Kibbutz Reshafim, 10905, Israel -

דף מידע מס' 13 — 4/9/13


 
-

 
לכל התלמידים, המחנכים וצוותי הגיל הרך נאחל שנה טובה
והצלחה בשנת הלימודים החדשה

 
-

 

לקראת ראש השנה תשע"ד

השנה העברית החדשה עומדת בפתח .
קיבוץ רשפים משנה את פניו ורואים את תנופת הפיתוח בכל מקום ופינה. אנו בעיצומו של המסע לשיפור היציבות הכלכלית. הסתיו בפתח ובשדות מכינים את האדמה לקראת זריעת תבואות החורף.
בשדה נזרע תירס סתיו, במטעים קוטפים במרץ את המנגו וההדרים וגודדים את התמרים . המדגה מסיים את שווק הדגים לקראת החג.
ללול הוכנסה להקה מטיילות חדשה וברפת עובדים בתוכנית היצור של החלב.
ב"שלפים" עומדים לפני סיום עבודות התשתית וכבר רואים את הבית הראשון הולך ונבנה.
פרויקט אגירה שאובה מעלה הילוך , נבחרה חברה קבלנית שתבצע את הפרויקט הנ"ל והעבודות יחלו בחודשים הקרובים.
נאחל ליוגבים, לדייגים לרפתנים לאנשי המטעים והמים שנת יבולים גבוהה, מחירים גבוהים, לתוצרת החקלאית שנה ברוכת גשמים שירדו בעייתם. ולקהילה נאחל שנה של המשך קליטת חברים חדשים שנת התחדשות שגשוג ויצירה.

בפרוש חגינו / שמואל בס

בפרוש חגינו
את השנה תחל
ברך שנתנו
שנה טובה, האל!
חזק ידינו
יד כל בונה עמל
כנס פזורים לארץ ישראל!
תן
חסד אור
גיל ודרור
בירכת דור,
תן
אושר ותום
ליל ויום.
אך לטוב פה נפקדה
נפקדה נכתבה
נכתבה נא
בראש השנה!
את שדותינו ברך בשפע בר
ועדרינו
ירבו בגיא, בהר
ימתק פרינו
ינעם זה פרי הדר
חדש ימינו
כבימי עבר

חג שמח ושנה טובה

יורם


 
-

 

שנה טובה לחברים, למועמדים לקליטה ולתושבים. נאחל לשנה החדשה שראשינו ידעו לפעול ולהחליט מול כל הרוע מסביב. שהשנה החדשה תהיה ברוכת משקעים שהגידולים והבריכות יתנו תנובתם בששון, שנהנה מאנרגיה מתחדשת. נאחל לחברים ולתושבים בריאות ושגשוג. שנקלוט משפחות צעירות ונמלא את בתי הילדים . נאחל לוותיקים זקנה בכבוד ולחולים הבראה שלמה ,

שנזכור היום את האתמול כדי שיהיה לנו מחר.

ולנושאים השוטפים

תשתיות

הפרויקט לקראת סיום, אנו מקווים שהתאורה תופעל בהקדם. סלילת האספלט בכביש 3 מתוכננת לפני סוכות. הנוי השלים את ההכנות להנחת רשת השקיה לאתרי הגינון בכביש מס' 2 , והוזמנו דשא ועצים.

פרויקט מגדל המים

בעבודת מתנדבים ובסיוע תקציבי לציוד וכלים בוצע פרויקט ניקיון והתאמה של אזור מגדל המים לאירועי סוכות, חבל שיד זדונית פגעה בספסלים ובסידור היפה של האזור.

ביטוח סיעודי

אנו ממשיכים לטפל בעזרת יועץ חיצוני בהכנת ההצעות לביטוח סיעודי חליפי לגילאי (-)60 ולמתווה של קרן סיעוד פנימית לגילאי 60+ . ברגע שיהיה לנו מידע מוסמך נעביר אותו לידיעת החברים.

חינוך

הגנים התחילו את השנה ברינה וצהלה, גן מעיין נפתח לתפארת והילדים ממלאים את פינותיו. תודה לצביה בהלול ולצוות על הערכות היפה לתחילת השנה. תודה להדר ולסייעות על קייטנת הקיץ הנפלאה ועל הפעילויות המגוונות. תודה לכל מי שעזר להנעים לילדנו את חופשת הקיץ!

