Kibbutz Reshafim, 10905, Israel -

דף מידע מס' 11 — 27/7/13

לחברים שלום

קיץ קיץ איזה חום...

מתוך עלון העשור – ערכים במבחן דף מס' 59 (חתומה צפורה ה.):

" 10 שנים הראשונות בחיי הקיבוץ הן השנים הקשות ביותר, בהן הקיבוץ ככלל וכל פרט בקיבוץ נאבקים עם קשייהם. הקיבוץ נאבק על בסוס משקו, על עצוב דמותו הקיבוצית, על גיבוש הסגנון והמסורת התרבותית ועל הצביון העצמי המיוחד לכל קיבוץ וקיבוץ. ואילו הפרט, כל חבר, נתון במאבק עם עצמו על גיבוש אישיותו הוא ועל דרכו ומקומו בתוך הקבוץ, ולא פעם אנו עדים לחולשת דעת הפוקדת את חברינו בתקופת בראשית זו, כי ההכרעה על דרכם בקיבוץ אינה חד- פעמית. החברים הנאבקים בלבטיהם מכריעים בכל פעם על חייהם בקבוץ."


ועכשיו כשאנחנו כבר בני 65 , אנחנו עדין דנים בעצוב דמותו של הקיבוץ , על גיבוש הסגנון והמסורת התרבותית ועל הצביון העצמי המיוחד שלנו ככלל, והחברים נאבקים על עקרונותיהם ועל מציאת מקומם בקיבוץ המתחדש.


 
-

 

וגם זה קרה לנו

בסוף חודש יוני העביר מנהל מקרקעי ישראל את התשלום השני והאחרון עבור הפיצוי בגין הקרקע שהועברה לטובת הקמת שכונת שלפים. סכום התשלום הועבר למשקי עמק בית שאן ופרע את כל ההלוואות שנשארו לקיבוץ בארגון הקניות.

נכון להיום אין לקיבוץ כל חוב לארגון הקניות ולמעשה הקיבוץ סיים את ההסדר הפיננסי שנחתם עם המערכת הבנקאית בתחילת שנת 2008 ועמד בכל התחייבויותיו! קיבוץ רשפים יוצא לדרך חדשה ועתידו תלוי בידיו בלבד!

שבת שלום
יורם


 
-

 

ומה עוד?

לאור עידכון מחירי המים מרשות המים ומאפיקי מים – להלן המחירים החדשים החל מ - 1.7.2013

מחיר ישןמחיר חדש
חבריםכמות א₪ 4.50 ₪ 4.57
חבריםכמות ב₪ 10.00₪ 10.17
תושביםכמות א₪ 5.59₪ 5.68
תושביםכמות ב₪ 10.93 ₪ 11.12
המחירים כוללים מ.ע.מ

בברכה
המזכירות


 
-
 
נוה סגל
עם גיוסך לצה"ל–
מאחלים לך בהצלחה!

 
-

 

מפת"ק נמסר

הנה מגיע חודש אוגוסט ועמו מעבר המשפחות המגיעות אלינו כל אחת ממקום אחר בארץ וכל אחת מהן נמצאת בשלב זה או אחר במתווה הקליטה שלנו.
  • עינב וליאור מילר פורמן עם בנם אמרי כבר כאן והם גרים בסמוך לניצה פזי.
  • אסנת ולירון קבלו רופאיזן עם בנם שי מגיעים ומשתכנים בדירה שהשאירו רות ואריה שגב.
  • שגיא ונעמה סלע עם ילדיהם מגיעים וישתכנו בדירה של משפחת ימיני.
  • אדוה סלע ובן זוגה מגיעים וישתכנו בדירה של משפ' מדר.
כמו כן מצטרפים:
  • משפחת שמבן אור ונירית עם שני ילדיהם, משפצים את החלק הצפוני בבניין התאילנדים ליד רותי אזולאי.
  • משפחת מורדיש נועם וחן עם שני ילדיהם ישתכנו בדירה של משפ' לינוונד.
  • משפחת ציפר יואב ואורטל עם תינוקם משתכנים בדירה שפינוי נופר וויטאיה (שעברו לדירה אחרת.)
  • משפחת ארנן גיל ורז עם בנם יצטרפו ויגורו בדירה של שלומי וחיה.

סה"כ 16 מבוגרים+ 10 ילדים.

ברוכים המצטרפים – שנדע להמשיך ולהאיר את הדרך לקליטה והעצמה קהילתית.


 
-

 

מהמרפאה

לחברים שלום;

החל מחודש אוגוסט המרפאה תהייה פתוחה על פי הפרוט בטבלה, הוספנו ימים/שעות ואנו מנסים להגיע במהרה ליציבות במרפאה.
כמו כן תתחיל לעבוד אצלנו אחות טיפת חלב לטובת נשים הרות, תינוקות, פעוטות וילדים.

