דפנה דותן

דפנה דותן
 
דפנה נולדה ב-22/11/1948.
היא הגיעה לקיבוץ כילדה בכיתה ה'.
היא הייתה נשואה לנתן דותן והיתה להם בת, שרון. לאחר הגירושין היא ילדה בת נוספת, ליאת.
דפנה נפטרה ב-11.8.2017


דפנה

דפנה שכנתי מעבר לגדר הבמבוק. השכנה שפיזית הכי קרובה אלי,אולם ימים רבים לא התראינו ודיברנו.על המדרכה צחקנו שכדי להיפגש עלינו לצאת למרכז הקבוץ. היית אדם של בית, ידעת להיות עם עצמך ובתוך מבצרך מחד, ואדם צמא טיולים מאידך.

דפנה נולדה ב – 1948 22.11.בחיפה לאברהם וחיוסיה בוגאטיר, אחות צעירה לאמירה ז"ל. התחילה את לימודיה בבי"ס יסודי בחיפה והמשפחה עברה לרמת גן. אביה היה אמרגן מופעים גדול והמשפחה הייתה בורגנית ומסודרת כלכלית. אולם מילדות קסם לה ההווי הקיבוצי והיא הגיעה לרשפים. בכיתה ה-ו' הייתה בקבוצת "סנונית" ברשפים, חזרה לרמת גן לבית הוריה ושבה לקיבוץ בכיתה י'.מאז ועד היום חייתה ברשפים. היא גדלה במשפחתם החמה של הדודים אברמצ'יק וגיטה,ששימשו משפחה חמה לילדים נוספים. הם היו לה למשפחה מחבקת ותומכת. קשריה של דפנה עם בני המשפחה נשמרו עד היום. בני גילה זוכרים אותה כנערה עירונית שהגיעה לקבוץ, שונה מהם, עם המכונית האמריקאית המבריקה ובלי הכובע טמבל והסראפן. דמות צבעונית בנוף החלוצי של הקבוץ. את הצבא הפסיקה באמצע התחתנה עם נתן ונולדה לה בתה הבכורה שרון. בשנת 1985 נולדה בתה השנייה ליאת. דפנה למדה הנהלת חשבונות ועבדה במקצוע זה עד שבחרה לפני 10 שנים לפרוש מהעבודה ולהתמסר לאהבתה הגדולה – הצילום ול"טרוף" את החיים.

היא טיילה בעולם צילמה, ערכה סרטונים והעיקר עשתה מה שרצתה ואהבה לעשות. בזכות תחביב הצילום הייתה מעורבת בכל הנעשה בקיבוץ, בחגים, בבתי הילדים לדורותיהם, בבנייה סביב, בטיולים, באירועים משפחתיים וקיבוציים וברחשי הטבע. באלבומים של כולנו יש תמונות יפיפיות של ילדנו ותחנות חיינו מעינה המקצועית והאוהבת.

לפני 7 שנים נולד לשרון בן – יהל ,נכד ראשון לדפנה שהביא המון שמחה חדשה לחייה. כאימא שנייה הייתה לו. לפני 10 חודשים נולד הנכד נועם , בן לליאת וגיא.

דפנה הייתה אישה חזקה, עצמאית, חברותית מאד ואהובה מאד על מקורביה. מותה הכל כך פתאומי נחת עלינו קשה. דמותה תחסר לנו בנוף שלנו וביום יום.

ננצור את דמותה בלב כולנו
יהי זכרה ברוך

בית רשפים

דפנה הובאה לקבורה ב-13/8/2017

 

 


פינת הזכרון