Kibbutz Reshafim, 10905, Israel -

דף מידע מס' 9 — 22/6/12

-

לתלמידים היוצאים בימים אלה לחופשת הקיץ נאחל:
חופש מעניין מאתגר ומהנה;
ולמסיימי יב' שלוחה ברכת הצלחה בכל אשר תפנו;

 
-

לחברים שלום

עדכונים מהנעשה בקיבוץ

פרויקט קווי המים

הפרויקט מתקדם לקראת סיום והשלמת הזרוע המזרחית וכן חיבור שתי הזרועות למעגל ליד בריכת השחייה. אנו ממתינים להגעת המשאבה והתקנתה על מנת שנוכל להריץ את המערכת. לאחר סיום הנחת הצנרת נחל בתיקון המדרכות ובשיקום האזורים שנפגעו.

תשתיות חשמל

בשבוע הבא יחלו עבודות חפירת והטמנת צנרת חשמל ושיפורים נוספים ברשת החשמל על מנת לספק חשמל למגרשים של נקלטים חדשים, העבודה כוללת גם שינויים בחיבורי חשמל לבתים קיימים שסמוכים למגרשי הבניה. העבודות מבוצעות בפיקוח מהנדס החשמל של חברת מירם. במקומות שניתן יהיה, יעשו החפירות לתשתיות החשמל בצמוד לחפירות לקווי המים . מובן שאילו היו בידינו כל מקורות התקציב לחידוש התשתיות היינו מבצעים את מרבית התשתית תת –קרקעית. אבל מאחר ולעיתים לוקח שנים על מנת להשיג תקציב ממקורות חוץ לשדרוג התשתיות, אנחנו לא מעכבים את ביצוע העבודות למרות שיתכנו חפירות נוספות באותה גזרה.

פרויקט שיקום תשתיות ותיקות מתקציב משרד החקלאות

נערך מכרז לביצוע העבודות על ידי המועצה וכבר הוחלט על קבלן מבצע. עדיין "מטרטרים" אותנו בבקשות שונות אך אנו מקווים שבתוך מספר שבועות תחל גם עבודה בשטח.

ועדת תכנון

לאור ההאצה בכמות הפרויקטים ותוכניות רבות בהמשך, החליטה ההנהלה להקים צוות תכנון שירכז את הטיפול השוטף בכל הקשור בתכנון והעשייה הפיסית בתחום הקיבוץ.

קרווילות

הוכנו היסודות והתשתית לקרווילות – נכון להיום לא ברור מתי המבנים עצמם יגיעו מהיצרנים עקב תזוזות קרווילות ליעדים בלתי צפויים. המשפחות שהיו מיועדות לאכלס את הקרווילות , נמצאות בלחץ רב ואנו משתדלים לנסות לסייע להם ככל הניתן.

ת.ב.ע

תוכנית הפרצלציה קיבלה את אישור כל וועדות התכנון ופורסמה לתוקף ב"רשומות", כך שבידי מינהל מקרקעי ישראל יש כיום את כל הנדרש עבור הכנת החוזים לחברים . אנו פועלים במספר ערוצים כולל באמצעות יו"ר המועצה על מנת לזרז את ההליכים במינהל .

מתקני מיחזור נוספים לבקבוקים

בעקבות הסיור שקיימנו יחד עם נציגי איכות הסביבה של המועצה הובאו לקיבוץ מתקני מיחזור נוספים והוצבו ליד מקלט מוסיקה וליד שיכון בנים.

חידוש הסכם עם הוט וגדקום לשרותי טלביזיה בכבלים

ההנהלה אישרה את חידוש ההסכם עם החברות ל – 3 שנים נוספות. במסגרת ההסכם יינתנו חבילות עם ערוצים נוספים , פרטים על השידורים והתעריפים יפורסמו בנפרד.

חינוך

החום והבלאי הביאו לקריסת מזגנים ומקררים שיוחלפו בהקדם. וכן הוזמנו מספר רשתות צל חדשות להגברת ההצללה בחצרות.
לאחרונה התקבלו במערכת החינוך ברשפים פניות ממשפחות המיועדות לשלפים. עקב חוסר מקום בפעוטונים ביקשנו מהמועצה תקציב לשיפוץ בית נוסף. זה בלי קשר לתקציב הגדול אותו ביקשנו מה.ת.מת על מנת לשפץ את מבנה החינוך (גן כוכב הישן) שהתשובה לבקשה זו מתבוששת לבוא.

תקציב

ההנהלה קיימה דיון בדוח ביצוע התקציב לרבעון הראשון של שנת 2012. בתחום העסקי ישנן הישגים משמעותיים מעבר לתוכניות ובתחום הקהילה יש עמידה ביעדי התקציב. כמו כן אישרה ההנהלה תחת "כובע" של וועד מקומי את הדוחות הכספיים של הוועד המקומי לשנת 2011 .

