Kibbutz Reshafim, 10905, Israel -

דף מידע מס' 2 — 8/2/13

טו בשבט מאחורינו וכבר מתכוננים לפורים, מכינים את החלל בחדר האוכל לקראת החג, מתחילים בחזרות והתארגנות, פרסומים נוספים יגיעו בהמשך.
 
-

מהנעשה בקיבוץ

תשתיות ותיקות

המשקעים הרבים שירדו גרמו לעיכוב משמעותי בעבודות הפיתוח. אזור הכביש שנחפר על מנת למלא אותו במצעים הפך להיות בוצי כל כך שלא ניתן להמשיך בעבודות ללא שהשטח יתייבש לחלוטין לפחות כ 3 שבועות ללא גשם. לאחר בדיקות של אנשי מקצוע ההמלצה כרגע להמתין להתייבשות ולא לנסות לקדם את הסלילה כי טיב הכביש בתנאים אלו עלול מאד להיפגע ונהיה עדים לתופעות דומות שהיו בכביש שהתמוטט ליד המכבסה לשעבר.

בנוסף לכל אלו, ביצוע עבודות הביוב של הקבלן היו מאד לקויות (נעשו בדיקות מעבדה על ידי הפיקוח שהראו שקיעות של הקווים) והוא יאלץ לפרק קטעים משמעותיים ולהתקינם מחדש. מובן שאנו לא מוכנים להתפשר על איכות הביצוע למרות הסבל הרב שנגרם לחברים ולתושבים בגין החפירות והבוץ .

על מנת לשפר קצת את הבטיחות התקנו תאורה זמנית מול הגנים על מנת לאפשר מעבר בשביל הארעי בשעות החשכה.

עבודות פיתוח בשכונה

את העבודות הללו מבצע קבלן אחר שכבר כמעט השלים את הנחת התשתיות המים והביוב . גם בשטח זה מזג האוויר מעכב את העבודות וממתינים להתייבשות הקרקע. בעקבות תוספת תקציבי פיתוח לפרויקט זה, היקף העבודה הוגדל ותבוצע השלמת תשתיות תת קרקעיות לכל 18 מגרשים, כולל טיפול בכביש שצמוד לשכונה ממזרח. ביצוע תשתיות אלו יקלו מאד על המשתכנים בשכונה שלא יאלצו לחוות אחרי שיאכלסו את בתיהם עבודות פיתוח לתשתיות תת קרקעיות בקרבת הבתים. לצורך בניית קו הביוב בשורת המגרשים המזרחית תועתק התנועה מכיוון גדר המערכת לכיוון צומת מרכזיית החשמל לתוואי זמני ממזרח למרכזייה והמקלט וגם נסלל תוואי זמני לשכונה הצפונית בין הזיתים.

שלפים

עבודות הפיתוח לפני סיום. שני מעבירי מים גדולים, אחד ליד הלול ואחד ליד כביש 669 פורקו חלקית ויבנו מחדש בעקבות דרישה של רשפים מאחר ולא נעשו בהתאם לתנאים שהשטח מכתיב.

הסדרי תנועה - בתוכנית לאחר איכלוס חלקי של שכונת שלפים תפורק הגדר בין רשפים לשלפים ותבנה גדר היקפית עם מרכיבי ביטחון משותפים לרשפים שלפים ושלוחות . התנועה לעין מודע תועתק לציר אחר לחלוטין ולא תעבור בכביש הקיים . התנועה החקלאית של רשפים תתאפשר בכביש לעין מודע שיהפך לכביש פנימי בין רשפים לשלפים באמצעות שערים חשמליים ממזרח וממערב. בשלב זה, למשך שנתיים לפחות הותקנה גדר זמנית עם תאורה במרכז הכביש הזה כאשר צידו הצפוני מהווה את כביש המערכת של רשפים וצידו הדרומי הציר לעין מודע.

פנסיה

צוות הפנסיה יחד עם היועמ"ש והיועץ הפנסיוני השלימו את ההצעה לתקנון פנסיה מקיף לחברי הקיבוץ. התקיים דיון ער בהנהלה בהצעת התקנון , הועלו סוגיות שונות לבדיקה נוספת והכוונה לקיים דיון נוסף בהנהלה בנושא זה בטרם יועבר התקנון לעיון החברים ולאישור באספה.

שבת שלום

איתן


 
-

לירדן גודל
עם גיוסך לצה"ל
מאחלים לך הצלחה

 
-

פתיחת המשחקייה במתחם הספריה העונה לשם "ברל'ה".

לקול צהלותיהם של המוני ילדים בכל הגילאים ולרווחת ההורים והסבים – נפתחה ברב עם "המשחקייה"! למעלה מ 100- משתתפים , מחציתם מבוגרים – התכנסו ובאו ביום רביעי 28/1/13 אחה"צ במזג אויר סוער ונהנו לבלות יחד שעה וחצי של כיף צרוף.

המשחקייה מותאמת גם לילדי ביה"ס ומכילה פינות רבות של ישיבה על המזרונים ועל כסאות סביב שולחנות הפעלה ובהיקף – הכורסאות. הספרנית נמצאת וגם ספריית הילדים מצטרפת ל"חגיגה".

יש להקפיד לשמור על כללי זהירות/ בטיחות ולנהוג במתקנים ובמשחקים כאילו הם בביתו הפרטי של כל אחד . עם תום כל ערב הפעלה – (ראשון ושלישי אחה"צ) נשארים שני תורנים לסדר ולנקות (רשימת התורנים לחודש פברואר התפרסמה בנפרד). אשרינו ואשרי ילדינו שאנו זוכים למקומות מפגש כאלו.

אכן – "ברל'ה" מהווה קונכייה מתאימה לבאים בתוכה!


 
-
 
מזל טוב
לטל וסלע שיפוני
להולדת הבת מאיה
אחות לעידן
נכדה ליוסי וצביה
נינה לאריה ואסתר רופאיזן
מזל טוב
לתאו ונועה להב
ולכל המשפחה
להולדת הנכדה יעל
בת ליוני וענת
נינה לרות דגן
מזל טוב
לעינב וליאור מילר
ולכל המשפחה
להולדת הבן אמרי
נכד לסמי וסימה פורמן

מזל טוב
לקובי וקנין מכלבו אליה
ולכל משפחתו
להולדת הבן לישי

 


לדף הבית