Kibbutz Reshafim, 10905, Israel -

דף מידע מס' 2 — 24/1/2014


 
-

 
טו-בשבט עבר
תודה לצוות תרבות ולכל המארגנים והמשתתפים!

 
-

לחברים שלום

משולחן הקהילה

ישיבת הנהלת הקהילה

הנהלת הקהילה קיימה ישיבה נוספת בנושא התקציב וסוכם לקיים עוד ישיבה במטרה לסיים את הדיון בהצעת התקציב. במקביל התקיים דיון על התקציב החינוך ובמיוחד תקציב הנעורים (הוחלט לשנות באופן יסודי את אופן הגבייה של שכ"ל הנעורים. סוכם שבמסגרת הצעת התקציב החדשה לשנת 2014 תתבצע גבייה מכל ההורים חברי הקיבוץ שיש להם ילדים בגיל נעורים ללא קשר להשתתפותם בפעילות. הגבייה תהייה בסכומים נמוכים בהרבה משכ"ל בשנת 2013 (175 ₪ לחודש לילד). בהצעה החדשה ילד ראשון ישלם 70 ₪/חודש, ילד שני 50 ₪/חודש וכל ילד נוסף 30 ₪/חודש. מטרת השינוי להביא למצב שבו יותר ילדים ישתתפו בפעילויות הנעורים למרות שהקהילה תצטרך לתמוך בסכום קצת יותר גבוה לאיזון התקציב.

סדנא להנהלה

ההנהלה קיימה סדנא עם מנחה מקצועי לצורך לימוד וקבלת כלים ניהוליים וכללי התנהלות נבונים ויעילים יותר. הסדנא היתה מעניינת ומועילה.

חינוך

בסיוע המועצה וגיוס תקציב ייעודי בוצעה התקנת תקרה אקוסטית מיוחדת בגן כוכב, הוחלפה תאורה והותקנו מזגנים חדשים . הנהלת החינוך קיימה ישיבה שבה נדון תקציב החינוך לשנת 2014. הישיבה התקיימה כבר במתכונת החדשה בהשתתפות נציגת תושבי שלפים – מירי אפרים שהחליפה את לילך שילדה במזל טוב. בתחום התשתיות – אנו נערכים לקראת החלפת קטע של קו מים ראשי במרכז הקיבוץ. ומזה מספר חודשים אנו עוסקים בתכנון רשת תקשורת חדשה בקיבוץ. (הרחבה בנושא מצורפת לדף זה.)

בית עלמין

השגנו תקציב מהמועצה הדתית למשטח בטון מתחת לסככת האבלים לצביעה ותיקון הסככה.

שבת שלום
איתן


 
-

 

פרויקט אגירה שאובה

מיזם אגירה שאובה הנו פרויקט הכולל תחנת כוח הידרו אלקטרית בטכנולוגיה המתבססת על שאיבת מים ממאגר תחתון שיוקם בשטחי קיבוץ רשפים למאגר עליון שיוקם בשטחי קיבוץ מעלה גלבוע דרך צינור גדול ממדים שייחצב בתוך ההר.
בעת הצורך מים אלו יוזרמו מהמאגר העליון למאגר התחתון דרך הצינור ומפל המים יצור חשמל באמצעות טורבינות. שיטה זו של אגירה שאובה מאפשרת ניצול האנרגיה החשמלית שמיוצרת בלילה בתחנות הכוח של חברת חשמל ליצור חשמל בשעות העומס בצהרי היום.
המיזם הינו פרויקט תשתיות לאומי ואושר על ידי ממשלת ישראל.
בחודש האחרון חברת פי.אס.פי שהינה היזם של הפרויקט חתמה על הסכמים למימון פיננסי מול הגופים הבנקאיים.
החברה ממתינה עדין לאישורים של הסכמי המימון הנ"ל על ידי גופים חיצוניים שונים. לאחר שיתקבלו האישורים , ההסכם שנחתם עם הקיבוץ בשנת 2009 יכנס לתוקף ואז תתחיל החברה בהקמת המאגר בשטחי קיבוץ רשפים. נכון להיום הקבלן שיבצע את העבודה הקים משרדים בתוך שטח הקיבוץ (דרומית למבנה המכבסה) , מכין את שטחי ההתארגנות של כל ציוד העבודה ומבצע עבודות בתוך המנהרות שנחפרו בתחתית הגלבוע בסמוך לשטחים של רשפים.