שעות פתיחה המרפאה לחודש אוגוסט יהיו:

יום א'יום ב'יום ג'יום ד'יום ה'יום ו'
קבלת אחות10.00-17.0013.30-17.307.00-14.007.00-11.007.00-14.008.00-11.00
קבלת רופא14.00-17.007.30-11.0011.00-14.00
בדיקות דם7.00-8.307.00-8.307.00-8.30
אחות טיפת חלב13.00-18.00

בנוסף

יעל אייזנר- רכזת הרווחה של התק"צ התארחה במועצה שלנו , בפגישה איתה דובר רבות על תפקוד המרפאה הקיבוצית ומקומה של אחות הקהילה "החדשה". חשוב להביא זאת לידיעת כולנו:
כיום לאחות במרפאה קיבוצית מותר לקחת דם, לתת עירוי במצב חירום, להפנות למיון ,לחלק תרופות ולבצע סוגים שונים של טיפולים ואבחנות, אין לה אישור לתת לאדם שאינו אח/ות לגשת לחדר תרופות!
דרכי ההתנהלות במרפאה שהיו מקובלות בעבר אינן מקובלות היום והשינויים ממשיכים להתרחש לאורך השנים.
היו מקרים בקיבוצים שחברים הגישו תביעות בגין רשלנות רפואית של אחיות וכדי להגן עליהן ועלינו החברים, הוגבלו סמכויותיהן של האחיות והוגדר תפקידן .
לדברי יעל אייזן השינוי הזה קשה לחברים רבים בקיבוצים ולוקח זמן רב עד שיודעים/מבינים מי, מה, כמה ולמה, לכן חשוב להתאזר בסבלנות ולזכור שהאחיות שנמצאות במרפאה לא תמיד יכולות לעזור גם אם הן מאוד רוצות.
אנחנו, עובדות הרווחה: שולה, יונה, בתיה זמינות ואם יש בקשות, הבהרות או קובלנות נשמח לעזור.
רק שנהייה בריאים!
 
-

 

בחינוך

סדנאות

בתחילת חודש יולי התקיימו סדנאות שבהן דנו בחזון החינוכי של הקהילה. בסדנאות השתתפו כ- 50 איש-הורים, סבים, וחברים נוספים שהחינוך חשוב להם. הדיונים התנהלו באווירה טובה, פתוחה ומקבלת. הועלו בהם הנושאים העיקריים שחשוב לאוכלוסיה לשים עליהם דגש על מנת להיות גאה בהם כמו חינוך דמוקרטי וסובלני, מערכת חינוך היוצרת ומטפחת קשר משמעותי עם הקהילה והמקום.

מערכת המאפשרת לכל ילד ונער למצות את הביטוי האישי, ומחנכת בוגר עצמאי עם יכולת חשיבה, אדם מעורב ותורם. מערכת הדואגת שיעבדו בה צוותים קבועים, מקצועיים ומחויבים ועוד.
את התהליך הובילה שרה כרמי מניר דוד שהיא יועצת אירגונית, ואת הסדנאות הנחו לאורה זינגר ורחל תדהר, מירי ליבנה ויוסי רופאייזן , רובי סגל ועידית שירזי.

השבוע ישב צוות מצומצם אשר ניסח את החזון החינוכי של הקהילה על פי הנאמר בסדנאות, למסמך אחד. בקרוב הוא יפורסם לקהילה ולאחר מכן לאישור הנהלת הקהילה. אין ספק שדיונים כאלה מחזקים אותנו, ותורמים לקיום חברה הפתוחה לדעות שונות ומחויבת להחלטותיה.

תשלומי הורים בגין חינוך ילדיהם

השבוע התקיימה שיחת הורים רבת משתתפים שבה הוצג תקציב החינוך על כל מרכיביו באופן כללי. הועלתה בקשה של ההורים לבדיקת יעילות מערכת החינוך והקטנת תשלומי ההורים. סיכמנו לקיים בדיקה של הנושא בהשתתפות איתן בלינקוב, הנהלת החינוך ו- 4 הורים שהתנדבו לכך (אתי האן, אוהד לביא, אורן גדיש וניבה שור).

דווחה מירי כפרי.


 
-
 
על מנת לארגן מחדש את מחסן ציוד/רהוט הילדים -
חברים/סבים שיש ברשותם ציוד שלא בשימוש כמו מיטות קטנות לתינוקות, עגלולים וכו' - בבקשה החזירו לאנדריאס על מנת שגם אחרים יוכלו להשתמש להנות ולהחזיר.
ציוד כזה יכול לחסוך להורים צעירים הרבה מאוד כסף!

