Kibbutz Reshafim, 10905, Israel -

דף מידע מס' 19 — 9/12/2011

לחברים שלום,

מצאתי לנכון לקראת סיום השנה האזרחית לסקור את הפעילות בתחום אחריותי שהתבצעה השנה ואשר מתקיימת בימים אלו וכן לפרט חלק מהתוכניות לשנה הבאה :

בוצע בשנה הזו

חינוך וספורט

בנעורים: נקלטה מדריכת נעורים חדשה העוסקת בין היתר בהעצמת פעילויות הנוער, ומקבלת סיוע להשתתפות בפעילויות ארציות כגון הרפסודיה.
במבני החינוך: הוחלפו גגות אסבסט, חודשו הגדרות סביב חצרות הגנים, הוחלפו מזגנים נצבעו בתים והוחלפו מטבחים.
התלתון שופץ וצויד מחדש לאחר השריפה שפרצה במקום, במקביל נעשה טיפול בכל התהליך הקשה והמורכב לקבלת השיפוי מחברת הביטוח.
תכנון גיבוי וליווי צוות החינוך וצביה בהלול, רכזת החינוך, בפעילות הדינמית במערכת החינוך הענפה. בתחום הספורט הושלמה תוכנית מגרש ספורט חדש כולל גיוס תקציב באמצעות המועצה - הפרויקט ייצא לדרך בחודשים הקרובים.

קליטה

אחד היעדים המרכזיים של ההנהלה הקודמת וגם הנוכחית הוא התנעת תהליכי קליטת משפחות חדשות לקיבוץ ועל כן בעבודה משותפת, שוטפת ומאומצת עם צמ"ד וו. קליטה, תוך למידה ושיפור התשתית הרעיונית לקליטה, נקלטו שבעה חברים חדשים , ביניהם בנים ובני זוג של חברים שממשיכים לקבל לווי וסיוע בתהליכים לקראת בניה, ועזרה בהכרת המערכת הקיבוצית שלנו. בתחום התשתיות הפיסיות לקליטה , שיפצנו דירות לקליטה ודיור זמני , הכשרנו מגרשים המיועדים לקליטה והסדרנו את כל מערכת הסכמי הקליטה ומתווה הקליטה. כיום אנחנו בקשר עם משפחות לא מעטות שמעוניינות להיקלט ברשפים.

פנסיה וביטוח

בהנחיית ההנהלות ובשיתוף עם יורם, מתוכננת העברת חצי מליון ₪ לקרן להבטחת תשלומי פנסיה עתידיים ותוכנית להעברה סכומים דומים מידי שנה מהעסקים לפנסיה , כמו כן ביצענו שינוי ארגוני במערך הביטוח והפנסיה . התקשרנו עם חברת "כנעני ביטוח" לליווי שוטף ומעקב בנושא הפנסיה של חברים ועובדים והעברנו אל החברה את הטיפול בביטוח האלמנטרי.

רווחה

ליווי מתמיד וסיוע לבתיה מנהלת הרווחה, שולה המזכירה הרפואית וסיגל גלעין העו"ס למתן מענה לבעיות רווחה ובריאות של האוכלוסייה המבוגרת, מתן מענה לסיעוד בבית ובחוץ, קשר עם גיל עוז ובתים סיעודיים חיצוניים.

בתחום הבינוי

שיפוץ מבנה שירותים בתעסוקון ביחד עם רותי סלע ומיכל דביר .יוזמה וחיפוש פתרון להשמשת הבית הסיעודי (בית שקמה) בפגישות עם יזמים פוטנציאלים.

ארנונה

המשך של חיסכון בתשלומי ארנונה על מבני ציבור ונכסים יצרנים במאות אלפי ₪ בעזרת הילה מהנה"ח. הדבר נעשה באמצעות ניתוח פרטני לעומק של נכסי הקיבוץ והעמדת תוכנית שהתקבלה במח' הגביה במועצה לביצוע חיוב נכון יותר של הנכסים הציבוריים בקיבוץ. חיסכון בעלויות תשלומי הארנונה גם באמצעות ביצוע אטימה של מבנים שלא בשימוש. השנה החיסכון הצפוי בתשלומי הארנונה יעבור את 100,000 ₪.

