Kibbutz Reshafim, 10905, Israel -

דף מידע מס' 3 — 25/2/11

לחברים שלום;

מהנעשה בחצר

תקשורת

– אנו עוסקים בימים אלו בשדרוג מערכת האינטרנט בקיבוץ במסגרת השדרוג יונחו סיבים אופטיים לכמה שכונות בקיבוץ ובאמצעות קווי תמסורת מהירים אלו נוכל לספק תקשורת אינטרנט יציבה ומהירה הרבה יותר ממה שהיה עד כה.
במסגרת השדרוג נרכש גם רוחב פס אינטרנט נוסף מספקיות השרות. על מנת לכסות באופן חלקי את העלויות יעודכן מחיר שירות האינטרנט לחברים ל – 43 ₪ לחודש החל מחודש פברואר 2011 (המחיר כולל קו+שירות)

ביטוח לאומי

– לחברים שמקבלים דמי אבטלה או קיצבת נכות, נוהג הביטוח הלאומי לעיתים לקזז סכום של כ – 13 ₪ ליום מדמי האבטלה בגין היות המובטל חבר קיבוץ. הקיזוז איננו חוקי ויש פסק דין כנגד הביטוח הלאומי בנושא זה בכל הקשור לקיבוצים המופרטים, חברים שמעוניינים להגיש תביעה כנגד הביטוח הלאומי יכולים לקבל במזכירות את הטפסים המתאימים והדרכה ממנהל הקהילה איך להגיש את התביעה.

תכנון

– במסגרת עבודות התכנון שאנו מבצעים/מקדמים, מתבצעים בימי אלו עבודות מדידה הן בכביש הכניסה והן ברחבי הקיבוץ. המדידות הינן בסיס לתוכנית שיקום תשתיות בישובים ותיקים וכן תוכנית לשדרוג כביש הכניסה, בנוסף מתבצעות חפירות לבדיקות קרקע לכבישים הפנימיים המתוכננים.
עוד בתכנון אנו מקדמים לאישור הוועדה המקומית ת.ב.ע להסדרת אזורי המגורים /שצפ"ים /אזורים ציבוריים וכד'. את הת.ב.ע ניתן לראות במזכירות (בחדר ישיבות) ובקרוב גם באתר של רשפים.

שכונת צעירים

– התכנון של התשתיות לשכונת הנקלטים בצפון מערב הקיבוץ מתקדם מאד, התקיימה פגישה של המתכנן עם המשפחות המיועדות והמתעניינות, בפגישה עלו נושאים וסוגיות חשובות לטיפול. במקביל נפגשתי עם מנהלת המחוז של משרד השיכון על מנת לקדם סיוע ממשרד השיכון לתשתיות בשכונה, יש הענות חשובה לנושא זה מהמשרד, ועל מנת לקדם את קבלת הסיוע עלינו להשלים את אישור הפרצלציה בוועדה המקומית.

פרויקט שיפוץ בתי הרכבות

– התקיימה פגישה נוספת עם מנהל המחוז של החטיבה להתיישבות ובעקבותיה נפגשתי עם מהנדסת המחוז על מנת לקדם את תוכניות השיפוץ של הדירות. החטיבה להתיישבות קיבלה על עצמה לאתר במהירות תקציב לשיפוצים מתוך הבנה שיש משפחות שממתינות לפתרון דיור זה.

תרבות

– אנו ממשיכים לרכוש ציוד נוסף לתרבות, כמו כסאות פלסטיק לאירועים ומיכלי מים חדשים.
שימו לב; פורים בפתח, וכמו בכל שנה גם השנה מתארגנים לחג זה - פרטים בהמשך.
מיכל לביא (אשתו של אוהד) וצביה ר. תפתחנה את מחסן התחפושות, ועל כך תבוא הודעה נפרדת בימים הקרובים.

ביטוח בריאות

– ביטוח בריאות משלים לקיבוץ נכנס לתוקף מ – 1/1/2011, העתק הפוליסה (כ – 100 עמודים) יהיה ניתן לצפיה באתר של הקיבוץ.

