Kibbutz Reshafim, 10905, Israel -

דף מידע מס' 14 — 14/9/12


 
-

שבת 15/9/12 שעה 17:30 בבית שקמה הרמת כוסית לציון ראש השנה תשע"ג ופתיחת תערוכת עבודות בנייר עיתון

יום שני 17/9/12 שעה 10:00 הכנת עפיפונים בשקמה ובשעה 16:00 יעף עפיפונים המסורתי מהשדה ליד הבריכה


 
-

לחברים שלום;

אנחנו נמצאים בפתחה של שנה עברית חדשה. קיבוץ רשפים ממשיך להתפתח ולגדול . מאמצי הקליטה נושאים פרי ומנגד הענפים החקלאים מניבים יבולים יפים וגם רווחים בהתאם.

התוצאות העסקיות של חצי השנה הקלנדרית הראשונה טובות מהצפוי בכל הענפים. תנופת הפיתוח בקיבוץ ובשטחים הסמוכים לו מחממת את הלב.

shlaffim
עבודות תשתית בשלפים
tunnel
חפירת המנחרה במפעל לאנרגיה שאובה

בשטחי הגד"ש בין רשפים לשלוחות התחילו לבצע את התשתיות לשכונת שלפים ואנחנו נמצאים בתחילתו של משא ומתן עם מנהל מקרקעי ישראל לצורך קבלת פיצוי עבור השטח שהועבר לטובת השכונה.

פרויקט אגירה שאובה מתקדם ונחפרה מנהרה באורך של 75 מ' לתוך בטן ההר.

לקראת השנה החדשה נתפלל לשנה ברוכת גשמים שירדו בעיתם ונאחל שתהייה לנו שנה בה נראה המשך הרחבת הקהילה, שפע ברכה בעמלנו ושפע יבול בשדותינו.

ותן ברכה / מילים מהתפילה

ברך עלינו את השנה הזאת,
את השנה הזאת.
ברך את כל מיני תבואתה לטובה
ותן ברכה על פני האדמה.
ושבענו מטובה וברך שנתנו
כשנים הטובות.
ותן ברכה ותן ברכה
ותן ברכה על פני האדמה.