ביטוח לאומי

טיפול וביצוע של קבלת החזרים מהביטוח הלאומי לחברי קיבוץ שניכו מהם כספים בגין היותם חברי קיבוץ תוך שיכנוע המוסד להכרה במעמד המיוחד של חברי רשפים.

שיוך דירות

קידום תהליכי תכנון ת.ב.ע בסמכות מקומית ותוכנית הפרצלציה.
מתן מענה ממחושב למצב תשתיות בחלקות פרטיות בעזרת מוייסס. קידום הסכמים לשיוך הדירות בעזרת צביה והיועמ"ש , הכנת עשרות הסכמים מיוחדים, ליווי משפחות ומקרים מיוחדים בתחום הסכמי השיוך, החתמת מרבית החברים על הסכמי שיוך והעבר החברים למינהל מקרקעי ישראל לחתימת הסכם חכירה לדורות . ביצוע התאמות סופיות בחלוקת המגרשים וליווי טיפול משפטי בבעיות שהתעוררו, ליווי תחום המיסוי מול היועצים הרלוונטיים.

חברים בחופשה

טיפול בחברים בחופשה החל מטיפול בבקשות, הסכמים, קשר רציף ומתן מענה לבעיות.

השכרת דירות

בעזרת מרגלית, תכנון וביצוע מערכת מידע עדכנית ומפורטת של מערך הדירות להשכרה שמאפשרת מעקב שוטף והזרמת נתונים להנה"ח כולל תקבולים משכ"ד שמועברים לחברים/יורשים.

חזות ישוב ונוי

הותקנו באדיבותו של יעקב בוחבוט מפעיל פינת החי שולחנות ישיבה במוקדים שונים בקיבוץ, הושלם תכנון ובקרוב יתחיל גם הביצוע של פינת נוי חדשה בכניסה.

בנוי ביצענו מספר פעמים גיזום של עצים מסוכנים והתחלנו בישום שוטף של טיפול בגזם בעזרת ריסוק במקום שריפה.

חשמל ותאורה

ליווי ביחד עם יורם של מערכת ההסכמות מול חברת "מירם" מתוך ניסיון לשפרה והתאמה לאור ניסיון העבר. ביצענו פרויקט משמעותי של החלפת מרכזייה ראשית ותשתיות חשמל ענפיות, ביצענו טיפול מונע במרכזיות החשמל האחרות. התבצע שיפור ותיקון תאורת השבילים . וכן ביצענו תאורה חדשה באזור משחקי הילדים והנוער.

פינת משחקים

בימים אלה מתבצעת בעזרת איתן קפלן החלפת מתקני משחק בגן השעשועים ע"י חברת "גנית פארק" בהשתתפות תקציבית של " קידום שאן" (תודה לקידום שאן) .

פינת חי

לאחר הכנסת מפעיל אחר לפינת החי בעזרתו של אביק ליבנה - הפינה הפכה להיות אחד המקומות ששווה לבקר בהם ליהנות מבעלי החיים ומהמקום המטופח מאד ואשר מאפשר בילוי בשעות הפנאי.

תקשורת

שיפור תשתיות הטלפונים והאינטרנט בקיבוץ ביחד עם שוקי ואנדריאס שכללו החלפת מרכזיה, התקנת סיבים אופטיים חדשים לתמסורת מהירה ומתן מענה נקודתי לבעיות האינטרנט.

מים

השנה ביצענו המשך של השקעות בהחלפת אבזרים וצנרת והבאנו לצמצום פחת המים בסיוע של איתן קפלן לערכים סבירים מאד.

