Kibbutz Reshafim, 10905, Israel -

דף מידע מס' 7 — 13/5/13

לג'-בעומר עבר, וכמו בשנים קודמות, ילדי כתה ו' והוריהם היו אחראים על הפקת החג שהועתק השנה לאזור התלתון, תודה לכם על הניווטים המשחקים המדורה ארוחת הערב והאווירה;
 
-

ערב חג שבועות יום ג' 14/5/13 שעה 17:00 – תהלוכה של כלים חקלאיים, טקס מסורתי, פיקניק
חג שבועות יום ד' 15/5/13 שעה 16:00 – הפנינג שבועות – תחרויות ספורט היתוליות

 
-

מהנעשה במשק

לחברים שלום;

דברים כו' פסוק ב' וְלָקַחְתָּ מֵרֵאשִׁית כָּל פְּרִי הָאֲדָמָה אֲשֶׁר תָּבִיא מֵאַרְצְךָ אֲשֶׁר יְהוָה אֱלֹהֶיךָ נֹתֵן לָךְ, וְשַׂמְתָּ בַטֶּנֶא, וְהָלַכְתָּ אֶל הַמָּקוֹם אֲשֶׁר יִבְחַר יְהוָה אֱלֹהֶיךָ לְשַׁכֵּן שְׁמוֹ שָׁם.

בענפי החקלאות בישראל היתה ירידה דרמתית של 20% ברווחיות בשנת 2012 וזאת עפ"י נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ולפי הניתוח המקצועי של הכלכלנית הראשית של התאחדות חקלאי ישראל רחל בורושוק.
ברשפים נפגעו חלק מהענפים אולם מנגד, ענפים אחרים הפתיעו לטובה ואיזנו את תמונת המצב כך שבניגוד לענפי החקלאות בישראל, ברשפים הסתימה שנת 2012 בדומה לשנת 2011 וטובה מהתוכנית השנתית.
סיכום השנה יוצג בקרוב לפני ועד ההנהלה של הקיבוץ ובהמשך בשיחת הקיבוץ.

מה גידלנו בשנת 2012;

לול

בלול נאספו 2,935,960 ביצים , 392,2000 ביצים יותר משנה קודמת והרווח בענף גדל בהתאם. בחודש יוני מסיימת להקת המטילות את תפקידה ולהקה חדשה תיכנס ללול במהלך חודש אוגוסט.

רפת

ברפת נחלבו 3,574 מיליון ליטר חלב כ – 113 אלפי ליטר פחות משנה קודמת אבל כמות גדולה מהמכסה ב – 296 אלפי ליטר.

מטעים

במטעים נקטפו 452 טון מנגו (יבול קטן מהצפוי עקב בעיות חנטה), 93 טון אבוקדו, 126 טון תמרים ו – 516 טון הדרים, שפע הפירות בקיץ 2012 יצר ירידה במחירי הפירות וברווחיות. בשנה זו נטעו 40 ד' מנגו מזן "נועה".

גד"ש

בגד"ש גידלו חיטה לתחמיץ ולשחת ותלתן אשר מועברים כמזון לרפת. אספסת ותירס לתחמיץ שמשווקים לרפתות חיצוניות, תירס מתוק שמשווק לשוק הטרי, אבטיח וחמניות.

מדגה

הענף המפתיע של השנה, בשנה זו שווקו 1,404 טון דגים, שנת שיא בענף.

ברצוני לברך ולהודות למנהלי הענפים וצוות העובדים על מסירותם ועבודתם הנאמנה בתנאי עבודה לא קלים ועל התוצאות המקצועיות הטובות בשנת 2012.

בשנה זו הועברו 268 דונם משטחי הגד"ש לטובת הקמת שכונת שלפים, הקיבוץ קיבל פיצוי עבור העברת הקרקע. סכום הפיצוי פרע חלק גדול מהחוב של הקיבוץ במשקי בית שאן.

כמו כן הופקדו 500,000 ₪ בחשבון נפרד עבור פנסיה עתידית לחברי רשפים. בחשבון זה צבורים כעת כמיליון ₪. הקיבוץ ממשיך לטפל בפרויקט אגירה שאובה בגלבוע ולהערכת היזם בחודש יולי תתבצע סגירה פיננסית מול המערכת הבנקאית והפרויקט יצא לביצוע על השטחים של הפרדס האזורי השייכים לרשפים ועל חלקה 20 של המנגו.

הקיבוץ פנה לחברת החשמל לקבלת אישור להקמת מערכת סולארית בינונית על הגגות של הרפת בגודל של 500 קילוואט בשיטת "מונה נטו", עם קבלת האישור הפרויקט יצא לדרך.

חג שמח לבית רשפים

יורם

מהנעשה בקהילה

לחברים שלום;

בריכת השחייה

בבריכת השחייה מבוצעות הכנות אחרונות לקראת פתיחתה בחודש הבא, הוחלף הרובוט הישן ונרכש מכשיר ניקוי נוסף על מנת לשמור על איכות המים.

