Kibbutz Reshafim, 10905, Israel -

דף מידע מס' 9 — 23/5/14

לחברים שלום;

מהנעשה בשטח

בנוי

חודשו העבודות במעגל התנועה בכביש מס' 3.

קרווילות חדשות

המועצה מינתה מנהל פרויקט שיקדם בעזרתנו את רכישת הקרווילות , הכנת התשתיות והקמתן בשטח.

מועדון לחבר

השנה אנו מרכזים מאמץ בחידוש המועדון, אנו עומדים לרכוש מערכות ישיבה, החלפת ווילונות שהכנתם נמצאת לקראת סיום. יותקן מקרן קבוע בתקרה ותוחלף הטלוויזיה. בנוסף יעשה איטום וצביעה חיצונית + ליטוש מרצפות. אנו מקווים שחידוש פניו של המועדון יביא גם לפעילויות מגוונות בתוכו.

בניה בקיבוץ

אנו מבקשים להזכיר לחברים שבונים להתייעץ עוד בשלב התכנון לגבי תשתיות תת קרקעיות שנמצאות במגרש, חיבור תשתיות למבנה לאחר גמר השיפוצים, הוצאת מונה החשמל מחוץ לדירה, באחרונה אף חידשנו מערכת מידע ממוחשבת שמכילה את המפות של התשתיות באופן מרוכז וקל לשימוש.

שיוך דירות

נמשך "טפטוף" החוזים מרשות מקרקעי ישראל כולל החוזים למגרשים, אנו ממשיכים כל העת ללחוץ על אגף החוזים להשלים את המלאכה. אנו מאד מעודדים מכך שגם חברים חדשים לא צריכים להמתין זמן רב לקבלת החוזים אלא בתוך מספר חודשים מיום הקבלה לחברות מושלם גם התהליך מול המינהל.

קרן מילואים לפנסיה , קרן מילואים לסיעוד , אגודה סטטוטורית שמאגדת את קרנות המילואים.

ההנהלה דנה ואישרה להמליץ לשיחת קיבוץ על הקמת אגודה שתחתיה יהיו קרנות המילואים לפנסיה ולסיעוד וכן את התקנונים של המוסדות הללו. נותרו עדיין מספר ברורים עם עורכי הדין של הקיבוץ לגבי הניסוחים האחרונים של התקנונים. לאחר שתושלם המלאכה התקנונים של האגודה והקרנות לפנסיה ולהסדר הסיעוד הפנימי יובאו לשיחת קיבוץ ולאישור בקלפי.

קריאת חשמל

הפקת התשלום הראשון התבצעה במאמץ רב תוך הכרת המערכת . לקראת הקריאות הבאות אנו מבקשים מחברים שלא נמצאים בביתם להעביר אלינו את הקריאות בטלפון, (או לצלם ולשלוח במייל לאיתן). מובן שאנו נמצאים בתהליך של הפקת לקחים והתארגנות, בתוך כך התברר כי בחלק מהחשבונות בוצעה גבייה של התשלום הקבוע רק עבור חודש אחד ולא עבור חודשיים ולכן חיוב זה יתווסף לחשבון הבא.

גביית צריכת חשמל

החברים נתבקשו לחתום על הוראת קבע על מנת לחסוך מעצמם את הטורח בביצוע התשלום וכן להקל על עובדות הנה"ח של הקיבוץ .
באשר להוראת קבע : התברר לנו שעקב מגבלות של תוכנת הנהלת חשבונות, לא ניתן לגבות רק את חשבון החשמל בהוראת קבע אלא לגבות את כלל ההוצאות החודשיות של החבר.
מאחר ועל הטופס של הוראת הקבע מצוין שהגביה היא רק לחשמל, אנו מבקשים מהחברים שמביאים את הטופס החתום מהבנק לחתום על ספח שמאשר להנה"ח לגבות את כלל ההוצאות דרך הוראת הקבע. ללא אישור זה אין באפשרותנו להשתמש בהוראת הקבע. את הטופס של הוראת הקבע החתום יש להביא למורן בהנהלת חשבונות.
הפנסיונרים שמקבלים קצבה מהקיבוץ אינם צריכים לבצע את הוראות הקבע מאחר וחשבון החשמל מצטרף להוצאות השוטפות האחרות הנגבות בתקציב.