ביוב

התמודדנו השנה עם ביצוע לקוי של הכביש שנסלל מעל קו הביוב החדש והבאנו לאחר לחצים כבדים על המועצה ואיגוד הביוב לכך שהכביש יתוקן לרמה סבירה. עתה אנחנו מתמודדים עם ההתייקרות הצפויה בתעריפי הביוב במסגרת שיתוף פעולה אזורי.

השכרת נכסים

השנה בוצעו השכרות עסקיות של מבנים נוספים שלא היו בשימוש כגון:
הנגרייה שעוברת שיפוץ ותהפוך לבית בד, מחסן ליד הסילו הושכר לבית מלאכה לתיקון מדי מים, חנות הבגדים ליד הקומונה הפכה למפעלון.

בריכת השחייה

לאחר תכנון וביצוע שלב ראשון של שדרוג והתאמה לתקנים, הופעלה הבריכה בהצלחה רבה תוך שיפור גדול באיכות המים. פתיחת הבריכה התאפשרה לאחר שאביבה ואני התגברנו על מכשולים רבים מצד הרשויות שכמעט מנעו מאיתנו את פתיחת הבריכה השנה .

תרבות

נרכשו כסאות לחגים ולמועדון, נרכש מגבר קטן נייד. הופעלו ואורגנו מחדש הספריה בעזרת הדס ,ליאורה לאה ואיריס והארכיון בעזרת מירי כפרי.

נושאים משפטיים

ייצוג הקיבוץ בתהליכים משפטיים שונים ביחד עם היועצים המשפטיים כגון תביעות של חברי קיבוץ לדמי עזיבה , תביעות של חברי קיבוץ בעקבות פסק הבוררות לשיוך דירות. בכל הנושאים הללו במקביל לריכוז החומר הנדרש, אני מלווה ניסיונות לפשרה והשגת הסכמות ביחד עם חברי קיבוץ נוספים.

שכונה משותפת שלפים

ליווי תהליכי תכנון והקמת השכונה ביחד עם חברי רשפים ששותפים בוועדת ההיגוי ובוועדת הקליטה של השכונה. טיפול באינטרסים של רשפים בכל הקשור בקשר התחבורתי לשכונה והטמעתו בתקנון הת.ב.ע של שלפים. ליווי התיכנון לביצוע של כביש הכניסה לשכונה (נקבע כבר קבלן שזכה במכרז לחלק מהכביש והעבודה אמורה להתחיל בקרוב).

מתוכנן לשנה הבא

לקראת שנה הבאה הכנתי תוכנית ליעדים שונים ומגוונים שתכליתם להמשיך לקדם את הקיבוץ וחבריו , לשפר את איכות החיים, חזות היישוב, ולהמשיך להפוך את רשפים למקום שטוב לחיות בו.

קליטה

המשך תהליך קליטה מואצת לרשפים תוך ריכוז מאמץ לטיפול בתשתיות הפיסיות.
שיפוץ דירות נוספות כדירות ביניים למשפחות והמשך טיפול בקבלת הקרווילות .

תיכנון ותשתיות

ליווי הדוק ולחץ מתמיד על הרשויות לאישור קבלת התקציב לשיקום תשתיות בישוב הוותיק שבמידה ונקבל אותו הוא יהיה בסכום משמעותי שיאפשר שידרוג של חלק מהתשתיות בקיבוץ.
המשך טיפול מול משרד השיכון בגיוס תקציב לסיוע לפיתוח תשתיות למגרשים ללא תשתיות. המשך גיוס תקציבים לשיפוץ מבני ציבור וספורט, חינוך ותרבות. תיקון מדרכות שמהוות סיכון בטיחותי , טיפול במפגעי בטיחות בכבישים, הסדרת חניות. המשך הכנת תוכניות מגרה לפיתוח תשתיות בקיבוץ כפוטנציאל למימוש תקציב מכל גורם חיצוני רלוונטי.

רווחה

שיפוץ התעסוקון והגדלת מתחמי הפעילות בו, טיפוח הקשר בין בני הנוער לקשישים בפרויקט תיעוד משותף, גיוס תקציבים לשיפור נגישות וטיפול בתשתיות פגומות.