שנה טובה לכל בית רשפים

יורם ארליך


 
-

עדכונים מהשטח

 • הסתיימה סלילת המדרכה החדשה . בימים אלה משלימים את שולי המדרכה ובהמשך גם יתבצע שיקום השטח מסביב.
 • מגרש הספורט – הגיעו העמודים לרשת הכדור עף והרשת תירכש בקרוב, הוכן קו של מי שתיה עד למגרש.
 • תשתיות ותיקות – הקבלן קיבל סוף סוף צו התחלת עבודה אך עקב חילופי חברת פיקוח במועצה התחלת העבודה מתעכבת עד לסגירה עם מפקח חדש.
 • גיזום עצים – התחלנו בביצוע גיזום עצים מסוכנים ברחבי הקיבוץ וזאת כפעולת מנע לפני החורף.
 • חשמל – הגיעו לוחות החשמל לצורך השלמת עבודות החשמל באזור הדרומי ואנו מקווים שעד לסוכות תושלם העבודה ויבוצעו חיבורי הקבע לבתים.
 • משולחן ההנהלה – ההנהלה התכנסה לדיון ראשון לאחר סבב הבחירות , אנו מברכים את צביקה נחומזון שנבחר להנהלה ומאחלים לו הצלחה ותודות לבתיה תור שהסתיימה כהונתה. חברי ההנהלה הם: אמיר גדיש, חיליק דהן, מירי לבנה, תאו להב, צביקה נחומזון, ויקי סגל, עמוס סגל, עידית שירזי .
  ההנהלה קיימה דיון בדוח ביצוע התקציב למחצית הראשונה של השנה . בעסקים הרווח החצי שנתי גדול מהתכנון. העסקים העבירו לאגודה בתקופה הנ"ל כשלושה מיליון ₪.
  בתחום הקהילה, בלטו ההוצאות החריגות בנוי שנגרמו ברובן כתוצאה מהכפלת מחירי המים. הוצאות אלו אמורות להצטמצם במחצית השנייה לאחר כניסת המערכת החדשה של מי הנוי לפעולה.
  סעיף נוסף שבלט בחריגה מהתכנון הוא סעיף שיוך הדירות, עקב הוצאות משפטיות כבדות לאור תביעות של כמה חברים כנגד האגודה. יתר ענפי הקהילה עמדו ביעדי התכנון התקציבי.
  ההנהלה קיבלה דיווח על ההשקעות שנעשות ויעשו בתחום התשתיות וההיקפים התקציביים הרבים המושקעים בפרויקטים אלה הן מתקציבים ציבוריים והן ממקורות הקיבוץ. ההנהלה קיבלה דיווח על פגישה שהתקיימה לבקשת רשפים בהשתתפות יו"ר המועצה וצוות המועצה לקיים דיון חוזר על הכספים שהקיבוץ היה אמור לקבל ממשתכני שלפים עבור שיקום תשתיות בישוב הוותיק וכן החזרים מכספי היטלי השבחה בגין שינוי יעוד הקרקע. אנו מקווים לתשובות חיוביות מהמועצה.
  ההנהלה החלה לעסוק בנושא הפנסיה וסוכם להכין בדחיפות נתונים פרטניים, במיוחד לגבי קבוצות חברים שאמורים לצאת לפנסיה בעשור הקרוב.
 • שלפים – עבודות הפיתוח של התשתיות בשכונת שלפים בעיצומן . מבוצעים קווי ביוב ותשתיות לכבישים. התקיים דיון בהשתתפותנו בנושא ביצוע עבודות תשתית בתוך שטח הקיבוץ והצורך בביצוע תאום מסודר ועקבי מאחר וקטע מהגדר הדרומית והתאורה יפורקו לצורך ביצוע העבודות.
 • קרווילות – הגיעו 2 הקרווילות החסרות וצוות חברת "הארגז" פועל במרץ על מנת להשלים את הבניה כך שהמשפחות תוכלנה להיכנס לאחר סוכות.
 • בית שקמה - מיכל דביר קיבלה את תפקיד אם בית של בית שקמה. יש לפנות אליה בכל בקשה לקיום אירוע במקום. התשלום עבור קיום אירועים של חברים בבית שקמה ובמועדון יהיה 150 ₪ לאירוע.
 • תאום פגישות עם עו"ס – נועה להב החליפה את נעמי ברוש כמתאמת פגישות עם העו"ס. בבקשה לפנות אליה בכל בקשה לתאום. אנו שוב מוקירים תודה לנעמי ברוש על השירות הדיסקרטי והיעיל לאורך השנים והכל בהתנדבות.
 • חברים שקבלו הודעה בדבר זכאות להנחה בחשמל מתבקשים להביא למנהלה את ההודעה. אנחנו נשלח במרוכז למירם את ההודעה על מנת לקבל את קריאות המונה של כל אחד מהזכאים, אותם נעביר לחברת חשמל כדי שתתקבל ההנחה.

שנה טובה לכל בית רשפים

איתן


 
-

מהחינוך — 30.8.12

שנת הלימודים התחילה וכל התלמידים חזרו לספסל הלימודים , הפעוטונים שלנו מלאים ילדים יותר מבשנים קודמות והשמחה גדולה!

השנה בימי ההערכות עשינו שינויים בפעוטון "דבש", בגן כוכב, ובבית תינוקות - קנינו מזגנים חדשים, צבענו והספקנו הכל והתודה לאיתן בלינקוב שאישר, ולגאלב שעבד בעיקר בלילות כדי להספיק להכין הכל כדי שנוכל לעמוד בלוח הזמנים ולפתוח בזמן את בתי הילדים.

החברים מוזמנים לבקר ולהתרשם. (מצורפות מילות תודה לאיתן)

שנה טובה

צביה בהלול - חינוך

...... "רק ילדים יכולים לצחוק, לכעוס, לבכות, לחבק, לריב, להשלים ולהתעודד – הכל תוך חמש דקות".... (עמוס אלנבוגן)

אנחנו שעובדות עם הילדים, בוכות, צוחקות, ונהנות איתם- רוצות לומר לך תודה גדולה!!

על שבוע ההערכות בו באישורך, שיפצנו והתאמנו, צבענו וניקינו את הבתים כדי שנוכל לקבל בהם הרבה ילדים חדשים וממשיכים. מזגנים חדשים, קירות שהופלו, צנרת ביוב שהוחלפה מחסן חדש שנרכש, והיד עוד נטויה!

