Kibbutz Reshafim, 10905, Israel -

דף מידע מס' 5 — 1/4/11

* מספרים שפעם ב - 1 באפריל התקבלה הודעה בגן שהילדים צריכים להגיע למרפאה לקבל חיסון נגד תותים.
* מספרים שפעם ב – 1 באפריל הודיעו לקב' תומר שהם נבחרו להיות נקודת הצבעה לבחירת השיר לקדם אירוויזיון.

תודה לכל מי שתרם, עזר והשתתף בארועי חג הפורים!

פורים במערכת החינוך

בני הנעורים

בני הנעורים חגגו את פורים בכמה וכמה אירועים בבית הספר ובמסיבות אזוריות. בחג, תרומת הנעורים בקיבוץ ובתלתון היתה רבה, הם עזרו בשיפוץ ובהובלת המתקנים בליווי עופרי ובלעדיהם היה קשה יותר להתארגן.

אז תודה גדולה וכל הכבוד!!

פורים א-ו (תלתון)

flower את פורים פתחנו כמיטב המסורת במשחק "ממתק או ברדק" ,כרגיל פתחתם את דלתכם וליבכם לילדים והם חזרו מאושרים וידיהם מלאות כל טוב. תודה!!!
ההפנינג שהתקיים בתלתון השנה היה במתכונת טיפה שונה משנים קודמות מכוון שלא הייתה רכבת לכן ביקשנו מקשישי הקיבוץ להתלוות אלינו לתהלוכה עם הקולנועיות, כמובן שהקלנועיות קושטו לפני התהלוכה. הזמנו את ילדי הגיל הרך ויצאנו בשירה לתהלוכה רבת משתתפים בקיבוץ, שהייתה מוצלחת ומהנה לגדולים וקטנים....
בהמשך היום היו בתלתון תחנות הפעלה ,משחקים ופרסים שהפעילו בני ובנות הנעורים בניצוחו של עופרי ביחד עם הצוות. בהזדמנות זו אני רוצה להודות להם על העזרה בהפעלת התחנות –בלעדיהם זה לא היה קורה!!! בהמשך נעדכן על חופש פסח ועל חוויות מיוחדות שיהיו.

בברכה
הדר בלכר

גיל הרך

בגיל הרך, היתה המחזה של סיפור המגילה כשבוגרי הגן בתפקידים הראשיים והצעירים בתפקידים של משתתפי המגילה האחרים, כמובן שהקהל היו ילדי צבר שישבו מהופנטים ונרגשים.
ההמחזה מהווה את השיא לאחר שענת הגננת סיפרה את סיפור המגילה לפני חג פורים, הילדים ציירו תפאורה על דפים גדולים שהיו תלויים בגן במשך ימי החג, בחרו תחפושת להצגה וההתרגשות רבה!! ביום שישי של החג הילדים מכל בתי הילדים הצטרפו לתהלוכה עם התלתון, וכמובן שכולם הגיעו מחופשים לחדר האוכל אחה"צ של יום ראשון. היו עוד פעילויות בתוך כל בית בנפרד שקשורות לחג.
הסיכום הכללי של החג היה מאוד שמח ומוצלח ביותר!!!

צביה בהלול

מחר שבת 2/4/11 יתקיים טיול לזכרו של ארז גרשטיין –
נטייל במורד נחל יצפור ולאחר מכן אתם מוזמנים למפגש רעים ולהתכבד בתה ופיתות שנכין במקום. ההתכנסות והפעילות יתקיימו בכניסה לנחל.

הסעה לתחילת המסלול תצא מרשפים בשעה 09:30 .
לאחר מכן יתקיימו הסעות מסיום מסלול ההליכה למקום ההתכנסות, ובחזרה לרשפים.


deco

לחברים שלום

דו"ח פעילות שוטפת

* המוסך הופעל מחדש והוא מטפל בתיקוני טרקטורים וציוד כבד.
* "חנות הבגדים" שליד הקומונה שהיתה אטומה עד עכשיו הושכרה לנמרוד אוחנה מבית שאן. הוא מקים במקום סדנה להכנת מודלים מקלקר לארכיטקטים.
* המכבסה לצערנו נסגרת מחוסר כדאיות כלכלית.

