Kibbutz Reshafim, 10905, Israel -

דף מידע מס' 1 – 18/1/13

מהנעשה בקהילה

לחברים שלום;

תשתיות

גשמי הברכה יצרו עיכובים בעבודות וקשיים עקב הבוץ הכבד . העבודות ימשכו לאחר שהקרקע תתייבש מספיק.
בפרויקט התשתיות בשכונה המערבית, החברה הכלכלית צפויה להגדיל את היקף העבודות ולכלול ביצוע תשתיות תת קרקעיות נוספות לכל 18 המגרשים.

בנושא התקשורת

סוכם על ביצוע הכנות להנחת סיב אופטי לכל בית בשכונה החדשה שיונחו במקביל לתשתיות הביוב מהמרכזייה של רשפים לכיוון מערב. תשתיות לטלוויזיה לשכונה יונחו ממבנה התלתון.

שלפים

התקיימה פגישה במח' החינוך של המועצה לאחר שנתוני הרשמת הילדים לשנה הבאה התקבלו סוף סוף גם ממשפחות שלפים. תמונת המצב מראה שאנו קרובים מאד לכמות הנדרשת לגן ילדים נוסף לאור זאת אנו בוחנים יחד עם המועצה את היעדים ל – 2014 כולל בניית גן נוסף ברשפים.

תכנון

צוות תכנון יחד עם ההנהלה קיימו מפגש עם אד' ערן מבל עורך הת.ב.ע של הקיבוץ. בפגישה הועלו שאלות שונות בעיקר לגבי סוגיית החניות בקיבוץ והצורך בחשיבה מחודשת לגבי הסדרי התנועה בקיבוץ. בפגישה הובהר שמידת הגמישות בתכנון הסדרי תנועה חדשים בקיבוץ היא מאד מוגבלת מאחר ותוכנית החלוקה שעל פיה נערכים בימים אלו חוזי חכירה לחברים במינהל היא תכנית תקפה ומאושרת שעברה את הליך בוררות עם החברים, ולכן כל שינוי של אזורי חניה איננו יכול להתבצע באמצעות שינוי גבולות של מגרשי חברים. לכל היותר ניתן לבצע שינויים מינוריים באזורים שבהם יש שטחי ציבור והם מאד מוגבלים. עוד סוכם בישיבה שלאור הנתונים הללו לא תעוכב הפקדת הת.ב.ע בסמכות מחוזית, התוכנית תמשיך להתקדם בוועדה מחוזית למתן תוקף. ועדת תכנון תגיש המלצות להנהלה לגבי תכנון מחדש של אזורים שעדין לא שווקו לקליטה וחלופות לחניות במקומות שכן ניתן לטפל בהם.

תעריפי מים

בעקבות החלטות רשות המים לייקור תעריפי המים החל מינואר 2013 והמגבלות החדשות על "אפיקי מים" התאגיד האזורי, נכפה עלינו להעלות בחדות את תעריפי מי השתייה. התעריפים החדשים החל מ-1.1.2013 יהיו:
חברים תושבים
כמות א' (הכמות המוכרת) 4.50 ₪ לקוב 5.59 ₪ לקוב
כמות ב' (כל כמות מעל הכמות המוכרת) 10 ₪ לקוב 10.93 ₪ לקוב

חברים שאין להם עדיין מד מים שני לטובת מי גינות יכולים לבחון מחדש את הכדאיות לאור התייקרות זו ולהזמין אצל איתן קפלן מד מים נוסף.

פנסיה

היועמ"ש יחד עם היועץ הפנסיוני , מרכז המשק ומנהל הקהילה קיימו פגישה על מנת לברר את הסוגיות התקציביות הקשורות בעדכון תקנון הפנסיה. בעקבות הפגישה יבוצעו עדכונים נוספים בתקנון המוצע שיובא לדיון בישיבה הקרובה של צוות פנסיה .

תרבות

פורסם מכרז לרכז/ת תרבות בקיבוץ אך עד כה לא היתה הענות. אנו פונים לחברים שמעוניינים בתפקיד ליצור קשר עם שמעון דיגה מש"א .

ומה בינתיים?

  • צוות פורים החל בהכנות וברורים
  • "רביעי בערב" סדרת ערבי תרבות במועדון לחבר ברשפים. בימי רביעי בערב, בין השעות: 20.30 ל-22.00 מפגשים עם אנשים ש"עושים עניין" (ראו פרסום נפרד על לוח המודעות)

משחקייה

המהפך במתחם הספריה קורם עור וגידים, החלל פונה מהמדפים, נצבע בצבע בהיר, הספרים שנותרו בספריה מוינו וסודרו על מדפים בצד הצפוני של החלל. בימים אלו מעבירים את הציוד שקיים וציוד שנרכש לצורך הקמת המשחקייה למבנה. בכוונת הצוות להכין ולפתוח את המתחם בהקדם. שוב נבקש למי שיש משחקים בובות כלים שמתאימים ... ומוכן לתרום למשחקייה בבקשה ליצור קשר עם טל שיפוני (רופאיזן) .
 
-

טו בשבט
הזמנה לאופק ירוק: טיול טו בשבט
שבת 2/2/2013 בין 09:00-13:00

 
-

מתוך הארכיון – טיול החודש

זבק שהיה איש טבע בכל רמ"ח אבריו, כתב במדור קבוע בעלון הצעות לטיולים באזור ופירט מה ניתן לראות בהם.
לפני 30 שנה הוא הציע טיול זה – מה השתנה? צאו וראו.....
"הנוף שסביבנו – צאו לגלבוע ! הרקפות כבר פורחות. החינוך שקיבל הקהל בשנים האחרונות לא לקטוף צמחי-בר, מוגנים ובלתי מוגנים נותן תוצאותיו ויש שפע של רקפות.
בוואדי מצודות והמורדות הסלעיים של הגלבוע אפשר לראות את הכדן הכחול בפריחתו. (לפני זמן קצר קיבלתי בצלים של כדן כחול מ...הולנד, שם הוא גדל כצמח תרבותי). לכדן הכחול עמודי פרחים קטנים בצבע כחול עמוק.
בוואדי מצודות אפשר לראות גם את הטבורית הנטויה בעלת העלים המעוגלים, בעוד שבוואדיות דרומים ומזרחית משם הופיעה טבורית הלבנון. עם שושנת עלים צפופה ועלים מאורכים. בצל העצים והסלעים פורחת לופית קטנה, פרח צנוע, ירקרק. בסביבה, ליד חמדיה מסתובבת להקה גדולה של שקנאים צעירים (חומים), חצי מבוגרים (לבן-שחור) ומבוגרים (לבן בגוון ורדרד) אחרי הגשמים שירדו, כדאי לבקר בסכר הירמוך, ליד נהריים. יש שם זרימת מים מרשימה ביותר.

מתוך עלון רשפים י"א שבט תשמ"א 16/1/1981


 
-

שבת שלום

 


לדף הבית