אגירה שאובה

פרויקט הקמת התחנה ההידרו-אלקטרית נכנס להילוך גבוה. מבני המשרדים של החברה מוקמו כבר דרומית למבנה המכבסה.

שיוך דירות

התקבלו כ-60 חוזים חתומים סופית על ידי רשות מקרקעי ישראל. החוזים יחולקו לחברים אחרי החג. אנו ממשיכים לטפל בכל החוזים שבתהליך ובפתיחת תיקים לכל המצטרפים החדשים.
  • חברים ששלמו את שובר דמי ההיוון ולא הודיעו לנו או לא העבירו אלינו את השובר לרשות חתום, בבקשה עשו זאת בהקדם על מנת שנוכל להעביר את החוזים החתומים שלכם לרשות מקרקעי ישראל.
  • יש להקפיד שכל ההתנהלות מול המינהל תעשה דרכנו בלבד, זה רק יועיל וימנה עיכובים.
  • מי שיקבל (בטעות) בדואר מכתב מרשות המיסים "הודעת שומה מס רכישה" בבקשה להביא למנהלה, מכתבים אלה אמורים להגיע ישירות לעו"ד.

שנה טובה

איתן


 
-

 

ברכה לערב ראש השנה תשע"ד - יוסי ר.

עוד שנה ועוד שנה,
ראו כמה פה השתנה.
התשתיות של השכונה,
המשפחות בהמתנה...
כבישים, מדרכות, בתים בשיפוץ,
משדרגים מחדש את פני הקבוץ.
בתי ילדים ההופכים לדירות,
בית סיעודי החוזר לחינוך,
מתקני כושר באזור הספורט,
מתקדמים בתהליך השיוך!
ספריה משתלבת עם משחקיה,
ומה שיהיה כבר לא מה שהיה.
בוגרי נעורים עולים על מדים,
נשים הרות, תינוקות נולדים,
תינוקות של חברים, תושבים ומצטרפים-
בסך הכל שלושה-עשר שנוספו לרשפים.
לא אלאה בשמות, וכבר רואים בטנים,
בכמות שכמותן לא ראינו שנים.
תודה לעושים בחול ובחג,
שדאגו שמוצלחת תהיה שנת תשע"ג
נרגשים וגאים נמשיך ונצעד,
שתבוא לטובה עוד יותר שנת תשע"ד.
 

74 שנים לפרוץ מלחמת העולם השניה

היום שפרצה מלחמת העולם השניה ב- 1 בספטמבר 1939 היה יום שישי, כעבור שבוע ביום שישי הגרמנים כבשו את העיר שלנו. הצבא הפולני נסוג עד הצהרים, צבא עלוב וכושל שנלחם על סוסים, המדים היו מהצבא האוסטרי ממלחמת העולם הראשונה. הגרמנים כבשו את העיר רכובים על אופנים, שעליהם היו מורכבות מכונות יריה. הרעש שהם עוררו יכל לעורר מתים. אחריהם באו הטנקים, רסקו את הכבישים עד דק.

אחרי שנעלמו האופנים והטנקים נכנסה פלוגה של הס.א. (SA). הם היו אכזרים מאוד. תוך שעה ניתנה פקודה שכל הגברים היהודים ייצאו לרחוב והובלו לכנסיה של העיר. את אבא העלינו לבוידעם והסתרנו אותו מתחת לכל מיני שקים, קרשים וגרוטאות.

בינתיים, היהודים בכנסיה הוחזקו עד יום שלישי ללא אוכל ומים, כשלפתע נפתחו הדלתות ובכל אחת מהן ניצבה מכונת יריה. הנאצים ירו לתוך הקהל והשאירו אחריהם הרוגים ופצועים רבים ועזבו את העיר.

אבי יצא מהמסתור וכחבר חברת קדישא החל לטפל בגופות המתים. אני נהגתי תמיד ללכת לעזור לאבא בעבודתו כשהתפניתי מלימודי בחדר או בבית הספר הפולני. גם הפעם אני עזרתי לו להוביל את הגופות לקבורה בבית הקברות. הפרדוקס המוזר היה שבשלב מסוים נכנסה יחידת חיל רגלים גרמנית שלקחה פצועים לבתי חולים. כך החלה מלחמת עולם השניה, וזה היה השעור הראשון ב-1 בספטמבר בעיירה קטנה בפולין לפני 74 שנים.