לוכד חתולים

בשבוע הבא יגיע לוכד על מנת ללכוד את החתולים העזובים שמסתובבים בחצר, אנחנו מבקשים בדחיפות מתנדב מקרב החברים שילווה את הלוכד למוקדי החתולים (להתקשר למזכירות) נא שמרו על שלכם בתוך הבתים. על המועד המדויק תבוא הודעה!
ביום שלישי 3/7/12 שעה 19:00 במועדון תתקיים שיחת קיבוץ .

שבת שלום

איתן
 
-

מתוך עלון רשפים מס' 148 שנת 1965/6

בריכת השחיה

בתיכנונה של הבריכה נלקח בחשבון שהיא גם מאגר מים (900 מ"מ) לצרכי השקיה, הספקת המים לבריכה: מימי השקיה, דרך תעלה פתוחה באורך של כמה ק"מ. עם הנחת קו של "16, בניית משאבה על יד הפרדס וקבלת המים ב – 100-, השתנו כמה דברים: א. משאבת הבריכה נהפכה למשאבה משנית-המשאבות החדשות מכסות את השטח שלה. ב. המים מגיעים לבריכה בדרך חדשה של 3 ק"מ. תעלה פתוחה ועוד 3 ק"מ בצינור סגור.

מה גורם לכך שהמים בבריכה אינם נקיים? יש כמה סיבות: ירוקת, סחף , אבק, תיכנון לא נכון, ובני האדם.

 • הירוקת-אצה מתפשטת במהירות גם במים זורמים וגם בעומדים.
 • הסחף והאבק-הרוחות החזקות המנשבות על יד הגלבוע מעבירות הרבה אבק וליכלוך לתוך התעלה. גם כלי הרכב מקימים ענני אבק שנופלים במימי התעלה או לתוך הבריכה ממש.
 • תיכנון- הבריכה נחפרה בחלק הנמוך של השטח, יורדים אליה ולא עולים. בגלל זה, עלי שלכת ועלי דשא מכוסח מגיעים לבריכה. הדשא קרוב מדי לשפת הבריכה, הירק הנדבק לכפות הרגלים מועבר למים.
כיצד ממלאים את הבריכה? במידה שהדבר אפשרי, מכניסים יום יומיים קודם לכן גופרת נחושת. אמנם זה גורם לצריבות בעינים ותוקף את צינורות ההשקיה אבל משמיד את הירוקת לזמן מה. פעולה זו נעשית לא בבריכה ממש כי אם בראשית התעלה של -100. שם מכניסים גם שתי רשתות, לפני כניסת המים לצינור וזה עוצר את הליכלוך הגס. כמו כן שוטפים את כל צינור ה – "16 ב – 500-600 מ.מ. מים, מרססים את קירות הבריכה מחומר נגד ירוקת, ממלאים את הבריכה בזרם מלא במשך ½3 שעות ונותנים למים להשתפך לתעלת הניקוז, כדי להוציא את הליכלוך העליון. עכשיו... אפשר להתרחץ , לפי התנאים של היום. 3 ימים לאחר מכן, הירוקת מתחילה להתפתח, עלי דשא ואבק צפים על פני המים.

מה עיקר הבעיה?

 1. צינור ה 16" הינו עורק ראשי לכל רשת ההשקיה, הוא תפוס רוב שעות היום. קשה לשחררו ל 5-6 שעות הדרושות לניקוי ומילוי הבריכה.
 2. מצב המים חמור ואי אפשר להפסיד 500-600 מ"מ מים לשטיפה.
 3. לעיתים צריכים להשתמש בבריכה כמאגר יום יומי ואי אפשר להפסיד מים בכל מילוי.
האם אפשר לקבל מים צלולים? בהחלט כן!
 1. להכניס מים רק דרך צינור סגור.
 2. להגדיל מאופן ניכר את המדרכה, על חשבון הדשא.
 3. לעקור עצי שלכת ולנטוע ירוקי עד. כמו כן , לנטוע חורשה סביב הבריכה.
 4. לרכוש מכשיר חיטוי ברומי נטור או קלורי נטור מכשיר אשר גם מחטא וגם משמיד את הירוקת.
 5. לצבוע את קירות הבריכה מצבע מיוחד או לצפותם באריחי חרסינה.

 
-

מזל טוב
לאורן גדיש ולירון יגל
להולדת הבת רז
אחות לשירה
נכדה לדוד ויונה
נינה לפסיה

 
מזל טוב
למנור ונטשה דביר
להולדת הבת אלמה
נכדה למיכל ועמי

 
מזל טוב
ליאיר אסתי ובן-ציון
ולכל משפחת אברמובסקי
לרגל נישואיהם של
חגי ולירז

 
-

לדור דקל
עם שחרורך מצה"ל
מאחלים לך הצלחה בהמשך דרכך

-

 


לדף הבית