Kibbutz Reshafim, 10905, Israel -

דף מידע מס' 6 — 26/4/13


 
-

ארועי יום השואה, יום הזיכרון וחג העצמאות הסתיימו, הטקסים היו מכובדים והחגיגות שמחות ומגוונות, תודה לצוותים המארגנים, למתנדבים ולמשתתפים הרבים!
 
-

וכבר אנחנו בלג-בעומר

ילדי כיתה ו' מזמינים אתכם לחגוג את החג
ביום ראשון' 28.4.13 בשעה 17:30
יציאה לפעילות ממגרש הכדורסל ע"י משק הילדים
(ראו פרטים בנפרד.)
ומתארגנים גם לחג שבועות....

 
-

לחברים שלום;

תשתיות

בשכונה החדשה עבודות הנחת מערכת החשמל והכנות לתאורה נמצאות בשלב מתקדם.

בפרויקט שיקום התשתיות הוותיקות השגנו סכום נוסף שיסייע להתקדם שלב נוסף בפרויקט ויאפשר לנו גם לקדם ביצוע חלק גדול יותר מהכביש הצפוני (כביש מס' 3).

עוד בביצוע - קו הביוב הצפוני מכיוון מזרח עד בית שקמה שהנחתו הושלמה .

הקבלן יתחיל בשבוע הבא את חפירת המבנה לכביש הצפוני ולכן כל האזור יחסם לתנועה במקביל יפתח ציר גישה חלופי עד לתלתון וציר נוסף מאחורי "משק ילדים" עד צבר ודבש כולל שטח שינוקה ותתאפשר בו החניה, החברים מתבקשים להתאזר בסבלנות עד להשלמת ההתארגנות .

בכביש הדרומי (כביש מס' 2) מתקינים את אבני השפה והנחת שכבת המצעים האחרונה לפני האספלט. כמו כן הושלמו כל ההכנות לתאורה, הונחו שרוולים לתקשורת, הונח קו מים חדש ראשי שיחליף בעתיד את הקו הישן.

בהזדמנות זו אבקש לציין כי תוכניות הפיתוח של הכבישים והחניות נעשו על בסיס תב"ע (תוכנית בנין עיר) שבוצעה על ידי הקיבוץ לפני כ – 8 שנים. משרד החקלאות שהוא מתקצב את עיקר הפרויקט שעלותו מעל 3 מיליון ₪ , מקפיד על ביצוע העבודות בהתאם לתוכניות שאושרו לפני זמן רב, לכן כמעט לא ניתן לבצע כיום שינויים בתוכניות העבודה. ברור שביצוע עבודות בסמוך לבתי חברים איננו תהליך פשוט ויש חברים שמפעילים לחצים רבים על מנהלת הפרויקט לביצוע שינויים שאינם ניתנים לביצוע. למרות זאת אנחנו משתדלים במגבלות שבהם נתון הפרויקט להענות ככל הניתן לבקשות.
עוד ראוי לציון שעבודה בתוך אזור מבונה היא תהליך שונה לחלוטין מפיתוח תשתיות בחלקה פנויה ללא מכשולים ותשתיות קיימות. תוך כדי עבודה מתגלים אין ספור הפתעות כגון קווי תשתית לא מסומנים או בעיתיים, עצים שהתכנון לא לקח אותם בחשבון והם נעקרים או שצריך לשנות את התכנון על מנת להציל אותם.
בפרויקט מעורבים גורמים לא מעטים שהתאום ביניהם מצריך תמרון לא פשוט, כמו: מח' ההנדסה של המועצה , צוות הפיקוח של הפרויקט, הקבלן המבצע, מתכנן הפרויקט ,מתכנן הנוף ומתכנן החשמל, איתן קפלן ועדנה פזי שהיא המקשרת בין החברים לפיקוח ולקבלן , מרגלית שצריכה לתקן את כל הצנרת הישנה והחדשה שניזוקה בכל נגיעה של הציוד הכבד, ואנדריאס שכל קריעת כבל טלפון או אינטרנט מריצה אותו לתיקונים.

אמנם עכשיו קשה אך בעוד מספר חודשים כל המאמץ הזה יהיה מאחורינו ונוכל להנות משימוש בתשתיות חדשות ונוחות.

חינוך

בשבועות האחרונים ביצענו בדיקה יסודית של עלויות המערכת על מנת להכין את תחזיות התפוסה של מבני החינוך ובעזרת כלים אלו עדכנו את תעריפי שכ"ל לשנה הבאה. התעריפים יפורסמו בקרוב. בנושא ההתארגנות של מבני החינוך- אנו ממתינים למהנדס ממשרד החינוך שינחה אותנו לגבי הדרישות להתאמת "בית שיקמה" לגן ילדים, במקביל אנו מכינים למועצה את כל המידע הנדרש להעברת מבנה גן כוכב הישן לבעלות המועצה לקראת שיפוצו בשנה הבאה.

רווחה

ברווחה יש כעת עומס רב, בתיה וצוות הרווחה , העו"ס וחברי הנהלת הקרן לעזרה הדדית מאד מעורבים וכולם משתדלים לעזור ולהקל ככל הניתן.

בריאות

סוף סוף, לאחר מאמצים וחיפושים רבים תכנס בהקדם אחות נוספת לעבודה במרפאה; כניסתה תקל על המערכת, על עינת האחות ועל החברים. שנהייה בריאים!

שבת שלום

איתן
 
-

מערכת הבריאות ברשפים זקוקה למתנדבים שישבו ליד חבר/ת קיבוץ המאושפז/ת בבית החולים. מי שיכול ומוכן, בבקשה ליצור קשר עם בתיה לטלפון 8-362 (0547860362).
 
-

 


לדף הבית