ישראל קליין

"שורשי החינוך מרים – אך הפרי מתוק" (אריסטו)

אכן עברנו ימים חמים ומיוזעים אך השמחה וההנאה של הילדים עולות על קשיי מזג האוויר ואנחנו בפתחה של שנה חדשה, ולמרות החום והעבודה המאומצת כל הקיץ, יש תחושה של מתיקות והנאה מפירות העבודה היומיומית.

בגן עברה עלינו קייטנה מלאת פעילויות מיוחדות לחופש ובימים של שיגרה מבורכת כך שהילדים היו פנויים ורגועים, כל הקיץ. מירי, דנה ובתיה החזיקו את הגן וענת המסורה עד בלי די עבדה גם היא בימים מסוימים בחופש.

בחופש אנחנו מחויבים להגיש תוכנית מפורטת לפי ימים ופעילויות למנהל חברה ונוער במשרד החינוך, אז בנינו תוכנית לפי שבועות כל שבוע היה "צבוע" בצבע אחד וסביב זה נבנו פעילויות מיוחדות כמו – יום צבעוני: עבודה עם קשיות וצבעי מים ויצירת דמות מצוירת וצבועה, הכנת סלט פרות – כל הילדים חתכו את הפרות ואחר כך נערכה ארוחה צבעונית וחגיגית יחד עם ההורים שהביאו מאכלים בצבעים שונים. חשוב לי להדגיש שבתוך השיגרה החשובה יש שינוי ולא הפוך, כי גם ככה אנחנו יודעים כמה תקופה זו של השנה מתוחה וקשה לילדים לקראת המעבר לכיתה א' והכניסה של ילדים חדשים לגן.

בצבר, דבש ובית התינוקות אין עלינו פיקוח של הקייטנות, ואנחנו מזמנות לילדים פעילויות של קייץ שוב בתוך השיגרה כמו גיגיות עם מים, עבודה בארגז החול עם מים, וסדר יום מוכר וידוע כמו בחודשים הקודמים ליולי אוגוסט.

השנה במהלך החופש השקענו הרבה כסף, זמן ועבודה בהכנת "גן מעיין" (במבנה של בית שקמה) כדי להחזירו לימי הזוהר שלו בו ילדים הומים ומשחקים בו בהנאה ושמחה. אני רוצה להודות לאיתן קפלן שברוגע ושלווה ניהל את השיפוץ, לאיתן בלינקוב ש"פתח יד רחבה" וגייס כמעט 100 אלף ש"ח למימון כל השיפוץ והציוד שקנינו לגן, ולצוות המסור שהתגייס לניקיון ולסידור הגן. יש לנו גן לתפארת. מוזמנים לבקר!

את שנת תשע"ד אנחנו פותחים עם 5 בתי ילדים – תינוקות, דבש, צבר, מעיין וכוכב, סך הכל 88 ילדים ועוד היד נטויה! את השנה נקדיש בעיקר ליישום החזון החינוכי אותו ניסחו חברי הקיבוץ בתחילת חודש יולי, בד בבד עם שיגרת עבודה ולמידה, שוטפות.

אני מאחלת לכולנו- הצלחה והנאה ממעשה ידינו, בריאות ושמחה!

שנה טובה!

בשם כל צוות הגיל הרך,

צביה.
 

-

 

סיכום חופש גדול בתלתון ובנעורים.

החופש הגדול הסתיים ועוד מעט יחלוף גם החום הגדול. פתחנו את שנת הלימודים והיגיע העת לסכם את החופש הגדול.

אז מה היה לנו??

עוד לפני תחילת החופש התארגנו עם כל האישורים שמשרד החינוך דורש לפתיחת קייטנה בתלתון. אישורי בטיחות, מערכת חשמל, גז, תכנית חופש, ועוד. כך שהתחלנו את החופש עם כל האישורים ממשרד החינוך. בתלתון, הדר ויובל לוי בנו תכנית חופש מעניינת ומהנה. במשך החופש עבדו גם נופר ודיקלה שהחליפה את יובל שיצאה לשנת יג'. נאחל לה בהנאה ובהצלחה. כמו כל שנה כל שבוע התמקד בנושא מסוים. התחלנו את החופש עם נסיעה לסחנה בכדי להירגע ולהתחיל את החופש בקרירות. זו גם הייתה פתיחתו של "שבוע המים". עם משחקי מים, בועות ועוד.

