעוניות. משם המשכנו לפעילות רטובה כיאה לשבוע קיץ. יום של משחקי קרח, ברד צבעוני, ציור עם קרח צבעוני ועוד רעיונות נהדרים שעוזרים להתקרר בחום הגדול.
פעילות אהובה נוספת היא יום קצף וקצפת, חליקס והרבה מים. הילדים אותגרו בתחרויות משעשעות ומגוונות ובעיקר נהנו . השבוע ,כבכל חופש המשיכו הילדים להכיר צדדים נוספים של הקיבוץ, כמו שינויי השבילים והכבישים החדשים שנעשו בשנה האחרונה. כמו כן היה בוקר שבו היו הילדים ברפת, לראות מה התחדש שם ולהתחבר גם לצד החקלאי.
נסיעה שהייתה מתוכננת שונתה עקב המצב הביטחוני. ובהתארגנות מהירה של הדר והצוות שונתה התכנית והילדים נסעו לבית גבריאל לראות סרט ולארוחה.

בנעורים החופש התחיל בארוחת צהריים בבריכה שחגית ארגנה להם בהפתעה, ואכן הייתה התלהבות גדולה ומשם ממשיכה הפעילות כך שכל יום חגית והילדים עסוקים. הנוער משתתף בפעילות שנערכת ע"י המועצה, המרוץ לעמק, טיול ירח, ואולימפיאדה. נערינו משתתפים ונהנים, גם מהמפגש עם נוער מישובים אחרים שהם לא החברים המוכרים שלהם. הייתה נסיעה של יומיים לכנרת עם טיול ריינג'רים, פעילות במים והרבה כייף. השבוע קיימנו ערב פיצות בבריכה. הילדים עבדו ועמלו לספק את כל ההזמנות, הפיצות היו טעימות ולפעם הבאה נתארגן כך שזמן ההמתנה יתקצר מאוד. במקביל נמשכת עבודת השבחת מועדון הנעורים, יש לנו מטבח חדש ויפה, והנוער דואג לניקיון הבית וסביבתו, רואים כי הבית מטופח והחבר'ה מכינים עבודות יצירה בתחומים שונים בכדי להמשיך לקשט את המועדון.

בסוף השבוע האחרון התארחו ברשפים נערים מהדרום, ביום שישי בערב, הנוער שלנו הזמין אותם להיפגש במועדון הנעורים , היה להם ערב מהנה וכל הכבוד לילדינו על הכנסת האורחים, הרגישות וההכרה בחשיבות האירוח במצב הביטחוני הקיים.
למזלנו אנחנו כמעט לא מרגישים את הלחץ הביטחוני כפי שמורגש במרכז ודרום המדינה ופעילות החופש השוטפת, ההשקעה הגדולה, תשומת הלב ורגישות המדריכות בתלתון ובנעורים עוזרת גם היא לילדים להישאר רגועים וליהנות מהשקט ומהחופש.

אסיים, בתקווה לרגיעה בכל המדינה ולהמשך חופש מהנה.
נירית


 
-
יום הילד מתוכנן ליום חמישי 31/7/14 בבריכה,
בתוכנית – מתנפחים, טקס קצר והפתעות נוספות;
פרטים נוספים יפורסמו לקראת האירוע.
-

מפת"ק נמסר:

חגי אברמובסקי לירז אשתו ובתם ליאן הגיעו לרשפים ובונים גם הם את ביתם באזור הצפון מערבי- נאחל להם השתלבות קלה בחיינו ולקיחת חלק בביצורם.

בקרוב יגיעו גם עופרה כפרי ורועי דקל וכן רגב ולילך (שרון) קמבר שהצטרפו זה מכבר אל מסלול הקליטה שלנו.

במקביל להבאתם לקלפי של שמונה המשפחות החיות בקרבנו ומשלימות את התהליך לקראת זאת, אנו- חברי פת"ק ,נפגשים עם משפחות נוספות המתעניינות בקליטה ומקווים כי 5 הקרוילות שהובטחו לנו על ידי המחלקה להתיישבות ובביצוע המועצה יגיעו במהרה ויאפשרו לנו להביא משפחות נוספות לרשפים.