מסר – יורם


 
-

 

מהנעשה בחינוך הבלתי פורמאלי.

בנעורים

שימי סיים את עבודתו כמדריך בנעורים ומחליפה אותו חגית כהן . אנחנו ממשיכים במרץ בשינוי ושיפור פני המועדון בכדי שיהיה נעים לשהות בו. חגית התחילה להכיר את הנערים וסדר היום שלהם, ובמקביל אנחנו עוסקות בהכנת תוכנית עבודה לחודשים הקרובים. בתכנית אנו מתייחסים גם לפעילות של תנועת "בני המושבים" שחלק ניכר מהנערים לוקחים חלק פעיל בפעולות, הן כחניכים והן כמדריכים לילדי התלתון וצעירי הנעורים.
נאחל לנערים ולחגית בהצלחה!

בתלתון

במסגרת הקשר עם הקהילה, הדר והילדים לקחו על עצמם משימת "ימי הולדת לגיל השלישי" ופעם בחודש הילדים מגיעים למבוגרים שיש להם יום הולדת באותו החודש. הילדים מכינים מתנה מעשה ידיהם, כותבים ברכות ומצרפים חלה או עוגה שהכינו ואפו בתלתון. לאורך כל השנה ישנה פעילות של ילדי התלתון והוותיקים, ונראה ששני הצדדים יוצאים נשכרים מפעילויות אילו.
בתלתון, הילדים וההורים מסדרים את החצר האחורית כך שתהיה מאתגרת ומעניינת יותר ומתאימה לצרכי הילדים. ולסיום, בט'ו בשבט הילדים יצאו לטיול באזור. את הטיול ארגנה מחלקת ילדים ונוער של המועצה.

נירית דיגה

בגיל הרך ינואר 2014

חגגנו את חנוכה, ילדי הגן המחיזו את סיפור החג והופיעו בפני ההורים, ילדי הגן הצעיר נפגשו עם הסבים והסבתות לפעילות חגיגית וכמובן שבכל הבתים חגגו עם ההורים וציינו את החג בהדלקת חנוכיות, שירים ואכילת סופגניות מתוקות, טריות וטעימות מאוד שהכינה לנו מירי אפרים.
אחרי שהסופה עברה ללא נזילות גדולות, אנחנו בשגרת חורף עם ימים יפים בהם הילדים יוצאים לטיולים, משחקים בחצר הגרוטאות ומתחממים בשמש.
לאור הגידול במספר הילדים בבתי הילדים קיבלנו מתנה מהמועצה סכום כסף לקניית דברים חיוניים, קנינו בו: עגלול חדש לדבש , מצלמות, לוחות לתמונות עם הגנה כך שילדים לא יכולים לגעת בתמונות, עגלה למזרונים וארגז חול לבית התינוקות.
כל סכום כסף כזה בשבילנו הוא ממש מתנה גדולה!
בצוות המובילות עבדנו על שני הנושאים אותם החלטנו ליישם השנה מחזון המערכת- קשר עם ההורים והמסורת של המערכת. יועבר דיווח לאחר שהדברים יאושרו בהנהלת חינוך.
בט"ו בשבט- שתלנו פרחים ליד כל בית ילדים, ושיחים לאורך הכביש החדש ליד משפחת גבע, ואחר כך התכנסנו לתכנית קצרה שכללה, שירים, כיבוד הקשור לחג- פירות, עוגה ושתייה. בימים אלו, הגננות מקיימות שיחות הורים אישיות לעידכון ההורים והצוות בכל מה שקורה עם כל ילד.