המשכנו עם שבוע "חקר הקיבוץ" שבוע מאתגר ומעניין. הילדים למדו על קיבוץ רשפים והאנשים שבו. ובעיקר עשו משימות "על מקומות שהיו ואינם" היה זה שבוע שבו הדגשנו את הקשר לרשפים ולקהילה שכאן. בשבוע "מעשים טובים" נערך מפגש עם הסבים והוותיקים . במפגש הכינו ילדי התלתון שבשבות לגינות הוותיקים. נערך "שבוע קליפים" שבו ערכנו קליפים בעזרת בחורה בשם כרמית, שזהו מקצועה. הילדים עבדו איתה, המחיזו שירים שיחקו ובעיקר נהנו. אנו נפיץ את הקליפים לכולם.

שבוע שהיה מהנה במיוחד הוא "שבוע צבא" הילדים התגייסו ושיתפו פעולה בהנאה רבה. היה גם מסע חולצה שהסתיים בבריכה ושם קיבל כול ילד חולצת תלתון.

בין כל הפעילויות בבית היו גם נסיעות ללונה גל, לונה פארק וכמובן לקראת סיום החופש טיול מים בצפון שכולם ציפו לו, וההנאה הייתה גדולה. הקייטנה הסתיימה במפגש משותף עם ההורים בבריכה, שם נפרדנו מהבוגרים וקיבלנו את הילדים שעולים לכיתה א'. כרגיל זה לילה שהילדים נשארים לישון בבריכה.

בגיל הנעורים, נכנס מדריך חדש – שימי; ומיד התחיל לארגן את החופש. ערכנו טיולים ונסיעות בחלקן יחד עם מועדון נעורים של קיבוץ מסילות. נסענו לטיול מים בצפון, "לילה לבן" שארגנה המועצה, הנערים נהנו בשייט קיאקים, במשחק פיינטבול באיילת השחר, סרט בחיפה ועוד. הנסיעות "נוצלו" לטובת הכרות בין הנערים ושימי ולחיזוק "גאוות היחידה" .

בתחילת אוגוסט נסעה קבוצת נערים לשלושה ימים לרפסודיה שמתקיימת כל שנה בכנרת. אלו ימים שדורשים מהם עבודת צוות רבה בבניית הרפסודה ובשיט, וכמובן שעמדו במשימה בהצלחה ובהנאה.

הפעילות האחרונה הייתה יום אתגרים. אורן שחם עזר לנו להתארגן על צהריים של משימות סנפלינג בגלבוע. בפעילות זו קיבלנו את בוגרי התלתון שעולים לכיתה ז' ונכנסים למועדון הנעורים. ואנו מקוים ומאחלים להם שיהיו חלק בלתי נפרד מהמועדון. בהצעתו של איתן בלינקוב פניתי ליעקב שאחראי על משק החי שיעזור לנו לבדוק עלויות לבניית הפרגולה בחוץ ובבנייתה. כמו כן קנינו צבעים כך שהנערים יוכלו להתחיל בסידור וצביעת המועדון וניקיון בחוץ כך שיהיה נעים להגיע אליו.

אני רוצה להודות לצוותים שעבדו בהנאה מרובה ותרמו הרבה להצלחת החופש.

ולבסוף, איחולים לכל תלמידנו והעושים במלאכת החינוך שנת לימודים פורייה , מעניינת ומהנה.

שנה טובה
נירית


 
-
 
מזל טוב
לעדנה ומשה רוזנבלום
ולכל המשפחה
להולדת הנכדה מאיה
בת לעופר ויפעת
אחות לדניאל
 
 
מזל טוב
לאביגיל ויבין כפרי
ולכל המשפחה
להולדת הבת שי
אחות לנועם ומאור
נכדה לנאוה ואבישי
נינה לפילו

 
-
 
מזל טוב
לבתיה וישראל תור
ולכל המשפחה
לנישואיהם של
עומרי ואורי

 
-
 

שנה טובה

 
-

 

 


לדף הבית