רשם- יוסי


 
-

תרומה לקהילה

במסגרת המחויבות לקהילה התארגנו ביום שישי האחרון 11.7.2014 חברי הקבוצה המכונה "הפועל רשפים" שחבריה הם רצי "הר לעמק" והמארגנים כשאליהם הצטרפו חברי רשפים ובני קיבוץ שאינם גרים בקיבוץ יחד כ-20 אנשים שחלקם הגיעו במיוחד ליום זה כשהמטרה להירתם לניקיון ושיפור פניו של בית העלמין ברשפים.
ב-4 שעות עבודה שהוקדשו לעניין זה-צבענו את כל הספסלים, שער הכניסה ועגלה לנשיאת הארון. כמו כן ערכנו גיזום משמעותי של העצים והשיחים, ניקוי וגיזום של עשבים בין הקברים כולל פינוי הגזם והלכלוך שנאסף - כ 15 עגלות מלאות.
את הפרויקט יזם וניהל ביד רמה חברנו האהוב גיורא לוי ,שגם ממרחק ועיסוקיו הרבים תורם את תרומתו לטובת הקיבוץ.
תודה רבה לכל המשתתפים!
תודה לאוהד לביא שהביא תרומה ממפעל טמבור צבע ומברשות.
תודה למרגלית שסיפקה את הטרקטור וכלי עבודה .

נתראה בפרויקט הבא
רעיונות יתקבלו בברכה

רשם: אביק ליבנה


 
-
מזל טוב
לאסנת ולירון קבלו
להולדת הבן עומר
אח לשי
נכד ליוסי וצביה
נין לאריה ואסתר
-

גינתית - חדשות מהשדה

הסתיימה לה שנת פעילות ראשונה בגינה, יבולים אחרונים של דלעות, גזרים, פלפלים ועגבניות מבשילים ואנו מתכוננים לשנה הבאה.

בשנה החולפת נהנו כ-40 משפחות מהגינה. התקיימו שלושה אירועי שתילה המוניים בהשתתפות ילדים, צעירים ומבוגרים. בישלנו מטעמים בשטח ונפגשנו לארוחות ערב משותפות וטיפול בערוגות אחת לכמה שבועות. בתחילת החורף הכינו ילדי התלתון דחלילים שקישטו ושמרו על הגינה. במהלך החורף שגשגו הירקות בערוגות האישיות והתבלינים בערוגה המשותפת, לצידם לבלבו נוריות בערוגת הפרחים של הנוי. החורף הביא איתו גם הרבה עשבים שהיו קשים לטיפול... ביוזמת המועצה השתתף צוות הגינה בפורום הגינות הקהילתיות של עמק המעיינות, בנוסף זכינו במענק מהמשרד להגנת הסביבה (דרך המועצה).

על מנת להפיק לקחים ולשפר את הפעילות בגינה הזמנו לערב קהילתי את אלכס קצ'אן- מקים המכללה לחקלאות פרמקלצ'ר בקיבוץ עמיר ומוביל פרויקט הגינות הקהילתיות בגליל. בערב העלנו רעיונות לשיפור הפעילות בגינה, המשתתפים התנדבו להוביל תחומים שונים שקשורים בגינה ביניהם פעילויות קהילתיות, השקיה ותכנון חקלאי, תכנון נופי מחודש של הגינה, (תודה לכל מי שהשתתף בערב, רוצים להצטרף לאחד הצוותים? – צרו קשר עם צוות הגינה).

באווירה הטובה של הפגישה הועלו רעיונות והחלטות להמשך הפעילות בגינה-

  • גיבוש אמנה למשתתפי הגינה על מנת לתאם ציפיות.
  • שינוי צורת הגינה הקיימת ותכנון ערוגות בצורת כמה מעגלים אחד בתוך השני (מנדלה). במרכז הגינה יהיה אזור המתאים למנוחה ומשחק ילדים.
  • עיצוב הערוגות ובנייתן יעשה ע"י המשתתפים - כל אחד בונה את הערוגה שלו בטכניקת גינון "ביו- אינטנסיב" בהדרכתו של אלכס (להבדיל מהכנת השטח במרוכז באמצעים מכאניים כפי שעשינו השנה).
  • גבולות ברורים יותר בין שבילים וערוגות - הרחבת השבילים ותיחום הערוגות.
  • הקטנת שטח הערוגות ופיזור טפטפות באופן המאפשר שתילה צפופה יותר של צמחים.
  • תשלום פעמיים בשנה של- 60 ש"ח למשתתפים בגינה.
ניתן לצפות בפרוטוקול הפגישה ובצילומים מהשטח באתר הגינה:
https://www.facebook.com/groups/717312054962395/

לקראת שנה הבאה ותכנון הגינה כל מי שמעוניין לקחת חלק ירשם ברשימה על לוח המודעות או יעדכן את מירב במייל segalmeirav@gmail.com

ועוד הודעה חשובה.... ב-31/7 יום חמישי תיסגר ההשקיה בגינה, העונה נגמרה ואנו רוצים לאפשר לאדמה לנוח. אם יש לכם בערוגה צמחים שאתם מעוניינים לשמור- העבירו אותם לפני הייבוש...
בהצלחה לכולנו בהמשך הפעילות, תגובות יתקבלו בברכה!

צוות הגינה


 
-

 

 


לדף הבית