 
-
 
ליאיר ואסתי אברמובסקי
ולכל המשפחה
להולדת הנכדה ליאן
בת לחגי ולירז
נינה לבן ציון

 
-

 

שיוך דירות

מי שקבל שוברים מהמנהל לתשלום דמי ההיוון יחד עם חוזי החכירה ועוד טפסים ולא הודיע לי על המועד שמעונין להגיע לחתימה על פי המועדים שפורסמו, בבקשה עשו זאת בהקדם.
אפשר לחתום גם לפני שמשלמים את השובר.
למועד החתימה יש לבוא עם ת. זהות.

צביה


 
-

 

נעורים

בימים אלו נפרדו חברי מועדון הנעורים ממסיימי י"ב. מצורפת הברכה בה נפרדו הבוגרים מחבריהם: הצטרפנו למועדון כשהמבנה שלו עוד היה בבית הישן ליד הנדנדות. היינו שם שנה אחת ועברנו ביחד עם ניר למבנה הנוכחי החדש.
במהלך השנים החלפנו מדריכים רבים, עשינו גיוסים למען המועדון- ביניהם מיוני תמרים ומשימות מטעם הקיבוץ, עזרנו להפעיל חגים, לצבוע את הברכה, עברנו פעולות רבות, יצאנו לאין ספור טיולים, ויותר מכול נהנינו מכל רגע! כבר מהשנה הראשונה שלנו, הוקסמנו ממאפייני המועדון שכללו אווירה של אחדות ושמחה סוחפת. תמיד חשבנו כקבוצה שאנחנו הכי טובים, אפשר בעצם להגיד- "ידענו". המועדון תמיד היה רועש ושמח, ותמיד אחד מהבנים הצעירים קיבל מכות על אחת הספות.
בטיולים ונסיעות עם קיבוצים אחרים תמיד היה בולט כמה המועדון מאוחד וכמה כיף לנו אחד בחברת השני. לאורך השנים לא תמיד היה קל, מדריכים רבים התחלפו, מה שיצר לעיתים תחושה של כעס וחוסר אונים, היו הרבה משימות למועדון שלא תמיד היה רצון לבצע, ולעיתים המועדון הגיע לרמות לכלוך והזנחה חדשות.
אך המיוחד במועדון לא השתנה אף פעם: תחושת הגאווה האופיינית לרשפים, השמחה והצחוקים, העבודה הקשה והמסירות, ההתמדה, עבודת הצוות והאהבה אחד לשני ולקיבוץ! כל שנה נפרדים מהי"בניקים של אותה שנה, ועתה הגיע תורנו. מבין כל הדברים שסיימנו השנה, הפרידה מהמועדון נראית הכי קשה. גם אם לא תמיד הגענו למועדון, או יצאנו לכל הטיולים, תחושת השייכות ל"מועדון רשפים" תמיד גרמה לנו לגאווה ולתחושה שיש לנו "בית", ו"אחים".
חברי המועדון האהובים, חלקכם הייתם אתנו יותר, חלקכם פחות, אבל נהנינו אתכם תמיד ואנחנו מקווים שתיהנו מהמועדון כמו שאנחנו נהנינו, ושתמשיכו את הערכים שלו. שכבת י"א האלופים!!! כבר השנה התחלתם לקחת חלק פעיל בהנהגת והובלת המועדון! הייתם לנו חברים אהובים ויקרים! אין לנו ספק שאתם תמשיכו להנהיג את המועדון באותה מסירות ואהבה, ואנו מקווים שלא תישכחו אותנו כל כך מהר! אם תצטרכו עזרה או עצה בכל תחום שהו, אנחנו תמיד כאן!
שימי, לא יצא לנו להכיר אותך כל כך, אבל אנחנו בטוחים שתהיה מדריך מצוין ושתגלה מהר איזה ילדים מדהימים יש לך להדריך.
נירית, תודה על ההשקעה וההקשבה השנה, ובהצלחה בהמשך! אנחנו תמיד נהיה חלק ממועדון רשפים, ונמשיך להסתובב בארץ עם האף למעלה, בהתאם למסורת!
בהצלחה לכולכם בהמשך הדרך!

באהבה אין סופית שכבת י"ב 2013: יאיר בן טולילה, נוה סגל, אייל מזרחי, גל דקל, מיכל דפני, רז מנדלסון, יובל לוי, מור לוי.

(בימים אלו יוצאות יובל, רז ומיכל לשנת שרות. כל היתר מתגייסים ממש בקרוב. ישר כוח לכולם!!!)


 
-

 

 


לדף הבית