Kibbutz Reshafim, 10905, Israel -

דף מידע מס' 8 — 31/5/13

מהנעשה בקהילה

בריכת השחייה

בהפעלה הראשונית של הבריכה ארעה תקלה קשה, מים חדרו והציפו את חדר המכונות וגרמו לנזק כבד. אנחנו פועלים לשקם את הנזקים ולהשלים מחדש את כל הציוד שנהרס. אנחנו מקווים להשלים את התיקונים תוך שבועיים.

תשתיות

כביש 2 הדרומי, בוצעו כל החיבורים וההתאמות למדרכות הקיימות, הוזמנו עמודי התאורה והקבלן יתחיל בקרוב בסלילת המדרכות. לאחר השלמת הסלילה תבוצע סלילת הכביש באספלט. לגבי כביש – 3 הצפוני - הקבלן השלים את הנחת השכבה הראשונה ועתה הוא מבצע את סלילת השכבות הנוספות של המצעים.

בריאות

המרפאה מאוישת כעת ב – 2 אחיות . עקב הגידול בצרכים, צורך בשירותי נכים, ופרטיות לרופא, נערכה פגישה במרפאה וסוכם לאחד את המרפאה עם החדר הצפוני על ידי פתיחת דלת, לבצע בחדר ההמתנה שרותי נכים במקום המחסן שיש במקום ולשנות את איוש החדרים כך שלרופא תהייה כניסה נפרדת מחדר ההמתנה.

חינוך

לאחר שהיינו בספק לגבי התוספת הנדרשת בכמות הילדים לגן נוסף , נוספו הילדים החסרים בעקבות הצטרפות משפחות נוספות ובקרוב מאד נתחיל בביצוע התאמת בית שקמה לגן ילדים לאחר שמהנדס מטעם משרד החינוך ביקר במקום והנחה לבצע עבודות התאמה על פי התקנים. שכ"ל - לאחר מספר דיונים ובדיקת ההוצאות בחינוך, סוכם גובה שכ"ל לשנה הבאה והוא הופץ להורים, לצערנו הגזרות הכלכליות כבר באות לידי ביטוי במחירים כמו לדוגמא התייקרות המזון, חשמל, ונסיעות וכד'.

תאורה

תאורה זמנית בוצעה בכמה מוקדים על מנת להאיר אזורים שהוחשכו בעקבות פרוק התאורה הקבועה. סיור במועצה אזורית בני שמעון – מזכירי עמק המעיינות ביקרו השבוע בכמה ישובים כגון משמר הנגב ודביר, בישובים אלו מתבצע תהליך צמיחה דמוגרפית על בסיס הרחבות וגם קליטה לחברות במודלים שונים. הסיור המחיש לנו עד כמה המסלול של קיבוץ רשפים הוא המסלול הנכון והמועדף מבחינת החברים הוותיקים וגם החדשים לעומת המסלולים "הפתלתלים" שמונהגים בקיבוצים שעדיין לא השכילו לבצע את ההפרטה המלאה וההכרחית.

שלפים

בעקבות סיום עבודת הפיתוח של שלב א' בשלפים, יש מגמה להתרכז כעת בעריכת המתווה המוניציפאלי. תושבי השכונה יכללו בתוך הוועד המקומי של רשפים ומצד שני התושבים מאוגדים באגודה קהילתית שלהם, שהיא תפעיל את רוב השירותים לתושבים. עיקר עבודת ההכנה למתווה המוניציפאלי תתמקד בהסדרת הקשר בין הוועד המקומי של רשפים לאגודה הקהילתית שלפים.

מתקני משחקים וספורט

הוזמנו מתקני הספורט בטבע והפרויקט יתבצע לקראת סוף יולי ליד מגרש הכדור סל. בעקבות דרישות של הרשויות הסרנו מספר נדנדות לא בטיחותיות בגן השעשועים ובמקומן יותקנו בקרוב מתקנים חדשים לפי בחירת נציגי ההורים.