בבית העלמין

חודשה סככת ההמתנה ונוצקה רצפת בטון. העבודות נעשו במימון שהושג "מהמועצה הדתית".

שלפים

התקיימה פגישה במועצה לגבי התנעת שלב ב' של השכונה לאחר שבשלב א' הסתיימה קבלת המשפחות. נמסר דו"ח מצב - בשלב א' נרכשו 59 מגרשים , 17 משפחות החלו בבניה והיתר נמצאות בתהליך לקראת התחלת בניה. לגבי שלב ב' שמתוכנן ל - 55 משפחות - הכנת התשתיות לשלב ב' מותנת בכך שיתקבלו לפחות 28 משפחות . עוד סוכם עם המועצה שכל משפחה בשלב ב' תשלם כ – 15,000 ₪ עבור שיקום תשתיות ותיקות בקיבוץ רשפים וזאת בנוסף לעלויות הפיתוח הרגילות . הסדר זה מאושר על ידי רשות מקרקעי ישראל. מבחינת תשתיות ציבוריות בשלפים – בהליכי תכנון וגיוס תקציבים נמצאים הקמתם של מגרש ספורט ומבנה רב תכליתי.

שבת שלום
איתן


 
-

 

מרוץ שליחים הר לעמק 2014

מירוץ
בסוף שבוע שעבר נערך מרוץ הר לעמק מתל חי עד לצומת נהלל(תמרת). במרוץ השתתפו כ- 7000 רצים ב- 950 קבוצות למרחק של 215 ק"מ. אנחנו, הפועל רשפים השתתפנו זו הפעם השניה ורצנו כמו בשנה שעברה לזכרו של ארז אשכנזי בקטגוריה של 8 רצים חובבים. כל משתתף רץ 3 קטעים של 5 עד 14 ק"מ כל קטע.
השנה שיפרנו מאד את התוצאה והמיקום .רצנו ב- 19:24:00 שעות. שיפור של כשעתיים מלפני שנה. את הכבוד לסיים את המרוץ ולחצות את קו הגמר קיבל גונן זינגר שבגילו המתקדם עשה מהפך והחל לרוץ למרחקים ועמד במשימה בגבורה. כל הכבוד!!! השתתפו במרוץ חברי ובני רשפים : גונן זינגר, אילן גדיש ,אמיר גדיש, אמיר ליבנה, גל כפרי, יונתן דפני, עומרי תור גיורא לוי, מנור דביר וד"ר אור קריגר- רופא הקבוצה. לצד הלוגיסטי של הקבוצה דאגו ינון ,אביק וארז ליבנה. בשנה הבאה מוזמנים חברים/בנים נוספים להשתתף ולרוץ בנבחרת "הפועל רשפים."
להתראות במרוצים הבאים.

רשם: אביק


 
-

 

מהמחלבה

שמחות וגאות לספר שבשבוע שעבר, במעמד חגיגי בבית שגריר צרפת בישראל, התקבלה, מיכל מור מלמד, גבנית מחלבת "שירת רועים", כחברת כבוד באיגוד הגבנים העולמי.
מבחינתנו זוהי הכרה בינלאומית באיכות הגבינות של מחלבת "שירת רועים". למעמד זה התקבלו רק שתי מחלבות יצרניות מהארץ: שירת רועים ועין כמונים . וכל זה קורה כאן קרוב, אצלנו בעמק המעיינות .
 
מכירת גבינות לקראת חג שבועות תתקיים:
ביום שני 2/6/14
בין השעות 16:00-19:00
במחלבת שירת רועים ברשפים

 
מצרפות קצת תמונות מהטקס ומהאירוע החגיגי של גילדת הגבנים העולמית. מחלבת שירת רועים

חג שמח

מיכל מור מלמד
נירית דיגה
מחלבת שירת רועים
 

-

 

 


לדף הבית