Kibbutz Reshafim, 10905, Israel -

דף מידע מס' 15 – 2/9/11

לכל התלמידים והמורים
המתחילים את שנת הלימודים מכתה א' עד יב
נאחל
שתהייה זו שנה מלמדת ומחכימה מרסנת ומרחיבת דעת.

---
נציין את סיום החופש בבריכה ביום ראשון 4/9/11 אחה"צ
18:00 בית קפה
18:80 משחקי מים
---

דוח לתחילת השנה ממערכת החינוך

בנעורים

רעות קמינסקי החלה להדריך את הנעורים בחודש יוני 2011 כך שהיה מעט זמן לארגן את החופש הגדול ולהכיר את החברה, ובכל זאת בסוף החופש אני יכולה לומר בסיפוק שהיה חופש טוב!! עם פעילויות, נסיעות ומפגשים מעניינים עם חברות נעורים מהעמק ומהארץ, השתתפנו ברפסודיה של כל התנועה הקיבוצית, בה נוצרו קשרים טובים עם קבוצות נוספות וכמובן הרפסודה של רשפים הגיעה בשלום לצד השני של הכנרת...
הנעורים בילו גם יומיים בכנרת עם טיול ג'יפים ואטרקציות בתוך המים - הלינה הייתה "בחוף של זאב" ואני מנצלת במה זו להודות לזאב ולכל ההורים שעזרו בארגון ותמיכה לפעילויות, הייתה נסיעה לפינטבול, ועוד פעולות במועדון כמו: ערבי פוייקה, ארוחות ערב, משחקים ועוד. הנערים התגייסו ועבדו קשה כדי שהבריכה תיפתח, ותהייה תקנית ומלאה מים ואנשים.
בשבועיים הקרובים נקיים שיחה לסיכום החופש עם ההורים ושיחה לנעורים.

בתלתון

היה חופש אינטנסיבי מאוד!! כל יום היה מאורגן עם זמן של פעילות וזמן למשחק חופשי. הדר הכינה את התוכנית לחופש והצטרפה אליה הילה מומאי ויחד הן הפעילו את הילדים בפעילויות ביד רמה. כל שבוע הוקדש לנושא אחר וכך הימים והשבועות עוברו במהירות רבה. למשל היה שבוע צבא, שבוע חגים, שבוע עמים וכו'. היו גם נסיעות לטיולים, עין טינה, מפעל השוקולד של עלית בנצרת, לילה הפוך בגבעות בית השיטה, רחצה בסחנה, ועוד..
ההרכב החברתי של ילדים מכיתה א' עד ו' יחד מְזמן הרבה התמודדות לילדים ולצוות וזו הזדמנות לומר לכולם כל הכבוד!! וכמובן תודה להורים שמשתפים איתנו פעולה.
גם בתלתון יש שינוי גדול מבחינת מספר הילדים ועברנו את מחסום ה- 30 ילד!! מקווה שמגמת עליה במספר הילדים תמשיך גם לנעורים. הגידול הוא תוצאה של קליטת המשפחות וכן יש מעט ילדים מהסביבה שלומדים ברימון ובאים אלינו לחינוך החברתי.

בגיל הרך

השנה אנחנו בסימן עליה במספר הילדים.

בבית התינוקות מתחילים עם 8 ילדים!!! ואוטוטו מצטרפים עוד 2 , הצוות עבר שינוי - אניקה שעבדה שנים רבות בצורה מקצועית מאוד בבית התינוקות עלתה לדבש, וריבי גדיש סער עובדת בבית התינוקות. יחד איתה וילמה שמתפקדת כצעירה בת 20 ולא כנושקת לפנסיה.. מאיה פרץ ולירון טירם.

עובדות במערכת החינוך

בדבש עובדות אניקה, ניצן ימיני ושרית תורג'מן מטפלת חדשה שקלטנו. כיום יש 11 ילדים בדבש ואני צופה קליטה נוספת בקרוב. הבית עבר צביעה וזה ממש מאיר עיניים ואפילו מרגש!! כמה שחידוש כזה מוסיף!.

בצבר, הצוות כולל את אפרת לוי, רז זינגר ודקלה קפלן, בצבר יש 21 ילדים , גם בית זה קיבל שידרוג רציני של צביעה, החלפת ארונות מטבח, ותקרה אקוסטית בצד של הפעילות.

בגן כוכב, עובדות השנה ענת שרמן (גננת), מירי אדרי ובתיה דוד. צוות שממשיך שנה שניה לעבוד יחד עם 21 ילדים. רונית יקטר היא המחליפה של המטפלות בגן ובצבר, ונופר ביטון מחליפה בדבש.

נפרדנו השנה מעירית צדק, אביבית ביבי, עדנה פזי ושרון דותן. אני מנצלת הזדמנות זו לומר תודה גדולה ולאחל הרבה בריאות והצלחה לכולן!!