קליטה

משפחה נוספת התחילה לשפץ בימים אלו את אחד הבתים שפינו העובדים התאילנדים ועוד שני בתים נמצאים בשלב מאד מתקדם של שיפוץ. בשכונה החדשה כבר הוגשו 2 בקשות להיתרי בניה ויש עוד בדרך.

שיוך דירות

לפי המידע ממחלקת חוזים חקלאיים במינהל יש סיכוי להעברת המפרטים הכספיים לחברים של חוזי החכירה בעוד מספר שבועות.

שבת שלום

איתן


 
-

מאי 2013

לחברים שלום;

לאחר חמישים ושבע שנים שחיינו בקיבוץ, החלטנו עקב הנסיבות שנוצרו, לעזוב ולהתחיל את הפרק האחרון בחיינו במקום אחר. אין זה קל אך אנו שלמים עם כל מה שעשינו ומלאי סיפוק כי הגשמנו את חלומותינו – בנינו יחד עם חברינו את הקיבוץ ובו זמנית בנינו את עצמנו ואת משפחתנו. אנו רוצים להודות לכל אלה שהיו שותפים לנו בעשייתנו במשך השנים הרבות ובמיוחד לכל אלו שאמרו מילה טובה, תמכו ועזרו בכדי להקל על יציאתנו. רשפים יישאר מקום יקר לנו תמיד כי בו השקענו את חיינו, נמשיך לעקוב אחרי המתרחש גם מרחוק.
אנו מאחלים לחברים שימשיכו בבניית הקיבוץ, בתים, תשתיות וגם בבניית חברה שתדע לשקול ולשאול את עצמה על איזה בסיס של עקרונות וערכים היא רוצה לחיות. חברה שתשמור ותפעל לפי ה"תקנון" המגן על הפרט והקיבוץ, חברה בה החבר ירגיש מרוצה וגאה במה שנעשה בתוכה, חברה בה יהיה גשר היכרות בין החברים הוותיקים לחברים החדשים.

להתראות!

אריה ורות שגב


 
-

חזון חינוכי של קהילת רשפים

הנהלת החינוך קבעה לעצמה מטרות עבודה לשנה זו. אחת המטרות הייתה להגדיר מחדש את החזון החינוכי של קהילת רשפים, כחלק מתהליך לעבודה החינוכית בשנים הקרובות. כלומר, מהו החינוך בקהילה , איזה חינוך אנחנו רוצים, מה הם היעדים והערכים שלפיהם נחנך ועוד...
כידוע לכולם, אנחנו חיים וחווים שינויים רבים בקהילה, ביניהם גם שינויים דמוגרפיים. שינויים אלו מתבטאים גם בדעות השונות של האנשים לגבי התפיסה החינוכית. כדי שנוכל להמשיך ולנהל את מערכת החינוך בהתאם לרצונה של הקהילה, עלינו לבדוק ולהבהיר לעצמינו מהי התפיסה החינוכית שלנו. לאחר מכן נוכל לתרגמה לתוכנית עבודה יומיומית.
אי לכך, החלטנו להיכנס לתהליך שבו יתקיים דיון פתוח של הקהילה בנושא. בדיון יגובשו החזון, הערכים והיעדים שיהוו את התשתית לפעילות של מערכת החינוך. הם יסוכמו כמסמך שיעבור את אישור הנהלת הקיבוץ ויובא לידיעת הציבור בשיחת הקיבוץ.

הדיון יתקיים ביום שישי ה- 5.7.2013 בשעות 8.30-12.30 במועדון לחבר. הדיון פתוח ומוזמנים אליו חברי הקיבוץ ותושבים אשר רואים את עתיד חינוך ילדיהם במערכות החינוך ברשפים.

את התהליך מלווה שרה כרמי מקיבוץ ניר דוד. שרה היא יועצת אירגונית ניהולית בכירה שליוותה תהליכי שינוי ומיזוג במערכות חינוכיות כמו: איחוד בתי הספר התיכוניים במועצה האזורית "אשכול", איחוד מערכות החינוך בגיל הרך בדרום רמת הגולן, איחוד "גאון הירדן" במועצה שלנו ועוד... כמו-כן, היא עוסקת ביעוץ וליווי מנהלי בתי ספר בתחום הארגון והניהול.
כולנו יודעים שהחינוך הוא לב ליבה של כל חברה – בואו להיות שותפים ולהשפיע.