תשתיות

בכביש מס' 2 (הדרומי) : הושלמו הכנות לביצוע המדרכות אחרי שתוקנו מס' קטעים לצורך התאמת נגישות טובה מהמדרכות הקיימות. לגבי כביש מס' 3 (הצפוני): התעוררה מחלוקת לגבי אחד ממגרשי החניה הצמודים לכיכר ובסופו של דבר סוכם על שינוי החניה בהסכמה. הקבלן עוסק כעת בהשלמת קו הביוב הראשי ולאחר מכן יתחיל בסלילת השכבות של המצעים בכביש.
ההנהלה קיבלה פניות מחברים/ות שגרים בקרבת העבודות בכביש 3 על כך שהעבודות גורמות להן סבל ומטרד. אכן רמת הרעש והאבק קשים מנשוא אבל הקבלן החליף מנהל עבודה שמתקדם במהירות גם תודות למזג האוויר שמאפשר זאת. אני מזמין את החברים לסייר בקיבוץ כנרת ובקיבוץ מסדה שסיימו באחרונה את פרויקט שיקום התשתיות ולראות ולהתרשם איך ביצעו כבישים וחניות בלב הקיבוץ באופן דומה למה שמבוצע ברשפים. הפרויקט שינה מאד לטובה את חזות הישובים, ייצר מענה לנגישות תחבורתית נכונה ולמחסור בחניות. למרות האספלט נשמר הצביון ואופי הקיבוצי הפתוח ומאידך נוצר מענה עתידי לחניות לרכב גם לדירות שכיום גרים בהם חברים ללא רכב אך בעתיד יתגוררו בדירות אלו משפחות צעירות שלכולן יהיה רכב אחד לפחות אם לא יותר מזה .
במסגרת הקיצוצים בתקציב המדינה הוקפאו התקציבים החדשים לשיקום התשתיות ממשרד החקלאות וישובים שעמדו לקבל את התקציב הבא יידחו למועד בלתי ידוע. כך שקיבוץ רשפים הצליח ברגע האחרון ובזכות מוכנות גבוהה מאד לזכות בתקציב הייחודי הזה. קיבוץ רשפים אינו נכלל בהקפאת התקציבים והעבודות שסוכם עליהן נמשכות במימון משרד החקלאות.

שכונה

עבודות החשמל לקראת סיום, לאחר השלמתם תבוצע סלילה באספלט של הכביש.

משכנתאות

קרן ק.מ.ע של התנועה הקיבוצית יצאה במבצע בימים האחרונים יחד עם בנק המזרחי למתן הלוואות לבניה חדשה (עד 700,000 ₪) ושיפוצים (עד 300,000 ₪) לחברי קיבוצים כך שאת הערבות להלוואה נותנת הקרן מאחר והנכס עדיין לא רשום על שם החבר כבטחון להלוואה. מידע מפורט יותר נמצא באתר הקיבוצים.

מרפאה

אחות נוספת התחילה לעבוד במרפאה להקלת העומס, שמה של האחות הוא אוקסנה נאחל לה כניסה קלה לעבודה . אנו מקווים שנוכל בהמשך להוסיף שירותי טיפת חלב לאימהות הצעירות (הודעה מסודר על פעילות המרפאה תפורסם בהמשך).

נוי

6 עצי תמרים שהפריעו לתכנית הפיתוח הועתקו ונשתלו מחדש ע"י צוות הנוי במקום תמרים שנפלו בשנים קודמות באזור חדר האוכל, המועדון ותחנת ההסעה. מתוכננת נטיעה נוספת להשלמת החוסרים באדיבות אביק ליבנה ורונן .

סחנה

חוּדש המנוי לסחנה; המנוי מקנה:
  • זכות כניסה לגן השלושה – ללא תשלום לכל חברי רשפים.
  • זכות ביקור ללא תשלום במוזיאון לארכיאולוגיה אזורית וים תיכונית שנימצא בגן.
  • זכות כניסה ללא תשלום לאתר "חומה ומגדל".
  • אפשרות לקיים אירוע סגור של חברי הקיבוץ בשעות שאחרי הפעילות הרגילות בגן – במחיר עלות בלבד (1,500 ₪).

מועדון

לאחרונה סוכם על סיפוח המועדון לחבר, אחזקתו והפעלתו, לאחריות התרבות ברשפים . בימים אלה מסיים משה רוזנבלום את עבודתו כאחראי על המועדון לחבר ונופר ביטון תהווה כתובת למועדון והפעלתו.
אנו מודים למשה על עבודתו במועדון במשך השנים, על היוזמות בהזמנת התערוכות לטובת החברים.

