Kibbutz Reshafim, 10905, Israel -

דף מידע מס' 12 — 16/8/13

לחברים שלום

מהנעשה בקהילה:

תשתיות

בכביש מס' 2 יקימו בימים אלו את עמודי התאורה.
בכביש מס' 3 עבודות ההכנה לסלילת המדרכות לקראת סיום ונקווה שסלילת אספלט תתבצע לקראת סוף החודש.
אנו בודקים כעת את יתרות התקציב בפרויקט לקראת השלמתו והאפשרות לבצע גם את מגרש החניה האחרון בכביש 3 ליד בית התינוקות.

מתקני ספורט בטבע

- כפי שהובטח, הגיעו ומוקמו מתקני הספורט בטבע ליד מגרש הכדורסל.

שימוש במתקנים מותר מגיל 14.
הצבור מוזמן להנות מהם.

תכנון

ועדת תכנון דנה במספר נושאים שעל הפרק בראשם ביצוע תכנון מחדש של חלוקת המגרשים לבניה באזור "משק ילדים". התכנון הקיים צפוף מידי ומחייב ראיה מחודשת. במקביל יבחנו מספר חלופות לפינת החי.
עוד בתכנון - הקמת גינה קהילתית ,כרגע ישנן שתי חלופות להקמתה: מחוץ לגדר - לפני סככת המטוסים והחלופה השניה - ליד מגרש הכדור סל באזור שמתוכנן לקום בעתיד מגרש כדור רגל. הצוות יחליט בקרוב על החלופה שתבחר.

חינוך

עקב הגידול במספר הילדים במערכת הגיל הרך התאמנו במהירות את חלקו הצפוני של "בית שקמה" לגן ילדים חדש (גן מעיין). סודרו מתקני שירותים מתאימים, שופצה מערכת החשמל והוחלפה התקרה . הוקמה גדר חדשה סביב החצר והותקנו מזגנים, בקרוב גם יוכנסו רהיטים וציוד. תודה לאיתן קפלן שליווה את הפרויקט;
עוד בחינוך - התקיימו מס' מפגשים עם, נציגים מההורים והצוות לעניין של שכ"ל לשנת תשע'ד. הועלו רעיונות ואמצעים להוזלת עלויות החינוך והמערכת תעשה מאמצים על מנת להקל ולו במעט על ההורים.
כמו כן החליטה ההנהלה לתגבר את ועדת החינוך בנציג מהתושבים הגרים ברשפים וכן נציג נוסף מהמתיישבים המיועדים לשכונת שלפים וזאת על מנת להגביר את שיתוף הפעולה והשקיפות בין כל הזרמים.

נוער

מדריך נעורים חדש בשם שימי התחיל בעבודתו עם הנוער וכבר התקיימו פעילויות רבות וטיולים . נאחל לו ולנוער בהצלחה;

פנסיה

התקיים דיון נוסף בהנהלה לגבי תקנון הפנסיה לאחר שתוקן והותאם בעקבות שיחת ההסבר שהתקיימה עם החברים , הערות החברים והערות נציג התק"צ . סוכם על קבלת נתונים נוספים לגבי אפשרויות הורדת גיל הפנסיה לנשים וההשפעות התקציביות הנובעות מתכנון זה.

ביטוח סיעודי

נמשכת בחינת החלופות לביטוח הקולקטיבי שהופסק בהוראת האוצר. נערכו מספר מפגשים עם סוכני ביטוח. בסופו של דבר סוכם על התקשרות עם גורם מקצועי בלתי תלוי שיבצע מכרז לביטוח סיעודי בין החברות וכן לביטוח סיעודי פרטני לגילאים עד 55-60. אותה חברה גם תסייע לקיבוץ להקים קרן סיעוד פנימית לגילאים 55-60 ומעלה שלקבוצת גיל זו ביטוחי הפרט יקרים מידי.

שיוך דירות

נמשך מבצע החתמת החברים שקיבלו חוזי חכירה על הדיווחים לשלטונות המס . אחרי מאמץ גדול והרבה מאד תסכולים בדרך, העביר המנהל את המפרטים המתוקנים לחלק מהחברים המשרתים במילואים, ההנחות מאוד משמעותיות. עדין נותרו עסקאות שלא קיבלנו במיוחד של יורשים וחברים שחתמו באיחור, לפי לוח חופשות ב"רשות מקרקעי ישראל" זה צפוי לקרות בסביבות נובמבר.

שלפים

בית הקבע הראשון הולך ומוקם בשכונה; הנהלת הקיבוץ והנהלת אגודת שלפים קיימו מפגש הכרות משותף , הוחלפו דעות וסוכם להרחיב ולהעמיק את המגעים בין שתי ההנהלות במיוחד עלה על הפרק נושא החינוך והצורך של רשפים לשמור על מסגרת החינוך הקיבוצי וחזון החינוך כקיבוץ במיוחד בעקבות ההצטרפות הצפויה של ילדי שלפים למערכת.

פרויקט "אגירה שאובה"

הפרויקט נכנס להילוך גבוה של הקמה והיזמים נמצאים בקשר עם הקיבוץ לצורך הקמת משרדים זמניים והכנת דרך גישה זמנית לפרויקט. ועדת התכנון אישרה ליזמים למקם את הקרוונים למשרדים במשטח על יד המכבסה לשעבר.

פעילות אתגרית

בזכות יוזמה ברוכה של חברים ותושבים כולל תושבי שלפים נערך מבצע התאמת השטח ליד מגדל המים לארוע פתיחת פסטיבל המעיינות והכנת המקום לפעולות אתגריות ופעילות פנאי באופן קבוע.

תודה רבה למתנדבים שעוד רבה העבודה לפניהם.

חגי תשרי

נופר ולירון סימו את פעילותן בתרבות ואנחנו מחפשים מתנדבים לארועי חג הסוכות . ארועי ראש השנה יפורסמו בנפרד.

שבת שלום

איתן
 
-
 

שימו לב!

חברת בסט-דיל שמתקשרת לבתי החברים ומפתה אותם בלשון חלקלקה והבטחות למיניהם לרכוש מוצרים ולבצע עסקאות דרך כרטיס האשראי שלהם, אינה מוחקת את מספר כרטיס האשראי בתום העסקה כמתחייב בחוק וממשיכה להשתמש בו ולחייב את החברים גם על מוצרים שלא הוזמנו ועסקאות שלא בוצעו ישירות. נא להיות ערניים וזהירים ולבדוק למי מוסרים את מספר כרטיס האשראי!

ובכלל - לא כל הנוצץ זהב הוא;


 
-
 
מזל טוב
למזל וחביב אלון
ולכל המשפחה
לנישואיהם של
הגר ומאור
 
מזל טוב
למרים קפלן
ולכל המשפחה
להולדת הנין אלון
נכד למיכל וטוביה
בן למאיה ורון

 
-
 
יום שלישי 20/8 רחצה לילית האחרונה לעונה זו; רגע לפני תחילת שנת הלימודים חברת הנעורים שלנו פותחת בית קפה בבריכה. כל ההכנסות הן לטובת הנעורים. כל מי שרוצה להכין עוגה או מאפה מוזמן להתקשר לנירית דיגה או שימי המדריך .

 
-
 
שבת שלום

 


לדף הבית