חלק מהחברים אולי ראה אותנו על הדשא ליד המנהלה לפני שבוע בלי הילדים ושאל את עצמו מה קרה פה, זה קרה ביום צוות בו נפגשנו עם נורית נתן שהעבירה לנו ואיתנו כמעט ארבע שעות של שיחה עם טיול ומצגת בנושא של הקשר לסביבה הקרובה בה הילד גדל, בעלי חיים, עצים, וסביבה אנושית ואיך להתאים פעילויות לגילאים השונים של הילדים, ראינו איך העצים תורמים לנו ואנחנו להם, איך ציפורים, נמלים, פרפרים ושאר חרקים פועלים ואיך ללמד את הילדים להתבונן בטבע שלנו, הקרוב והזמין. אחרי הפגישה עם נורית עלינו למעלה גלבוע לסדנא בחימר, כל אחת קיבלה משטח חימר מרודד, שבלונות ויצרנו לנו חפצים כמו- כוסות, חמסות וציפורים למובייל, מאפרות, מזוזות, שלט לדלת ועוד.
לאחר גלשנו חזרה ישר ל"שיפודי הכיכר" לארוחת צהריים מלאה כל טוב.וחזרנו הביתה עייפות ומרוצות!! תודה לשני האיתנים! בלינקוב וקפלן על המימון והביצוע של השיפוצים שעשינו, וכמובן לגאלב שעבד בלילות כדי להספיק לצבוע ולהשאיר זמן לניקיונות.

אני מאחלת לכולנו התחלת שנה רגועה ובטוחה ולהתראות בהמשך!!

צביה – מנהלת החינוך

---
 
מזל טוב
לרחל ודיקי תדהר
להולדת הנכדים
בן להילה ולחנן – איל
בן ליואש ומאיה -
נינים לניצה פזי.

 

מזל טוב
לעמית והיידי שוהם
להולדת הבת - אמילי
אחות לג'סיקה ומיקיילה
נכדה ליואב ויעל
נינה לחווה ליבה

---

משאבי אנוש

לחברים שלום; מיה להב סיימה את עבודתה כמנהלת משאבי אנוש של הקיבוץ. תחליף אותה ליאורה שלו מקיבוץ עין הנציב.
ליאורה נמצאת בחפיפה עם מיה ולאחר סיום תהליך החפיפה יפורסמו כתובת הדוא"ל ומספר הטלפון שלה וכן שעות עבודתה בקיבוץ.
מיה עבדה בתפקיד מנהלת משאבי אנוש ברשפים במשך כ – 10 שנים. ברצוננו להודות למיה על המסירות, הרגישות, המקצועיות, על שיתוף הפעולה שלה ועל היצירתיות במציאת פתרונות לנושאים בעיתיים. במשך כל תקופת עבודתה כמנהלת מש"א שמשה מיה גם כחברה בוועד ההנהלה ותרמה תרומה נכבדה לתפקוד הוועד ולקבלת החלטות.

מאחלים למיה הצלחה בתפקידה החדש כמזכירת מועצה אזורית עמק המעיינות. ולליאורה בהצלחה בתפקידה החדש כמנהלת משאבי אנוש בקיבוץ רשפים

יורם

---
למי שיש מזגן חלון אמקור ( במצב עבודה) ורוצה להפטר ממנו בבקשה להודיע למרגלית.
 
---
 
מברכים את:
משפחת גלעד ואתי האן וילדיהם ומשפחת עופר וגילי נחומזון ובנם ברוכים הבאים לרשפים
מאחלים לכם התערות וקליטה

 
מזל טוב
לסמי וסימה פורמן
ולכל המשפחה
לנישואי
עינב וליאור

 
---

בריכת השחייה

לציבור הרוחצים שלום!
מהנעשה בבריכת השחייה - על מנת לקבל רישיון עסק זמני מהמועצה, באישורו משרד הבריאות השקענו כספים וימי עבודה כדי שנוכל לעמוד בתקנים.
אני מבקשת להודות לאיתן בלינקוב מנהל הקהילה על המאמצים הרבים ועל התמיכה מתחילת הפרויקט של הבריכה , זה לא קל ואנחנו רק בתחילת הדרך! עלי לציין שללא סבלנותו ועקשנותו של איתן כל פרויקט הבריכה לא היה יוצא לדרך.
הועברו אלינו דרישות מאד קפדניות ומחיבות ממשרד הבריאות ואנחנו עומדים תחת פיקוח ומעקב שלהם , לכן אבקש את עזרת ציבור המתרחצים, (הורים לילדים קטנים ועוד....) לשמור על כמה כללים:
  • לא לרוץ בבריכה –הריצפה מאד חלקה.
  • ילדים עד סוף כיתה ד' לא יכולים לבוא לבריכה לבד.
  • אורחים רשאים להתארח בבריכה אך ורק בליווי של המארח שלהם.
  • לא לקפוץ במים הרדודים.
  • תינוקות ופעוטים מחיובים להכנס לבריכה עם בגד ים מתאים או טיטול מיוחד למים.
  • והיה ויש צואה במים על ציבור המתרחצים להשמע להוראות המציל לצאת מהבריכה, והבריכה תיסגר עד למחרת כדי לאפשר לצוות לתת לבריכה את הטיפול המתאים.
  • לכל המתגנבים לבריכה בלילה ובשעות הבוקר המוקדמות-אתם מסכנים את עצמכם ואת הקיבוץ כולו, תשאלו את עצמכם אם זה כדאי!
ביחד נעבור את עונת הרחצה בשלום ובתקווה שנקבל רישיון עסק זמני לבריכה בהקדם האפשרי.

שעות פתיחת הבריכה בחודש ספטמבר

ימים ראשון, שני, שלישי     בוקר – 8:00-11:00
אחה"צ – 16:30-19:00
יום רביעי בוקר – 7:00-10:00
אחה"צ – 16:30-19:00
יום חמישי בוקר – 8:00-11:00
רחצה לילית אחה"צ – 16:30-21:00
יום שישי בוקר – 8:00-12:00
אחה"צ – 16:00-19:00
שבת בוקר – 9:00-13:00
אחה"צ – 16:00-19:00
        אביבה

 


לדף הבית