Kibbutz Reshafim, 10905, Israel -

דף מידע מס' 4 — 11/3/11

חג פורים חג פורים - כולם לרשום התאריכים ביומנים

" חג פורים חג פורים חג גדול לילדים "
פורים בפתח וכולכם צריכים להיות במתח...
פיתחו היומנים ושריינו את התאריכים הבאים
יום חמישי 17.3.11 סדנת יצירה פורימית בחדר האוכל
יום ראשון 20.3.11 – מסיבת פורים ילדים
יום שני 21.3.11 – משתה ושתי – ערב לנשים בלבד
יום שישי 25.3.11 – מסיבת פורים מבוגרים
פרטים נוספים בהמשך
 
מחסן התחפושות יהיה פתוח:
יום שישי 11/3/11 שעה 09:30
יום שני 14/3/11 שעה 16:00
יום חמישי 17/3/11 שעה 16:00
יום שישי 18/3/11 שעה 13:00
יום שישי 25/3/11 שעה 13:00

 
costumes

אביבה והדס
צוות פורים


לחברים שלום

חשמל במסגרת תעו״ז

חברים שמעוניינים יכולים להזמין בחברת מירם התקנה של מונה תעו״ז במקום המונה הקיים, המונה מאפשר חיוב צריכת החשמל לפי תעריפים שמשתנים בהתאם לשעות היממה : תעריף זול בלילה, בינוני בשעות בוקר וערב ויקר בשעות היום, את התעריפים ופילוח השעות ניתן לבדוק באתר של חברת החשמל , הפילוח של השעות משתנה בהתאם לעונות השנה.
מונה תעו״ז מוזיל את עלויות החשמל בדרך כלל למשתמשים שלרוב אינם נמצאים בבית משך מרבית שעות היום.
התקנת המונה היא ללא תשלום. אך בהתחייבות לשנה יש תוספת של כ – 4 ₪ לחודש לדמי השימוש הקבועים. למידע נוסף בנושא ניתן לקבל במוקד מירם.

מפגש ישובים

השבוע התקיים מפגש של מנהלי אגפים ,ירון שפיר - סגן יו"ר המועצה ויורם קרין יו"ר המועצה עם נציגי רשפים. הצגנו למועצה את ת.ז של רשפים מגמות ויעדים. במיוחד קליטה ושיקום תשתיות בקיבוץ לפי התרשמותנו יש אוזן קשבת במועצה ורצון לחזק את רשפים בתחומים חשובים.

בריכת השחיה

לאחר שהושלם התכנון של השלב הראשון בשיקום הבריכה יערך סיור קבלנים בשבוע הבא לקראת ביצוע העבודות.

ביוב

איגוד הביוב האזורי מבצע בתוך הקיבוץ בדיקות של מערכת הביוב מאחר ונוצר אצלם חשש שחלק מהביוב איננו מגיע כלל למאגר האזורי.

קליטה

בשבועיים האחרונים נפגשנו עם מספר משפחות שמתעניינות בקליטה ברשפים. חלקן אף נרשם להמשך ההליך - תודה לעמוס וליוסי ולשאר חברי צמ"ד שמשקיעים מזמנם בלי חשבון על מנת לקדם כל זווית אפשרית במאמץ הקליטה.