חג שמח

איתן


 
-

לתשומת לב כולם;

עקב עבודות שיקום התשתיות ברשפים החצר חפורה במקומות רבים, חלק מהדרכים חסומות למעבר ולכן כלי רכב רבים נוסעים בדרכים חלופיות, על הדשאים וליד בתי המגורים ובתי הילדים שלנו.
אנו פונים לנהגים ולכלל האוכלוסייה להקפיד על כללי הזהירות; ילדים ומבוגרים מסתובבים על המדרכות והדשאים לכן בבקשה- מי שאינו חייב להגיע עם רכבו עד הבית שימנע מלעשות זאת, מי שמוכרח להכנס עם רכבו ולנסוע על המדרכות אנא סעו לאט ובשיא הזהירות!
על מנת להמנע מאסונות מיותרים – הקפידו על כללי הבטיחות וסעו לאט!
 
-

ספורט

מרוץ שליחים "הר לעמק" - הפועל רשפים.

בתאריך 25/4 -26/4 התקיים מרוץ שליחים "הר לעמק", מרוץ שליחים קבוצתי היחיד מסוגו בארץ. המרוץ נמשך 24 שעות, ביום ובלילה למרחק של 220 ק"מ בנחלים, בהרים, בוואדיות, בין ישובים, אתרים היסטוריים, בשטחים חקלאיים, מהרי הגליל העליון (תל חי) ועד לעמק יזרעאל (צומת נהלל).  כ-8 רצים בני רשפים התארגנו למרוץ יחד עם צוות לוגיסטיקה לתמיכה ברצים.
הקבוצה- הפועל רשפים - ע"ש ארז אשכנזי ז"ל, שהשנה ימלאו 10 שנים למותו, כללה את הרצים: אמיר ליבנה, גיורא לוי, יונתן דפני, אילן גדיש, גל כפרי, עמרי תור, אור קריגר ואביב אשכנזי. כל  משתתף רץ בין 3-4 מקטעים בין 5-14 ק"מ כל קטע .
הקבוצה סיימה במקום 16 מתוך 78 קבוצות במקצה עממי, ובכללי הגיעה למקום 70 מתוך 204 קבוצות של 8 רצים. הרצים עמדו במשימה הגופנית המאתגרת בכבוד רב, המטרה בשנה הבאה להיות בעשירייה הראשונה.

אביק ליבנה


 
-

תודות

תודה לכל מי שעזר ותמך בתקופה האחרונה ונסע לשבת בבית החולים, בכך סייע רבות. קיבוץ רשפים עדין קיבוץ שחבריו תומכים זה בזה!
ו. הבריאות
 
-

בשם החברים המבוגרים ולא רק, אני מבקש להודות לבתיה תור על המסירות הרבה בה היא עושה את עבודתה גם מעבר לשעות העבודה הרגילות ומעבר למה שמחייב התפקיד, על היחס ותשומת הלב, כי זה לא מובן מאליו; תודה!

בשם החברים - יצחק ברוש


 
-

berele אנו מודים לאורנית סלע על עיצוב הלוגו החינני של ברל'ה , תודה!
 
ההורים והילדים


 
-
מזל טוב
לאיילה ומאיר שפירא
ולכל המשפחה
להולדת הבת בר
אחות לטל ורותם
-

טעימות מהארכיון לשבועות. קטעים מתוך טכסים ראשונים של חג שבועות על אדמת אשרפיה. החיבור לאדמה, לחקלאות, לעמל הכפים, והשימוש בשפה הגבוהה, היו חלק בלתי נפרד מחיי החברים.

ערב החג תשי'ז 1957

טקס הבאת הביכורים

.... כרוז א: למועד שבעה שבועות יום עצרת ביכורים, כפי שכתוב ב"ספר הספרים" נברך אדמתנו שנתנה את פריה, וכשם שאבותינו פארו את שם יה, אנחנו את היוגב נהלל ונשבח, לעובד אדמתו נשיר "למנצח"!
למנצח על מלאכת מכונה חדישה
למנצח על שפעת אדמה עתיקה
למנצח על זרע זבלים ודשנים
למנצח על פריון אדמת רשפים!
כרוז א' היום, במועד ביכורים
עינינו נשואות למשובח בגידולים
הגידול שאף הוא צמח ועלה
על אדמת רשפים הטובה, הדשנה:
יעלו הבנים, יוצאי חלצינו
יעלו הילדים - ....

מתוך חג הביכורים תשי"ג 1953

.....פוליה: בזה אני פודה את בכורינו, קודש לקרן הגואלת את אדמת ישראל.
פוליה: ברוך אתה בכפר – הקהל – "ברוך"
ברוך אתה בשדה - הקהל – "ברוך"
ברוך פרי אדמתך – הקהל– "ברוך"
ברוך פרי עבודתך - הקהל– "ברוך"
ברוך אתה בצאתך- הקהל - ברוך אתה בבואך!


 
-

שיהיה לנו חג שמח;

 
-

 


לדף הבית