Kibbutz Reshafim, 10905, Israel -

דף מידע מס' 7 — 2/5/14


 
-

 
  • יום ראשון 4/5/14 שעה 20:00 – עצרת יום הזיכרון
  • יום שני 5/5/14
    • שעה 10:45- עליה לבית הקברות
    • שעה 20:00 – טקס נעילת יום הזיכרון ופתיחת חגיגות יום העצמאות.
  • יום שלישי 6/5/14 שעה 09:30 לונה פארק

 
חג עצמאות שמח!

 
-

 
לחברים שלום;

מהנעשה בקיבוץ

חשמל

מערכת נוספת של פנלים סולריים להפקת חשמל מותקנת בימים אלו על גגות הרפת. המערכת מתוכננת לספק חשמל לצריכה עצמית בקיבוץ.

שכונה מערבית

השלמנו את חיבורי החשמל בכל המגרשים בשכונה המערבית ועתה כל משתכן יכול לקבל חיבור חשמל במגרשו.

בניה בקיבוץ

אנו משלימים בימים אלו הריסה ופינוי של 3 בתי "רבעיות" ישנים במרכז הקיבוץ לטובת בניה חדשה של בתי מגורים.

מגורים זמניים

קבלנו אישור ראשוני ל – 3 קרווילות נוספות והפעם לשימוש של הקיבוץ בלבד. פרטים לגבי התהליך של הקמתם ימסרו לנו בהמשך.

תקשורת

אנו נמצאים בשלבים מתקדמים של גיבוש הצעת מחיר לשידרוג כל מערך התקשורת והטלוויזיה בקיבוץ. המתווה בקרוב יוצג לפני ההנהלה.

תברואה

מכת זבובים – התברואן החל החודש לטפל במלכודות ובריסוסים על מנת להפחית את מכת הזבובים שפוקדת את כל האזור.

חתולים

ריבוי החתולים הוא מפגע שנותר ללא מענה לאחר שעל המועצה והווטרינר האזורי נאסר לבצע תפיסה וסילוק של חתולים. החברים והתושבים מתבקשים להמנע לחלוטין מהאכלת חתולי הרחוב. כמו כן אנו מקווים שהמועצה תחליף את כל הצפרדעים בפחי אשפה קטנים יותר שלא יוכלו להוות בית גידול לחתולים.

מועדון לחבר

בעזרתן של תלמה, עדנה פ. ועוד חברים ותושבים שהסכימו לעזור יוחלפו בקרוב הווילונות במועדון (נמצאים כבר בתפירה). בקרוב נחדש/נחליף גם את הרהוט במקום .

הנהלה

ההנהלה תקדם בישיבותיה הקרובות את תקנון קרן המילואים (לפנסיה) ואת התיקונים להתאמת תקנון הקיבוץ. כמו כן מתוכננת סקירה של הדוחות הכספיים לסיום שנת 2013 והרבעון הראשון של שנת 2014.

חג שמח
איתן


 
-
 
לאייל מזרחי
עם גיוסך לצה"ל
מאחלים לך הצלחה

 
-

 

לקראת יום הזיכרון ובהתקרב יום העלייה לקרקע של קיבוץ רשפים אנו מפרסמים את פרק הסיכום שנכתב על ידי לירון קבלו (בעלה של אסנת רופאיזן) בעבודת הסמינריון שלו "קיבוץ רשפים ומלחמת שש הימים". העבודה נכתבה בקורס "אירועי מפתח בישראל בשנות החמישים והשישים" מתוך החוג להסטוריה של עם ישראל באוניברסיטת תל אביב. למעוניינים, עותק של עבודת הסמינריון נמצא בארכיון הקיבוץ . מירי כ.
ארכיון

סיכום

"ראינו בעבודה זו שקיבוץ רשפים התכונן למלחמה בימי ההמתנה בצורה אינטנסיבית כמו בשאר המקומות במדינת ישראל. העזרה שאפיינה את הקיבוצים בכלל ואת רשפים בפרט היא עזרתם של בני הנוער שהפסיקו את לימודיהם ועזרו היכן שרק היה אפשר וזאת לאחר גיוסם של בני הקיבוץ למילואים בתקופת ההמתנה. ראינו את יחס הממשלה לקיבוצים לפני המלחמה ולאחריה ובפרט היחס לקיבוץ רשפים שנמצא בגבול הארוך עם ירדן. נוכחנו לראות את תחושת השליחות החזקה של בני קיבוץ רשפים ששירתו בצה"ל בימי המלחמה ואת חוויותיהם מהמלחמה. לבסוף התמקדנו בימים שלאחר ניצחון מלחת שש הימים. ראינו שבתחילה היתה שמחה ספונטנית ואמתית כמו שאר בית ישראל ואף ראינו התייחסות והתלהבות מחזרתה של ירושלים השלמה לידנו והתייחסות למקורות כניצחון המכבים בחנוכה של אותה שנה. כל זאת בקיבוץ של "השומר הצעיר". מנגד, היתה התפכחות מהירה של בני הקיבוץ אל מול המצב החדש בו אנו שולטים בשטחים שבהם נמצאים ערבים. ההקבלה היתה מול "שיח לוחמים" ואכן קיבוץ רשפים תאם עצמו בדעות אלה של התייסרות התפכחות, היחס לערבים, חוסר הרצון לחבוש וכמיהה לשלום אמיתי בראייה שיש הזדמנות ממשית לכך באותה תקופה. נוכל לומר כי קיבוץ רשפים, כמקרה בוחן של החברה בישראל, עבר את אותם חוויות של חרדה והתכוננות בתקופת ההמתנה וכמו כן את ימי המלחמה. קיבוץ רשפים היווה מקרה בוחן לחברה בישראל בצורה יותר קטנה וספונטנית אך ללא חוויית "אלבומי הניצחון" ושאר הדברים שנלוו לכך. קיבוץ רשפים הוא מעין מראה של התנועה הקיבוצית שיישרה קו עם עמדותיה מול חווית האופוריה בשאר חלקי מדינת ישראל."
 
-

 

 


לדף הבית