מאחלת לכולנו עוד גשמים רבים!
צביה בהלול


 
-

 

מישיבות הנהלת החינוך

הנהלת החינוך מקיימת ישיבות קבועות בכל חודש/חודש וחצי. עד כה התקיימו שלוש ישיבות. בראשונה הוגדרו יעדי העבודה (פורסמו בדף מידע לפני כחודש),בשנייה התקיים דיון בנושא הנעורים. כמו כן, נעשתה חלוקת עבודה ואחריות של כל אחד מחברי הועדה לגבי יעדי השנה. ובשלישית דברנו על תקציב החינוך לשנת 2014 איתן הציג את תקציב 2014 לפני הנהלת הקהילה והתקיים דיון. תפקידים בהנהלת החינוך בהקשר ליעדים:
 • תקציב ומימוש החזון: באחריות רכזות החינוך.
 • קשר עם הנהלת הקהילה: אתי האן.
 • טיפוח הנוער: נירית, אורי ענב ואתי האן.
 • יום הילד: היידי שהם ולילך טיקוצ'ינסקי (שלפים).
 • פרסום והעברת מידע: צביה רופאיזן.
 • פרוטוקול וסיכום ישיבות: ניבה שור.
הדיון בנושא הנעורים התמקד בתיאור המצב הקיים ובהצבת מטרות ברי השגה. נירית תארה את תמונת המצב בנעורים, את הקשר עם תנועת הנוער של בני המושבים ועם המועצה. כמוכן העלתה מספר קשיים כמו: מציאת מדריך, השקעת הקהילה, ביקורתיות של הורים, מס' הולך ופוחת של נערים הבאים למועדון ועוד...
המטרות והיעדים שהוחלט עליהם: חברת הנעורים ברשפים תכלול את כל הילדים בגיל הנעורים. אלה שמגיעים למועדון ואלו שאינם מגיעים למועדון. המדריך יכיל את כולם בדרכים שונות.
 • המועדון יהווה בית לנעורים. החל ממקום שנעים להיות בו, נקי, מטופח ועונה על צרכים כמו: שתיה חמה וקרה ועוד. במועדון מלבד היותו מקום מפגש, יתקיימו פעילויות משמעותיות וערכיות מבחינת התוכן והתרומה לקהילה, אשר יצרו חברת נעורים תוססת העוסקת בעשייה חיובית ותורמת.
 • תוכנית פעילות בנעורים – בכל חודש תפורסם לנערים ולהוריהם תוכנית הפעילויות של הנעורים. בכל שבוע תפורסם פעילות שבועית מעודכנת. פעם בשבוע/שבועיים יתקיימו ישיבות בקרה עם נירית ואורי לגבי הפעילויות.
 • יוגדרו פעילויות התרומה לקהילה כמו כן פעילויות שהנוער יקבל תמורה בעבורן.
 • יתקיים מפגש הורים פעם בשלושה חודשים שיאורגן ע"י נירית, אורי והמדריך. ההורים יעודדו את ילדיהם להשתייך ולהשתתף במסגרת חברת הנעורים.
 • תבדק האפשרות להפחתת תשלומי הורים.
 • רכזת החינוך הבלתי פורמלי תהיה בקשר עם ההורים. כל הפניות של ההורים יופנו אליה. במידה ויהיה צורך, היא תשוחח עם המדריך או שהיא תפנה את ההורה לשוחח עם המדריך. המדריך יהיה בקשר עם הנערים.
 • יוגדר מחדש המבנה הארגוני המשפיע על תפקוד הנוער.
אם נירתם כולנו למשימה נוכל ליצור מסגרת חינוכית טובה יותר.

