Kibbutz Reshafim, 10905, Israel -

דף מידע מס' 10 — 12/7/12

לחברים שלום

קליטה

בשעה טובה התקבלו עוד שתי משפחות לחברות ברשפים: משפחת נאמני רחמים ועירית עם שלושת ילדיהם ומשפחת מוסקו מיקי ואנה עם שלושת ילדיהם, ברוכים המצטרפים.
שתי המשפחות עתידות לבנות את ביתם במגרשים שהוכשרו, מגרש אחד של משפחת נאמני על יד מש' אברמובסקי הצעירה במקום מבנה רכבת שנהרס ומגרש של משפחת מוסקו מצפון לשכונת מוסד על יד המגרש של אילן וג'ין גדיש. אנחנו מבצעים כעת פרויקט של חיבורי חשמל למגרשי הנקלטים החדשים והפרויקט כולל גם חיבורי חשמל חדשים לדירות קיימות שהוזנו בכבלים עיליים. התכנון נעשה על ידי חברת מירם והביצוע בפיקוח של מהנדס החברה. העבודות נעשות על ידי איציק אזולאי.
עוד בנושא קליטה, אנחנו משלימים שיפוץ של דירה נוספת באזור "דירות הורים" לטובת דיור זמני ומשפחות נקלטים, יש כבר משפחה חדשה שבודקת אפשרות להתגורר בה.
בנוסף, חבצלת גבע ובעלה אורי ויבין ואביגיל כפרי חוזרים לרשפים - נאחל לכולם קליטה טובה!

מגרש ספורט

העבודות הושלמו ומסירת המגרש מהקבלן המבצע תעשה ביום רביעי הקרוב, בנוסף, השטח סביב המגרש יושר ונוקה מעשביה. בהמשך יוסדר הנוי סביב המגרש, יותקנו ספסלים ויוכן ארון לציוד. אביק לבנה הסכים להיות נאמן לפעילות במגרש ואנו מאד מודים לו על כך.

בריכת השחייה

בשעה טובה, ולאחר עבודה מאומצת של אביבה סלם מנהלת הבריכה קיבלנו "רישיון עסק" זמני לבריכת השחייה, רישיון זה מאפשר לנו לקיים את פעילויות הקייטנה בבריכה במקום לשלוח את הילדים לבריכות אחרות וכן להשכיר את המקום לאירועים פרטיים, לגבות כספים שבעזרתם נמשיך לפתח את המקום. ראוי לציין שעל פי הנחיות המשטרה כתנאי לרישיון העסק יש להציב מאבטח בכניסה לארועים, הנחייה זו מייקרת מאוד את העלויות.

ספסלים

לבקשת החברים הותקנו 5 ספסלים חדשים במקומות שונים בחצר.

מתקני מיחזור

הגיע מתקן מחזור נוסף (לבקבוקי פלסטיק ) הוצב ליד מקלט המוסיקה. וכן מתקן למחזור בגדים משומשים שהוצב ליד שכונת הבנים.

שלפים

פרויקט עבודות התשתיות לשכונת שלפים יתחילו בחודש אוגוסט וכבר התקיימה בחירה סופית של כ – 30 מגרשים בשכונה חדשה, יש לחץ רב של משפחות משלפים למגורים זמניים ברשפים. אנו מנסים לסייע להם ככל יכולתנו כולל מתן אפשרות להצבת קרוונים פרטיים אך מאחר והג"א מתנה גם מגורים בקרוון בממ"ד, הפתרון הזה הוא מאד יקר עבורם.
מערכת החינוך שלנו נדרשת כעת לבצע תחזיות גידול לשנים הבאות ומתן פתרונות במבנים נוספים שיוכשרו כמבני חינוך.

לוכד חתולים

התקבלה פנייה של חברים להזמין לוכד חתולים. על מנת להזמינו אנחנו מבקשים מתנדב/ת ללוות אותו, ללא ליווי הוא לא מוכן להגיע.

