Kibbutz Reshafim, 10905, Israel -

דף מידע מס' 2 — 4/2/2011

לחברים שלום

עדכונים מהשטח

 • פרויקט תשתיות – במסגרת פיתוח תשתיות לשכונת נקלטים, נכנסנו להליך מואץ של תכנון מפורט של תשתיות ב – 38 המגרשים הנמצאים בצפון מערב החצר והמיועדים לקליטה. קיימנו כבר כמה פגישות עבודה עם המתכנן לקביעת העקרונות התכנוניים והנחיית סדרי עדיפויות. משפחות שכבר מעוניינות לקדם בניה במגרשים אלו יכולים להתחיל בניה מידית ואנו מתחייבים לחברם לתשתיות חשמל, ביוב, מים, תקשורת וטלביזיה לצורך בניה באופן זמני ובאכלוס הנכס לחברם באופן קבוע. סדרי בחירת המגרשים נקבעו גם הם על פי זמינות התשתיות. גובה עלות פיתוח התשתיות הסופי למשתכן יקבע בשבועות הקרובים.
 • בקשה לקבלת תקציב לשיקום תשתיות בישובים ותיקים - גם התכנון המפורט של שיקום התשתיות בתוך הקיבוץ עומד לפני סיום והגשה למועצה .
 • קליטה – נמצאת בהכנה חוברת קליטה לרשפים שתכלול את המידע הרלוונטי למועמדים המעוניינים בקליטה. כמו כן נציגי צמ"ד ממשיכים בפגישות עם משפחות המתעניינות בקליטה.
 • שיוך דירות – בתקופה הקרובה ישלימו נציגי הקיבוץ את כל האישורים הנדרשים מרשויות המס לצורך השיוך. במקביל אנו שוקדים על ההסכמים האישיים להפניית החברים למינהל. ברב המקרים מדובר בהסכם הפניה סטנדרטי המבוסס על עקרונות ההחלטה המפורטת לשיוך דירות וההסכמים המיוחדים מיועדים למקרים שחבר ממשיך להתגורר עד אחרית ימיו בדירה או בחלק מדירה המשויכת לחבר אחר וכד'..... לצורך הכנת ההסכמים האישיים בוצע מיפוי מדוקדק של כל המקרים המיוחדים וכן הוכנו שרטוטים המתארים את המצב הקיים והמצב העתידי לאחר השיוך בפועל בכל מקרה ומקרה.
 • בריכת השחיה – כידוע בריכת השחיה הושבתה בסוף העונה הקודמת ועתה השלמנו תכנון ראשון לשיקום והפעלת הבריכה בקיץ הקרוב. במסגרת התוכנית יורד חדר המכונות לחלק העמוק של הבריכה(בור המקפצה) ויבנה קיר שיחסום את המים מלהכנס לקטע זה של הבריכה שהוא נאסר לשימוש. התוכניות לשיקום יועברו בקרוב למשרד הבריאות לאישור. בכל מקרה אנו מתכוונים לבצע את השיקום במספר רב של שלבים כך שנוכל לעמוד בעלויות ההשקעה הנדרשת.
 • שימור אתרים – החברה שמבצעת עבורנו את ה"סקר לשימור אתרים" נמצאת לקראת סיום ניתוח אדריכלי ותוספת רקע היסטורי. עותק ראשוני נוכל לקבל לבדיקה באמצע פברואר.
 • שבת שלום
  איתן

  מערכת סולרית ליצור חשמל

  על גג אולם היצור החדש בטרפלקס הותקנה מערכת סולארית ליצור חשמל בגודל של 50 קילוואט . ביום רביעי האחרון (2/2/11) התבצעה בדיקה של חברת חשמל למערכת ומיד לאחר הבדיקה התחילה המערכת לייצר חשמל. המיזם הנ"ל הינו בשותפות של קיבוץ רשפים וחברת "סולארית דוראל".
  במקביל, הקיבוץ יחד עם חב' "סולארית דוראל" הגיש בקשה להקמת מערכת סולארית בינונית שתוקם על הגגות של הרפת. הבקשה נמצאת בתהליכים של אישורים מול רשות החשמל.
  יורם ארליך

  מהנעשה בשדה החינוך:

  • בשעה טובה חזר מבנה התלתון לפעילות! לאחר מספר חודשים של עבודה מאומצת התוצאה והיא משמחת ונעימה לעין. ביום שלישי 25/1/11 ערכנו חנוכת בית בהשתתפות ההורים והילדים. דברים שנאמרו בחנוכת הבית:
   "לכל הילדים וההורים וכמובן להדר וחגית!
   שריפה בבית זה לא משהו שמתכוננים אליו בתוכנית השנתית!! וכשהתעוררנו לבוקר המפויח והמעלה עשן היה לנו שחור בעיניים וגם בלב, התנחמנו שזה רק ציוד ואין פגיעה בחיי אדם!!
   ומאז, כמו בסרט, תוך מספר שעות היה בית חלופי, והימים התמלאו בעיסוק חדש של אנשי ביטוח, ושמאים והיו עסוקים ב"איך לטפל כמה שיותר מהר וטוב בנזק שנגרם ולהחזיר את המבנה לחיים, תוך כדי שמירה על שיגרת פעילות לילדים".
   עיניכם הרואות שקיבלנו מתנה בית חדש !! ציוד חדש והמון הפתעות!! המסר הכי חזק בעיני מכל הארוע הוא איך בכל רע יש טוב, בכל חושך יש נקודה של אור!
   על כל המלאכה שהיתה רבה מאוד ניצחה הדר עם האנרגיות הבלתי נגמרות ועל כך תודה ענקית!!
   כמובן שבלי עזרתה של חגית כהן לא היינו עומדים/יושבים כאן היום!!
   תודה אחרונה וחשובה לחגית דהן שבסבלנות והתמדה התמודדה עם אנשי הביטוח ועזרה ככל יכולתה ואיתן שהקשיב ושילם בלי לפצות פה"...
   (כתבה צביה)
   חברים מוזמנים לבוא ולבקר בתלתון.
  • אנו נפרדים מחגית כהן שמתגייסת לצבא, רוצה להודות לחגית על שלוש שנים של עבודה בתלתון ולאחל לה הרבה הצלחה בצבא !!!.
  • פינת החי של רשפים עברה מתיחת פנים ושדרוג רציני. המקום מסודר, מטופח, מזמין ומומלץ לבקר בו . כל הכבוד ליעקב !!.
  • לתלתון
   כאשר חגית והדר דיווחו לנו על השריפה היינו עצובים נורא. הרגשנו רע שאיבדנו את התלתון אבל התגברנו ועברנו לבית שקמה שהיה כמעון. בבית שקמה היה לנו מאוד נחמד אבל ידענו שהתלתון החדש יהיה יותר מיוחד. עכשיו כשעברנו, אנו מופתעים מאוד ומתרגשים כי טוב לנו כאן עם כל החידושים. עכשיו בתלתון מאוד מהנה ואנו מקווים שלשריפה כזו לא נזכה.
   מכל ילדי א'-ו'.

   חורף גשום
   ושבת שלום

   לחגית כהן
   עם גיוסך לצה"ל
   מאחלים לך בהצלחה   לנטלי שרון
   עם שחרורך מצה"ל
   מאחלים לך בהצלחה

   במסגרת המהפך שעוברת הספריה הרי לפניכם סקירה על הספריה

   מתוך עלון רשפים מס' 4 ספטמבר 1944
   דווח מוועדת תרבות: הספריה - החלטנו להעביר את הספריה העברית אלינו. אנו רוצים להניח יסוד לספריה שלנו. הספריה של "העמל" לא עומדת לרשותנו, אם כי מספקת במידת מה את דרישותינו ואנחנו גם לא רשאים לדרוש ממנה את זאת. ברצוננו להתחיל בבצוע הדבר בזמן הקרוב ביותר. לאחר שנסדר ארון. בתור ספרן נקבע – אמנון , ספקטור.
   אחראי על חדר הקריאה – מנחם ו.

   לחברים שלום;
   כפי שידוע לכם, לפני כחצי שנה דיקי עבר תאונת דרכים כאשר רכב על אופניים, תחביב החביב עליו ביותר. מאז אותו היום עברנו, דיקי, אני וכל המשפחה דרך ארוכה ולא קלה. היום דיקי משתקם בבית לוינשטין.
   בכניסה לבית החולים כתוב "מקום של תקווה" – ובאמת הם עושים נפלאות.
   דיקי עובד קשה במשך היום וכל הזמן מתקדם.
   כל התקופה ועד היום חברים רבים מגיעים לבקר אותו, ביקורים שמשמחים ומחזקים אותנו מאוד, הרגשה שקהילה מתגייסת ותומכת מחממת את הלב.
   תודה לכולם, למי שמבקר ולמי שמתעניין ותומך מהבית.
   רחל.

    


   לדף הבית