שיוך דירות

השלמת תהליך שיוך הדירות עד לחתימת חוזי חכירה לדורות לחברים , טיפול בכל תחום המיסוי ודמי ההיוון הצפויים.

אורחות חיים

הקמת צוות לטיפול בבעיות פרט (חבר –חבר וחבר – קיבוץ ) במטרה להפיג מתחים ומתן מענה למחלוקות ואי הסכמות .

נוי

הכנה וביצוע תוכנית לרשת מים אלטרנטיבית לנוי. טיפוח מוקדי נוי בקיבוץ. הכנת תוכניות לשינוי צמחיית הנוי לצמחיה חוסכת במים. תקשורת ואינטרנט: הרחבה ותגבור רשת האינטרנט , סלילת סיבים אופטיים נוספים, הרחבת שירותי הטלפוניה לשימושים נוספים, הרחבת השימוש במידע זמין לתושב.

ספורט

פיתוח מוקד מתקני ספורט בטבע .

תיירות

שילוב רשפים באופן מעשי בפרויקטים תירותיים במתחם פארק המעיינות.

חינוך

המשך השקעות בשיפור מבני החינוך והנוער, העצמת פרויקטים בתחום החינוך כגון: פרויקט בר מצווה, הידוק הקשר עם הקשישים בפרויקט תיעוד מיוחד. השמשת מבנה נוסף לחינוך מתוך ראיה לעתיד לצפי גידול במספר הילדים. קשר רציף עם משתכני שכונת שלפים הסמוכה .

תרבות

טיפוח פעילויות בחגים, המשך השקעה בציוד התרבות וייזום פעולות תרבות משותפות עם השכנים החדשים.

שבת שלום

איתן
---
 
לאופיר פזי
עם יציאתך לשנת שרות
ברכות

 

לנועם תדהר ועדן שרון
עם גיוסכם לצה"ל
מאחלים לכם
בהצלחה

 
לעידן סלם
עם שחרורך מצה"ל
מאחלים לך הצלחה בהמשך דרכך

 
---

מהנעשה בארכיון – נמסר ע"י מירי כפרי

בתחילה קצת היסטוריה – ארכיון רשפים הוקם וטופל במסירות רבה ובמשך שנים רבות בעיקר ע"י דוד גורן (דוצו), אריה בדי ומיקי נתנזון. אריה למד ארכיונאות והשתדל ליישם זאת לאורך כל הדרך, החל מאיסוף החומרים ותיעודם, וכלה בסימונם וברישומם באופן ידני, ובהמשך גם במחשב בעזרתו הנפלאה של מיקי. עבודת נמלים זו, מאפשרת לנו כיום למצוא את החומרים וללמוד מהם. בשנים האחרונות, שושנה זינגר עבדה עם אריה ולמדה ממנו את המלאכה. בעשור האחרון, הועבר הארכיון ממגדל המים לחדר הנצחה.

במשך כ-4 שנים לא היה אחראי לארכיון. החומרים נערמו, חלקם נלקחו ללא רישום ומהם היו גם כאלו שאבדו. עם יציאתי לפנסיה, החלטתי להקדיש חלק מזמני (יום אחד בשבוע) בהתנדבות להחזקת ושימור הארכיון, מפני שאני מייחסת חשיבות רבה להיסטוריה של קבוץ רשפים, תוך ציון אירועים ותאריכים כנכס לדורות הבאים. לבקשתי, שושנה הצטרפה מחדש לפרויקט.