שבת שלום

איתן
 
-

צוות תיירות

הוקם ברשפים צוות תיירות; חברי הצוות הם : דוד גדיש, שמעון דיגה, אתי האן, יורם ארליך . בפגישה ראשונה של הצוות הוגדרה המטרה – לבחון הקמת ענף תיירות או מיזמי תיירות בקיבוץ רשפים. בפגישה עלו רעיונות שונים (מיזמי לינה לסוגיהם בקיבוץ ובסמוך לקיבוץ, מתחם אטרקציות בתוך הקיבוץ, יזמות של שיווק אתרי תיירות מעמק המעיינות לגורמי חוץ וכו') על הפרק עומד נושא הקמת חניון לילה ללינת שטח באזור עין מודע במסגרת פארק המעיינות. הנושא נמצא בבדיקה של היתכנות כלכלית ע"י מנהלת הפארק. הצוות מבקש מהחברים להעביר אליו כל רעיון שיש בנושא תיירות.

רשם - יורם


 
-

גרעין עודד מגיע לעמק ולפעילות אצלנו, דרוש ציוד במצב טוב לדירתם שכולל כלי מטבח, רהוט וכו...
פרטים נוספים אצל צביה מנהלת החינוך 8-196

 
-
 

לבאי הבריכה שלום;

לאחרונה היו בבריכת השחייה שני מקרים של צואה במים.

שימו לב; בכל מקרה כזה ,מוציאים את המתרחצים מהמים הבריכה נסגרת ומנקים את המים. על מנת למנוע מקרים דומים בעתיד ועל בריאות הציבור הורי הפעוטים והנגמלים נדרשים להכניס את ילדיהם למים אך ורק עם טיטול או בגד ים המיועדים לכך.

אין להכניס ילדים ערומים למים!!!

אביבה

 
-
 
מזל טוב
להיידה קוטנר
להולדת הנין
בארגנטינה

 
-
 

מתוך עלון רשפים מס' 148 חבל על כל ליטר. (1965-8)

זה כמה שנים אני חוזר על הפזמון "חבל על כל טיפה" . לא אגזים אם אשנה הפעם ואומר: חבל על כל ליטר. המצב הוא חמור מאד, אסביר בכמה מילים ואני מקווה שזה ישפיע שלא נבזבז מים. אני לוקח בחשבון שאולי לא כולם יודעים את המצב.

ובכן, אנו מקבלים מהמעין 22-24 מ"מ מים, בגלל עצירת הגשמים יש ירידה במפלס המים, אנו מקבלים השנה כ – 5 מ"מ פחות מאשר לפני שנה. המים החסרים מכבידים על כושר התימרון, המגדל כמעט תמיד ריק, המשאבה פועלת ללא הפסק, אם חלילה תהיה הפסקת חשמל ארוכה, או תקר אחר, נסבול מחוסר מים. (לשון אחר: נוציא את הלשון!) וזה בוודאי יהיה ביום חם ביותר של קיץ. אני חושב שאין זאת הפרזה!!

לתשומת לבכם, הרי כמה הוראות לשימוש במים.

גינות: הגינה זקוקה להשקיה פעם בשלושה ימים, לא יותר מבמשך שעה אחת , שורשי הצמחים אינם עמוקים והם לא נהנים מעודף המים. זה רק שוטף את החומרים המזינים, מדלדל את הקרקע, על כן, אל תפתח את הממטרה כשהנך הולך לעבודה, לסרט או... לישון.

טפטפות: אין לפתוח טפטפת לפני הפסקת צהרים, כן יש לסגור אותה, לכל המאוחר, עם שקיעת החמה. רצוי שזרם המים יהיה חלש, מסך מים סמיך אינו נותן לרוח לחדור. אל תתפלאו לקרוא שטפטפת אחת מוציאה 60-100 מ"מ מים לשעה.

בקשה קטנה: אם תתקלו בברזים מקולקלים, אנא הודיעו לי או לאינסטלאטור.

וזה הכל. אנא, נהגו בהתאפקות ונמנע מחיכוכים.

גרשון.


 
-
 

 


לדף הבית