Kibbutz Reshafim, 10905, Israel -

דף מידע מס' 15 — 25/10/13

לחברים שלום

מהנעשה בשטח

ועד הנהלה

בשבוע שעבר התקיימו גם אצלנו בחירות - לועד ההנהלה, החברים שנבחרו הם: אמיר גדיש, אתי האן, נאוה כפרי, אוהד לביא, תאו להב, ארז לוי, מירי ליבנה, עידית שירזי.
נאחל להם ולנו שנדע לנווט את רשפים קדימה.
תודה לחברי ההנהלה היוצאת על פועלם למען הציבור ונכונותם להשקיע מזמנם בישיבות רבות ומתישות.
ועד הנהלה החדש יכנס בקרוב ללימוד והכרת המערכת ונוהלי העבודה וכן הכנת הצעת תקציב לשנת 2014 שבפתח.

חינוך

המערכת פועלת בתפוסה מלאה והצוותים משקיעים מאמץ גדול באיכויות החינוך ומתן מענה טוב לילדים. (דוח על הנעשה בחינוך בהמשך). החלפנו בבתי החינוך מזגנים נוספים למזגנים חסכוניים. ובקרוב יהיה מבצע נוסף של החלפת גגוני אסבסט מטעם המועצה. אנו מנהלים דו שיח עם אגף החינוך במועצה על מנת שגן מעיין יקבל מעמד של גן עצמאי.

כמו כן, אנו ממשיכים לטפל כל הזמן בקידום שיפוץ גן ילדים חדש לעתיד לבוא.

שיקום תשתיות

הקבלן סיים סוף סוף את סלילת האספלט בכביש 3 ועתה אנחנו מצפים לבצוע כל השלמות הפיתוח סביב הכביש ומגרשי החניה.

בכביש 2 עדין לא הושלמו עבודות הניקוז והמחסומים, בכל מקרה החברה הכלכלית שהיא מזמין העבודה, לוחצת על הקבלן לבצע את ההשלמות.

חניות ומדרכות - בוצע מגרש חניה בכביש המערכת הצפוני וכן סומן מגרש החניה ליד הכל- בו והחברים מתבקשים להחנות את הרכבים בהתאם לסימון בשטח וזאת על מנת לאפשר ניצול מרבי ויעיל של מגרש זה. במקביל אנו בוחנים הרחבת המגרש ליד המרפאה.

עוד ביצענו סלילה מחדש של המדרכה על יד גן המשחקים.

בקרוב נבצע מגרש חניה נוסף ליד בית התינוקות כהמשך לכביש 3 אך לפני כן נבצע החלפה של קו מים ראשי שנמצא מתחת לשטח המיועד למגרש.

מרפאה

בקרוב נתחיל בכמה עבודות שיפוצים במרפאה , הוספת שירותים לנכים, חדר אחסנה, והזזת חדר הרופא.

שכונה צפון מערבית

בוצע סיור מסירת התשתיות של השכונה במסגרת פרויקט של החברה הכלכלית ומשרד השיכון, המגרשים מוכנים לבניה ויש כבר מספר היתרי בניה בדרך.

אגירה שאובה

השלימו את הצבת הקרוונים למשרדים (ליד מבנה המכבסה) והם חוברו לתשתיות.

בריכת השחייה

מאחר והשנה לא יכולנו יותר לקבל רישיון עסק לבריכה, חידשנו את בקשות לקבלת הצעות מחיר לתכנון שפוץ של הבריכה ובמסגרת תקציב 2014 נחליט האם ניתן יהיה לבצע זאת בשנה הבאה.

שיוך דירות

אנחנו ממשיכים לטפל בכל השיוכיים המיוחדים והתקלות בשוברים . העבודה מול רשות מקרקעי ישראל (המנהל) מאד איטית אך רציפה ובכל שבוע "מטפטף" חומר עבור החברים.
חברים שמקבלים שוברי תשלום מס שבח מתבקשים לשלם אותם עד התאריך האחרון הנקוב על השובר על מנת שלא להחשף לחובות פיגורים מול שלטונות המס. ניתן לשלם באינטרנט, בצ'ק בנקאי או במזומן. אנו מבקשים מהחברים להעביר העתק של השובר המשולם לצביה למעקב. ובנוסף, במידה ומגיעים אלכם טפסים הקשורים לשיוך (שוברים, הודעות ...) בבקשה להודיע לצביה, היא סורקת ומעבירה לברור לעו"ד שלנו שמטפלים בנושא.

קליטה

מתקיימות פגישות עם משפחות שנמצאות כבר ברשפים וכן עם מתעניינים נוספים. הצוות שמלווה את הקליטה מקדיש זמן רב לפגישות לטיפול ולליווי , ישר כח במשימה חשובה זו!

נהג בית

בתיה תור ושמעון דיגה מבצעים את השירות של נהג בית והתגובות המתקבלות מהנוסעים הן חיוביות.

ביטחון

הותקן מזגן בביתן השומר בשער לנוחיות השומרים.

סיעוד

אנו מקיימים דיונים אחרונים עם חברת היעוץ ששכרנו לטובת הנושא ואנו מקווים בזמן הקרוב לפרסם את מסקנות הבדיקה וההמלצות.

רעידות אדמה

פיקוד העורף פירסם הנחיית לידיעת הציבור . צח"י (צוות חירום) שחידש את פעילותו לקראת המתיחות עם סוריה נותן מענה גם לארועים מסוג זה.

כלבים

באחרונה שוב מסתובבים כלבים משוחררים שמפחידים ומבהילים מאד את הילדים שמטיילים בחצר בשעות היום עם צוותי החינוך. בבקשה לקשור את הכלבים על מנת למנוע אסונות.