הצבנו לעצמנו מספר מטרות:
  1. ליצור מקום שיספר ויתעד את ההיסטוריה וההתנהלות של קבוץ רשפים.
  2. לדאוג למקום שיכבד את עצם היותו חדר הנצחה, תוך ניסיון לשלבו עם הארכיון.
  3. מחשוב כל החומרים הנמצאים בארכיון (מדובר בעבודה לאורך שנים).
  4. תיעוד השוטף – חומר עכשווי רלוונטי.
מה עשינו בשנת 2011?
  • שיפוץ החדר ותליית וילונות.
  • החלפת המסגרות של תמונות הנופלים במסגרות חדשות ומכובדות.
  • מחשוב רוב התיקים האישיים.
  • סריקה ומחשוב של רוב התמונות וסידורן על פי מספור.
  • הכנת שאלון פרטים אישיים שיחולק בקרוב לחברים.
  • קניית מכונת צילום, פקס וסריקה, כדי לאפשר צילום חומרים ללא צורך להוציאם מהארכיון.

בהזדמנות זו אני רוצה להודות לאיתן בלניקוב ולהנהלת הקהילה, שמתוך הכרה בחשיבות העניין הקצו תקציב מתאים. לאנדראס ולדפנה העוסקים במלאכת הסריקה, לתלמה שתורמת מכשרונה ומזמנה לשיפור פני המקום ולאיתן קפלן שדאג לשפץ ולתקן במהרה את הנדרש.

ולסיום – כדי שנוכל להמשיך ולתעד, נשמח אם תשלחו אלינו במייל או בכל צורה אחרת חומרים הקשורים במשפחתכם (כתבים, תמונות, סיפורי סבים בעבודות השורשים ועוד...).

בכל נושא הקשור בארכיון, אפשר תמיד לפנות אלי ואל שושנה ונענה ברצון. לאחרונה חולקו לתאי החברים שאלונים לעדכון כרטסת אישית, לאחר מילוי השאלון, נא להכניסו לתיבת הדואר (האדומה) או לתת לצביה/איריס במנהלת. שאלונים אלה יוכנסו לתיקים האישים של החברים שנמצאים בארכיון.

-

אינטרנט

מהחודש הזה ישתנו תנאיי החיוב החודשיים והמשתמשים יחוייבו רק בגין מנוי אחד בלבד אם יש להם רק חיבור פיזי אחד לציוד של ענף האינטרנט. למי שיש סוויץ' או ראוטר פרטיים יוכל לחבר את כל המחשבים שלו בעלות של מנוי אחד. בכך אנחנו מיישרים קוו אם ספקי אינטרנט אחרים. אני בכל זאת מבקש שהמשתמשים לא ישתוללו ויורידו כמויות גדולות של נתונים (סרטים, סדרות טלוויזיה וכ"ו) בשעות היום. תעשו את זה בבקשה אחרי שעה 23:00 עד שעה 7:00 כשזה לא מפריע לגלישה של המשתמשים האחרים.

לאחרונה היו שיבושים באינטרנט, חלקם נבעו משימוש לא נכון בראוטר ביתי. זה לוקח תמיד קצת זמן עד שאני מוצא את מקור הבעיה ומצליח לתקן אותה. על זה אני מבקש סליחה.

אני מזכיר לכל משתמשי האינטרנט, שאין להפעיל ראוטר בלי לקרוא ולהפנים את הוראות השימוש ולבוא בדברים איתי. כשאני מגלה ראוטר כזה שמפריע לכל הרשת, אני מנתק את הקו בלי הודעה מוקדמת, כדי לאפשר ליתר המשתמשים גלישה בלי הפרעות.

אנדרי
-

לידיעת כל העוקבים אחר כמות הגשמים שיורדים ברשפים

מרגלית רושמת על לוח מודעות שנמצא במנהלה את כמות הגשם לפי תאריכים. עד 8/12/11 ירדו 122 מ"מ .

מרגלית
---
 
מזל טוב
לראובן ודורית מירון
ולכל המשפחה
להולדת הבת הדר
אחות לזיו ואריאל
נכדה לבום

 

מזל טוב
ליוסי וצביה רופאיזן ולכל המשפחה
להולדת הנכד שי
בן לאסנת ולירון
נין לאריה ואסתר

 

 
---

 


לדף הבית