סמנו לכם תאריך זה והגיעו לדיון.

נמסר ע"י מירי כפרי בשם הנהלת החינוך.


 
-
 

לתשומת לבכם;

החל מ – 1/6/13 המרפאה תהייה פתוחה גם בימי שישי בין השעות 08:00-11:00.

עד למציאת פתרון טוב יותר, ניתן לקבל שרותי בריאות בשעות הערב ב"ביקור רופא" בבית שאן (במקום שהיה עדימור). שעות הפעילות של "ביקור רופא" כל השבוע כולל שישי שבת בין 19:00-23:00 בערבי חג, חג וחול המועד
יש להתעדכן בטלפון 6101 * או 04-6276245.
עלות ביקור 79 ₪.

שנהייה בריאים;


 
-

ואלה הם ביכורי התינוקות שנולדו בקיבוץ השנה: (הוקרא בטקס חג השבועות)

 • אלמה דביר, ביתם של מנור ונטשה. – נכדה למיכל ועמי
 • רז גדיש יגל, ביתם של אורן ולירון. – נכדה לדוד ויונה נינה לסבתא פשה
 • מאור כפרי, בנם של אביגיל ויבין. – נכד לנאוה ואבישי נין לפילו
 • מעין עינב, בנם של חבצלת ואורי.- נכד לאמיתי ושרה נין לאסתר גודל
 • מאי בנדסק ביטון, בנם של נופר וויטאיה. - נכדה לאמנון ויהודית
 • רוני שחם, ביתם של אורן וטל.
 • מאיה שיפוני, ביתם של טל וסלע. נכדה ליוסי וצביה ונינה לאריה ואסתר
 • בר שפירא, ביתם של איילה ומאיר.
 • בשעות הצהרים נולד יונתן בנם של נתי ודרור שדה.
ומחוץ לקיבוץ נולדו
 • נין להיידה קוטנר בארגנטינה.
 • אלה של דינה ורפי, נכדה לשלמה כהנס. נינה לפוליה
 • נעמי של גל וענת, נכדה למירי ורפי, נינה לפילו כפרי.
 • מאיה של רותם ושלומי, נכדה לעדנה ונמרוד, נינה לניצה פזי.
 • נינה למרים קפלן
 • עומר של אנה ואורן, נכדה לוילמה.
 • יונתן של נחשון ושירין, נכד לטובה שטרן.
 • שנאור של שרון ורועי, נכד לבתיה וישראל תור.
 • שני של אורלי ודני, נכדה לרונית ומאיר יקטר, נינה לישראל קליין.
 • יהל של מתן ויונית, נכד למירי ורפי, נין לפילו כפרי.
 • יעל של יוני וענת, נכדה לתאו ונועה להב, נינה לרות דגן.
 • אמרי של עינב ליאור, נכד לסמי וסימה פורמן.
 • רונה של שירה ומתן, נינה לדורי.
 • מאיה של יניב ומיטל, נכדה לגילה ויוסי, נינה לחיה לביא.
 • אסא של אורנית ואלון, נכד ליהודית ורון סלע.
 • ובערב חג נולדה: ורד לאילן ורותי , נכדה ליוסי וצביה נינה לאריה ואסתר.

וסליחה אם פספסנו מישהו... מזל טוב וכן ירבו... ומי יתן ובשנה הבאה נכפיל את הבאת הביכורים.


 
-

מזל טוב
לדרור ונתי שדה
ולכל המשפחה
להולדת הבן יונתן
 
מזל טוב
ליוסי וצביה רופאיזן ולכל המשפחה להולדת הנכדה ורד
בת לאילן ורותי
נינה לאריה ואסתר רופאיזן
מזל טוב
לניבה ויוסי שור
להולדת הבן אורי
אח לליבי, נכד למאיר ורונית יקטר, נין לישראל קליין רופאיזן

 
-

 


לדף הבית