אנו שמחות להיות שייכות לישוב שרואה בחינוך את אחד מעמודי התווך שלו!

תודה !!
מכל צוות הגיל הרך
רשפים 2012 .


 
-

מהארכיון – עלון העשור מתוך "דבר" 11/8/1948.

ישובים חדשים בעמק בית שאן.

לשנים עשר ישובי העובדים, שהוקמו בעשר השנים האחרונות בעמק בית שאן על אדמות הלאום, הוספו עתה בצנעה ובלי פרסומת שני ישובים חדשים, באדמת אשרפיה שבין מסילות לטירת צבי, מרחק 3 ק"מ מרוכסי הגלבוע, הישובים הללו על אדמה ממשלתית, שהיתה עד כה אסורה בהנאה ליהודים, והופקדה ע"י ממשלת המנדט למולך השממה והישימון. עם סיום המנדט הבריטי והסתלקות הכובש הזר, תוקן תיקון ראשון בשטח זה בעמק בית שאן. מיד לאחר כבוש העיר הערבית, תוך סערות קרבות בארץ והפצצות באזור, יצאו ששים בחור ובחורה משתי תנועות שונות לתקוע במשותף יתד ראשונה לשני ישובים חדשים בזו השממה.

אחוות יריבים פוליטיים.

מה שלא ניתן להעשות בימים כתיקונם מסתדר כרגיל באופן טבעי ובהבנה מלאה בימי מצור וחירום. הגופים המועמדים להתישבות על שטח של 5,000 דונם בבלוק זה הם קיבוץ "רשפים" של השומר הצעיר, וקבוצת "שלוחות" של הפועל המזרחי. והואיל וצרכי הבטחון בסביבה אינם מאפשרים פעולות הכנה בנפרד ותנאי השעה מחייבים עבודה במשותף עד השלמת התכנון והבטחת האמצעים, שוכנים שני הקבוצים בכפיפה אחת במחנה משותף, באחווה ובידידות.

מרחוק הבחנתי בשלושת הצריפים החדשים והאהלים המלבינים, ולאזני הגיע רעש הטרקטורים שחרשו חריש ראשון בשדות וקושטו בדגלים לאומיים לכבוד כ' תמוז.

אחד הבחורים מהפועל המזרחי הצביע על הדגל ואמר: דגל לאומי על טרקטור חורש באדמת ממשלה בעמק בית שאן חשוב יותר מדגל המונף על בית רגיל בישוב מבוסס.

מתהלכים האנשים בחצר אחת ועושים את רוב המלאכות בשיתוף, אך משמגיעה שעת האוכל פורש לו כל צד ל"חדר האוכל" שלו, שאינו אלא יריעת בד מעל לראש הקשורה בשני כלונסאות בפינת הצריף, כמגן מלהט השמש ממעל ואבק שדות מתחת. "המרחק" בין השולחנות הנפרדים אינו עולה על ששה מטר, ואף התפריט בארוחת ערב נראה אחיד וכשר אף למהדרין. אך גדול כוחו של החשש ו"בעניני רוח אין פשרות". חברים משני הקבוצים הביעו דעה בשיחה, שאלמלא "הנקודה הדתית" יכלו להמשיך בצוותא לאורך ימים. מקודם הוקם צריף מיוחד לחדר-אוכל משותף , אך מיד התברר לקיבוץ הדתי, שאנשי השומר הצעיר אינם מוכנים לדקדק כחוט השערה בעניני כשרות, בשר וחלב, ולמען לא תיפגם הידידות בויכוח על ביצה שנולדה בשבת, נפרדו המשטחים.


 
-

לאיתן קפלן,

מודים מקרב לב על הרצון הטוב ועל הנכונות לסייע לנו – בשקט האופייני לך, באדיבות ובסבלנות.

מודים ומוקירים,

משפחת שרון
 
-

מזל טוב
לאברהם ורקי שרון
ולכל המשפחה
לנישואיהם של
לילך ורגב

מזל טוב
לזהבה עזרא (מהמרכול) להולדת הנכדה

לטל שירזי
עם שחרורך מצה"ל מאחלים לך
הצלחה בהמשך דרכך

 
-

שנה טובה

 
-

 


לדף הבית