נמסר ע"י מירי כפרי.


 
-

 

ארכיון של חפצים

אנחנו פותחים ארכיון של חפצים הקשורים לחיי הקיבוץ, באגף הדרומי של הבית שבו נמצאת מרכזית הטלפונים (מול המועדון). חברים שנשמרו אצלם חפצים של פעם (רדיו, טרנדיסטור, קומקום, מזוודה, כלים שונים, בגד מאפיין, וכו'...) ומוכנים להכניסם לארכיון, מתבקשים לשים אותם על המרפסת הדרומית בבית של המרכזייה, או לפנות אלינו.

בתודה
אנדריאס דולינגר ומירי כפרי


 
-

 

למעוניינים

מתארגנת הזמנת קמחים מלאים, טחונים באבן ריחיים, במחירים סבירים. המשלוח אלינו מותנה בכמות מינימלית של הזמנה שלנו. הקניה תתבצע במרוכז , פעם בחודש . אנחנו נודיע כ – 10 ימים לפני המועד.

ההזמנות יתבצעו דרך :
בתיה תור - 054-7860362 , או ,
איריס.ו. - 054-7860190 , 04-6065111

ההזמנות מחייבות והתשלום במזומן ומראש


 
-
מזל טוב
לנירית ואור שמבן
ולכל המשפחה
להולדת הבת אדווה
אחות לאיל ואלון
-

 

בעניין תשתיות התקשורת

ינואר 2014

לחברים שלום

כל מי שהשתמש בחודשים האחרונים באינטרנט אצלנו ודאי שם לב, שהקשר לרשת מדי פעם מתנתק. לתופעה זו כמה סיבות, העיקריות הן מבנה של הרשת, הציוד, וההתנהגות שלנו המשתמשים, כאשר הראשונה מהווה את הבעיה העיקרית ושתי האחרות לפחות מושפעות מהראשונה. חשוב שנכיר את מבנה הרשת על מנת שנוכל להחליט החלטות מושכלות בעניין שדרוג הרשת.

מבנה הרשת הקיים

כדאי להסביר בכמה מילים איך הרשת שלנו בנויה. למרכזייה מגיע קוו של HOT, שדרכו אנחנו מתחברים לאינטרנט. מהמרכזייה יוצאים קווים אופטיים לכל השכונות (בתרשים קווים עבים). בכל שכונה באחד הבתים נמצאות רכזות (בתרשים עיגולים) שמקשרות את משתמשי הקצה (בתרשים מרובעים קטנים) אל הרשת. המרחק מהרכזת עד למשתמש קצה חייב להיות קצר מ-100 מטר. לכן לרכזות השכונתיות מתחברות רכזות נוספות (בתרשים עיגולים יותר קטנים) שדרכם משתמשים מרוחקים מתחברים לרשת.

ציור סכמתי של רשת תקשורת האינטרנט כפי שהיא קיימת אצלנו:

lan schematic-old כל הרכזות האלה צריכות חשמל כדי לעבוד וקורה לעיתים די קרובות שיש אצלנו הפסקות חשמל. ההפסקות ובמיוחד הקצרצרות יכולות לשבש את הפעולה של המכשירים ואף להרוס אותם. בעיות רבות נובעות גם משרשור המכשירים. כל אחד תלוי בתפקוד של הרכזות הקודמות לו. אנחנו קיבוץ קולט וצפויים לאכלס משפחות נוספות בעתיד הקרוב כולל משפחות שיעברו לבתים חדשים ובמקומם תכנסנה משפחות בתהליך . קצב ההתפתחות של צריכת שירותי האינטרנט הוא דרמטי ואין ספק שבתוך מספר חודשים ללא שידרוג המערכת היא תקרוס.

