Kibbutz Reshafim, 10905, Israel -

דף מידע מס' 17 — 8/11/12

לחברים שלום;

שיוך דירות

  1. נבקש להביא לידיעתכם כי בנושא שיוך דירות – חל שינוי מהותי במינהל מקרקעי ישראל ביחס לסיווג ישובים לפי אזור העדיפות. קיבוץ רשפים היה עד כה מסווג באזור פיתוח א' ובהצעה החדשה של מועצת המינהל, רשפים ועוד ישובים נוספים בעמק המעיינות הורדו לעדיפות ב' . לשינוי אזור העדיפות ישנה השלכה משמעותית מאד לגבי גובה ההנחה בדמי ההיוון לה זכאים חברי רשפים. בהתייעצות עם היועצים המשפטיים של הקיבוץ הוחלט להמליץ לחברים לשלם ללא דיחוי את שוברי התשלום שנשלחו לפני כשבוע לחברים וזאת על מנת ליצור מסה קריטית של חברים שממשיכים קדימה בתהליך ומתוך הבנה שיש צורך לקבע את תוקף ההחלטות הקודמות של המינהל לגבי חברים שכבר נמצאים בתהליך ואשר הופנו למינהל לפני קבלת החלטה זו. להחלטה על שינוי אזור העדיפות יש השפעה לא רק על רשפים אלא גם על משתכני שלפים. המועצה וגורמים נוספים ינסו לשנות את רוע הגזרות ונקווה שהדבר יישא פרי.
  2. כידוע לכם, הפעלנו לחץ רצוף במינהל גם בעזרת גורמים נוספים על מנת לקדם את תהליך הפקת חוזי חכירה מהוונים לחברים. בשלב זה הגיעו שוברי התשלום לצורך פתיחת התיק במינהל. תשלום השובר הנ"ל מהווה אקט פורמאלי בהתחלת הטיפול בתיק במינהל. תשלום שובר פתיחת התיק הנו תנאי להתחלת הטיפול של המינהל בהפנית החבר והפקת חוזה חכירה מהוון בקשר עם דירת המגורים שאותרה לחבר. בשלב הבא לאחר תשלום המקדמות, המינהל יבצע שומה של שווי הקרקע של בתי המגורים , על מנת לקבוע את ערך המגרש לצורך חישוב דמי ההיוון .
  3. בבדיקת השוברים שחברים קיבלו התברר שישנם שוברים חסרים גם לגבי חברים ותיקים וגם לגבי נקלטים חדשים. ריכזנו את כל החוסרים ואנחנו נטפל בכך בתחילת השבוע במינהל.

נושאים אחרים:

פנסיה

ההנהלה קיימה דיון נוסף בהמלצות צוות הפנסיה . הצוות המליץ לאור אי הבהירות שנוצרה בתקופה האחרונה על מספר החלטות לתקופת ביניים - ההחלטות שהתקבלו : להיצמד לתקנות הערבות ההדדית בקיבוץ מתחדש המפנות לגיל פרישה חובה, כהגדרתו בחוק גיל פרישה 2004 (כיום 67 לגברים ולנשים). יחד עם זאת, לאור חוסר הבהירות והנוהג בקיבוץ, נקבעה תקופת מעבר המאפשרת לאשה שעברה את גיל 65 או שתגיע אליו במהלך השנתיים הקרובות , לקבל גמלה פנסיונית מגיל 65 ואילך. לגבי סוגיית תשלום פנסיה לחברות שהגיעו לגיל 65 וממשיכות לעבוד – המלצות בעניין יובאו על ידי צוות הפנסיה לדיון נוסף בהקדם בהנהלה. בנוסף לכך מבקשת ההנהלה מצוות הפנסיה להשלים לא יאוחר מ 6 חודשים תקנון פנסיה לאישור האספה.

סלילת כבישים בשלפים וברשפים

לצורך ביצוע השלמת הכביש המרכזי בין רשפים לשלפים ובניית צומת כיכר באזור כביש המערכת כיום, ייסגר קטע כביש המערכת מהלול מזרחה לתקופה של 1-3 חודשים. התנועה תהיה אפשרית ממערב רק לכיוון השער הראשי של הקיבוץ ולא באופן ישיר לשער המשקי.

תאורה בגן המשחקים

בקרוב תותקן תאורה בגן המשחקים על מנת להאריך את שעות הפעילות במקום.

עד כאן.

בכל שאלה ו/או הבהרה

שבת שלום

איתן
 
-
 
מזל טוב
למרים קפלן להולדת הנינה

 

מזל טוב
לעדנה ונמרוד פזי
ולכל המשפחה
להולדת הנכדה
בת לרותם ושלומי
נינה לניצה פזי

 

שימו לב
קופת בית תהייה פתוחה רק בימי שני בין השעות 12:00-12:30
איריס

 
-

נובמבר 2012

לכבוד : המזכירות

שלום רב,

אני מבקש לפרסם בדף מידע או בעלון המשק לידיעת החברים / התושבים :

רכב תפעולי (גולפית, קלאב-קאר, איזיגו, קושמן, ימאהה וכו' ) הוא רכב לכל דבר ועל כן מי שנוהג ברכב זה חייב ברישיון נהיגה של משרד הרישוי לפחות מסוג 1 (טרקטור) או ב' (רכב פרטי). כמו כן הרכב חייב לפחות בביטוח חובה. הוא מורשה לנהיגה רק באזור רכב תפעולי.

אני מזכיר זאת מפני שראיתי שאנשים לא יודעים על כך וקונים רכב כזה מבלי שיש להם רישיון. יש נטייה מובנת למי שמוכר לא להזכיר זאת. וודא שיש בישוב שלך אזור מוכרז של רכב תפעולי. עדיף לקנות קלנועית עם מושב יחיד או זוגי על ארבעה גלגלים, הנחשבת לכיסא גלגלים מבחינת החוק. גם לקלנועית מומלץ לעשות ביטוח.

בעקבות מספר תאונות חמורות שאירעו לאחרונה בארץ (בשער העמקים תאונה בין קלנועית לטוסטוס ושני הנהגים נהרגו) להלן רענון התקנה של משרד התחבורה :

תקנה 139 :

  1. לא ינהג אדם בקלנועית אלא לאחר שמלאו לו שש עשרה (16) שנים או שהוא נכה.
  2. לא ינהג אדם בקלנועית אלא אם כן מצבו הגופני והנפשי מאפשר לו להפעילה בבטחה.
  3. לא ינהג אדם בקלנועית אלא אם כן הוא בקיא בהפעלתה.

קלנועית חד מושבית מיועדת לנוסע אחד בלבד.
קלנועית דו מושבית מיועדת לשני נוסעים בלבד.
אסור לתת לילדים לנהוג בקלנועית גם אם נראה לסבים שהנכד נוהג היטב, בגלל הסכנה, החוק והביטוח.
אסור לקחת תינוקות וילדים על הברכיים או בכל מקום אחר כאשר נוסעים בקלנועית.

ראו הוזהרתם, כבר היו תאונות !!!

מי שאחראי על נתינת קלנועית לאדם אחר – יוודא שהוא כשיר לכך.

בברכה,

שמוליק פרמינגר
ממונה בטיחות


 
-

 


לדף הבית