ביוב

איגוד הביוב ממשיך לבדוק בשטח מדוע הביוב איננו זורם אל מחוץ לקיבוץ . אנו נחרצים בדרישתנו מהאיגוד ומהמועצה לתקן את הכביש ש"שוקם" באופן בלתי אחראי ומקצועי לאחר ביצוע קו הביוב .

שיוך דירות

הושלמה עריכתם של מסמכי ההפניה למינהל של החברים. המזכירות תכין את המסמכים עם הפרטים האישיים של כל חבר כולל הנתונים על דמי העזיבה והשמאות של הדירות והן יועברו לעיון החברים לפני מועדי החתימה המרוכזים.

חשמל

לאחר תקופת הכנה ממושכת ודיונים רבים שהתקיימו עם מירם. הוזמנה מרכזיית חשמל ראשית חדשה במקום זו שנשרפה בקיץ שעבר. אנו נערכים לתכנון ביצוע ההחלפה שמחייבת הפסקת חשמל ממושכת . נתנו הנחיות לקבלן להקטין ככל הניתן את משך ההפסקה.

בימים אלו מסיימים לצבוע ספסלים ושולחנות שיועמדו מול המרכול ובגן השעשועים.

יורם ארליך יעדר מהעבודה בתקופה הקרובה עקב ניתוח שעבר, מאחלים לו החלמה.

שבת שלום
איתן

deco

מצמ"ד נמסר...

אנו מאמצים לעצמנו את ראשי התיבות פת"ק = פיתוח קהילתי, וזאת בהתאם לתוכנית, לגישה ולאופי פעילות הצוות שנפגש לפני שבועיים עם הנהלת הקהילה – להתוות את המשך הדרך. בפגישה זו, פרטנו את תוכנו של תיק הקליטה "המוצר" אותו אנו משווקים, העלנו את הנקודות ה"דחופות" ואת הדברים ה"נחוצים" להמשך תהליך הפיתוח הקהילתי ברשפים-ביתנו. בשבוע הבא (יום שני 4/4/11) נצא עם פלטפורמה של המועצה ליריד קליטה ענק בראש"לצ במגמה לחשוף את ייחודיותנו למבקשים להצטרף לשינוי המרתק של קליטה לחברות בקיבוץ. חברי הצוות ומנהל הקהילה – איתן, יערכו ביקור במספר קבוצים בהם תהליך הקליטה מתקדם, על מנת ללמוד מהם על המודלים השונים ועל דרכי התמודדות של כלל הקהילה עם תהליך "הרחבת השורות", איך זה נראה פיזית בשטח וכיצד להערך נכון יותר. ואצלנו – ככל שמתקרב הקיץ, מגיעות משפחות ובודדים ליצור עמנו קשר – ואנו מעמיקים את הקשר עם אותם הנראים לנו רציניים ומתאימים. אחת הבעיות האקוטיות שלנו היא העדר "דירות מחסנית" לאותם הרוצים לשהות במחיתנו להכרות הדדית בטרם קבלה לחברות ותחילת בניה. בחודש הבא , נייחד ישיבה ארוכה עם הנהלת הקהילה במטרה להערך ולהפוך "חסמים – לאתגרים" תוך הערכות קהילתית לפיתוח הנחוץ לנו כל כך. הציבור מוזמן להמשיך ולהתעניין, להפתח למבקרים אצלנו, וכן, אנחנו מעוניינים גם בצעיר או שניים שיצטרפו לצוות פת"ק.

מסר – יוסי ר.

deco

 


לדף הבית