תרבות

נערך במועצה סיכום של פסטיבל המעיינות - קיבוץ רשפים, זכה לתשבחות רבות על הכנת האזור ועל הפעילות שהתקיימה סביב מגדל המים, תודה לצוות המארגן.

למעוניינים: משרת התרבות עדין פנויה

שבת שלום

איתן


 
-

 

בחינוך הבלתי פורמאלי

בתלתון התחילה שנת הלימודים בשטף החגים. הצוות המסור של התלתון הכינו עוד חודש של חופש מהנה לילדים.
7 ילדים עלו לכיתה א'. חלקם חדשים ברשפים, כך נעשה תהליך חשוב של קליטתם בתלתון, והכרות עם הילדים ומשפחותיהם.
דיקלה יוצאת באמצע אוקטובר להמשך לימודיה וזה הזמן להודות לה על עזרתה בחודשי החופש, ולאחל לה בהצלחה בלימודים.
הדר ונופר ממשיכות לעבוד ביחד ולהעניק לילדים שעות רבות של הנאה ואהבה.

"בני המושבים" – השנה יש לנו גרעינרית בשם אביב והיא מגיעה לרשפים בימי ראשון ושלישי. איתה ידריכו שני ועידו האן והמדציו"ת החדשות שלנו אביב סגל ויערה גודל. הפעולות הן לכיתות ד-ו וז-ט . נאחל לכולם שנת פעילות מוצלחת.
ילדי הנעורים עבדו רוב חודש ספטמבר בענפי הקיבוץ ועם זאת נרתמו יחד עם שימי להקמת הסוכה שהייתה גדולה מאשר בשנים קודמות. כמו כן הם עזרו להביא סכך לטובת הסוכות שנבנות באופן עצמאי. ועל כך מגיע להם תודה.
הנוער שלנו עסוק מאוד בלימודים וחוגים ולכן יש פחות מפגשים מרוכזים במועדון הנעורים. עם זאת הם מתפנים לצביעה ושיפור המועדון בכדי שבחורף יהיה נעים להגיע ולהיפגש שם.

נירית.

בגיל הרך

התחלנו שנה עם המון התרגשות וחגיגיות ומיד הגיעו החגים, מה שמקשה על בניית רצף והתאקלמות של הילדים בבתים החדשים, ועם הצוותים החדשים, היום כשנכנסנו לשגרה, אפשר לומר שהתחלנו לעבוד ונכנסים לרצף עבודה שהוא מאוד חשוב ומעניק ביטחון בכל הגילאים. בשש השנים הראשונות לחיים של ילד וגם מעבר להן.
כרגע כל צוות עסוק בהכרות והתקשרות לילדים, וכן בסדר יום קבוע ומוכר שעוזר לילדים להיות פנויים למשחק. יש בתים שקולטים עדיין עוד ילדים כך שגם משימה זו עוד לא הסתיימה.
השנה אנו נעסוק ביישום החזון החינוכי שנוסח במהלך חודשי הקיץ על ידי חברי רשפים. כרגע מחכים לאישור החזון בהנהלת הקהילה ואז נוכל לפרוט לפרטים וליישם, כל שנה שני נושאים לפחות.
משימה נוספת שלקחנו על עצמנו היא ההתייעלות והחיסכון הכספי, כמובן בלי לפגוע בבריאות ובפעילויות החינוכיות, ועל כך אוכל לדווח שוב בהמשך לאחר שנקבל תמונה יותר רחבה.

צביה ב.
 
-

 
לעומר דיגה
לנועם תדהר
עם שחרורכם מצה"ל
מאחלים לכם בהצלחה בהמשך דרככם

 
-

בגינה הקהילתית

נחרש השטח, סוקל, ופוזר קומפוסט, כולם מוזמנים להצטרף לפעילות בגינה. בשבת 26/10/13 שעה 08:00 נפגשים בגינה הקהילתית לשתילה ראשונה.
 
-
 
הבחירות לראשות הערים כבר מאחורינו, ולפתחנו הבחירות לראשות המועצה האזורית. הפעם מתמודד החבר דב ויטנברג ממנחמיה מול ראש המועצה המכהן – יורם קרין. חברים רבים ברשפים ואני ביניהם, נרתמים למען היבחרו מחדש של יורם קרין לראשות המועצה. לזכותו של יורם ניתן לזקוף הצלחות רבות בקידום פרויקטים הקשורים לאורחות חיינו ושיפורם בכל התחומים: צמיחה דמוגרפית יישובית ומועצתית, הקמת "עמק חינוך", פיתוח התיירות ומיתוג "עמק המעיינות", שיפור תשתיות בישובים ואליהם, שביל עמק המעיינות ועוד... אסור לנו לתת לזה להקטע. יורם הוא איש חביב מעשי מאד עם פתיחות לכל התושבים ונגיש אל משרדי הממשלה ורשויות אחרות שהביאו את המועצה ואת רשפים לאן שאנו נמצאים כיום. אנו נאפשר למתמודד מולו להשמיע את ה"אני מאמין" שלו, אך אני כמוביל הקמפיין של יורם ברשפים וכחבר בפורום המריץ אותו במועצה, קוראים לכם לבוא ביום הבוחר ולבחור בו.

פרטים נוספים – ככל שיתקרב היום.

יוסי ר.

 
-
 
אנו מברכים את אריה רופאיזן לרגל השקתו של דיסק חדש ממבחר יצירותיו , שלישי במספר;
 
-

 
מזל טוב
לדפנה דותן
ולכל המשפחה
לנישואיהם של
ליאת וגיא
       
מזל טוב
למירי ואיציק אזולאי
וליונה לוי
לנישואיהם של
אורטל וניסן

 
-

 

 


לדף הבית