Kibbutz Reshafim, 10905, Israel -

דף מידע מס' 15 — 12/10/12


 
-

חגי תשרי מאחורינו – תודה להדס וליאורה, לחברת הנעורים, ליוזמים ולכל המתנדבים הרבים שנתנו יד בהפקת ארועי החודש ולהצלחתם.

 
-

לחברים שלום

מהנעשה בקיבוץ

קליטה

הפעלנו פרסום באתר של הנגב והגליל ובעקבות כך גדלה כמות הפניות לקליטה בקיבוץ. כמו כן ארחו בסוכות בסוכה הגדולה ובאזור המועדון משפחות משלפים באירוע רב משתתפים שכלל משחקי ילדים הפעלות, יצירה ואתגרים וכן פינה למתעניינים בקליטה.

קרווילות

ביצוע התשתיות לקרווילות עומד לפני סיום והכוונה שעד לסוף אוקטובר יתבצע איכלוסן.

עבודות פיתוח תשתיות שלפים

מתקיימים דיונים עם המועצה וביום ראשון הקרוב יערך סיור לגבי הסגירה של קטע הכביש לעין מודע וביצוע עבודות כביש הכניסה לשלפים בתוך תוואי הגדר של הקיבוץ. מידע לגבי שלבי העבודה והסדרי התנועה של הציוד החקלאי והרכבים הפרטיים אנו נעביר לאחר שנקבל מגורמי המועצה את כל הפרטים.

שיוך דירות

לאחר לחצים כבדים על המינהל ובהתאם למידע שנמסר לנו השבוע , החלה במינהל עבודה פנימית על הכנת החוזים לחברי רשפים , נקווה שאכן נשמע בקרוב בשורות בעניין זה.

עבודות חשמל במגרשים

עבודות חשמל באזור הדרומי לקראת סיום לאחר שהתקבלו סוף סוף ארונות החשמל שאספקתם התעכבה. לצורך השלמת חיבור הבתים, ייעשו מספר הפסקות חשמל יזומות.

מדידות ומפות לתשתיות

אנחנו כעת מבצעים עבודה לאיחוד וריכוז כל נתוני התשתיות ברשפים על גבי מפות מעודכנות . כלי זה יאפשר לנו לנהל יותר טוב את עבודות התשתית והבניה ברשפים.

בריכת השחיה

הבריכה היתה פתוחה עד יום שלישי האחרון. אנו מודים לאביבה, לצוות המצילים ולכל מי שפעל בהפקת הארועים ולהנעמת השהייה בבריכה. התחלנו כבר בריכוז הצעות להמשך שידרוג הבריכה לקראת השנה הבאה , במסגרת הפרויקט יהיה צורך להחליף את גוף הבריכה בגוף תקני ולהפריד את בריכת הפעוטות מהבריכה המרכזית.

פנסיה

צוות פנסיה מתכנס יחד עם היועצת המשפטית לגיבוש נהלי פנסיה מעודכנים. לאחר שהצוות ישלים את עבודתו ויגבש המלצות, הן תועברנה לאישור ועד ההנהלה והאסיפה.

פרויקט תשתיות ותיקות

אנו מקווים שהפרויקט יצא בקרוב סוף סוף לדרך זאת לאחר שתקופת החגים עברה ולאחר שהמועצה החליפה חברת פיקוח .

שבת שלום

איתן


 
-
 
לליבנת לוי עם שחרורך מצה"ל
מאחלים לך
בהצלחה בהמשך דרכך

 
-

תשרי תשע"ג

שלום לכולם!

הנה מתחילה לה שנה חדשה. אצלנו בחינוך שנת הלימודים והעבודה התחילה כבר לפני שלושה שבועות. אנו מנצלות הזדמנות זו כדי להסביר בכמה מילים על התהליך שקורה ברשפים וכמובן לאחל ולברך.

רשפים קיבוץ קולט משפחות חדשות והרבה!! בשנתיים האחרונות השתלבו אצלנו כ- 12-15 משפחות שבחרו לגור כאן ולהכיר את מערכת החינוך שלנו יותר לעומק. ועוד היד נטויה. חלק מהמשפחות יבנו ברשפים את ביתן וחלקן יבנו ביתן בשלפים.

מהלך זה של קליטה הגדיל את מספר הילדים בכל שכבות הגיל שלנו מתינוקות ועד יב' ולכן הצריך הערכות שונה מזו שהיינו רגילים אליה ברשפים. גם השוני הגדול בין מערכת הגיל הרך לבין מערכת החינוך החברתי (בלתי פורמלי) מכתיב שינוי בהתנהלות ולכן הוחלט על מהלך של הפרדה בין הגיל הרך לחינוך החברתי. נירית דיגה נבחרה לנהל את החינוך החברתי (תלתון ונעורים) , וצביה בהלול נשארת לנהל את הגיל הרך.

יש למהלך זה השפעה חינוכית וכספית, כשהמטרה היא לנהל נכון יותר וטוב יותר את כל אחת מהמערכות. אנחנו נמשיך לעבוד בשיתוף פעולה, אבל ההפרדה תעזור לנו להתמקד בצרכים של כל שכבת גיל, בתכנים המתאימים, בעלויות הכספיות ובחיזוק הצוותים החינוכיים שלנו.

שינוי נוסף הוא כניסה של תנועת נוער "בני המושבים" להדרכה בקיבוץ.

תנועת בני המושבים פועלת במספר קיבוצים בעמק המעיינות ובשיתוף פעולה עם המועצה. כרגע אנחנו מחפשים מדריך לגיל הנעורים לאחר שימצא "מדריך בוגר" לנעורים (מד"ב) יכנסו "גרעינרים" של התנועה לעבודה שוטפת עם הילדים והנוער. אנו מאחלות לכולם שנה טובה שנת שפע, בריאות חינוך ובטחון.

צביה ונירית.


 
-
 
מזל טוב
למירי ורפי כפרי
ולכל המשפחה
להולדת הנכדה
בת לגל וענת
נינה לפילו
מזל טוב
לשרה ואמיתי גבע
ולכל המשפחה
להולדת הנכד
בן לחבצלת ולאורי
נין לאסתר גודל

 
-
 
התקבלה פניה מחברים להמנע ככל האפשר מלהיכנס עם רכבים ולנסוע על השבילים הפנימיים של הקיבוץ על מנת למנוע תאונות.
 
-
 
תזמורת "נשפני הגלבוע" בניצוחו של אריה רופאיזן – מסכמת שנה במופע שיתקיים במועדון שלקיבוץ רשפים בשבת 20/10/12 בשעה 11:00

 
-
 
בנות מגיל 18עד.... מוזמנות להשתתף בימי שלישי שעה 20:00 במשחק "כדור רשת" במגרש הספורט מתחילים ביום שלישי הקרוב 16/10/12.