שיוך דירות

– חילקנו לחברים חוזרים בעניין דירה נוספת במידה ורשומה על שמם, מדובר בחברים שיש להם דירה או חלק בדירה נוספת מחוץ לקיבוץ,המידע נחוץ לצורך חישובי מס הרכישה במסגרת השלמת החוזה עם מינהל מקרקעי ישראל. אנו מבקשים מהחברים שעדין לא החזירו את הספח להחזירו בהקדם למזכירות על מנת להעבירו ליועצי המס לטיפול. לכל החברים שאישרו שיש להם דירה נוספת או חלק בדירה מחוץ לקיבוץ, יינתן יעוץ פרטני על מנת שיוכלו להחליט בנוגע לתשלום המס.
ביולי 2011 יתבצע שינוי שיאפשר איחוד דירות לחברים שמקבלים במסגרת השיוך דירה צמודה. מצורפת טבלה שמתארת את חלוקת היחסים בין הקיבוץ לחברים ולשוכרים לאחר יולי 2011.

שבת שלום

איתן

מאפייני השכרת דירות לפני ואחרי השיוך בפועל.

  חברים המקבלים דירה צמודה במלואה בשיוך חברים המקבלים חלקי דירה
  לפני השיוך בפועל אחרי השיוך בפועל לפני השיוך בפועל אחרי השיוך בפועל
הסכם שכירות בין מי למי הסכם שכירות מול הקיבוץ הסכם שכירות מול בעלי הזכות הסכם שכירות מול הקיבוץ הסכם שכירות ממשיך להיות מול הקיבוץ
דמי ניהול 100 ₪ לחודש לקיבוץ ללא דמי ניהול 100 ₪ לחודש לקיבוץ 100 ₪ לחודש לקיבוץ
אחריות על זהות השוכר קיבוץ קיבוץ קיבוץ קיבוץ

כמה הודעות מהנוי:

1.לידעת כל המתעניינים בכמויות הגשם:
אפשר במחשב להכנס ל"רשות הניקוז ירדן דרומי" לחפש מדידת משקעים עונתית ושם לראות את כמויות הגשם שירדו ברשפים.
2.ענף הנוי עוסק בעונה זו בריסוס עשבי חורף בכל רחבי הקיבוץ. זהירות ! ! !
3. לאחר שיורדים גשמים אין אפשרות לכסח את הדשאים במשך כמה ימים כי האדמה רטובה ולא מומלץ לעלות עליה עם שום כלי כבד. כשתהיה הפוגה בגשם נחזור לכסח את הדשאים (אם למישהו יש ארוע מיוחד או בקשה נא לפנות אלי)

מרגלית

מתוך עלון רשפים מס' 20 מ – 9/1947 קרית חיים

מאז קיימת ספרייתנו ובמיוחד מאז גדלה , לא נמסר לקיבוץ על התפתחותה. אני רוצה לנסות להציג כמה מבעיותיה וגם כמה מספרים.
נמצאים כיום בספריה 1200 ספר, חוץ מספרי לימוד ומלונים, יש לציין שאחרי 3 שנים זאת התפתחות די מהירה. בכל זאת חסרים לנו הרבה ספרים יסודיים אשר נצטרך לרכוש אותם בשנה הבאה, וגם ספרים לעולה החדש.עם התפתחותנו המשקית יש צורך לסדר גם ספריה מקצועית, וזהו אחד התפקידים החשובים בשנה הבאה......
אשר למספר החברים שמחליפים ספרים אפשר לומר כי התוצאות הן משביעות רצון, 96 מתוך 100 חברים השתמשו השנה בספרי הספריה בהם 64 באופן קבוע ו – 32 זמניים. הגענו לאחוז גבוה של קוראים מה שדורש לגוון כמה שאפשר את הרכב הספריה.
יש להדגיש שישנם עדין הרבה חברים אשר טרם התחילו לקרוא עברית וביניהם גם חברים אשר ידיעתם את השפה היא מספיקה. אנו מקבלים את כל הוצאות ספרית פועלים ועם עובד וגם מהוצאות אחרות. בשנה הבאה, חוץ מהתקציב הרגיל, נצטרך לקבל תקציב מיוחד להוספת ספרים.
ובסוף – מבקשים מהחברים יותר דאגה לספר, מה שחסר לרוב הקוראים.

מרדכי

מזל טוב
לנאוה ואבישי כפרי
ולכל המשפחה המורחבת
להולדת הנכד אסא
בן לאוריה ושקד
נין לפילו

 


לדף הבית