Kibbutz Reshafim, 10905, Israel -

דף מידע מס' 4 — 28/2/14

לחברים שלום;

משולחן מנהל הקהילה

נוי

החורף שהיה אורח חולף השנה גורם לנו להתחיל את עונת ההשקיה מוקדם מידי .
קלטנו עובד חדש, יוני גרינברג, שמהווה תוספת כ"א משמעותית לענף.

מי שתייה

השלמנו החלפת קטע צינור מרכזי של מי שתיה במרכז הקיבוץ וזאת במסגרת תכנית רב שנתית לצמצום פחת המים.

איתן


 
-

מישיבת הנהלת החינוך

החודש נפרדנו מצביה בהלול (מנהלת החינוך של הגיל הרך), והכרנו את אורלי טיאר המנהלת הנכנסת. צביה ניהלה את מערכת החינוך שלנו כ-5 שנים במסירות, במקצועיות ומתוך הבנה עמוקה לחינוך הקיבוצי וחשיבותו. אנו מודים לה מאוד על כך ומאחלים לה הצלחה בתפקידה החדש (מנהלת החינוך בגיל הרך של מועצת עמק הירדן).

אורלי עבדה במשך שנים בגיל הרך במערכת החינוך של עין חרוד מאוחד, ובשנים האחרונות היא מנהלת את מערכת החינוך הבלתי פורמלית בקיבוצה. נאחל לה כניסה טובה לתפקיד ולמערכת החינוך שלנו. הנושא המרכזי שהנהלת החינוך עסקה בו היה תרגום הלכה למעשה של שני נושאים מתוך החזון:

1. שמירת הזהות היהודית תוך שמירה על מסורת המקום ותרומה לקהילה.
2. מעורבות הורים.

צוותי החינוך העלו על הכתב תכניות עבודה, כאשר הם בודקים מה קיים אצלנו (מה אנחנו עושים), ממה אנחנו מרוצים (רוצים להמשיך ולקיים) ומה אנחנו רוצים לשנות או להוסיף. בעקבות עבודה זו נוצרו שלוש תכניות עבודה שנתיות לכל גיל (הגיל הרך, גיל בי"ס – תלתון וחברת הנעורים). התקיימה ישיבה משותפת של הנהלת החינוך עם צוותי החינוך שבה כל צוות הציג את תכניתו והסביר את הרציונל העומד מאחורי התוכנית. כמו כן התנהל דיון, הועלו הצעות נוספות לשיפור כמו גם דברי הערכה לעבודה הנפלאה הנעשית במערכת החינוך שלנו. התוכניות שהוגשו היו רציניות, עם פעילויות ערכיות רבות ומגוונות, שבחלקן נשמרו ע"י מערכת החינוך שלנו ובחלקן הותאמו לזמן ולשינויים שאנו עוברים. לגבי הנוער, נעשתה הבחנה ברורה בין פעילויות התנדבותיות לבין אלו שתעשנה בתמורה. תכניות אלו יאוגדו בסופו של דבר לתוכנית רציפה אחת, יובאו לידיעת ההורים ויהוו בסיס לעבודה החינוכית ברשפים.
בשנה הבאה יבחרו נושאים נוספים מתוך החזון בהם נטפל. יש לנו מערכת חינוך רצינית, ערכית, מעשית ומשקיעה. זאת ההזדמנות לומר תודה לצוותים החינוכיים העובדים בה.

מירי כפרי.


 
-
 
לאפרת וארז לוי
לעליזה ואברום לנדה
ללירון ויוחאי טירם
ולכל המשפחה
לנישואיהם של
יותם ותמר

 
-
 
מזל טוב
לשלום ונעמי צור להולדת הנכדה
בת לתמיר וסיגל
אחות לנועם

 
-
 
ברכות ליונתן דפני לרגל קבלת דרגת רב-סרן

 
-

עידכוני גינתית הגינה הקהילתית

  • זכינו בתמיכה ותקציב לגינה הקהילתית מהמועצה!! למרבה השמחה מתוך 12 יישובים שביקשו לקבל את תמיכת המועצה בקול קורא להקמה ופיתוח של גינות קהילתיות - זכינו יחד עם 5 יישובים נוספים! איזה יופי!
  • אנו מודים לכל מי שלקח חלק בחגיגת החובזה – לאוספי העלים, למטגנים, לאופים, לחותכים ולמרדדים. כמה כיף שאפשר לבשל מטעמים מצמחי הבר הגדלים לצד הגינה. זוהי תחילתה של מסורת חורפית של חגיגת חובזה
  • אחה"צ בגינתית – מדי כשבועיים בימי רביעי נפגשים בגינה לעבודה בערוגות ופעילות משותפת (גם למי שאין ערוגה). המועד הבא 5.3.14, כולם מוזמנים לקחת חלק בגינה, בהשתתפות וארגון פעילויות וביוזמות נוספות כיד הדמיון. ולמעוניינים – יש עוד ערוגות פנויות!
  • לקראת שתילת אביב שתתקיים במהלך חודש מרץ מומלץ לטייב את הערוגות – הוצאת צמחים "ישנים", הפיכת הקרקע (20 ס"מ עליונים, יש לחזור על שלב זה פעמיים בהפרש של כשבוע), פיזור קומפוסט.
  • למעט ערוגת צמחי התבלין הנמצאת בפינה הדרום-מזרחית (בין המגרש לכביש) כל הערוגות הן פרטיות!! והשתילים בהם נרכשו באופן פרטי! למי שחשב אחרת וחמד בברוקולי, כרובית או כרוב, אנא כבדו את בעלי הערוגות!
שלכם,
צוות הגינה
 
-

 
אנו מתכננים יריד מתנות לקראת חג הפסח שבו יציגו אמנים מעצבים ויוצרים חברי ותושבי רשפים את יצירותיהם למכירה. המעוניינים להשתתף ביריד יכולים ליצור קשר עם צביה ר.

 
-

 

 


לדף הבית