פורים שמח
איתן

מזל טוב
לרון ויהודית סלע
ולכל המשפחה
להולדת הנכד יותם
בן לאורנית ואלון
 
לדרור כהן
עם שחרורך מצה"ל
מאחלים לך בהצלחה

מהנעשה בשדות החינוך

ועדת חינוך חידשה פעילותה, במסגרת זו אישרנו הגדרות תפקיד לועדת חינוך ולמנהלת החינוך. זוהי ועדה מייעצת ותומכת למנהל ללא סמכויות החלטה. מה שטעון החלטה עובר להנהלת הקהילה. מי שמעוניין לראות את ההגדרות מוזמן לפנות אלי .
חברי הועדה: מירי כפרי, הדס סגל, מאירה בן טולילה, אנה מוסקו, סמי פורמן, חיליק דהן וצביה בהלול.
כל מערכת החינוך וההורים יעברו בזמן הקרוב סדנאות בנושא של שוויון בין המינים, זוגיות בגיל העשרה ומניעת אלימות ואלימות מינית. התוכנית כולה מועברת על ידי אנשי מקצוע שעובדים במרכז לסיוע לנפגעות תקיפה מינית באזור הצפון. חשוב לנו להגיד שהנושא נמצא כל הזמן בעוצמות שונות על סדר היום שלנו ודווקא עכשיו התוכנית לא באה לתת מענה למשהו קונקרטי אלא ללמוד ולעסוק בנושא כחלק מתוכנית כוללת של העשרה ולמידה לצוותים, להורים, לילדים ולנוער.
בנעורים, כחצי מהנעורים השתתפו בריצת ניווט לזכרו של יותם גלבוע ממעוז חיים.
בעמק מתחיל פרויקט של איסוף מוצרי חשמל מקולקלים לצורכי מיחזור , הנעורים יקבלו את האחריות על האיסוף והעברת החפצים לאנשים עם מוגבלויות שיעסקו בפירוק ויתפרנסו מכך.
לקראת פורים אנחנו נאסוף תרומות לאירגון "פתחון לב" שהמרכז שלו יושב בכרמיאל, וניסע לשם ליום התנדבות במרכז שכולל הכנת חבילות מזון ואריזתו וכן סידור תרומות של ביגוד והכנתם לחלוקה.
בתלתון הימים חזרו לשיגרה, מתכוננים בהתרגשות לפורים! ימים שישי ראשון ושני 18-21.3 , השנה החגיגה בתלתון תשנה אופייה וכבר לא תכלול "ביתנים" אלא הפתעות חדשות, ישנות שהדר וההורים הוציאו ממחסן החצרן וכרגע הן בצביעה ושיפוץ.
חגית כהן נפרדה מהילדים והיא כבר חיילת לכל דבר ועניין, אנחנו כרגע מחפשות במרץ מי תיהיה השותפה של הדר לחופש פסח ולחופש הגדול.
בגיל הרך אנחנו בקרוב מסיימות סדרת פגישות של כל צוות הגיל הרך בהן אנחנו מגדירות את הקוד האתי שלנו וכן את הייחודיות של מערכת החינוך ברשפים עם נקודות לחיזוק, שינוי וקוים אדומים. בהמשך, הצוות יעבור את התוכנית של המרכז לסיוע נפגעות תקיפה מינית.
בפורים, הילדים של גן כוכב יופיעו בפני ילדי צבר בהמחזה לפורים, תתקיים תהלוכת תחפושות עם הפעלה על הדשא ביום שישי ה- 18.3 , ובימים ראשון ושני תהינה פעילויות לכל בית ילדים בנפרד, וכמובן מסיבה בחדר האוכל ביום ראשון 20/3/11 אחרי הצהריים.

אני מאחלת לכולנו פורים שמח !!!

צביה בהלול

מארכיון רשפים

מתוך עלון רשפים מס' 88 15/4/1957

purim 1959
פורים 1959

אם סיומו המוצלח של נשף פורים ערכה המערכת משאל בזק בקרב כל העם על כל שכבותיו. על הצלחתו של הנשף תעיד העובדה שכמעט כל התשובות זהות, והביטוח הממצה ביותר והמשקף את דעת החברים כולם ניתן ע"י מיקי ואיזו שאמרו: "בפעם הראשונה הצלחנו להתקרב לצורה אליה אנו שואפים. נשף שבו קובעת האוירה ולא עוצם ההופעות. סוף סוף לא הצגה של פורים אלא נשף מסכות המאחד את כולם באוירה של עליצות. בראש וראשונה מבנה חד"א שבו לא נעשתה חלוקה לצופים ולמציגים אלא הוקם "אולם ריקודים גדול. איזו אומר שהוכח באופן החלטתי שאין לערוך פורים בלא מוזיקה תזמורתית.....

 


לדף הבית