מבנה הרשת המוצע

כדי למנוע את התלות במכשירים, הרבה קיבוצים עוברים למבנה של סיב אופטי עד הבית, ז"א בין הכניסה הראשית לקיבוץ (המוקד הראשי) לבין המשתמש יהיו שתי נקודות חיבור תקשורת בלבד. אספקת החשמל במרכזיה מאובטחת ע"י מכשיר אל פסק מיוחד, שמונע נפילות בעת הפסקות חשמל קצרות.
יחד עם תקשורת האינטרנט אפשר להעביר באמצעות הסיבים האופטיים גם את הטלפוניה (וגם את הטלוויזיה). המערכת המוצעת מחייבת פריסת כבלים של סיבים אופטיים בכל הקיבוץ ורכישת ציוד קצה בבית המשתמש ובמרכזיה. הצעות המחיר רק לזה (אספקה והנחת כבלים בצנרת קיימת, ציוד קצה בשתי הקצוות לטלפוניה ותקשורת מחשבים בלבד) נעות בין 650,000 ל-900,000 ש"ח.

ציור סכמתי של רשת מחשבים המוצעת:

lan schematic-new

בעיות עם הצנרת הקיימת

כרגע הצנרת מגיעה מהמרכזייה לבית מסוים בכל שכונה ומשם עובר מבית לבית, כאשר ארונות התקשורת מורכבים על קירות הבתים. הדירות מתחברות דרך צנרת שמורכבת בדרך כלל על הקיר המערבי של הבתים. piping schematic-old הנחת צנרת חדשה חשבנו תחילה שנוכל להסתדר עם הצנרת הקיימת, אלא שרצון חברים רבים לשנות את דירתם עז ובעולמינו המופלא והמופרט, מי יוכל להגיד להם לא. כבר עכשיו מהחודש האחרון ידוע לנו על ארבעה בתים שצריך לשנות בהם את תוואי התשתיות והעלויות האלה יפלו בחלקן על בעל הדירה ובחלקן על הקיבוץ. עלויות אלה מאוד גבוהות כי הן מחייבות במקרה של שינוי תוואי, חפירת תעלות בתוואי שעוקף את הבנייה החדשה והנחת צנרת חדשה, חיתוך הכבלים הקיימים, הארכתם, העברתם לצנרת החדשה וחיבורם מחדש . תהליך כזה הוא בעייתי מאחר וחיבורים לא נכונים או לא תקינים משפיעים לרעה על איכות התקשורת וכ"ו.
הנחת צנרת חדשה בקווי הפרצלציה בכל הקיבוץ תפתור את הבעיות האלה. הצנרת הראשית תעבור מחוץ למגרשים בקווי הפרצלציה ולכל דירה יהיה צינור שיחבר אותה לארון תקשורת שכונתי. הצנרת הזאת עוברת בין המגרשים עד שהיא נכנסת לדירה. בעת שיפוץ בית, כל בעל דירה אחראי לקו לדירה שלו בלבד.

piping schematic-new

נקודות שיש לשקול

הנחת צנרת חדשה איננה זולה וגם תגרום, איך לא, פה ושם נזקים לדשאים וכד'.

יתרונות למערכת החדשה

אמינות, מהירות ללא השוואה למצב הקיים, אפשרות לטלפוניית IP (טלפוניה על גבי רשת האינטרנט) מתקדמת ביותר, קריאת מוני חשמל מרחוק, יכולת תחזוקה ושירות בסדר גודל טובים יותר .
ברשת כזאת לכל בעל בית האפשרות, להגדיל את ביתו והוא יצטרך לדאוג רק לחיבורו מחדש של הבית שלו ולא של שכונה שלמה.
הרשת צופה פני העתיד ויכולה לשמש לעשורים הבאים לשימוש של שירותים מתקדמים שאולי היום הם על שולחן השרטוט בלבד.
אנו נעדכן את החברים בהמשך לגבי עלויות סופיות של המערכת והתשלום לכל בית אב

אנדריאס ואיתן


 
-

 

 


לדף הבית