Kibbutz Reshafim, 10905, Israel -

דף מידע מס' 6 — 15/4/11

bird
    אביב הגיע פסח בא ....

שוק המציאוֹת

השוק יתקיים ביום שבת 16/4 בחדר האוכל
בין השעות 11:00-13:00

חברים שלום

לידיעה

תכנון בתי הרכבות

השלמנו את תוכניות שיפוץ בתי הרכבות לצורך דיור זמני. התוכניות הועברו לחטיבה להתיישבות לצורך קידום פרויקט השיקום.
התוכניות מופיעות גם באתר האינטרנט של רשפים וגם על לוח המודעות.

תכנון שיקום תשתיות בישוב הוותיק

התיכנון של שיקום התשתיות הולך ונשלם, ניתן יהיה לראות באתר רשפים את מפת התשתיות של החלק הצפוני של הקיבוץ.

ביטוח הלאומי

לחברים שהביטוח הלאומי ניכה להם סכומים מדמי האבטלה המגיעים להם מתבקשים להביא בדחיפות העתקים מכל האישורים שקיבלו מהביטוח הלאומי למזכירות. משרד רו"ח בועז מקלר לקח על עצמו לנסות לבצע טיפול מרוכז בהחזרים.

בברכת חג שמח

איתן בלינקוב
bird     bird     bird

מתוך עלון רשפים מס' 58 ערב פסח תש'ז קרית חיים 6/4/1947 (ארכיון רשפים)

פסח תש'ז

בליל התקדש החג, חג החירות לעם ישראל נציין את המאורע במשותף, שבת אחים גם יחד, נרבה לספר ביציאת מצרים, אך זכור נזכור כי טרם זכה עמנו לשחרור מלא. נזכור כי עדיין מאות אלפי יהודים מתענים במחנות הנידחים ובאי הגירוש – קפריסין ואל הארץ טרם באו. אך לא פסו אמונים והם עלה יעלו!

ופסח תשכ'ו 1966

חברים יקרים חג שמח;
אחרי הנקיון היסודי בחדרים שכבר בצעתם בודאי, מצאתם כולכם את ההגדה, נערתם מעליה את האבק, והיא מונחת כעת כדי השג ידיכם (אם לא אנא עשו זאת עוד היום, לפני ליל הסדר)
השנה השתדלנו לשתף את כל נציגי המשפחות שלא קראו לפני שנה – על כן, חברים אשר אינם קוראים השנה יקראו בשנה הבאה וחוזר חלילה. שימו לב; עליכם לעין בסדר קריאת ההגדה ע"מ לדעת את תורכם.
תנאי ראשון להצלחת החג הוא שמירה ככל האפשר על הסדר והשקט בחדר האוכל כמובן לא בזמן השירה בצבור.

למה פ.ת.ק ?

bird זו אינה עוד קושיה של פסח, זוהי שאלה של הגדרה מחודשת, של כיווני החשיבה, בחיפושינו אחר יצירת מטווה לפיתוח הקהילתי של ביתנו- רשפים- שהצמיחה הדמוגראפית היא רק חלק ממנו.

ביום חמישי האחרון,יצאנו- חברי פת"ק ונציגים מההנהלה הפעילה, לסיור מקצועי, בעין חרוד איחוד ובמגידו בכדי להתרשם וללמוד מהנעשה בשטח הפיתוח הקהילתי, ולהטמיע תובנות שלנו על סמך נסיון שהצטבר אצל אחרים, לאחר החג יערך סיור למידה נוסף בלהבות חביבה.

בעין חרוד ובמגידו נפגשנו עם האנשים המובילים את תהליכי הפיתוח באוריינטציה הכלכלית והחברתית, הפוגשות זו את זו ברוח המתאימה לכל אחד מהם תוך הבאה לידי ביטוי פיזי את פיתוח השטח הפרטי והציבורי. פגשנו אנשי אמונה, המובילים את קהילותיהם תוך חשיבה מתמדת, שקיפות ואחריות בתהליך יסודי מאוד המדקדק בפרטים וסוחף את החברים ומחבר אותם ל"מוצר" אותו הם בוחרים להנחיל לתושבים הוותיקים ולמצטרפים כאחד.

bird רשפים נמצא בנקודת מוצא, שנגזרה מסדנאות החשיבה שקיימנו בשנת ה-60, ואנו משתדלים להתקדם בתהליכי הלמידה שיתאימו לאורחות חיינו המשתנות מחד,- תוך שמירה על "רוח רשפים" שכל כך יקרה לנו, ומאידך- לשווק את רוחנו זו לבנינו ולמצטרפים אחרים המוכנים ורוצים לקשור את עתידם בעתיד המקום על ידי בניית בית בקרבנו והשתתפות אמיתית בקהילה הנרקמת, על בסיס סרגל השותפות שבחרנו.

ראינו את הדגשים שיש לשמר באופי הבניה הכפרית היחודית, לבל נכניס את ה"שכונה הקהילתית" לחצרנו.

הסיור חיזק בנו את התובנה שעכשיו, בנקודת זמן זו, צריך "לצאת- פנימה", לערוך חשיבה משתפת של החברים, ולהגדיר מחדש את צביוננו לעצמנו ולכל התושבים והנקלטים הפוטנציאליים.

הגדרות כוללות לתיכנון הפיזי ולקשר שלו עם כל אורחות חיינו- החינוך, התרבות, הרווחה והמשק. אנו מבינים טוב יותר עכשיו את חשיבות חיבור הקהילה למסמך חדש ומפורט מאוד היורד לפרטים הקטנים ביותר.

bird מניתוח מקרים מקבילים לנו, אנו יודעים שכשנהיה בהירים והחלטיים לעצמנו- נהיה בהירים יותר למצטרפים, עם נשכיל לשמור על ייחודיות ה-'מוצר' שבבעלותנו ערכו יגדל עוד יותר, הדימוי וערך המקום יתחזק בעיני יושביו- וכך גם בעייני המתבונן מן החוץ, ולא ירחק היום עד אשר הביקושים ל"רוח רשפים" תעלה ובעקבותם ערך הנכסים אשר בבעלות החברים יגבר.

יש לעצור את הסטיכיה, ללמוד, לתכנן ולנהל תהליכים על ידי משרות תומכות הפנויות לניהול המרכיב הכל כך חשוב לחיינו עתה ובהמשך. ובפועל- אנו מכינים את "דירות המחסנית" לאיכלוס חמש משפחות חדשות שאיתן נמשך הקשר ההדדי לקליטה לחברות.

ביום חמישי חול המועד פסח יתקיים מפגש של הבנים המעוניינים בקליטה עם חברי פ.ת.ק ונציגי ההנהלה להדברות.

אז- שימו פ.ת.ק, ושיהיה לכולנו חג שמח!

חברי פ.ת.ק
 

איחולים למשפחת דיגה:

לגיא דיגה שמשרת בחיל הים בבסיס באילת
לרגל קבלת תעודת חייל מצטיין של זירת ים סוף לפני שבועיים
ולרגל קבלת תעודת חייל מצטיין של כל החיל ממפקד חיל הים
בטקס שהתקיים ביום א' 10.04.2011 בחיפה

ישר כח!

 


לדף הבית